Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 12: Ignacewo, osiedla Poznańskie i Piastowskie w Kostrzynie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 12: Ignacewo, osiedla Poznańskie i Piastowskie w Kostrzynie
30-03-2024 00:21   Janusz Ludwiczak
Kontynuujemy nasz cykl mini-debat z kandydatami do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Tym razem okręg nr 12, obejmujący Ignacewo oraz rejon osiedla Poznańskiego i osiedla Piastowskiego w Kostrzynie. O mandat radnej ubiegają się:
• Magdalena Dobska – KWW Jakuba Łabędzkiego
• Beata Jankowiak – KWW Nowe Oblicze Gminy.

Wszystkim kandydatom do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn daliśmy możliwość zaprezentowania się i przybliżenia mieszkańcom. Po uzyskaniu kontaktów od kandydatów i komitetów wyborczych wysłaliśmy wszystkim kandydatom zestaw 9 prostych pytań dotyczących gminy.

Kandydatki i kandydaci byli pytani zarówno o ocenę kończącej się kadencji samorządu, jak i również jakie są najważniejsze sprawy do załatwienia w ciągu najbliższych pięciu lat. Kandydatów zapytaliśmy także o bieżące sprawy i inwestycje.

W naszej piątej już mini-debacie wracamy do Kostrzyna. Okręg nr 12, obejmujący osiedla Poznańskie, Piastowskie w Kostrzynie i Ignacewo (ulice: Ignacewo, Krakowska, Kujawska, Lubuska, Mazowiecka, Mazurska, Piasta, Pomorska, Śląska, Warmińska, Warszawska, Wielkopolska) liczy ok. 1,5 tysiąca mieszkańców.

W okręgu tym o mandat ubiegają się dwie panie. Kandydatki przedstawiamy w porządku alfabetycznym.

Na początek proszę o napisanie kilka słów o sobie:

Magdalena Dobska, lat 28, Kostrzyn – Lista nr 15: KWW Jakuba Łabędzkiego:
Mieszkam w Kostrzynie od urodzenia, od 7 lat szczęśliwa mężatka, matka dwóch córek. Była zawodniczka w karate Shotokan- zdobyłam tytuł Mistrzyni Polski, Europy i Świata. Ukończyłam studia licencjackie z zarządzania zasobami ludzkimi, od dwóch lat pracuję w branży sektora rolniczego- związanym z pozyskiwaniem środków Unijnych na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Beata Jankowiak, lat 55, Kostrzyn – Lista nr 14: KWW Nowe Oblicze Gminy:
O sobie mogę powiedzieć tyle, iż jestem kobietą dojrzałą, pełną energii, która lubi i spełnia się w działaniu. Jestem mężatką, mamą syna studenta, sportowca.
Moją pasją jest sport, muzyka, film. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, przez wiele lat byłam kierownikiem drużyny KKS1922 Lechii Kostrzyn organizowałam obozy, turnieje również międzynarodowe. Gdy czas pozwalał oddawałam się muzyce, propagując kulturę włoską i artystów włoskich w Polsce. Założyłam Kostrzyński Klub Filmowy, gdzie z miłośnikami X Muzy spotykamy się raz w miesiącu, aby kontemplować dzieła kinematografii z całego świata. Jestem również społecznikiem, wolontariuszką. Otrzymałam wyróżnienie od Starosty Poznańskiego za swoją działalność wolontaryjną. Jestem członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Kostrzyńskiej.
Ostatnie 4 lata to praca na rzecz lokalnej społeczności w Radzie Miejskiej Gminy Kostrzyn. Pracowałam w dwóch komisjach z czego w jednej byłam przewodniczącą,
Wywiązałam się ze wszystkich obietnic i zobowiązań wyborczych, które deklarowałam w 2018 roku.
Mogę nieskromnie powiedzieć iż były to dla Okręgu 12 najbardziej prężne lata jeśli chodzi o inwestycje w historii.

1. Dlaczego zdecydował(a) się Pan(i) kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn?

Magdalena Dobska:
Pragnę wprowadzać pomysły młodego pokolenia, ludzi- którzy są w podobnej sytuacji jak ja- ludzie młodzi, z własną rodziną, z chęcią mieszkania w tej Gminie. Chcę by każdy mieszkaniec miał wpływ na to, co się dzieje w naszej Gminie.

Beata Jankowiak:
W związku z tym, iż staram się o reelekcję pragnę kontynuować i sfinalizować rozpoczęte projekty, które mają na celu zwiększenie komfortu życia i bezpieczeństwa Mieszkańców w naszym Okręgu i Gminie.

2. Jak ocenia Pan(i) poprzednią kadencję rady gminy oraz burmistrza? Co udało się zrobić, a czego nie?

Magdalena Dobska:
Gmina została zmodernizowana, lecz sądzę, że można było na to uzyskać więcej środków zewnętrznych.

Beata Jankowiak:
Kadencję 2018-2023 oceniam bardzo wysoko. Najważniejsza sztandarowa inwestycja w naszej Gminie czyli budowa tunelu wraz z nowym układem drogowym jest wizytówką tej kadencji i odważnych decyzji radnych.
Trzeba w tym miejscu podkreślić, iż rekordowe dochody budżetu Gminy Kostrzyn w ostatnich pięciu latach wyniosły 650 milionów zł.. Umożliwiło to zrealizowanie inwestycji za blisko 230 milionów zł. w tym ze środków pozyskanych z zewnętrznych źródeł to 110 milionów zł.
Burmistrz według mnie zasługuje na najwyższą ocenę, za swoje zaangażowanie,za ciężką pracę.
Pan Szymon Matysek to włodarz, który jest obdarzony ogromnym zaufaniem mieszkańców.
Cieszę się, że potrafimy po burzliwych dyskusjach "na komisjach" dojść do porozumienia i znaleźć dobre rozwiązania dla rozwoju Gminy.
A nie jest to tak miło i pięknie jak się nam zarzuca. To co prezentujemy na sesjach jest wypracowane wielogodzinnymi rozmowami.

3. Kolejna kadencja samorządu potrwa do 2029 roku. Jakie 5 najważniejszych spraw widzi Pan(i) do załatwienia w ciągu najbliższych pięciu lat?

Magdalena Dobska:

 1. Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Skałowie i budowa oczyszczalni w Gwiazdowie
 2. Kontynuacja modernizacji parków na terenie Gminy Kostrzyn (place zabaw, publiczne toalety)
 3. Modernizacja dróg
 4. Budowa kolejnego żłobka publicznego
 5. Darmowe posiłki w szkołach

Beata Jankowiak:

 1. Oczyszczalnia ścieków
 2. Modernizacja Rynku wraz z przebudową centrum miasta
 3. Kompleksowa modernizacja Targowiska przy ulicy Piasta
 4. Budowa boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią przy szkole SP1 ul. Piasta
 5. Przebudowa sieci wodociągowej ul. Mazowiecka oraz ul. Warmińska
 6. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ulicy Warszawskiej od ul. Półwiejskiej do przejazdu kolejowego
 7. Budowa nakładki asfaltowej ulica Ignacewo

4. Czy w Kostrzynie należy wprowadzić strefę płatnego parkowania? TAK/NIE? Dlaczego?

Magdalena Dobska:
Nie – będzie to kolejne obciążenie dla budżetu domowego mieszkańców Gminy Kostrzyn

Beata Jankowiak:
Uważam, że po modernizacji Rynku należy wprowadzić strefę płatnego parkowania (1h gratis) pod pewnymi warunkami, z których powinni być zwolnieni na pewno mieszkańcy przyległych kamienic.

5. Czy powinien być kontynuowany budżet obywatelski gminy Kostrzyn?

Magdalena Dobska:
Tak, to mieszkańcy tworzą tą gminę i powinni mieć wpływ na inwestycje.

Beata Jankowiak:
Uważam, że TAK, budżet partycypacyjny promuje ideę dobrego rządzenia.

6. Planowana jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków. Jednak wiele wsi w gminie nie ma dostępu do kanalizacji. Co Pan(i) zrobi, żeby ten problem rozwiązać?

Magdalena Dobska:
Budowa lokalnych oczyszczalni na terenie wsi Gminy Kostrzyn.

Beata Jankowiak:
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków jest priorytetem na tę kadencję. Biorąc pod uwagę zwiększającą się z roku na rok liczbę mieszkańców naszej Gminy Kostrzyn ta inwestycja dla wszystkich radnych w nowej kadencji powinna być numerem 1.
Uważam też, że przy okazji rozbudowy oczyszczalni ścieków powinien powstać punkt zrzutu odpadów płynnych dowożonych, aby wycofać z ul. Ignacewo samochody ciężarowe, które stwarzają pewne niebezpieczeństwo w tym miejscu.
Będę rozmawiała i przekonywała Radnych do tego projektu.

7. W ostatnim czasie w Kostrzynie powstała tężnia, lodowisko i kilka boisk. Czy w gminie powinien powstać również basen?

Magdalena Dobska:
Ten temat można odłożyć na później, ważniejszą kwestią jest rozbudowa oczyszczalni ścieków.

Beata Jankowiak:
Basen...to bardzo dobry pomysł, każdy z nas marzył by o takim obiekcie w naszej Gminie. Lecz spójrzmy prawdzie w oczy i bądźmy realistami w nadchodzącej kadencji jest wiele ważniejszych inwestycji, które nie mogą czekać. Myślę, że temat basenu powinien powrócić, ale to jeszcze nie ten czas. Dziś byłaby to skrajna niegospodarność.

8. Jakie Pani/Pana zdaniem są najważniejsze problemy w Pana/Pani okręgu? Jak można je rozwiązać?

Magdalena Dobska:
Mieszkańcy w rozmowach ze mną proponują zagospodarować teren przy ulicy Piasta na nowe miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Okręgu nr 12 oraz zmodernizować drogi: Pomorską, Kujawską, Mazurską i Krakowską. Budowa miejsc parkingowych na ulicy Piasta wzdłuż targowiska.

Beata Jankowiak:
Większość problemów starałam się rozwiązać w kadencji 2018-2023, a te które zostały rozwiąże w następnej.
Ul. Mazowiecka oraz ul. Warmińska wymagają nowej sieci wodociągowej, modernizacja ul. Ignacewo - nawierzchnia ,ścieżki pieszo-rowerowe, marzę o Targowisku z prawdziwego zdarzenia przy ul. Piasta.
Chciałabym też, aby dzieci z ul. Ignacewo miały gdzie się bawić, będę wnioskować o plac zabaw.
Dokończenie wymiany oświetlenia na energooszczędne ledowe.

9. Od pięciu lat funkcjonuje Kostrzyńska Komunikacja Publiczna (KKP). Jednak wiele połączeń jest niedostosowanych do pociągów. Sporo kursów uwzględnia tylko dojazdy do szkół. Jak można poprawić funkcjonowanie KKP, by była bardziej dostępna dla mieszkańców?

Magdalena Dobska:
Modernizacja rozkładu jazdy, przesunięcie nierentownych kursów w godziny szczytu – po wcześniejszym przeprowadzeniu ankiet wśród mieszkańców wsi w Gminie Kostrzyn.

Beata Jankowiak:
Funkcjonowanie Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej wymaga ciągłego monitorowania, wsłuchiwanie się w głosy Mieszkańców wskażą, pomogą usprawnić jej dostępność.
Wiem, że Gmina planuje zakup autobusów.


R E K L A M A

Komentarze (78)

05-04-2024 21:01:54
@@@Ola
Opowieści wyssane z palca przez Beatę. Nie składając wniosku do budżetu, nie ma się żadnego wpływu na radę. Sorry powinna to wiedzieć. Beata grała wtedy po stronie Rusina, a on był za budową boiska przy szkole a nie za remontem. potem startowała z listy Rusina. Można przeczytać protokoły z przebiegu sesji budżetowej i wiadomo, kto jakie wnioski zgłaszał. Beata była widzem i tylko widzem. Ale o tym, ż sobie przypisuje czyjeś zasługi to już wiemy!
05-04-2024 20:03:52
Aniuś
super Beatko - jesteś the BEST - jesteś bezkonkurencyjna, działaj dalej .... kiedy koncert włoski ? Moje kobietki czekają ... CZEKAMY NA INFO KIEDY ?
05-04-2024 17:54:01
Siwy
Beatko znamy się długo dlatego nie piszę per Pani , powiem Ci trzymaj się Dziewczyno bo oni się boją Ciebie jak ognia. Kto jak nie Ty !
05-04-2024 17:33:54
@@@@ OLA
Ola - nie masz bladego pojęcia co się wówczas działo - miałam dzieci w SP1 i Pani Beata zwołała specjalną Radę w szkole z udziałem burmistrzów i radnych - opowiedziała i pokazała warunki w jakich dzieci ćwiczą na WF. dzięki temu szkoła dostała rekordowe dofinansowanie i wkrótce nasze dzieci mogły ćwiczyć w sali gimnastycznej w przyzwoitych warunkach. Nie wiem co by było gdyby nie o spotkanie.... DZIĘKUJEMY Pani Beatko - to było wówczas bardzo ważne
05-04-2024 14:23:03
@@Ola
Droga @Olu jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz to w ogóle nie zabieraj głosu. Moja żona była w Radzie Rodziców w szkole SP1 kiedy p.Beata była Przewodniczącą Rady Rodziców przez 6lat + 3 lata były razem w Gimnazjum. Znam sprawę z pierwszej ręki,ponieważ Rada Rodziców zorganizowaĺa spotkanie z ówczesnymi radnymi i burmistrzem Iwańskim na sali gimnastycznej na którym byliśmy wszyscy . To dzięki jej determinacji a rzucali im kłody pod nogi była ze swoją Radą Rodziców nie ugięta. Proszę nie pisać KŁAMSTW !!! Sytuacja była kuriozalna a mianowicie , p.Kubiak był w radnym liczyliśmy na to, że nam pomoże wesprze Rade Rodziców w której był członkiem , a gdy większość zarządu RR poszła na sesję gdzie miał być zatwierdzony budżet na remont szkoły to p.Radny Kubiak WSTRZYMAŁ SIĘ OD GŁOSU , wnioskowali o 700tys.. Gdyby nie DETERMINACJA Przewodniczącej i jej Zarządu w którym były osoby pełne zapału ,osoby którym zależało na dobru dzieci nie byłoby tego remontu. W ostateczności na remont szkoły SP1 została przeznaczona kwota w wysokości 1mln. Proszę się doinformować , bo o tej sprawie jak to wyglądało wie 11 osobowy zarząd z tamtego czasu. Nie pisz bzdur !!!
05-04-2024 12:27:10
@Ola
Tak, zwłaszcza świeżo rozbudowane Gimnazjum z Orlikiem i Szkoła w Gułtowach z świeżo wybudowaną Salą Sportową i Szkoła Podstawowa po termomodernizacji. W 2014 roku pani Beata była w Radzie Rodziców i nic nie zrobiła z tym, że toalety były w złym stanie. Nawet wniosku nie napisała do gminy. Przemek z Komisją oświaty sam musiał wniosek pisać o środki w budżecie. A ta pani potem sobie przez wiele lat nieswoje zasługi przypisywała. Na hejtach do rady weszła.
05-04-2024 12:12:53
Ola
Tak szczególnie jak w 2014 roku umywalki spadały dzieciom na nogi. Szkoły wyglądały wtedy jak z epoki kamienia łupanego.
05-04-2024 11:46:00
@Adam
To skandal, że tego rodzaju prace wykonywane są, gdy dzieci uczęszczają do szkoły. Inwestycje w placówkach oświatowych zawsze realizowane były w wakacje. Nikt się nie przejmuje warunkami i ofertą nauczania, tylko pozory i fotki. Pani Beata wystarczająco się naraziła ludziom jako przewodnicząca Komisji Skarg i Wniosków. Nie publikowała, nie czytała treści skarg na burmistrza, wszystko zamiecione pod dywan. Ta pani się po prostu nie nadaje.
05-04-2024 11:31:12
Adam
Pani Beato dziękujemy za pracę. Pięknie wyglądająca szkoła podstawowa jest Pani wizytówką. Brawo.
05-04-2024 10:59:58
Ojciec ucznia
Byliśmy na nowym placu zabaw trochę się naczekaliśmy był poślizg w oddaniu , ale dzieci zadowolone. Ma Pani nasz głos ????
05-04-2024 09:17:35
Magda
Pani Beato czy podciąć skrzydła za dużo jest pani wszędzie .
05-04-2024 03:31:21
My ze Śląskiej
Pani Beato dziękuję za poświęcony czas jesteśmy z mężem pod wrażeniem . Tego właśnie oczekujemy od naszej reprezentantki . Jak to mówią akcja-reakcja . Bez zbędnej zwłoki załatwia Pani sprawy i to się liczy u radnego. Powodzenia. I jeszcze raz dziękujemy.
04-04-2024 17:31:03
Bolek
Bettinka to baba z jajami. Do hejterów...pamiętajcie karma wraca prędzej czy później! Po wyborach też jest życie internet nie zapomina.
04-04-2024 16:49:58
UPS
Do MarzenaW - czyli p.Beata startując pierwszy raz na radną w wyborach samorządowych miała doświadczenie? Rozumiem, że według Pani młodzi ludzie nie powinni mieć szansy na kandydowanie, na podjęcie pracy - bo są niedoświadczeni. Więc śmiem napisać, że Pani siedzi na kanapie i żyruje na OPS-ie, bo przecież nie miała Pani szansy podjęcia pracy, bo była Pani bez doświadczenia ( podejrzewam, że do młodziutkich Pani nie należy).
04-04-2024 13:01:27
Natka
Trzymamy kciuki p.Beatko.
04-04-2024 11:41:51
Regina X
Proszę o informacje jak wygląda statystyka dotycząca udziału w wyborach obywateli polskich pochodzenia romskiego ? Liczę na udział w wyborach społeczności bliskiej memu sercu .
04-04-2024 08:52:51
@ Eugeniusz
Wysil się na coś bardziej wyszukanego ta " lodówka " to już takie oklepane , suchar.
04-04-2024 08:23:39
@@ Krzyś
Lepsze takie planowanie niż ... " moderniacja ul.Kujawskiej ul.Krakowskiej " świeżo oddanej . Bareja pękałby ze śmiechu.
04-04-2024 00:08:16
@Krzyś
A w wakacje tego nie można było robić? Byle zdjęcie sobie zrobić przed wyborami... Ale w gminie wszędzie widać złe planowanie i wykonanie inwestycji. Najpierw się coś buduje a potem rujnuje albo poprawia. Najpierw na łapu capu dywanik asfaltowy, gdy zaczyna ruszać szkoła a teraz koparki, najpierw w Cmentarnej budowano oświetlenie, by robiąc ścieżkę przed wyborami te lampy przestawiać. NIEGOSPODARNOŚĆ! Ktoś powinien za to odpowiadać, przecież to z pieniędzy mieszkańców gminy.
03-04-2024 23:47:39
Maria
Pani Beatko proszę się tymi złymi ludźmi nie przejmować.To są osoby które nic nigdy w życiu bezinteresownie dla kogoś nie zrobiły. Znamy Panią ponad 25 lat zawsze można było na Panią liczyć. Ja z mężem,córka z zięciem nie widzimy nikogo innego na Pani miejsce. Do przodu!!!
03-04-2024 23:37:41
Krzyś
@PIAST i tak wszystko pani radna zgrała w czasie że położyli asfalt, a teraz jeżdżą koparki i ciężarówki po 25t bo remont boiska.
03-04-2024 19:29:26
@ @Bankowiec
Skoro kasy trzeba odłożyć i rodzina musi się mocno dołożyć na banery to pewnie musi być dochodowy biznesik i pewnie zwróci się z nawiązką i na odsetki wystarczy, może jeszcze jakaś kasa w podzięce za podratowanie portfela do rodziny powędruje :)
03-04-2024 19:00:31
Mieszkanka Okręgu
W całości popieram Eugeniusza. Magdaleno, wygrasz! Powodzenia
03-04-2024 12:12:06
REDAKCJA
@Info: Ponieważ na razie idą rozmowy z kandydatami na radnych, a okręgów trochę przecież jest. Kandydat na burmistrza również otrzymał pytania, ale wszystko w swoim czasie. Pozdrawiam.
03-04-2024 10:49:00
Info
A dlaczego nie ma DEBATY z kandydatem na burmistrza? Czy kandydat nie powinien odpowiedzieć również na pytania i poddać się ocenie? Jk równe prawa to dla Wszystkich?
03-04-2024 08:38:35
Eugeniusz
Pani Beato. Pani banery wiszą wszędzie.Jest ich mnóstwo.Ale to dobrze. Przynajmniej wyborcy dobrze zapamiętają na kogo nie zagłosować. Strach otworzyć lodówkę bo nie wiadomo czy Pani z niej nie wyskoczy.
02-04-2024 22:36:20
Kostrzynianka
Głosujemy na nową twarz - mam nadzieję, że pani Magdalena będzie naszą nową radną. Powodzenia! Uda się :)
01-04-2024 14:49:18
@Bankowiec
Data wyborów podawana jest przez PKW dużo wcześniej dorośli ludzie pracują mają czas na odłożenie pieniędzy. Właśnie jest to dobre pytanie @Bankowiec, warto by o to zapytać osoby które pojawiły się nagle . Im pewnie bogata rodzina pomoże i dziadek coś rzuci i babcia też ma w skarpecie mama więcej uczniów przyjmie na korki, obejdzie się bez kredytów.
01-04-2024 14:07:31
Bankowiec
Skąd kandydaci biorą kasę na banery? Kredyty? Z czego spłacą przy braku wyboru?
01-04-2024 14:04:59
Ewka
Jerzy - tak, jasne, przecież wszyscy wiedzą że w drużynie piłkarskiej gra tylko jeden zawodnik...
01-04-2024 14:01:26
Grażyna
Pani B. tylko na szkło. Głosujemy na drugą panią. Potrzeba zmian.
01-04-2024 13:22:59
Jerzy
Ewka w Lechii faktycznie Pani Beata spełniała marzenia ale swoje i swojego syna.
01-04-2024 12:41:42
Niezapominajka
Pani Madziu jaką macie Państwo krótką pamięć. Nasza sąsiadka pomogła dwukrotnie w ważnej sprawie Pani rodzinie. Przecież pamiętamy jak chodziła po sąsiadach zbierała podpisy, przekonywała i prosiła . A teraz tak jej odpłacacie, bardzo przykro. Ludzie pamiętają.
01-04-2024 10:33:19
Ewka
Eksperymenty może są i dobre, ale w laboratorium. Z udzielonych odpowiedzi już wynika, która kandydatka jest przygotowana do roli radnej i godna zaufania. Pani Beata działała z dużym zaangażowaniem i skutecznością przez ostatnie lata w obu szkołach w Radzie Rodziców, w Lechii prowadziła grupę chłopców spełniając ich marzenia piłkarskie. Bezinteresownie działała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytując fanty. A kontrkandydatka ? No cóż - brak wiedzy i kompetencji. Nie wystarczy na dwa tygodnie przed wyborami chodzić po domach i obiecywać gruszek na wierzbie. Wybór jest prosty.
01-04-2024 09:38:59
@Marzena W.
W ten sposób myśląc to ani Matysek, ani żaden radny, a zwłaszcza p. Jankowiak, nie powinni zostać wybrani. Powinien być egzamin chociażby ze znajomości prawa samorządowego, abyśmy nie musieli się wstydzić, jak dotychczas, gdy p. Jankowiak rozpatrywała skargi. Po 5 latach funkcji radnej Jankowiak postępu nie widać, a punkt 9 pokazuje, że nie ma podstawowej wiedzy. Tak jak Kołodziejczak w Sejmie.
01-04-2024 00:59:07
PIAST
Patrze oczom nie wierze co wygadujecie ! Nie życze sobie żeby wypowiadały się o ul.Piasta osoby nie mieszkające na naszej ulicy. Nie umniejszajcie NASZEJ RADNEJ roboty którą zrobiła .Tylko w roku 2023 mamy nowy chodnik na Piasta po dwóch stronach i parkingi po remoncie,nowy asfat, lampy ledowe,ciągle pisała pisma do spółdzielni przyjeżdżali chodzili z burmistrzami po osiedlu,bo wszystko trzeba było zgrać w czasie. P.Beata była nie ugięta słyszałem jak dyskutowali. Remontu podstawówki też nie widać bo to szopa ??? Nie wtrącajcie sie do nas patrzcie co jest u was !
01-04-2024 00:00:00
Marzena W.
Nie uważacie,że osoby bez doświadczenia nie powinny eksperymentować na gminie? To tak jakby stażyście dać przeprowadzenie operacji na otwartym sercu.
31-03-2024 23:51:59
Stagnacja
Stanowcze NIE zmianom!
31-03-2024 21:58:04
do @Waldemar
Tak tak, tylko, że to "obniżenie" dotyczy raptem kilkunastu osób. To tak jak z pomocą dla przedsiębiorców w covid. Burmistrz zapowiadał miliony, tymczasem skończyło się na kilkunastu tysiącach.
31-03-2024 21:45:15
Zdegustowana Kostrzynianka
Moi kochani, wybierzmy nowych ludzi, nowe twarze, niech to oni mają teraz coś do powiedzenia. Powiew świeżości nie zaszkodzi, a pomoże. Dobrych Świąt.
31-03-2024 21:19:14
Kostrzzyniak
Co Państwo myślicie o tym zdaniu napisanym o sobie przez radną Jankowiak: "Mogę nieskromnie powiedzieć iż były to dla Okręgu 12 najbardziej prężne lata jeśli chodzi o inwestycje w historii." Przecież w okręgu 12, oprócz C-19, zamkniętego urzędu, podniesionych opłat, podatków i kawałka chodnika, nic nie przybyło w ostatniej kadencji. Przykro mi, ale pani Jankowiak moim zdaniem ma zaburzoną samoocenę. Szczyt i najprężniejszy okres już osiągnęła. Ja jako wyborca oceniam ten okres INACZEJ!
31-03-2024 20:58:26
@Waldemar
Obiżono nam opłatę śmieciową.Czyli nie jesteś przedsiębiorcą baranku wielkanocny.
31-03-2024 16:18:27
@Monika
No wiadomo przecież, że jak my hejtujemy młodych, nowych, tych nie od burmistrza, to słuszne jest i w dobrym ci, ale jak ich zwolennicy wytykają naszym błędy i brak zaangażowania i w ogóle że tylko biorą dietę i nic nie robią to nieuczciwe jest i w ogóle jak oni śmią!? Co nie?
31-03-2024 14:54:58
@Monika
Moniko zdaje się, że czegoś nie zrozumiałaś, oburzeni ludzie piszą w odpowiedzi na hejt ze strony "Moniki", rozmawiali z Magdą Dobską, bronią kandydatki, są dla niej życzliwi - to pozytywne. Radna Beata dużo się chwali a mało robi. Z jej odpowiedzi w punkcie 9 : "Wiem, że Gmina planuje zakup autobusów" wynika tylko tyle, że nie wie co w dokumentach gminy. Wg dokumentów zakup nie jest planowany. Kto to jest dla niej gmina? Czy w ogóle jest miejsce dla Rady w tej gminie, czy o wszystkim decyduje jedna osoba, pierwszy albo drugi?
31-03-2024 14:42:01
Waldemar
Jak została podniesiona opłata śmieciowa dla przedsiębiorców to Pani Beata bardzo broniła tej decyzji. Ciekawe jak by jej mąż miał nadal zakład naprawy telewizorów to czy wtedy popierała by tą decyzję.
31-03-2024 12:04:20
TakTylkoPytam
Kiedy będzie obiecane paliwo po 5,19 zł? Głosowałem na rudego (kłamcę) i naiwnie żądam spełnienia obietnicy!!!
31-03-2024 09:49:58
Monika
Jakie to smutne jak sie tak czyta. Zauwazyliscie jazda jest tylko na jedną osobę, a druga młodsza kandydatka krystalicznie czysta nie sądzę. Uwazam ze tylko klan młodszej kandydatki siedzi tu i hejtuje, co jest przykre, żenujące i na bardzo niskim poziomie
31-03-2024 00:11:51
Leszek
Wracamy sobie od rodzinki z koszykiem, a tu oj "świąteczna atmosfera" typowo po polsku. Idźcie na spacer to wam dobrze zrobi. Taka dygresja,dlaczego nie piszecie na fb.tylko tu jak szczurki? Jaj zabrakło?Tylko pisanki,kraszanki zostały?
31-03-2024 00:07:41
@Monika
Młoda kandydatka inteligentniejsza niż starsza. W punkcie 6 mówi o budowie oczyszczalni na wsiach. Akurat na takie rozwiązania maja być środki pomocowe, na budowę mniejszych oczyszczalni lub przydomowych oczyszczalni ścieków na wsiach. Co do Starszej to kawałek chodnika na Ignacewie i myśli, że pozbadnie ludzi, droga cała w dziurach, obiecała też plac zabaw i NIE DOTRZYMAŁA SŁOWA! Obiecanki cacanki. a jak się odwrócisz to... ma gdzieś! Myślę, że młoda mama zrozumie potrzeby i plac zabaw będziemy mieli. Chcemy zmiany!
30-03-2024 23:33:35
@Monika
(Hejter dorwał się teraz do M. Dobskiej, tak od święta i może znowu nie na trzeźwo). Otóż Moniko, w rozmowach ludzie poruszają te kwestie. Co do parku Jankowiakowa palcem nie kiwnęła. Park przy Sokoła wykonany w 2014 r. z placem zabaw, czyli jeszcze za Iwańskiego, na przełomie 2014/2015 dosiano tylko trawę. za Uryckiego tylko powstała zardzewiała siłownia pod chmurką z budżetu obywatelskiego i wycięto krzewy, przy Piasta, a przy szkole Sala Sportowa. Niestety za Jankowiak nie było NIC, więc co takiego zmodernizowała fotoshopa.
30-03-2024 23:21:56
Wyborca Piasta
O tak. Internet nie zapomni pani Jankowiak kłamstw, arogancji, ignorancji i bezczelności.
30-03-2024 19:19:53
Osiedle Kostro
Czytam sobie pytania i odpowiedzi z Debaty,bez nastawienia na którąś z pań Kandydatek. M.Dobska 0 B.Jankowiak 9
30-03-2024 18:42:57
mieszkanka ul Wielkopolskiej
beata 5 razy NIE ,przeż ostatnia kadencje zero komunikacje z mieszkancami
30-03-2024 18:32:29
Wielkopolanin
P.Łabędzki od kiedy to p.Lepczyk jest Pana koleżanką. Zmiana o 180 stopni.
30-03-2024 18:23:59
Imienniczka
Beatko, przeczytaj ten cytat i zastanów się. „Czyny oparte na zasobach wewnętrznej wytrwałości nie znoszą słów i ostentacji. Z chwilą kiedy ktoś zaczyna o nich mówić i chwalić się nimi, wszystko okazuje się próżnością.”
30-03-2024 18:19:52
Aldanka
no niestety Magdalena nie zna się na niczym ... ona chce remontować ulice, które właśnie były remontowane.... kompletny brak informacji .....
30-03-2024 18:15:53
M.z Kujawskiej
Magdalena Dobska: Mieszkańcy w rozmowach ze mną proponują zagospodarować teren przy ulicy Piasta na nowe miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Okręgu nr 12 oraz zmodernizować drogi: Pomorską, Kujawską, Mazurską i Krakowską. Budowa miejsc parkingowych na ulicy Piasta wzdłuż targowiska Proszę Pani,czy jest Pani mieszkanką naszego okręgu12 ? Odnoszę wrażenie,że jednak nie . Chce Pani modernizować ulice już zmodernizowane? Kompletna bzdura i niekompetencja! Ul.Krakowska i Ul.Kujawska właśnie były zmodernizowane w 2023 roku. Strzał w kolano niestety dużego kalibru.
30-03-2024 17:59:26
@Wyborca Piasta
Jeśli piszesz takie bzdury tzn.że nie masz pojęcia czym się para twoja kandydatka. Internet nie zapomina.
30-03-2024 16:53:38
Monika
Ludzie, przeczytaliście to co mają kandydatki do powiedzenia ze zrozumieniem? P.Jankowiak podaje KONKRETNE cele! KONKRETNE ULICE KONKRETNE ZADANIA, a co p.Dobska oferuje? Nie przemyślane odpowiedzi, bez konkretnych przykładów, są to odpowiedzi9o ogólne, brak merytoryki. Darmowe posiłki w szkołach - przecież o tym mówi i trąbi rząd! Więc nie jest to pomysł p.Dobskiej. Spojrzcie na pytanie 6 i odpowiedzi. P.Dobska buduje NOWE oczyszczalnie ! A co! Chyba ze swojej kieszeni. Spójrzcie co napisała p.Jankowiak ile w tym wiedzy i informacji. Pytanie 3 - p.Dobska sama się lekko wkopała - będzie KONTYNUOWAĆ modernizację parków. Więc to co rozpoczęła radna Beata Jankowiak, p.Dobska będzie kontynuować żeby pod tym się podpisać? To są te pomysły na modernizację gminy i okregu.Będziecie głosować za kimś kto chce oczyszczalnie stawiać bez pojęcia jakie to koszty? Jakie do tego trzeba zachować procedury? Serio??? P.Dobska widocznie żyje w jakiejś bańce która pęknie gdy zostanie cudem wybrana i wtedy będzie przed Wami świecić.
30-03-2024 15:58:04
Marcyfra
Państwo skupili się na p.Jankowiak -ok. A czy wypowiecie sie na temat kontrkandydatki? Co może Wam zaoferować, jeśli nie uczestniczy w sejach rady gminy? Puste słowa rzucane byle tylko wybrać? P.Jankowiak pokazuje co zrobiła przez 5 lat i co jeszcze może osiągnąć. A druga Pani JEDYNIE może Wam obiecać i na tym się jej "siła przebicia" skończy.
30-03-2024 15:42:20
REDAKCJA
@Maciej: Zgodnie z regulaminem: [...] Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. [...]
Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury.
Wesołych świąt. Pozdrawiam
30-03-2024 15:42:19
Maciej
Dlaczego blokowane są komentarze?
30-03-2024 14:29:21
Beznadzieja
Radna do której się zwróciłam o pomoc nie potrafiła nawet odpisać. NIE i jeszcze raz NIE !
30-03-2024 12:25:58
Magda
Beata Jankowiak 4 razy TAK!
30-03-2024 12:22:49
Jarek
Pani Beato ma Pani nasz głos.
30-03-2024 12:04:44
@@Piotrek
Betina z burmistrzem jako reprezentacja, śmieszne porównanie. To tak jakby sędzia miał grać z zawodnikami w piłkę, zamiast sędziować. Sędzia kalosz lub taki co się promuje na koszt reprezentacji, od razu powinien wylecieć na zb.. py.. A tu proszę, wszystkie skargi na burmistrza, jakie wnieśli mieszkańcy, ani nie opublikowane, ani nie odczytane i wszystkie uznane jako bezzasadne. Pozamiatane, a ludzie nie wiedzą o co chodzi, piszą wnioski i odbijają się od tępej ściany. Ta pani ani razu nie stanęła po stronie mieszkańców, chyba nawet gdyby chciała to nie ma o tym pojęcia.
30-03-2024 11:49:23
Gustafson
Powiew świeżości w tym okręgu na pewno się przyda. Nawet we własnym otoczeniu NOG jest krytykowana i słuchana z zażenowaniem.
30-03-2024 11:12:11
Geniu
Becia, odpuść se już te wybory. Twoja natarczywość i nachalność jest niesmaczna. Przypisujesz sobie wszelkie zasługi. Masz wielkie parcie na szkło. Rola radnego nie sprowadza się do pozowania do foci na Facebooku.
30-03-2024 11:05:29
Ewa
Tylko Beata, sympatyczna mająca cały czas kontakt z nami, można o niej powiedzieć, że zawsze walczy o inwestycje dla mieszkańca, nawet takich małych dróg osiedlowych jak nasza, Beatko oby tak dalej!
30-03-2024 10:38:19
Wyborca Piasta
Niestety pani Jankowiak to chyba największa porażka tej kadencji. Jeśli wobec innych radnych komitetu burmistrza zarzutem jest to, że są milcząca radą, o tyle pani Jankowiak powinna wziąć sobie do serca przysłowie, które mówi, że mowa jest srebrem a milczenie złotem. Niestety każde otwarcie przez tę panią ust przez pięć lat potwierdzało, że nie ma absolutnie żadnych kwalifikacji, a zwłaszcza moralnych, by pełnić funkcję radnej. Ktokolwiek zostałby wybrany to rady zamiast tej pani nigdy nie wyrządzi takich szkód i nie przyniesie Radzie, Komisjom i Kostrzynowi takiego wstydu jakiego gmina doświadczyła w wyniku działań pani Jankowiak.
30-03-2024 09:38:01
Piotr
Nie dla Beaty!
30-03-2024 09:20:36
@Piotrek
Jeśli reprezentacja dobrze gra i osiąga wyniki,awansuje do kolejnych rozgrywek to zmienia Pan skład ??????????????????????????????
30-03-2024 08:45:36
Mieszkaniec
Kawałek chodnika w Ignacewie i od razu najprężniejsza radna w historii. Powalające samouwielbienie. To za Mellera (osiedle Rycerza Kostro, park i place zabaw, drogi osiedlowe, oświetlenie) i Uryckiego (Warszawska i Wielkopolska) się więcej zmieniło na plus. W historii tej gminy byli naprawdę wybitni radni, a nasza gmina zaczynała od pól w centrum miasta. A co do tych opowieści, że ta Pani coś organizuje, to poproszę o dokumenty, bo mam wrażenie, że to wszystko nieformalnie i na koszt gminy.
30-03-2024 08:09:24
Rusinowiec
Oj, jak słodko, lukru tak dużo jak na pączkach u Bogienki: „Burmistrz według mnie zasługuje na najwyższą ocenę, za swoje zaangażowanie,za ciężką pracę. Pan Szymon Matysek to włodarz, który jest obdarzony ogromnym zaufaniem mieszkańców.” Pani Beatko, co spowodowało taką zmianę „poglądów” u Pani? W 2014 roku startowała Pani w wyborach z komitetu Pana Mirosława Rusina.
30-03-2024 07:51:59
Mieszkaniec Ignacewa
Mój głos ma Pani Beata, jako jedyna Radna w historii o nas pamiętała! Mamy w końcu chodnika na Ignacewie i można normalnie iść do miasta.
30-03-2024 06:43:39
Piotrek
Głosujemy za zmianą we wszystkich okręgach. Błagam was przyjezdni, młodzi, wykształceni zróbmy coś, bo będzie za późno.
30-03-2024 05:28:04
Ola
Nie dla Betiny.
30-03-2024 01:35:23
Mieszkaniec
Beata ? A dlaczego nie Bettina jak wszędzie jest podawane?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: