Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piasek, C-BooL i Strefa Zero gwiazdami tegorocznego Kurdesza Kasztelańskiego - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Piasek, C-BooL i Strefa Zero gwiazdami tegorocznego Kurdesza Kasztelańskiego
26-04-2024 07:45   Janusz Ludwiczak
Andrzej Piaseczny, DJ C-BooL, Strefa Zero, Nadmiar oraz Justyna & Dario wystąpią już za miesiąc podczas 44. Kurdesza Kasztelańskiego.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprezentował właśnie wstępny zarys programu tegorocznego Kurdesza Kasztelańskiego, który odbędzie się 25 i 26 maja, podobnie jak rok temu na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej w Kostrzynie.

Wiadomo, że jedną z gwiazd będzie Piasek, czyli Andrzej Piaseczny. Piosenkarz rozpoczął swoją karierę na początku lat 90` jako wokalista zespołu Mafia. Karierę solową rozpoczął w 1998 roku. Do jego największych przebojów należą piosenki: "Budzikom śmierć" i "Prawie do nieba" (nagrane z Robertem Chojnackim), "Z głębi duszy", "I jeszcze…", "Chodź, przytul, przebacz", "Rysowane tobie" czy "Śniadanie do łóżka".

Piasek jest laureatem czterech Superjedynek, Wiktora, Fryderyka, Telekamery i Eska Music Award. Zdobył drugiego miejsca na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w 1999 r., a dwa lata później reprezentował Polskę w 46. Konkursie Piosenki Eurowizji.

W latach 1997–2010 grał Kacpra "Górniaka" Złotopolskiego w serialu "Złotopolscy" w telewizyjnej "dwójce" (TVP2). Użyczył głosu jednej z postaci filmu animowanego Magiczny miecz – Legenda Camelotu. Był kapitanem jednej z drużyn w programie "Bitwa na głosy", trenerem w kilku edycjach "The Voice of Poland" i "The Voice Senior" oraz jurorem w dwóch edycjach programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". W 2021 r. oznajmił, że jest gejem, czym potwierdził pojawiające się w prasie sugestie na temat jego homoseksualnej orientacji. W wywiadzie dla Radia Zet dokonał tzw. coming outu, stwierdzając że piosenka "Miłość", której tekst nawiązuje do relacji między dwoma mężczyznami, jest piosenką o nim.

Coś dla siebie znajdą też miłośnicy muzyki klubowej. Podczas "Kurdesza" wystąpi C-Bool, a właściwie Grzegorz Cebula, czyli znany w wielu krajach polski DJ i producent muzyczny, który w 1998 r. zaczął profesjonalnie pracować jako DJ, występował w lokalnych dyskotekach i klubach muzycznych. Cztery lata później został producentem muzycznym. W 2003 r. współpracował z zespołem Casteam.

Jego najpopularniejsze przeboje, które można usłyszeć w wielu stacjach radiowych i muzycznych to: "Wonderland", "Never Go Away", "DJ Is Your Second Name (razem z Giang Pham) czy "Golden Rules".

Gwiazdą tegorocznego "Kurdesza" będzie również doskonale znany już w gminie zespół Strefa Zero, znany z takich utworów jak "Czekam na jutrzejszy dzień" czy "Niewiele trzeba".

Podczas kostrzyńskiego święta miasta nie zabraknie też rockowych brzmień. Na scenie pojawi się koncertujący od 1993 roku zespół Nadmiar. Grupa ta wystąpi w sobotę, 25 maja.

Piątą "gwiazdą" tegorocznego Kurdesza Kasztelańskiego będzie polsko-włoski duet Justyna Adamczak & Dario Isidoris, który na swoim koncie ma takie przeboje jak "Ty i ja (Ci sara)", czy "Noc Bez Anioła / Ti Amo". Zespół występuje znane włoskie melodie w polskich aranżacjach.

Wiadomo już, że pierwszego dnia tradycyjnie zaprezentują się sekcje działające w MGOK, a także laureaci konkursu "Zostań gwiazdą", którego finał odbędzie się już dziś o godz. 17:00 w sali "Kostrzynianka".

Nie zabraknie też wydarzeń sportowych. W Dzień Matki, czyli 26 maja odbędzie się XII Kurdeszowa (Za)Dyszka, podczas którego ulice Kostrzyna opanują biegacze. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 lub 10 kilometrów. Przewidziano też bieg nordic walking oraz zawody dla dzieci w ramach Mini Kurdeszowej (Za)Dyszki, które odbędą się w nowym miejscu – na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 2.

Szczegółowy program "Kurdesza" nie jest jeszcze znany.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: