Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 8: Siekierki Wielkie – część południowo-wschodnia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 8: Siekierki Wielkie – część południowo-wschodnia
04-04-2024 10:09   Janusz Ludwiczak
W ostatnim odcinku naszego cyklu mini-debat z okręgów wiejskich przedstawiamy kandydatów do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn w okręgu nr 8, obejmującym południowo-wschodnią część Siekierek Wielkich. O mandat radnego ubiegają się tam:
• Michał Klapczyński – KWW Tu Mieszkam;
• Natalia Smurawa –KWW Nowe Oblicze Gminy.

Do końca kampanii wyborczej pozostało tylko godzin, a do wyborów samorządowych coraz bliżej. Zanim jednak wybierzemy nowych radnych mieszkańcom i naszym Czytelnikom postanowiliśmy przybliżyć wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, dając im możliwość zaprezentowania się.
Kandydaci byli pytani zarówno o ocenę kończącej się kadencji samorządu, jak i również jakie są najważniejsze sprawy do załatwienia w ciągu najbliższych pięciu lat. Kandydatów zapytaliśmy także o bieżące sprawy i inwestycje.

W przedostatnim odcinku naszej mini-debaty z kandydatami do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn po raz ostatni zaglądamy do obszarów wiejskich. Największe sołectwo, czyli Siekierki ze względu na wciąż rosnącą liczbę mieszkańców zostało podzielone na aż dwa okręgi. Wczoraj zaprezentowaliśmy kandydatów z okręgu nr 7, który obejmuje Siekierki Małe oraz północno-zachodnią część Siekierek Wielkich. Dziś okręg nr 8, który obejmuje południowo-wschodnią część wsi.

Kandydatów przedstawiamy w porządku alfabetycznym.

Na początek proszę o napisanie kilka słów o sobie:

Michał Klapczyński, lat 41, Siekierki Wielkie – Lista nr 11: KWW Tu Mieszkam:
Mam 41 lat. Jestem szczęśliwym mężem i ojcem oraz absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zawodowo od kilkunastu lat pracuję na stanowiskach menadżerskich w firmach branży technicznej. Pasjonuję się sportem ( głównie siatkówką, którą aktywnie uprawiam) oraz amerykańską motoryzacją. Od kilku lat również aktywnie uczestniczę w funkcjonowaniu lokalnego klubu sportowego UKS Siekierki Kostrzyn - aktualnie jako Członek Zarządu.
W Gminie Kostrzyn mieszkam od 2013 roku i przez ten czas nieustannie obserwuję jej rozwój. W końcu przyszedł czas wykorzystać mocne strony oraz doświadczenie zdobyte w pracy zawodowej i aktywnie zaangażować się w sprawy naszej małej ojczyzny. Liczę, że moja wytrwałość w dążeniu do realizacji celów, zaangażowanie, umiejętność pracy zespołowej i rozwiązywania problemów, w połączeniu ze skutecznością pozwolą na jeszcze szybszy rozwój Siekierek, jako miejscowości, w której mieszkam i całej gminy.

Natalia Smurawa, lat 34, Siekierki Wielkie – Lista nr 14: KWW Nowe Oblicze Gminy:
Mam 34 lat, mężatka, mama dwójki dzieci, wykształcenie wyższe, magister resocjalizacji i pracy socjalnej, od 12 lat pracuję w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu obecnie na stanowisku Specjalista ds. komunalnych. Moją pasją jest sport i aktywnie spędzenie wolnego czasu. W każdej wolnej chwili zakładam buty sportowe i biegam po chodnikach, poboczach dróg w Siekierkach.

1. Dlaczego zdecydował(a) się Pan(i) kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn?

Michał Klapczyński:
Obserwuję działania władz gminy od dłuższego czasu i poza sukcesami należy również zauważyć szanse, które mogliśmy jako społeczność wykorzystać znacznie lepiej.
Decyzja rodziła się przez wiele lat, ale to jest ten moment gdzie zdecydowanie chciałbym włączyć się w kreowanie przyszłości Siekierek, jako miejscowości, która reprezentuję oraz całej naszej gminy. Liczę, że doświadczenie i umiejętności zdobyte w pracy zawodowej pozwolą mi na skuteczną współpracę w przyszłej Radzie Gminy i zagwarantują nowe wspólne sukcesy.
Chcę budować samorząd, który będzie odpowiedzią na potrzeby każdego z mieszkańców i być Ich głosem w Radzie Gminy Kostrzyn. Zależy mi na tym, żeby każdy mieszkaniec miał prawo do aktywnego udziału w życiu naszej społeczności, był szanowany i wysłuchany.

Natalia Smurawa:
Od wielu lat jestem zawodowo związana z samorządem, jestem także członkinią Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Siekierkach Wielkich. Swoją wiedzę i doświadczenie chciałabym wykorzystać w pracy na rzecz naszej małej ojczyzny. Dlatego postanowiłam kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.
Potrzebujemy silnego głosu w Radzie Miejskiej Gminy Kostrzyn. Głosu, który w końcu jasno sprecyzuje gotowość do współpracy, ale przede wszystkim określi i konsekwentnie będzie realizował plan rozwoju naszych Siekierek.

2. Jak ocenia Pan(i) poprzednią kadencję rady gminy oraz burmistrza? Co udało się zrobić, a czego nie?

Michał Klapczyński:
Tak jak wspominałem, należy odnotować sukcesy aktualnych władz gminy, ale niestety pojawia się również wiele niewykorzystanych szans. Zdecydowanie jestem zdania, że niektóre podstawowe kwestie jak drogi, sieć kanalizacyjna ( wraz z oczyszczalnią ścieków) czy bezpieczeństwo mieszkańców wymagają dalszego rozwoju i stanowią spore wyzwanie na najbliższe 5 lat. Uważam również, że o ile poziom obiektów kulturalno-sportowych w samym Kostrzynie jest wysoki, to niestety ta infrastruktura w pozostałych miejscowościach ( w tym głównie w reprezentowanych przeze mnie Siekierkach) jest niestety nieadekwatna do potrzeb mieszkańców.
Sądzę również, że jako gmina powinniśmy zdecydowanie bardziej wykorzystywać dostępne programy dofinansowań różnych inwestycji, od tych zabezpieczających podstawowe potrzeby ( jak drogi, bezpieczeństwo czy szeroko pojęta gospodarka wodna) po potrzeby służące rozrywce kulturalno-sportowej mieszkańców.

Natalia Smurawa:
Oceniam bardzo dobrze. Gmina zyskała tunel drogowy z nowym układem drogowym, została uruchomiona darmowa komunikacja publiczna, Siekierki zyskały przedszkole, żłobek, została rozbudowana kanalizacja i jeszcze w tym roku rusza rozbudowa szkoły o czym marzą rodzice i dzieci uczęszczające do tej szkoły.

3. Kolejna kadencja samorządu potrwa do 2029 roku. Jakie 5 najważniejszych spraw widzi Pan(i) do załatwienia w ciągu najbliższych pięciu lat?

Michał Klapczyński:

  1. Rozwój infrastruktury drogowej i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców.
  2. Modernizacja i rozbudowa sieci kanalizacyjnej i melioracyjnej.
  3. Uregulowanie kwestii przejmowania przez gminę dróg prywatnych.
  4. Inwestycje w infrastrukturę sportową i obiekty aktywności kulturalnej.
  5. Budżet obywatelski.

Natalia Smurawa:

  1. budowa świetlicy wiejskiej w Siekierkach
  2. podjęcie intensywnych działań związanych z budową nowego układu komunikacyjnego ul. Rabowicka, Grabowa, Aleja Róż
  3. opracowanie projektu i modernizacja stacji uzdatniania wody w Siekierkach
  4. budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach: Kórnicka, Tulecka, Porzeczkowa, Agrestowa,Jagodowa,Malinowa
  5. projekt budowy ścieżki pieszo-rowerowej Siekierki Kostrzyn i Siekierki –Gowarzewo.

4. Czy w Kostrzynie należy wprowadzić strefę płatnego parkowania? TAK/NIE? Dlaczego?

Michał Klapczyński:
Według mnie ta kwestia wymaga analizy i przede wszystkim określenia jej celu.
Należy tutaj rozważyć na pewno takie czynniki jak aktualna ilość miejsc parkingowych wraz z ilością korzystających z nich pojazdów, kwestię organizacji ruchu w miejscach najbardziej zatłoczonych, zmiany ilości i struktury mieszkańców i inne. Na pewno taka strefa nie powinna stać się jedynie źródłem dochodu dla gminy, tym bardziej, że prawdopodobnie w kwestii jej wprowadzenia i obsługi będzie trzeba skorzystać z firmy zewnętrznej.

Natalia Smurawa:
TAK, ponieważ zwiększy rotację samochodów, zmniejszy zjawisko nielegalnego parkowania,eliminuje ruch w poszukiwaniu wolnych miejsc parkingowych, poprzez wcześniej wymienione argumenty zmniejszy zanieczyszczenie powietrza.

5. Czy powinien być kontynuowany budżet obywatelski gminy Kostrzyn?

Michał Klapczyński:
Zdecydowanie TAK. Należy dać mieszkańcom poszczególnych miejscowości możliwość decyzji o najbardziej według nich niezbędnych inwestycjach.

Natalia Smurawa:
TAK.

6. Planowana jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków. Jednak wiele wsi w gminie nie ma dostępu do kanalizacji. Co Pan(i) zrobi, żeby ten problem rozwiązać?

Michał Klapczyński:
Sieć kanalizacyjna to jeden z priorytetowych punktów mojego programu wyborczego. Problem ten w znacznym stopniu dotyczy reprezentowanych przeze mnie Siekierek i stanowił on będzie w przyszłej kadencji bardzo ważne zadanie dla radnego z mojego okręgu.
Niestety w tej kwestii punktem wyjścia musi być modernizacja oczyszczalni ścieków, bez zwiększenia jej wydajności trudno będzie rozpoczynać inwestycje w samą sieć.
Jako gmina powinniśmy w tym zakresie zdecydowanie intensywniej korzystać z możliwości dofinansowania inwestycji gospodarki ściekowej, takich jak np. Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027; Programy Regionalne 2021-2027; Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 i innych.

Natalia Smurawa:
Konieczna jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków. Otworzy ona możliwość rozszerzenia dostępu innych wiosek i ulic do kanalizacji dla mieszkańców.

7. W ostatnim czasie w Kostrzynie powstała tężnia, lodowisko i kilka boisk. Czy w gminie powinien powstać również basen?

Michał Klapczyński:
Tak, moim zdaniem to świetny pomysł. Uważam, że powinien on powstać w innym miejscu niż Kostrzyn, proponuję lokalizację w Siekierkach lub Czerlejnie. Dajmy możliwość rozwoju również mniejszym ośrodkom odciążając jednocześnie sam Kostrzyn, chociażby nie generując dodatkowego ruchu pojazdów. Basen to inwestycja, z której powinny również skorzystać szkoły i w ramach lekcji dzieci oraz młodzież mogłyby uczestniczyć w zajęciach na tym obiekcie. To inwestycja w zdrowie i tężyznę fizyczną mieszkańców, których nigdy za wiele.
Oczywiście decyzja o budowie powinna być poprzedzona analizą finansową i sprawdzeniem możliwości dofinansowania spoza środków gminnych.

Natalia Smurawa:
NIE.

8. Jakie Pani/Pana zdaniem są najważniejsze problemy w Pana/Pani okręgu? Jak można je rozwiązać?

Michał Klapczyński:
- Infrastruktura drogowa w obrębie ulic Grabowej i Sosnowej w Siekierkach Wielkich.
Należy opracować projekt węzła drogowego, który będzie alternatywną drogą wyjazdową z osiedla i miejscowości w kierunku Swarzędza i drogi krajowej nr 92. Najlepiej poprzez wyznaczenie nowych dróg na terenach jeszcze nie zamieszkałych – od ulicy Grabowej do Rabowickiej.
- Spora ilość gospodarstw drogowych przy drogach prywatnych.
Gmina powinna określić warunki na jakich może przejmować drogi prywatne i dalej wspólnie z właścicielami pracować nad ich włączeniem w sieć dróg gminnych.
- Sieć kanalizacyjna i melioracja.
Dalsza rozbudowa sieci kanalizacyjnej i modernizacja / odbudowa sieci melioracyjnej uszkodzonej lub przerwanej inwestycjami w zabudowę mieszkaniową czy sieć drogową.
- Brak infrastruktury aktywności kulturalnej.
Budowa ośrodka kultury w Siekierkach Wielkich. Miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, pasje i talenty ( np. miejsce prób dla zespołu „Siekieracy”); uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych ( jak przedstawienia czy koncerty) oraz spotykać się jako grupy wspólnych zainteresowań ( jak Koło Gospodyń Wiejskich). Liczę, że w ten sposób powstanie szereg nowych inicjatyw i możliwości zajęć dla mieszkańców.
- Przychodnia lekarska.
Pozyskanie inwestora prywatnego, który zdecyduje się na taką inwestycję. Najlepiej przychodnia z kontraktem z NFZ.

Natalia Smurawa:
Najważniejszy problem jest latem. Brak ciśnienia wody w kranie. Gmina już podjęła działania - wiercenie studni głębinowej,mam nadzieję, że w tym roku problem zostanie rozwiązany.

9. Od pięciu lat funkcjonuje Kostrzyńska Komunikacja Publiczna (KKP). Jednak wiele połączeń jest niedostosowanych do pociągów. Sporo kursów uwzględnia tylko dojazdy do szkół. Jak można poprawić funkcjonowanie KKP, by była bardziej dostępna dla mieszkańców?

Michał Klapczyński:
W tej kwestii należ przede wszystkim zainwestować w dodatkowe pojazdy, tylko poprzez zwiększenie częstotliwości połączeń możemy zachęcić mieszkańców do korzystania z tej formy komunikacji. Jeśli tylko nastąpi taka możliwość, powinniśmy również rozszerzyć obszar jej działania na najbliższe miejscowości w sąsiednich gminach.
Jeśli chodzi o Siekierki, to niezbędne byłoby połączenie centrum miejscowości ze stacją kolejową w Paczkowie, skąd wiele osób podróżuje do Poznania lub w kierunku Wrześni. W takiej sytuacji trasa będąca pętlą: Kostrzyn – Skałowo - Siekierki Wielkie – Paczkowo - Kostrzyn ( przez drogę 92) i 2 pojazdy kursujące stale, w przeciwnych kierunkach zdecydowanie podniosłyby zainteresowanie korzystaniem z KKP.
Zapewne istnieje również wiele innych miejscowości w gminie, gdzie ta kwestia wymaga analizy i poprawy. Należy nad tym pracować w przyszłej kadencji, po to by KKP naprawdę w najlepszy możliwy sposób służyła mieszkańcom.

Natalia Smurawa:
Poprzez zakup dodatkowego taboru autobusowego.


Komentarze (60)

05-04-2024 22:21:00
Karol
Powodzenia dziewczyny. Wygracie i w końcu będzie normalnie w naszych Siekierkach.
05-04-2024 22:16:24
Tomasz
Razem dla Siekierek. Natalia i Lena. Gratulacje świetnej i pozytywnej kampanii. Wygracie na 100%!
05-04-2024 21:53:57
Kaśka z pewnego sklepu
Obie kandydatki z Siekierek zero merytoryki, było 2 suflerów i udało się jakoś przeżyć spotkanie z mieszkańcami, a było ich sądząc po zdjęciach ze 30 osób. Sukces na miarę tunelu. Błagam ludzie, pomyślcie w niedziele…
05-04-2024 14:04:03
Kto to
Pani Natalia? Nie znam. Pani Lena sprzedaje kwiaty koło cmentarza i robi balony dla gminy. Kwiatki ma ładne.
05-04-2024 13:43:26
Ola
Mój głos ma pani Natalia - aktywna, przebojowa, a jednocześnie rozsądna.
05-04-2024 13:05:14
Mieszkanka Siekierek
Jak zwykle burza co zrobione źle, a ktoś skupia się na tym co jest ok? Ludzie, otwórzcie oczy. Widocznie taki jest plan - trzyma się sztame z górą to widać efekty! A u nas od kilku lat wojna na linii Siekierki - Kostrzyn. Skupić się na tym co niesie dobro! Niech się w końcu coś zacznie dziać. Ludzi przybywa a nasze drogi wołają o pomstę do nieba. Nie ma gdzie wyjść na spacer, nie ma jak bezpiecznie dojechać rowerem. Najlepiej pozamykajmy się w domu, nie integrujmy z innymi i siedźmy cicho. Japiedziele gdzie my żyjemy. Każdy odda głos na to co dla niego jest dobre a jak pójdzie nie po jego myśli to wielce mądrzy będziecie hejtować dalej w internecie. Pociski, że kwiaciarka ma się zająć kwiaciarnią są tak słabe jak ten kto to napisał, skoro nie potrafi się podpisać nazwiskiem. Niech nikt się nie udziela. Po co ? Przecież każdy z tej 4 ma inne obowiązki poza startowaniem na radną / radnego. Niech wygra najlepsza/y! :)
05-04-2024 10:49:53
Ja
"@Zniesmaczony Panie pokazały, że będą współpracowały z Burmistrzem :)" Panie pokazały, że będą marionetkami w rękach Burmistrza... "Anna I wygrały. Bo miały odwagę rozmawiać z ludźmi a nie odpowiadać na pytania przed kamerą, które wiedzą od wtorku jak będą brzmieć." Odwagi nie miały... Bo gdyby miały to przyszły by same, a nie z całym zapleczem... Bo to chyba Nas mieszkańców Siekierek i Nasze interesy mają reprezentować w RG, a nie Burmistrza i Jego interesy...
05-04-2024 10:40:16
mieszkanka słoneczna
Kto był na skwerze wie jak rozmowy wyglądały, 90% mówił Pan Burmistrz bo pytania dotyczyły obecnych tematów i rozwiązań. Dla Mnie panie wygrałyście, pokazaliście że nie boicie się rozmawiać!Debatę Panów o godzinie 20 oglądało 16 osób. W kobietach SIŁA!
05-04-2024 10:26:12
Widz
Piękna ta siekierecka naparzanka - taka "uśmiechnięta Polska" w soczewce :)
05-04-2024 10:17:31
@Zniesmaczony
Panie pokazały, że będą współpracowały z Burmistrzem :) Nie potrzeba nam siepaczy.
05-04-2024 10:15:59
Pytanie
Pytanie do Panów - gdzie wybudujecie DOM KULTURY w Siekierkach?
05-04-2024 10:09:17
Wyborca
Tylko dzięki radnym z TU Mieszkam Siekierki mogą coś dla siebie ugrać. W Kostrzynie nikt się z wiochami nie liczy. Teraz ostatnia kadencja Matyska, to już sobie pomnik wybuduje, jakieś centrum Kultury czy Historii, ale na Placu Kurdeszowym. No chyba, że zagłosujemy na NIE!
05-04-2024 09:30:40
Na Skwerze
Ale się Panowie boją. Nikt Panami się nie interesował wczoraj. Sami stali. DOM KULTURY. Buhahahaha. Ale was Aniulka na minę z tym wsadziła. Nawet wasi ludzie się z tego śmieją. A ten hejt tutaj mówi wszystko. Wygrają Panie.
05-04-2024 09:06:14
@Anna
"I wygrały. Bo miały odwagę rozmawiać z ludźmi a nie odpowiadać na pytania przed kamerą, które wiedzą od wtorku jak będą brzmieć. Za miast świetlicy może cyrk uruchomić w Siekierkach." Odwagę? Rozmawiać? Na moje oko 95% wypowiedzi pochodziło z ust Pana Burmistrza, a nie kandydatek które za wszelką cene próbuje Pani chwalić.
05-04-2024 08:57:32
Psiarz
Burmistrz zabronił kandydatkom pójść na wczorajszą, wieczorną debatę z kontrkandydatami. Na skwerze w Siekierkach przejął pełną inicjatywę wypowiedzi i nie dopuszczał kandydatek do głosu. Mało tego, jako osoba pełniąca funkcje polityczną nie powinien się wczoraj nawet wypowiadać na debacie która dotyczyła kandydatów na radnych, a nie na burmistrza. Podobnie jak zrobił to Pan Biskupski (zastępca burmistrza) - również pojawił się na debacie i zabrał głos, mimo że nie powinien. Brak możliwości swobodnej wypowiedzi, oraz towarzystwo całej świty burmistrza, w mojej opinii wyraźnie pokazało że Panie są tylko i wyłącznie grzecznymi statystami. Siekierki potrzebują radnych twardo stąpających po ziemi, mających wizję, doświadczenie i nieograniczoną wole walki, aby postawić się obecnie panującemu ustrojowi Pana Burmistrza. Jako mieszkaniec, mam nadzieję że ten cyrk się kiedyś skończy. Ps: Całe kółko wzajemnej adoracji stało pod namiotem sołeckim – ciekawe kto za niego zapłacił? Czyżby sołectwo wspierało tylko swoich/wybranych kandydatów?
05-04-2024 07:08:40
@Robert
Pomysl jednokierunkowej Grabowej urodził sie juz kilka lat temu. Tyle, że z powodu braku umiejętności prawdziwej rozmowy burmistrza z mieszkańcami umarł. Dlatego bawi mnie powrót w kampanii wyborczej do tego pomysłu jako obietnicy wyborczej. Kibicuje realizacji, zwłaszcza, że realizować ma go burmistrz. Który przez ostatnie lata go sabotował:) stawiam dobry obiad jak przez 5 lat powstanie w tek sprawie cos więcej niż "dokumentacja koncepcyjna" :)
05-04-2024 00:44:10
Siekierzanka
Niestety nie mogłam przybyć na spotkanie ale widziałam relacje. Jedno pytanie: co na spotkaniu kandydatów robił burmistrz Biskupski?
05-04-2024 00:13:17
Kasia
Teatr lalek. Ktoś pociąga za sznurki i jeszcze bezczelnie robi to na oczach widzów. Taka ilustracja na skwerze. Mieszkańcy Siekierek, nic nie zrobimy dla Siekierek, nic co byśmy chcieli, wszystko chce nam narzucać burmistrz. Robił to od lat skłócając ludzi w Siekierkach, bo łatwiej się rządzi skłóconymi. Czas powiedzieć w niedzielę Matyskowi: NIE! Wtedy będzie zgoda!
04-04-2024 23:37:32
@kosier
Taka obstawa to raczej wstyd dla kandydatek, bo stwarza dla wyborców obraz całkowicie niesamodzielnych pań, którymi musi ręcznie sterować burmistrz ze swoimi poplecznikami
04-04-2024 23:24:48
Zniesmaczony
Panie pokazały że bez burmistrza niestety nie są w stanie nic same powiedzieć.. nie dziwię się że nie chciały uczestniczyć w debacie z przeciwnikami… postawa milczących Pań z założonymi rękami..czy takie osoby są potrzebne w radzie gminy?? Chyba nie..
04-04-2024 23:15:09
Robert
Dzisiejsze spotkanie pokazało, że jest Pani otwarta na rozmowę z mieszkańcami! Super pomysł ulicy Grabowej jako drogi jednokierunkowej.Brawa dla dwóch Pań.
04-04-2024 22:42:51
...
Godzina gadania Matyska, arogancją, bufonada i milczace panie, które głos zabierały jak już zostały zmuszone. Słabo. A mistrzem bajeru i obietnic niespełnionych, absolutnie bezkonkurencyjnym, jest Matysek. Swoją drogą kompletnie nie panujący nad sobą podczas spotkania. A wygrała tę siekierecką hucpę NOGu p. Dudzińska, bo pomimo tego, że jej nie bylo, o niej mówiło się najwięcej. Brawa dla pani Anny! :)
04-04-2024 22:16:15
Prawda
Nikt wam nie OBIECA tyle co Klapczyński :)
04-04-2024 22:00:18
Kosier
@siekerak mogłeś iść na radnego z komitetu burmistrza i też miał byś taką obstawę. Brawo dla Pań oto właśnie chodzi! Dialog !mieszkańcy, burmistrz i radni!
04-04-2024 21:34:19
Nowy Siekierak
Brawo drogie Panie. Zdjęcie ze skweru przejdzie do historii. Panie rozmawiające z ludźmi i dwaj panowie sami podpierający fiacika. Decyzja jest oczywista. Pani Natalio, Pani Leno wygracie!
04-04-2024 21:31:06
Anna
I wygrały. Bo miały odwagę rozmawiać z ludźmi a nie odpowiadać na pytania przed kamerą, które wiedzą od wtorku jak będą brzmieć. Za miast świetlicy może cyrk uruchomić w Siekierkach.
04-04-2024 20:38:37
AntyDonaldT
Przestańcie podpalać gminę! Tuskowy jad wam się udziela...
04-04-2024 20:34:49
@Siekierak
Matysek ma mój głos. Wasz hej tego nie zmieni.
04-04-2024 20:28:54
Siekierak
Kandydatki Starego Oblicza Gminy sa tak odważne, że nie potrafiły dziś same porozmawiac z wyborcami na skwerze, tylko musiały mieć obstawę Matyska, Biskupskiego i reszty zgrai. Obwoźny cyrk na skwerze w Siekierkach !! Do ktorej wsi cyrk ma zamiar jeszcze dojechać ? Czasu mało , wybory za 3 dni.
04-04-2024 20:05:59
:)
Wszyscy moim sąsiedzi za panią Natalią.
04-04-2024 19:30:08
Autochton
4 głosy dla pani Natalii z naszej strony.
04-04-2024 19:28:15
Siekierak
Panie Michale, życzę powodzenia :) Wszyscy moi sąsiedzi zgodnie za Panem !
04-04-2024 18:30:57
Kasia
Pani Natalio, ma Pani nasze głosy, jest ich 5. Proszę nie ulegać mówie nienawiści, która sączy się w komentarzach od wczoraj. Natura niektórych ludzi ma to do siebie, że nie liczą się dla nich zasady i wartości a tylko własny interes. Pragnienie zdobycia fotela radnego przez panów z Tu mieszkam, w niektórych uczestnikach konwersacji budzi tak skrajne emocje, że atakują nie tylko kandydatów a rownież Bogu ducha winnych wyborców. Jestem zdumiona, że od wyborów z 2018 r. nie nastąpił żaden progress w głowach komentujących pod mini debatami, a wręcz zakorzeniła się agresja, której dają upust na forach szkodząc jednocześnie swoim faworytom. Mieszkańcy mają dosyć nicnierobienia, podszywania się pod cudze inicjatywy, pomysły i notoryczne kłamstwa. .
04-04-2024 17:35:11
@Michał
Też rozmawiam i ani ja, ani znajomi p. Natalii w ogóle nie kojarzą. Pan Michał był osobiście, zostawił ulotkę. Porozmawiał jak człowiek. Konkretny, zorientowany. Robi dobre wrażenie. Mój głos idzie do Pana Michała Klapczyńskiego.
04-04-2024 17:18:00
Włodzimierz
Powodzenia Natalia. 5 razy na tak!
04-04-2024 17:14:47
Michał
Natalia rozmawiam z Mieszkańcami. Wygrasz. Nie ma wątpliwości. Pieniaczy nikt nie poprze.
04-04-2024 15:20:43
Do Wowa
Czekaj sam sobie udzielę odpowiedzi. Mieszkańcy do współpracy radnych NOG z burmistrzem nie są potrzebni! A nawet przeszkadzają! Wniosek? Mieszkańcy muszą odejść!! Kto myśli inaczej ten niegodny jeździć tunelem tysiąclecia...
04-04-2024 15:16:24
DO WOWa
A te foldery reklamowe burmistrza za nasze pieniądze to też ciekawa sprawa. Przez 5 lat burmistrz w folderach opowiadał, jakie to gigantyczne inwestycje i środki szły na Siekierki. Nagle na tydzień przed wyborami od komentujacych tutaj zwolenników burmistrza i jego kandydatów dowiadujemy się, że jednak w Siekierkach nic się nie działo bo ta radna Dudzińska. Komuś tu peron mocno odjechał i narracja się rozkleiła. A jedyne co kandydatki burmistrza maja do zaoferowania to "współpraca" za wszelką cenę. Tylko nie dodają, że wyłącznie z burmistrzem. A gdzie mieszkańcy?
04-04-2024 15:06:00
Tuptuś
Czekam na debatę
04-04-2024 14:55:41
wow wow wow
Pani Smurawa widocznie ma dobry biuletyn, co niektórzy znają go na pamięć.
04-04-2024 14:50:46
@marti
Pani Smurawa niestety nie ma planu. To plan urzędu dla Siekierek, a ona ma nie przeszkadzać w jego realizowaniu i nie domagać się niczego więcej. Wolę kogoś, kto chce sięgać po więcej, dlatego zagłosuję na p. Klapczyńskiego. A radna Dudziński "nie wspolpracujac" wyszarpała więcej dla Siekierek w roku niż Pani Smurawa "zaplanowała" na całą kadencję.
04-04-2024 14:50:37
Ilona
Nie mam żadnych wątpliwości. Wszyscy wiedzą że wygra Natalia. I super
04-04-2024 14:47:06
@marti
Pani komentarz trąci hipokryzją. Zapomniała Pani, że Dudzińska była hejtowana, a jej pomysły były sabotowane przez rządzących? Wszystko to odbiło się negatywnie na Siekierkach. Nie można jednak za to winić Dudzińskiej. Winowajcami takiej sytuacji są włodarze. Myślę, że Dudzińska miała wolę współpracy i chciała wznieść się ponad podziałami dla dobra Siekierek, ale co z tego, skoro takiej woli nie było po stronie burmistrzów. Mam nadzieję, że w nowej radzie znajdą się pan Tymoteusz i pan Michał oraz inni niezależni kandydaci. To powinno wymusić na burmistrzami zmianę i większą otwartość na inicjatywy radnych.
04-04-2024 14:46:55
Hajka
Powodzenia Panie Michale. Wierzę w Was i oferujemy naszą pomoc.
04-04-2024 14:36:26
Marti
Pani Smurawa ma chęć współpracy i realny plan. W Siekierkach przez 5 lat brakowało tej współpracy między gminą a radną. Ma Pani mój głos.
04-04-2024 14:32:46
Siekierka
Wreszcie ktoś coś... jak Pan Michał jest mocno zaangażowany w życie Siekierek ? Oprócz komentarzy na stronie Siekierek. Jeszcze nie tak dawno opowiadał, że on do polityki nie jest stworzony.
04-04-2024 13:51:30
@Johny
Oczywiście, że będzie tak jak w planach. Tyle, że radni zyskają realny wpływ na te plany, jeśli wybierzemy tych niezależnych. Bo jak wybierzemy tych od biuletynu, to im nie wolno nawet samodzielnie mówić, czego efektem jest to, że burmistrz zabronił kandydatkom przyjść na debatę.
04-04-2024 13:43:57
Johny
I tak będzie robione co jest planach wieloletnich, a nie co sobie marzą, albo obiecują kandydaci. Jedni mają biuletyn innym pisze radna. Glosujcie tak by nie wylewać poźniej łez niezadowolenia.
04-04-2024 13:25:22
Maja
Zdecydowanie oddam glos na Pana, takich reprezentantow nam potrzeba.
04-04-2024 13:05:56
Marcin
Pani Natalio, odnoszę wrażenie braku Pani wiedzy, oraz pewnej elastyczności odnoście potencjalnych rozwiązań problemów z jakimi mieszkańcy Siekierek muszą się obecnie zmagać.
04-04-2024 12:48:15
@Obiektywnie, Obiektywny
Pani Smurawa ma wizje spojne z biuletynem, bo nie ma własnych wizji. Ścieżka,chodnik i remont powiatówki Gowarzewo - Siekierki to zadanie powiatu, już jest realizowane, a wywołała ja już jakiś czas temu radna Dudzińska, dlatego temat jest w toku. I, na szczęście, powiat je w całości przejął od gminy. Na koniec, wszystkie opinie tutaj nie mogą być obiektywne, bo z natury ludzka opinia jest subiektywna :)
04-04-2024 12:40:06
Obiektywny
Pani Smurawa: ad 5. projekt budowy ścieżki pieszo-rowerowej Siekierki Kostrzyn i Siekierki –Gowarzewo ---> w najnowszym biuletynie nie ma żadnej wzmianki o ścieżce z Siekierek do Gowarzewa. Czy to inwencja twórcza Pani Smurawy czy może najnowszy punkt programu?
04-04-2024 12:28:17
REDAKCJA
@Obywatel: Proszę raz jeszcze uważnie przeczytać tekst: W ostatnim odcinku naszego cyklu mini-debat z okręgów wiejskich
W przedostatnim odcinku naszej mini-debaty z kandydatami do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn po raz ostatni zaglądamy do obszarów wiejskich.
Jeszcze dziś ukaże się mini-debata z kandydatami z okręgu nr 15. Pozdrawiam
04-04-2024 12:24:47
Mieszkaniec
A gdyby tak stworzyć i wykorzystać synergię obu kandydatów dla dobra Siekierek?
04-04-2024 12:15:44
Obywatel
A dlaczego ostatnim odcinku debaty? To już wszyscy kandydaci? Kogoś tu brakuje
04-04-2024 12:05:42
Obiektywnie
Widzę, że biuletyn dotarł do Siekierek i jest poczytnym dziełem. Co dziwnego w tym, że pani Smurawa ma wizje spójne z biuletynem, skoro startuje z komitetu Burmistrza? Żaden to zarzut, wręcz fakt świadczący o pewnym spójnym pojęciu.
04-04-2024 11:17:24
Wow
Ciekawe wypowiedzi Panie Michale. Pani Natalio, odnoszę wrażenie, że nie będzie Pani silnym głosem w radzie, o którym Pani wspomina. Należy dać od siebie coś więcej niż kopiuj wklej biuletyn.
04-04-2024 11:00:15
Ela
Pani Smurawa, słabe wypowiedzi, nic nie wnosi od siebie, znamy tematy z biuletynu. Pracuje w swarzędzkim samorządzie i tu w konfliktowych sytuacjach, a takie są i zawsze były, może stracić pracę. Siekierki pamiętają taki przypadek! Czy chce reprezentować naszą gminę? Czy Swarzędz?
04-04-2024 10:58:22
Wreszcie ktoś coś
Panie Michale trzymam mocno kciuki! Jest Pan osobą mocno zaangażowaną w życie Siekierek! Wierzę się się uda! Mój głos Pan ma, oby pozostali mieszkańcy też oddali głos na Pana! Będzie lepiej! Powodzenia!????
04-04-2024 10:30:36
Maja
Zdecydowanie oddam glos na Pana, takich reprezentantow nam potrzeba.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: