Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Warszawska: Zlikwidują kilka miejsc parkingowych i zamontują słupki – by nie dochodziło do wypadków - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Warszawska: Zlikwidują kilka miejsc parkingowych i zamontują słupki – by nie dochodziło do wypadków
22-04-2024 08:22   Janusz Ludwiczak
Po południowej stronie ulicy Warszawskiej w Kostrzynie, przy wyjeździe z parkingu pasażu handlowego zlikwidowane zostaną trzy miejsca parkingowe w zatoce, a w ich miejscu zamontowane zostaną słupki – zdecydowali radni z Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej.

Pod koniec marca na ul. Warszawskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca Skody Roomster wyjeżdżając z parkingu pasażu handlowego przy dworcu kolejowym zderzył się z jadącym ulicą Warszawską Nissanem Note. Okazuje się, że w ostatnim czasie widoczność utrudnia zaparkowane auto przy samym wyjeździe.

W ubiegłym tygodniu odbyło się specjalne posiedzenie Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, podczas którego omawiano poprawę bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu w tym miejscu.

Jedną z propozycji był montaż poduszek wiedeńskich i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jednak radni zrezygnowali z tej propozycji ze względu na koszty związane z wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu.

– Ludzie zwracają uwagę na zaparkowane samochody, które utrudniają widoczność– mówiła radna Beata Jankowiak.

Ostatecznie zdecydowano o zlikwidowaniu kilku miejsc parkingowych na zatoce postojowej po południowej stronie ulicy Warszawskiej, na wysokości pasażu handlowego.

– Zlikwidowalibyśmy 2 miejsca postojowe przy wyjeździe i jedno miejsce przy przejściu dla pieszych. Na tą chwilę nic innego nie wymyślimy – zaznaczył Ryszard Kubiak, przewodniczący Komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– W 2017 roku projekt zatwierdził Zarząd Dróg Powiatowych. Może ktoś nie zwrócił uwagi, że nie powinno być możliwości postoju 10 metrów od przejścia oraz przy skrzyżowaniu. Te samochód nie ma prawa tam stać. Ma przecież tablice rejestracyjne – stwierdził Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Sprawa jest znana policji.

– Sprawdziliśmy właściciela. Nie ma ubezpieczenia OC. Ponadto właściciel od trzech lat nie ma obowiązkowego przeglądu auta. Wystawiony został już mandat w wys. 5 tys. zł. Liczymy, że właściciel w końcu usunie samochód – tłumaczył aspirant Tomasz Grześkowiak, kierownik Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Radni zwracali też uwagę na kolejny problem, który może występować na ulicy Warszawskiej.

– Otwarta została kolejna galeria handlowa, Może dochodzić do wielu kolizji na skrzyżowaniu z Warszawską i Półwiejską – wskazywał radny Szymon Nadolny.

– Tam cały czas był istniejący wyjazd z posesji – wyjaśnił Łukasz Kruszona, inspektor ds. infrastruktury technicznej Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.


Komentarze (25)

30-04-2024 22:37:54
Że co
Jakiego przepraszam przewodniczącego zdrowia i bezpieczenstwa? Ma jakieś wykształcenie w tym kierunku? Jest inspektorem bhp lub chociaż pielęgniarzem??? Szok.
28-04-2024 20:29:01
Mike
A nie wystarczy zmienić wjazd i wyjazd? Tak słuchacie głosów mieszkańców!!
25-04-2024 08:54:11
Ktoś
Włączając się w dyskusję na temat ulicy Poznańskiej i zakładu naprawy pojazdów uważam że ktoś jest tam dobrze ułożony zarówno z władzą jak i z policją. Pan Jakub jako nieliczny reprezentant opozycji ( choć pytanie czy w ogóle taką rolę w Radzie obierze czy będzie przyklepywał tylko działania ekipy burmistrza) raczej nic nie wskóra.
24-04-2024 15:19:32
max
@Marcin: A przepisy ruchu drogowego znasz?
24-04-2024 13:15:03
Marcin
Że tak zapytam , czy kierowca reklamy spowodował kolizję? Kozla znaleźli ofiarnego , teraz inne samochody nie utrudniają ????
24-04-2024 07:38:24
rzepool
@looker i poniekąd Panie Jakubie: Co do ul. Poznańskiej - pełna zgoda. Dopowiem, co by się przydało na Poznańskiej - niejako wizytówki miasta, a przynajmniej głównej drogi wjazdowej do naszego miasta. Mówię to z perspektywy mieszkańca tejże (także kierowcy) USTANOWMY PIERWSZEŃSTWO DLA PIESZYCH I ROWERÓW, zmniejszy prędkość przejazdu, chodnik po dwóch stronach, przejazd rowerowy do netto i biedronki (skandalem jest to, że nie ma tam wjazdu z istniejącej ścieżki rowerowej, przejścia dla pieszych przy WSZYSTKICH drogach poprzecznych, piękne przystanki rowerowe, zlikwidować dzikie parkingi na zieleni (jeśli podwórko i wjazd to za mało - Panie Jakubie (wiem, że to potrafisz) porozmawiaj, znajdź rozwiązanie (dzierżawa?, miejsce bezpłatne jeśli np. zameldowanych jest nie wiem 6, 8 osób ?!) i ustalenie z UM estetycznych, współgrających z zielenią dodatkowych miejsc dla mieszkańców. Do zrobienia jest bardzo dużo - takich małych spraw, z których nie da się zrobić sensownego zdjęcia na FB - bo o wodotryski to władza się zatroszczy ;p
23-04-2024 14:18:24
@malkontent
Mnie to nie dziwi…. typowe robienie szumu wokół siebie przez panią radną Betine. W wyborach ledwo przeszła wiec teraz musi pokazać że jest potrzebna i przydatna . A że może zaistnieć przy ważnej dla ludzi sprawie to tym lepiej dla niej…
23-04-2024 13:36:01
looker
do @Andrzej : Patologia na ulicy Poznańskiej przy zakładzie elektromechanicznym narasta od kilkunastu lat. Poprzednie władze ( Burmistrz Iwański i v-ce Nowak) jak i obecne nie reagowały na sytuację. I to "coś" stało się normalnością. Normalnością jest parkowanie na pasie zieleni, normalnością jest parkowanie na gruncie miejskim, normalnością jest parkowanie na drodze rowerowej i normalnością jest nie ponoszenie żadnych opłat (chociażby za zajmowanie pasa drogowego). Mam nadzieję, że nowo wybrany radny z tego okręgu, Pan Jakub Łabędzki zainteresuje się ta sprawą i doprowadzi do przywrócenia porządku wokół tego zakładu elektromechanicznego. p.s. Panie Jakubie przywróćmy na ulicy Poznańskie normalność.
23-04-2024 09:22:03
malkontent
Fotki z posiedzenia tej komisji to chyba jakiś żart. 16 (szesnaście ) osób dywaguje o organizacji ruchu na jednej ulicy. A nie prościej i szybciej byłoby zapytać policjanta z tzw. drogówki jak ten problematyczny wyjazd zaplanować ?
23-04-2024 08:51:45
Andrzej
Jeden z użytkowników napisał o parkowaniu w okolicach Wojska Polskiego, Kosynierów, Rycerskiej. Absolutnie się zgadzam, szczególnie jeżeli chodzi o Wojska Polskiego. Ulica jest notorycznie zastawiana samochodami, które stoją u mechanika. A co do tego mechanika to chciałbym zwrócić uwagę na "patologię" jaką od lat się toleruje. Od ulicy Poznańskiej cały czas samochody do jego zakładu stoją nie na jego posesji, ale na tym pasie zieleni. Samochody są tam naprawiane. Czy ten pan płaci podatek od nieruchomości za ten fragment? Przecież prowadzi tam działalność. Ponadto, często samochody od niego stoją "zaparkowane" na chodniku/ścieżce rowerowej po drugiej stronie (ul. Poznańska). Myślę, że już czas ukrócić tę patologią związaną z samochodami pana prowadzącego elektromechanikę.
23-04-2024 06:54:48
Kierowca
Jedno jest pewne brakuje miejsc parkingowych !
22-04-2024 23:29:01
Xyz
Parkowanie na osiedlowych uliczkach to jakiś dramat, ani to normalnie ominąć samochodem, ani przejść z wozkiem po chodniku. Brakuje przestrzeni, wszystko nawalone na kupę. A ci do pasażu gdzie jest Pepco to wystarczyłoby odwrócić ruch i już by było bezpieczniej, dziś przeparkowano samochód- reklamę, i co z tego, skoro na jego miejscu zaparkował inny, bo może .
22-04-2024 21:01:53
Zainteresowany
Śląska. Samochody stoją po jednej stronie, niby mogą, ale co z tego jesli parkują tam samochody wysokie, które bardzo utrudniają życie- wyjazd mieszkancom osiedla i nie tylko im. Brak należytej widoczności. Bardzo trudno zauważyć, czy jedzie jakiś samochód lub jedzie człowiek na rowerze, zarówno ze strony Wielkopolskiej, jak i Polwiejskiej. Owe samochody stwarzają ogromne zagrożenie dla zdrowia, a może i życia. Choć wyjeżdżasz wolno, były już sytuacje niebezpieczne
22-04-2024 20:27:00
Kierowca
Strażak myślę i uważam więc nie mam kolizji.
22-04-2024 17:34:06
@Kierowca
O tym, że jest niebezpiecznie zgłaszają ludzie, jeśli są wypadki i kolizje, to tylko potwierdzenie, że zagrożenie jest prawdziwe i nic nie pomogą żadne lustra, w których słabo co widać. A takie zgłoszenia do gminy były robione! i nikt z tym nic nie zrobił, aż zaczęło być głośno po zderzeniu. Kto rozsądny robi parkingi przy wyjeździe?
22-04-2024 16:58:55
Strażak
Kierowca. Zacznij myśleć!!!!!
22-04-2024 16:06:22
Rossma
Auto reklama zostało zabrane i nadal nic nie widać.
22-04-2024 12:22:33
Kierowca
Wyjeżdżam z tego miejsca co najmniej kilka razy w tygodniu i nigdy nie miałem sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu ruchu drogowego. Wystarczy spojrzeć w lustro, które jest ustawione. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć niech odda prawko. Jest dużo więcej newralgicznych punktów w Kostrzynie nad którymi należy się pochylić
22-04-2024 10:47:31
Mieszkaniec
Taki prezent burmistrza i radnych. Potrzebna była większa liczba miejsc parkingowych, bo powstawały bloki. Trzy miejsca parkingowe to 2 mieszkania. A teraz wychodzi, że to narażenie zdrowia i życia mieszkańców było. Ktoś powinien za to odpowiadać!
22-04-2024 10:43:05
Mieszkaniec
Pani Radna zrobi sobie co najwyżej selfie (i użyje filtrów)????????????
22-04-2024 10:37:35
Miastowy
A może zamienić kierunek wjazdu i wyjazdu?
22-04-2024 10:20:34
obywatel
Należy również zająć się parkingiem przy Biedronce (ul. Kuśnierska). Po modernizacji parkingu aż się prosi o stłuczki. Obecnie auta parkując prostopadle do budynku sklepu wystają na ulicę. Do tego auta parkujące wzdłuż chodnika i praktycznie nie można wyjechać na Wrzesińską.
22-04-2024 09:47:28
rzepool
Brawo! Pozostał jeszcze do uporządkowania chaos przy Jana/Chacie Polskiej i pewnie przy Sinsay.
22-04-2024 08:38:16
Mieszkaniec Kostrzyna
Zapraszam Szanowną komisję na ulicę Wojska Polskiego, Kosynierów i Rycerską, tam to się dopiero dzieje jeśli chodzi o parkowanie aut. Ulice dwukierunkowe ale czy auta mogą swobodnie jechać w obu kierunkach? Mocno wątpliwe. A panom policjantom proponuje przyglądać się temu co dzieje się na ulicy Piasta na wysokości targowiska, jazda pod prąd w kierunku Półwiejskiej to ostatnio częsty przypadek. Sama Półwiejska i widok po prawej przy wyjeździe na wysokości bloku to jest kolejny przykład niebezpiecznego skrzyżowania. A tam jeszcze albo stoi ciągle auto ciężarowe zaparkowane na jednym pasie albo jakaś osobówka...
22-04-2024 08:36:48
Bezpiecznie
Piękny przykład jak działa nasza rada i gmina. Na bezpieczeństwo mieszkańców nie ma pieniędzy, a na wymysły władzy oczywiście się znajdą. Czy radna tego okręgu wypowie się na ten temat ?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: