Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 3: Antonin, Brzeźno, Leśna Grobla, Siedlec, Siedleczek - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 3: Antonin, Brzeźno, Leśna Grobla, Siedlec, Siedleczek
28-03-2024 23:53   Janusz Ludwiczak
W piątym odcinku naszego cyklu rozmawiamy z kandydatami z okręgu nr 3, obejmującego Antonin, Brzeźno, Leśną Groblę, Siedlec i Siedleczek. O mandat radnego ubiega się dwoje Dawidów:
• Dawid Pałka – KWW Nowe Oblicze Gminy
• Dawid Szczeciński – KWW Bliżej Ludzi.

Od wtorku przybliżamy kandydatów do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Tym razem zaglądamy do okręgu nr 3, obejmującego wschodnią część gminy, w którym zamieszkuje blisko tysiąc osób (956), z czego w poprzednich wyborach parlamentarnych uprawnionych do głosowania były 734 osoby.

Pewne jest, że radnym z tego okręgu zostanie Dawid.

Kandydatów przedstawiamy w porządku alfabetycznym.

Na początek proszę o napisanie kilka słów o sobie:

Dawid Pałka, lat 40, Siedlec – Lista nr 14: Nowe Oblicze Gminy:
40 lat, żonaty, 3 dzieci. Pochodzę z Kostrzyna a od blisko 11 lat mieszkaniec Siedlca. Wykształcenie techniczne, absolwent Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu na Kierunku Geodezja i Kartografia. Wieloletni członek Rady Sołeckiej w Siedlcu, od lutego 2023 Radny Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Zatrudnienie – Puratos Polska Kostrzyn. Zainteresowania – literatura, informatyka, jazda rowerem.

Dawid Szczeciński, lat 23, Siedlec – Lista nr 13: KWW Bliżej Ludzi:
Jestem mieszkańcem Siedlca, mam 23 lata, posiadam wykształcenie średnie oraz zawodowe w specjalizacji mechatronik pojazdów samochodowych.

1. Dlaczego zdecydował(a) się Pan(i) kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn?

Dawid Pałka:
Do Rady wstąpiłem w lutym ubiegłego roku, po przejęciu mandatu po Radnym śp. Pawle Perce. Był to dla mnie rok nauki i nowych doświadczeń, poznawania pracy Samorządu, zaznajamiania się z problemami, ale też z tymi dobrymi aspektami życia gminnego. Po tym okresie już wiem, że chcę kontynuować to zadanie, być przedstawicielem mieszkańców mojego okręgu i zabiegać o realizację zadań i projektów, które poprawią i uatrakcyjnią życie mieszkańców okręgu nr 3 ale także wszystkich zamieszkujących naszą gminę.

Dawid Szczeciński:
Do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn kandyduję, ponieważ jak każda osoba aktywna społecznie, codziennie poznaję problemy mieszkańców mojego okręgu i chciałbym poprawić warunki życia naszej społeczności. W tym celu będę składać wnioski oraz odważnie zabierał głos w imieniu Mieszkańców.

2. Jak ocenia Pan(i) poprzednią kadencję rady gminy oraz burmistrza? Co udało się zrobić, a czego nie?

Dawid Pałka:
Mijająca kadencja samorządu była najlepszą w historii pod względem inwestycyjnym, zgodna współpraca Rady i burmistrza pozwoliła na zrealizowanie ogromnej liczby zadań. Udało się stworzyć bardzo dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, w ogromnym stopniu poprawiono wizualne aspekty Gminy. Wszystko to owocuje bardzo dużym napływem nowych mieszkańców i firm, dzięki czemu z roku na rok wzrasta kwota w budżecie, co pozwala na kolejne działania na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Dawid Szczeciński:
Poprzednią kadencję rady gminy oraz burmistrza możemy ocenić na podstawie dostępnych możliwości przygotowanych przez strategie Województwa Wielkopolskiego i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. Zauważamy, że gminie Kostrzyn udało się pozyskać fundusze na budowę Sali Sportowej i termomodernizacje kilku budynków w tym szkół, budowę żłobków. Wybudowano świetlice w Czerlejnie oraz powstała kanalizacja w Siekierkach Wielkich.
Nie wykorzystano możliwości złożenia wniosków, by pozyskać wyższe dofinansowanie do budowy tunelu, zakupu autobusów oraz punktu przesiadkowego w Gułtowach czy ścieżek rowerowych. W perspektywie unijnej nie pozyskano środków na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Skałowie, budowę zbiornika retencyjnego w Kostrzynie oraz rozbudowę budynku Szkoły w Siekierkach. Również nie pozyskano finansów na modernizacje oczyszczalni ścieków w Gułtowach i rozbudowy sieci kanalizacyjnej, co przyczyniło by się do podłączenia kolejnych wsi do kanalizy.

3. Kolejna kadencja samorządu potrwa do 2029 roku. Jakie 5 najważniejszych spraw widzi Pan(i) do załatwienia w ciągu najbliższych pięciu lat?

Dawid Pałka:

  1. Rozwój procesu skanalizowania obszarów wiejskich;
  2. Budownictwo drogowe;
  3. Rozszerzenie działania Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej;
  4. Rozszerzenie obszarów komunikacji pieszo – rowerowej;
  5. Budowa obiektów użyteczności publicznej na obszarach wiejskich.

Dawid Szczeciński:

  1. Rewitalizacja Rynku w Kostrzynie - z uwzględnieniem głosu mieszkańców i ekspertów,
  2. Zwiększenie ilości miejsc i terenów przeznaczonych na nasadzenia zieleni i parki, w tym Park i kładka nad Strumieniem w połączeniu z budową zbiorników retencyjnych, w tym: pomiędzy ulicą Wrzesińską, a drogą krajową nr 92 przy wykorzystaniu środków unijnych w ramach Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w celu ochrony rejonu ul. Wrzesińskiej przed nawalnym deszczem i zalaniem itp.
  3. Modernizacja dróg, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa poprzez budowę chodników, progów zwalniających, namalowaniu pasów a szczególnie powstanie oświetlenia.
  4. Poprawa warunków edukacji z wykorzystaniem środków unijnych, dofinansowanie wyposażenia pracowni w szkołach i dodatkowych zajęć dydaktycznych.
  5. Rozbudowa oczyszczalni i sieci kanalizacyjnych, gwarantuje to nam utrzymanie niskich opłat za odbiór ścieków.

4. Czy w Kostrzynie należy wprowadzić strefę płatnego parkowania? TAK/NIE? Dlaczego?

Dawid Pałka:
Tak – ale tylko w ścisłym centrum i dla postojów długoterminowych np. powyżej 2 godz.
Wprowadzi to większy ład i porządek w sercu miasta, ale jednocześnie nie ograniczy to mieszkańcom spoza centrum łatwego załatwienia różnych spraw.

Dawid Szczeciński:
Uważam, że w Kostrzynie strefa płatnego parkowania się nie sprawdzi. A wręcz może zaszkodzić interesom właścicieli sklepów i restauracji. Widzimy to na przykładzie inwestycji w parkometr przy wyjeździe z parkingu, przy Urzędzie Miejskim, która okazała się niepowodzeniem.

5. Czy powinien być kontynuowany budżet obywatelski gminy Kostrzyn?

Dawid Pałka:
Tak, jest to dobre narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą w bezpośredni sposób brać udział w dysponowaniu części budżetu. Podobnie jak na wioskach mieszkańcy mogą decydować o przeznaczeniu Funduszu Sołeckiego, tak również w mieście, albo ogólnie na większą skalę w gminie pozwala to budować postawę obywatelską i wzmacniać poczucie przynależności do lokalnej społeczności.

Dawid Szczeciński:
Tak, należy rozmawiać z mieszkańcami, na temat co powinno być finansowane z budżetu gminy.

6. Planowana jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków. Jednak wiele wsi w gminie nie ma dostępu do kanalizacji. Co Pan(i) zrobi, żeby ten problem rozwiązać?

Dawid Pałka:
Wierzę, że po rozbudowie oczyszczalni ścieków kolejnym etapem będzie rozbudowa systemu kanalizacji dla obszarów wiejskich i o takie działania będę zabiegał.

Dawid Szczeciński:
Rozbudowa oczyszczalni i sieci kanalizacyjnych zarówno w mieście, jak i na wsiach powinny iść w parze. Koszty opłaty za 1 m3 są naliczane z uwzględnieniem utrzymania oczyszczalni i sieci kanalizacyjnej zarówno na wsiach, jak i w mieście.
Wyższe są koszty i opłaty za ścieki zagnite z szamb. W ostatnim czasie Gmina Kostrzyn ograniczyła limity przyjmowania ścieków z szamb, ścieki są wożone poza gminę, przez co mieszkańcy ponoszą wyższe koszty, niż przewiduje cennik, kwoty te nie są rekompensowane, dlatego w tej sytuacji rozbudowa oczyszczalni będzie miała wpływ na obniżenie kosztów odbioru ścieków dla mieszkańców wsi, a budowa sieci kanalizacyjnej na wsiach będzie miała wpływ na obniżenie bądź utrzymanie niższej opłaty za odbiór ścieków również w mieście. Im więcej ścieków oczyszczalnia jest w stanie przyjąć, tym więcej zarobi, przy podobnym poziomie kosztów utrzymania i administracji. To się gminie po prostu opłaca. Jest to szansa na nie tylko na uniknięcie kar po 2027 r. ale również na rozwój, na zapewnienie godnego życia mieszkańców i atrakcyjności Gminy Kostrzyn na rynku mieszkaniowym i inwestycyjnym.

7. W ostatnim czasie w Kostrzynie powstała tężnia, lodowisko i kilka boisk. Czy w gminie powinien powstać również basen?

Dawid Pałka:
Posiadanie basenu na terenie gminy jest to niewątpliwie bardzo fajna koncepcja, która wielu mieszkańcom na pewno się podoba, dlatego jeśli analiza finansowa utrzymywania takiego obiektu okazałaby się pozytywna, mógłby to być jeden z kolejnych projektów dla uatrakcyjnienia życia w gminie Kostrzyn.

Dawid Szczeciński:
Sadzę że, w gminie mógłby powstać basen, ale wiąże się to z wysokimi kosztami. Dlatego najpierw należy poprawić sytuacje finansową gminy, a potem dysponować wolnymi środkami na tą inwestycje i utrzymanie jej funkcjonalności.

8. Jakie Pani/Pana zdaniem są najważniejsze problemy w Pana/Pani okręgu? Jak można je rozwiązać?

Dawid Pałka:
Wydaje mi się, że najważniejszym problemem w okręgu 3 są trudności komunikacyjne. Linia KKP 464 obsługująca nasz teren działa również na terenie Gułtów i Drzązgowa, przez co ta trasa jest bardzo długa i nie zawsze dostosowana do odjazdów pociągów czy bezpośrednio połączona z Kostrzynem, dlatego będę zabiegał o zakup autobusu na potrzeby KKP dla linii 464.
Kolejny problem to utwardzenia dróg, dlatego w nowej kadencji będę zabiegał o kontynuację remontu drogi Siedlec – Brzeźno, czyli niewyremontowanego jeszcze odcinka biegnącego przez Siedleczek, a także o budowę dróg w Siedlcu.
Również ważnym aspektem bezpieczeństwa w moim okręgu jest oświetlenie, dlatego będę się starał o budowę nowych sieci oświetleniowych i modernizację istniejących. Kolejnym problemem jest brak miejsca w Siedlcu dla stworzenia przestrzeni integracji społecznej, dlatego wraz z Panią Sołtys zainicjowaliśmy i jesteśmy w trakcie uzgodnień projektowych dla świetlicy wiejskiej i przyległego obszaru zaadoptowanego na potrzeby rekreacyjne.

Dawid Szczeciński:
Społeczność okręgu nr 3 jest zróżnicowana: rolnicy, mieszkańcy bloków oraz nowych osiedli mieszkaniowych, ale w ogólności wszyscy jesteśmy zgodni, że jednym z problemem jest brak kanalizacji, przez co ponosimy wyższe opłaty niż mieszkańcy Kostrzyna. Jest duży problem związany z odbiorem ścieków przez gminę. Koszty ponosimy wysokie. Rozbudowa oczyszczalni ścieków oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej jest zadaniem, które zamierzam wspierać i o które zamierzam zabiegać.
Ważną sprawą dla mieszkańców jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, wiele dróg wymaga modernizacji, potrzeba budowy chodników, oświetlenia, zamierzam składać wnioski na bieżąco i dopilnować, by wreszcie zrealizowana została obiecywana od lat inwestycja budowy ścieżki rowerowej z Siedlca na Dworzec Gułtowy.
Jako były uczeń Szkoły w Brzeźnie, będę dbał o poprawę warunków edukacji dzieci naszej szkoły. Natomiast nasza największa wieś – Siedlec potrzebuje miejsca, w którym mieszkańcy mogliby się spotykać, a dzieci i młodzież rozwijać zainteresowania na zajęciach, dlatego będę też zabiegał o budowę świetlicy. Zamierzam współpracować z mieszkańcami i sołtysami, aby wspierać organizację imprez integracyjnych.
Po rozmowach z mieszkańcami, zauważyłem, że dużo osób nie ma dostępu do światłowodu, a chcieliby go mieć. Dlatego będę ubiegał się o rozbudowę sieci na kolejne ulice.

9. Od pięciu lat funkcjonuje Kostrzyńska Komunikacja Publiczna (KKP). Jednak wiele połączeń jest niedostosowanych do pociągów. Sporo kursów uwzględnia tylko dojazdy do szkół. Jak można poprawić funkcjonowanie KKP, by była bardziej dostępna dla mieszkańców?

Dawid Pałka:
Tak jak wspomniałem w powyższych odpowiedziach jest to zauważalny problem, dlatego powiększenie taboru posiadanych autobusów w dużym stopniu poprawi problemy komunikacyjne.

Dawid Szczeciński:
Funkcjonowanie KKP, można poprawić poprzez pozyskanie dofinansowania na zakup dodatkowych autobusów, co pozwoli na zwiększenie częstotliwości kursów i dostosowanie na bieżąco rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców.


R E K L A M A

Fot: mat.KWW, zdj.pryw.

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 1: Buszkówiec, Glinka, Gwiazdowo, Jagodno, Skałowo, Tarnowo

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 2: Chorzałki, Iwno, Rujsca, Sanniki, Wiktorowo

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 3: Antonin, Brzeźno, Leśna Grobla, Siedlec, Siedleczek

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 6: Czerlejnko, Czerlejno i Trzek

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 7: Siekierki Małe i północno-zachodnia część Siekierek Wielkich

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 8: Siekierki Wielkie – część południowo-wschodnia

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 9: osiedle Królewskie w Kostrzynie

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 11: Andrzejewo i os. Grunwaldzkie

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 12: Ignacewo, osiedla Poznańskie i Piastowskie w Kostrzynie

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 13: Kostrzyn – centrum

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 14: Kostrzyn - Rynek i okolice

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 15: osiedle Poznańskie i północno-zachodni Kostrzyn

ZOBACZ TAKŻE: Jedyny kandydat na burmistrza odpowiada na pytania

nu"> ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 1: Buszkówiec, Glinka, Gwiazdowo, Jagodno, Skałowo, Tarnowo

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 2: Chorzałki, Iwno, Rujsca, Sanniki, Wiktorowo

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 3: Antonin, Brzeźno, Leśna Grobla, Siedlec, Siedleczek

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 6: Czerlejnko, Czerlejno i Trzek

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 7: Siekierki Małe i północno-zachodnia część Siekierek Wielkich

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 8: Siekierki Wielkie – część południowo-wschodnia

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 9: osiedle Królewskie w Kostrzynie

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 11: Andrzejewo i os. Grunwaldzkie

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 12: Ignacewo, osiedla Poznańskie i Piastowskie w Kostrzynie

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 13: Kostrzyn – centrum

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 14: Kostrzyn - Rynek i okolice

ZOBACZ TAKŻE: MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 15: osiedle Poznańskie i północno-zachodni Kostrzyn

Komentarze (87)

05-04-2024 14:05:55
Pomimo Awersji do Szymona M
Wystarczy postawic krzyżyk przy haśle "NIE" dla Szymona. W końcu wszyscy chcemy zmian. Niech się dzieje.
05-04-2024 12:10:38
@Człowiek stąd
Pan Pałka dba tylko o swój interes, nawet strona Sołectwa Siedlec wykorzystywana jest do jego reklamy, co jest zabronione. osoby pełniące funkcje publiczne powinny być neutralne politycznie, w przeciwnym razie tracą funkcję a nawet pracę.
05-04-2024 12:02:28
@Rozsądek
Tych co ma się w garści, zawsze się pomija. Zabiega się o tych, co mają odwagę upomnieć się o sprawy mieszkańców, o kanalizacje, drogi. A Dawid Szczeciński ma wielu sojuszników. Pałce nikt nie pomoże, bo się nie postawią Matyskowi, bo też są zależni np. rodzina zatrudniona w gminie.
05-04-2024 11:53:30
@Rozsądek
To, co nazywasz "rozsadkiem", to tak naprawdę spolegliwosc, strach, zrezygnowanie i, przede wszystkim, przyzwolenie na autorytaryzm i podejmowanie decyzji w imieniu mieszkańców z ich kompletnym pominięciem. Współczuję i życzę mądrego wyboru.
05-04-2024 11:37:57
Rozsądek
Skoro i tak Matysek zostanie burmistrzem, to lepiej niech w radzie ma sojusznika, a nie przeciwnika. Nie mam nic przeciwko obu panom i znam zarówno jednego jak i drugiego, ale jestem pewna, że jeśli do rady dostanie się pan z komitetu pani Lepczyk, to nie mamy co liczyć na szybkie załatwienie naszych spraw, nagle okaże się że na wszystko brakuje pieniędzy, że coś się przesunęło, załatwienie czegoś dłużej trwa. Potrzebujemy załatwienia szybko spraw, które ciągną się od dawna, a nie walki w gminie.
04-04-2024 10:35:30
mieszkaniec
Mieszkam w od niedawna Siedlcu - nie bloki . Wypowiem się tak - jako osoba wprowadzająca się z zewnątrz jednego kandydata znam z festynów i innych uroczystości na rzecz sołectwa , natomiast drugiego z kościoła . Najważniejszym problemem naszej wsi - stan drogi Siedlec- Brzeźno ( koło mostku dziura na dziurze) , brak komunikacji do Kostrzyna ( 2 autobusy na krzyż) - proszę zobaczyć jak wygląda dojście do przystanku w Siedlcu od kościoła ( pobocze zarośnięte, tiry mogą zdmuchnąć - sprawa zgłaszana , brak interwencji ze strony gminy) , stan poboczy a najważniejsze brak miejsca do spotkań - świetlica na ten rok projekt , plac zabaw - jego wyposażenie ma wiele do życzenia. Jak wcześniej pisano budżet planowany jest rok wcześniej i jeśli pieniądze są na coś przeznaczone nie można w ciągu roku tego zmieniać chodzi o dotacje ( w innym przypadku trzeba będzie oddać) . Łatwo komentować anonimowo Czytając wypowiedzi wszystkich kandydatów ze wszystkich okręgów - wszyscy piszą o tym samym ale nikt nie porusza innych tematów. Cała kasa i wszystko jest ładowane do Kostrzyna - miasto a osoby zamieszkujące gminę , jeśli chciałyby przyjechać i korzystać z tego autobusem - nie mają takiej możliwości . Dotyczy to całej gminy - komunikacja porażka dostosowana tylko do szkół a nie mieszkańców !
02-04-2024 16:20:53
@Informacja
A gdzie to niby pan Pałka przypisuje sobie zasługi poprzednika?
02-04-2024 09:43:18
@ @ Siedleczek obserwator
Królik – polska nazwa zwyczajowa kilku gatunków zajęczaków z rodziny zającowatych. Mianem tym określa się zwierzęta należące do rodzajów Sylvilagus oraz Oryctolagus, do którego należy królik europejski oraz jego udomowiona forma – królik domowy.
02-04-2024 07:25:23
Marcin
Widać że kogoś to strasznie boli że Pan Dawid Szczeciński złożył swoją kandydaturę na radnego. Czy to przeciwnik albo jego znajomi.
02-04-2024 05:12:54
@ Siedleczek obserwator
A o co chodzi z tym królikiem ? Bo jak widzę to określenie pojawia się kilka razy.
02-04-2024 05:06:31
Siedleczek
Pani sołtys Agnieszko proszę nie wprowadzać negatywnych komentarzy, bo wiadomo że to pani robi.
02-04-2024 00:47:02
Siedleczek
Widać odezwały się znajomki królika, rodzinka lub sam Dawid pisze pod różnymi nickami...
02-04-2024 00:26:41
Informator
Ktoś kto w roku na wszystkich zebraniach rady wypowiadał się tylko w ciągu 4 minut ma reprezentować nas ? Jak widzimy na podanych niżej informacjach z gminy Pan Dawid Pałka wypowiadał się tylko 4 minuty w ciągu roku. https://kostrzyn.esesja.pl/radny/101488/dawid-pa%C5%82ka.htm
01-04-2024 23:39:12
Informacja
Dlaczego Dawid Pałka przypisuje sobie zasługi pana śp.Perki. to on postarał się o drogi w Siedlcu i nowy wóz OSP, nie Dawid P. A oczywiście wszystko przypisuje sobie, to co on zrobił. WSTYD I HAŃBA, i taki ktoś ma reprezentować nas w gminie.
01-04-2024 23:22:39
Brzeźnianin
Dziwne że Pałka nic się nie odzywał przed samorządem, dostał się przypadkowo do samorządu i nadal się nic nie odzywa.
01-04-2024 23:17:16
Obserwator
Moi kochani, wybierzmy nowych ludzi, nowe twarze, niech to oni mają teraz coś do powiedzenia. Powiew świeżości nie zaszkodzi, a pomoże.
01-04-2024 23:07:17
@Sieldlec
Z tego co pamiętam w tamtym roku też był wymieniany, często wykonuje różne dekoracje czy pomaga. A to coś złego ? Jak trwoga to sam lecisz, potrzebujesz pogrzebu czy coś innego to jesteś pierwszy.
01-04-2024 11:32:39
Bezprawie
Sołectwo Siedleczek, pani Sołtys również naruszyła prawo publikując materiał NOG. Stąd taka agresja?
01-04-2024 10:37:23
mieszkaniec
@Szok: Renatka odpuść sobie. Chór czeka... Jak Twój kandydat jest już agitowany w kościele teraz to co będzie 7 kwietnia. Ok jest ministrantem, działa w kościele i w tym zdecydowanie będzie lepszy, bo po przeczytaniu tutaj jego odpowiedzi widzę,że radny z niego będzie marny. Ile odpowiedzi udzieliłaś zamiast kandydata. Tu startuje Dawid Szczeciński, a nie Renata Lepczyk. Może pogadamy o szkole w Brzeźnie, którą chciałaś zlikwidować?
01-04-2024 10:29:54
Szok
Na Stronie Sołectwa to tak, jakby agitacja była prowadzona przez Urząd, któremu podlega. TO jest ŁAMANIE PRAWA. I taki ktoś chce być radnym?
01-04-2024 10:11:40
Siedlec
Dziwne, że jakoś rok temu Dawid Sz. nie był wymieniany z ambony. Ale kościół zawsze wtrącał się do polityki.
01-04-2024 10:04:56
@mieszkanka Siedlca
Na stronie sołectwa to jest naruszenie prawa. Bo sołtys jest funkcjonariuszem publiczny i zgodnie z prawem musi być neutralny politycznie. Czy czasami Pałka sam nie prowadzi tej strony?
01-04-2024 10:01:42
@zniesmaczony
Śniadanie nie smakowało? Szacun dla Księdza, że podziękował za wykonaną pracę, D. Szczeciński zawsze pomaga, więc jak najbardziej dobre słowo się należy. Zamiast zazdrościć bierz się do pracy, a nie siedzisz w domu, jak kołek i narzekasz, że ci nie smakuje.
01-04-2024 09:56:51
mieszkanka Siedlca
A jak na profilu Sołectwo Siedlec jest reklamowanie Dawida Pałki to jest w porządku???
01-04-2024 09:54:20
Mieszkaniec
Księżulo promuje Dawida S ...żałosne
01-04-2024 08:01:15
zniesmaczony
Czyżby już agitacja w kościele. Z ogłoszeń parafialnych można się dowiedzieć: Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w przeżyciu Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję... Dawidowi Szczecińskiemu za wykonanie ciemnicy i wytrwałą służbę i pomoc podczas Gorzkich Żali i całego Triduum Paschalnego... Słabe to... może i Dawid Pałka nie jest idealny, ale jakieś pojęcie o samorządzie ma...
30-03-2024 08:32:32
Napoleonka B
Tam gdzie nie ma siły argumentu będzie argument siły. W tym wypadku siły hejtu.
30-03-2024 07:23:50
Przeczytajcie i przemyślcie...
Widzę, że mój komentarz nie zmieścił się w całości. Życzę wszystkim, aby ten świąteczny czas był pełen refleksji, próbą czynienia świata lepszym, radośniejszym. Do Redakcji: dziękuję za wpis. Mam nadzieję, że pomoże co niektórym oprzytomnieć. Jednak wpis: "Komentarze są moderowane w miarę możliwości, jednak często są one w dużej ilości" nie jest wytłumaczeniem, ponieważ w ten sposób pojawia się na stronie chłam, który może spowodować wiele złego.
30-03-2024 07:08:13
REDAKCJA
@Przeczytajcie i przemyślcie... Jest poniższy regulamin: Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. [...]
Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury.
Komentarze są moderowane w miarę możliwości, jednak często są one w dużej ilości. Jeśli jakiś komentarz jednak jest niestosowny proszę o kontakt: redakcja@infokostrzyn.pl wraz z nickiem i datą wpisu oraz uzasadnieniem.
Docelowo zmiany nastąpią po przebudowaniu portalu.
Wesołych świąt. Pozdrawiam
30-03-2024 06:59:01
Przeczytajcie i przemyślcie...
W ogóle nie rozumiem i pytam Admina, po co pod takimi postami jest włączona możliwość dodawania komentarzy? A jeśli już, to rzeczywiście ktoś, kto się wypowiada powinien mieć założone konto z prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Piszę, jako osoba trzecia, która nie będzie miała okazji głosować na żadnego z Panów Dawidów, dlatego nie będę się wypowiadała na temat tych Panów. Ręce mi opadają, gdy czytam te komentarze. Poziom większości z nich, ilość wylanego jadu, rzucanie nazwiskami, jak mięsem powoduje, że tracę wiarę w ludzi. Uważam, że Admin co niektórych wypowiadających się powinien prostować i nie pozwalać na chamskie wypowiedzi. Ludzie, przeczytajcie, co napisaliście i zastanówcie się czy chcielibyście, żeby o Was tak pisano!!! Ktoś się nie sprawdził w roli radnego, macie wybór, idźcie głosować na innego, a najlepiej gdybyście kolejnym razem zgłosili swoją kandydaturę. Zgadzam się z przedmówcą Stefan: hejt niesie ze sobą tyle zła. Jeśli ktoś reprezentuje sobą jakiś poziom uczuć i wrażliwości, nie będzie hejt po nim spływał, jak woda po kaczce. Ludzie zacznijcie zmieniać swiat, zaczynając od siebie i pisząc przemyślane wypowiedzi. Wyjdźcie na drogi, ulice, idźcie na dyskusję do sąsiada, zaproscie go do siebie, zorganizujcie spotkanie wiejskie. Może zamiast hejtowac, lepiej umówić się z obowiazyjacym radnym, zgłosić mu swoje uwagi, spostrzeżenia, pomoc mu być lepszym? Życzę wszystki
30-03-2024 02:21:27
@ludzie dajcie spokój
Jako mieszkanka naszego okręgu, a za razem współorganizatorka wielu festynów, mogę powiedzieć że Pan Dawid Szczeciński zawsze jest pomocny w tych tematach, zawsze z chęcią upiecze pyszne ciasta, które potem jesz.. Pomoże jeśli trzeba coś zorganizować czy też załatwić.
30-03-2024 01:50:26
Patriota
I to jest Polska mentalność. Tylko hejt na drugą osobę, nic więcej. Widać jaki reprezentujemy sobą poziom...
30-03-2024 01:40:47
Mieszkanka Paczkowa
Brawo Dawid Szczeciński, Poznałam Pana Szczecińskiego na zajęciach, które prowadził w naszej gminie jako wolontariusz, i działacz społeczny. Jest naprawdę bardzo miły i towarzyski. Z chęcią pomoże. Widać że jest bardzo pracowity. I dąży do postawionego sobie celu, dopóki go nie spełni. A takich wam chyba potrzeba, co będą zabiegać o lepsze jutro do okręgu i gminy.
30-03-2024 01:33:12
Stefan
Ludzie!! Skąd w was tyle jadu, pomyślcie zanim coś napiszecie. Chyba dobrze wiemy do czego potrafi doprowadzić hejt na drugą osobę!! Czy my byśmy chcieli być tak hejtowani?. Jak nie pasuje ani jeden ani drugi kandytat, to proszę samemu wystartować w przyszłym wyborach. A nie hejtować!! Każdy mądry tylko pod innym nickiem, a jak by miał podać imię i nazwisko to większość by nie skomentowała. Dlaczego nie powiecie tego wprost kandydatom ? Tylko się ukrywacie, jak coś nie pasuje napiszcie do nich czy powiedzcie im to wprost a nie hejt. Przemyślcie zanim coś napiszecie zanim będzie za późno. A jak dobrze wiemy w internecie nic nie ginie, nasze adresy IP są zapisywane i jest możliwość sprawdzenia tego.
30-03-2024 01:26:52
@Proste kowalski
Proszę czytać ze zrozumieniem, mówię że Biskupski znalazł radnego Pałkę w kapuście, a nie wspominam nic o Panu Szczecińskim.
29-03-2024 23:18:45
Proste
Nie znalazł bo wcześniej Pan Dawid Sz był niepelnoletni. Wiec nawet jeśli szukali w kapuście on na placu zabaw szala. I na tiktoku. :)))
29-03-2024 23:12:00
@kowalski
Ciekawe że nikt z radnych wcześniej nie znalazł Szczecińskiego w kapuście, tylko musiał zostać wyłowiony przez Panią Lepczyk. Szkoda chłopaka
29-03-2024 22:19:47
kowalski Jan @Grazyna
Proponuje Pani jeżdzić po wioskach gdzie są plantacje kapusty i tam spotka Pani męża ,napewnie nie w kostrzynie ,ani na imprezje na starym rynku
29-03-2024 22:05:13
Grazyna
@kowalski Jan A gdzie ta kapusta rośnie bo ja męża szukam???
29-03-2024 22:01:34
@Jadwiga
Bardzo słabiutki kandydat dotychczasowy radny, skoro tyle hejtu wylano, by zniechęcić wyborców do głosowania na młodego. Wszyscy się dobrze znają i wiedzą, na kogo głosować Po co pomawianie i tyle jadu w wielki piątek? O tym, co trzeba zrobić jakoś nie dyskutują, a na wioskach zacofanie w porównaniu z miastem. Kiedyś władza była bardziej uprzejma i opozycja była szanowana.
29-03-2024 21:49:32
kowalski Jan @popieram mądrych
Człowieku obserwujesz sesje,burmistrz i pracownicy gminy są wykonawcami rady gminy i komisji ale tak nie jest bo burmistrz ludzi ze swojego komitetu nog zrobił z nich marionetki a radnego Pałke biskupski znalaż w kapusćie po zmarłym radnym
29-03-2024 21:33:39
Grazyna
A mnie to się nic nie podoba. Nikt nic, żaden!!!
29-03-2024 21:24:38
Pomimo Awersji do Szymona M
@popieram mądrych Co racja to racja. Najłatwiej krzyczeć i mieć pretensje. I to nie o inicjatywy lokalne tylko brak indywidualnych. Trzeba posiedzieć trochę na sesjach, podskutowac (o ile się da bo z Panem Szymonem się nie da) a potem wypowiadać się na forum. Nigdy nie będzie takiego stanu żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani. Ale nawet jeśli coś idzie nie po naszej myśli to można to zrozumieć wysłuchując merytorycznych argumentów ze strony Urzędu (tu ukłon w stronę Pani sekretarz która na każde pytanie ma uzasadniona merytorycznie lub prawnie odpowiedz). Ale żeby krytykować trzeba samemu rozmawiać i słuchać. A nie rzucać hejty bo tak jest fajnie.
29-03-2024 21:15:44
Kostrzynianka
A powiedzcie tak szczerze, co wy widzicie w młodym człowieku, po zawodówce, bez doświadczenia? Oczekujecie cudów, że nagle Siedlec, Brzezno i Leśna będą świetną metropolią z rozwiniętą infrastrukturą oraz kanalizacją? Pan Dawid P chociaż już coś zaznał tematu i wie jak się poruszyć w gminie oraz do kogo się odezwać czy jak coś załatwić. Obawiam się, że Pan Szczeciński pomimo młodego wieku, który przez większość jest odbierany za atut może się okazać wadą, gdyż zostanie on po prostu zagłuszony jako młodzik, który się nic nie zna (tu też trochę będzie w tym racji). Także, sugeruję zastanowić się nad słusznym wyborem, tak aby później nie żałować
29-03-2024 20:54:06
Człowiek stąd
@Marcin Może i Pan Pałka nie jest ideałem, ale o swój okręg akurat dba. Natomiast Pana Szczecińskiego znam i jak żyje, a faktycznie już sporo lat, to poza rolą ministranta (i to takiego, którego podczas czytania zrozumieć nie można) to nigdy go nie widziałem jako osobę aktywną społecznie. Jakie on zna potrzeby mieszkańców? Odpowiedzi na pytania w debacie opracowane przez liderkę ich komitetu i pewnie nawet połowy nie zrozumiał wpisując je tutaj. Dla mnie i mam nadzieję dla większości z tego okręgu on nie jest odpowiednim kandydatem do tej roli.
29-03-2024 20:34:23
mieszkaniec wsi
@Marcin: Na ministranta to najlepiej nadaje się pan Szczeciński. Tylko to mu wychodzi. To niestety będzie marionetka Renaty L...
29-03-2024 20:33:09
Marcin
Pan Pałka na pełnienie takiej funkcji się nie nadaje. Tu jest potrzebna osoba obrotna, a nie "marionetka" która nic nie wnosi. Nie jest osobą, która zawalczy o potrzeby swoich wyborców, a my nie potrzebujemy bojącego się zabrać głos przedstawiciela. Pan Pałka to może nadaje się na ministranta, z pewnością nie na radnego !
29-03-2024 20:30:21
@ popieram madrych
Hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha. Na marginesie: sesje na żywo ogląda kilkadziesiąt osób w internecie. I pytanie pomocnicze: jak się ma nową, obiecana lata temu sala sesyjna w domu katolickim? Wszak to było.uzadadnienie dla wydania miliona złotych na jego zakup. Radni nie protestowali...
29-03-2024 19:55:33
Popieram mądrych
Czytam komentarze pod wszystkimi debatami i nie wiem czy śmiać się czy płakać… na Sejm narzekacie, ale z sesji gminnej chcecie cyrk urządzać - sesja to przedstawienie uchwał, tematów i problemów opinii publicznej- radni cały miesiąc nad tym pracują, spotykają się, rozmawiają i obradują więc po co mają jeszcze prowadzić wielkie dywagacje na forum publicznym, mi wystarczy jak oglądam przez 4 godz spokojne przedstawienie i przegłosowanie wcześniej opracowanych tematów. A aktywność radnych obserwuje w ich okręgach i jeśli ktoś powie, że u niego nic się nie dzieje, to zalecam wizytę u okulisty. Druga sprawa to cała kampania - po co to chodzenie po domach, sztuczne uśmiechy, podawanie dłoni? Czy później też będziecie tak robić? (Pytanie retoryczne). I najlepsze obietnice - kanalizacja na wioskach- kilometry rur i przepompownie po drodze, albo przydomowe oczyszczalnie w mieście - jasne, na 400 m działkach w zwartej zabudowie. Rada gminy to organ stanowiący a burmistrz wraz z pracownikami są organem wykonawczym, także sorry ale żaden radny Wam kanalizacji nie wybuduje. Ponadto ilu mieszkańców gminy bierze udział w sesji? Gdy to oglądam to za radnymi widzę przeważnie puste krzesła lub tylko osoby z samorządem powiązane. Ale wymagać, żądać. Chcieć wszystko za darmo - a połowa mieszkańców pewnie nawet w gminie nie zameldowana… obecna władza jest ok, to ludzie są roszczeniowi i po prostu chyba głupi.
29-03-2024 17:38:16
Szałowa Zdzisława
Renata i Waldek, przestańcie się kłócić. I tak każdy wie, że to Wy piszecie ;-) Jest Wielki Piątek, idą święta. Odłóżmy spory na bok. Spierajmy się z klasą.
29-03-2024 17:19:33
Ludzie dajcie spokój
Tego Dawida Szczescinskiego to nie widziałem nawet nigdy na żadnym spotkaniu, festynie czy zabawie wiejskiej, a trochę ich było. Jakoś nie kojarzę, żeby ludzie z Leśnej Grobli czy Siedleczka go znali, i po jego postulatach raczej nie widzę, żeby on dbał o nich. Narracja Pana Pałki bardzo zachowawcza, ale zgodna z komitetem, a to ich działania są korzystne dla Naszej Gminy póki co. Narracja Pana Szczecińskiego również zgodna z jego twórczynią, natomiast bardzo negująca obecny komitet i skupiająca się raczej na negatywach niż pozytywach. Do mnie średnio przemawia takie wytykanie wad oponentów. Mało merytoryki. No ale wiek jednak robi swoje
29-03-2024 16:54:11
Marta
Tak generalnie to Siedlec za kładką to stan umysłu. I to kiepsko zaopatrzonego najwidoczniej.. Dobrze, że stamtąd uciekłam. Są dumni z Siebie, że ktoś od nich startuje i stąd się biorą wszelkie dziwne komentarze. Dawid Sz. to mój znajomy z jednej wiochy, i nie chcielibyście Państwo wiedzieć, co z niego za osoba.. Pousuwał z internetu wszystkie swoje tiktoki i myśli, że cały Siedlec na niego zagłosuje. Otóż tu na szczęście tez mieszkają osoby, które mają olej w głowie, i patrzą na faktyczną politykę, a nie krewnych i znajomych krolika..
29-03-2024 16:46:19
Znajomy
Życzę każdemu powodzenia, ale mam nadzieję że nie ważne kto wygra, będą zawsze gotowi sobie pomóc.
29-03-2024 16:44:24
@mieszkaniec wsi
Jeśli nie widzi Pan żadnego z tych kandydatów, to proszę za 5lat złożyć swoją kadencje. Wtedy będzie mógł Pan rządzić po swojemu.
29-03-2024 16:38:36
Kornelek z lesniczowki
Napoleonka B na burmistrza! Widać kto dostrzega specyfikę obszaru i potrzeb mieszkańców.
29-03-2024 16:35:55
Pomimo Awersji do Szymona M
Szanowny Oponencie. Nie jestem manipulatorem. Nie wiem kto Panu/Pani obiecał gaz ale odkąd tu mieszkam wiem od PGNiG że tu gazu z sieci Nie będzie. Nie ważne czy Gmina stanie na rzęsach czy nie. Co do oczyszczalni w Gultowach - owszem modernizacja z punktu widzenia przepustowości i przerobu sciekow jest konieczna. I do tego musimy dążyć bo jednak obszar zamieszkania nieustannie rośnie. A mi osobiście kanalizacja nie jest potrzebna i u nas na szczęście jej nie ma. Tylko rachunki wyższe. Ale jak zrobią to zrobią.
29-03-2024 16:20:59
@mieszkaniec wsi
Człowieku swoim wpisem tylko potwierdziłeś, że mają rację, jesteś trollem i Ty chciałeś być dyrektorem szkoły. Boże chroń tę gminę!
29-03-2024 16:20:18
@mieszkaniec wsi
A ja już cię widziałem. Pod innym nickiem. Ta sama retoryka i słownictwo. Nie ma za co.
29-03-2024 16:14:19
Młodość to atut?
Szanowni Państwo, nie wypowiadam się jako uczestnik komitetu, tylko jako mieszkaniec Brzeźna. Ucinam więc wszelkie spekulacje, również osoby, która do mnie pije. Traktuje kandydata jako ramię komitetu, który przejawia inicjatywę w działaniu, a nie li i jedynie szczekaniu. Jak widzę te rzekomo prawdziwe komentarze o „byciu milczkiem” czy „nie wypowiadaniu się”, to bierze mnie pusty smiech. Również bywam na spotkaniach urzędowych, i Pan Dawid jest normalnie wypowiadającym się człowiekiem, może nieco bardziej ważącym słowa, niż z tych „krzykaczy”, to się zgodzę. Ale żeby była to wada? Albo cecha dyskwalifikująca radnego? Dziwnie szczeniackie komentarze jak na prawdziwie zainteresowanych mieszkańców. Chcecie żeby Wasi przedstawiciele robili czy gadali? Zresztą jak Pani Lepczyk już pokazała swoimi licznymi wpisami w mediach społecznościowych, szczekanie to jej jedyny sposób na życie. Mąci wodę i tyle. Ona i cały ten jej komitet, bo chyba Państwo nie łudzą się, ze ten młody kandydat mówi sam. W każdym razie psy szczekają a karawana idzie dalej ????
29-03-2024 16:13:09
@mieszkaniec wsi z Zatorza
Te groźby i specyficzny hejt są już wszystkim znane. Wstyd! Urzędnik, który nie potrafi odnaleźć się w demokracji i chce władzy absolutne, chce każdym sterować i pomawia innych o to samo. To chore!
29-03-2024 16:12:49
mieszkaniec wsi
troll? To już nie mogę mieć prawa do własnego zdania? Ktoś kto myśli inaczej niż pani Lepczyk musi być od razu z Nowego Oblicza Gminy? Ma pani jakąś obsesję. Nie, nie jestem z Kostrzyna, nie jestem z urzędu, nie jestem od burmistrza, jestem mieszkańcem gminy Kostrzyn i szczerze żadnego z kandydatów nie widzę, oboję praktycznie udzielili podobnych odpowiedzi. Szkoda, że żaden z innych komitetów nie miał też odwagi by wystawić 8 kandydatów do rady gminy i kandydata na burmistrza. W poprzednich wyborach też nie potrafiliście wystawić konktrandydata. ŻENADA!!! Zastanawiam się tylko, jak pani Renatka odniesie kolejną porażkę co zrobi... ostatnie wybory - Renata Lepczyk 28,81%, wybory uzupełniające na os. Grunwaldzkim - kandydatka z komitety Renatki - 8,82%. Może czas najwyższy odpuścić i zacząć szanować zdanie innych, bo dla pani kto jest innego zdania od razu jest z burmistrzem i Nowym Obliczem Gminy.. to już jest obsesja!!!
29-03-2024 16:05:50
@mieszkaniec wsi
Pan Pałka miał rok na zaprezentowanie się. W mojej ocenie nie wykorzystał tego czasu kompletnie. Wpisał się tylko w podnoszenie rączki w górę. Zatem z bycia radnym niedostateczny. Następny proszę!
29-03-2024 15:55:35
mieszkaniec wsi z Dworcowej
A troll nie na drodze krzyżowej?
29-03-2024 15:52:18
@Napoleonka
Dobry pomysł na debatę, ale obawiam się, że hejterzy z NOG na nią nie pozwolą, będą pisać obraźliwe komentarze, bo łatwiej się rządzi, jak ludzie się kłócą. O ile działalność Pałki może być krytykowana, bo był radnym i zawiódł oczekiwania, to hejty o młodym Dawidzie to chamstwo. Wszyscy go znają i wiedzą, że jest obrotny i udziela się. I tak pójdziemy głosować na Dawida Szczecińskiego!
29-03-2024 15:51:30
mieszkaniec wsi
Do @Sąsiad: Pani Renato pani jest kandydatką w Kostrzynie. Proszę dać już sobie spokój - na okręg 13 poczekamy. Ciekawe co tam pani zaprezentuje. Czyżby będzie tylko o zadłużeniach i ZIT?
29-03-2024 15:41:00
@Sąsiad
Dawid Szczeciński jest bardzo wygadany i bystry. Takiego radnego nam trzeba, a nie milczek, którego wszyscy zbywają. Co tu dużo gadać, przez rok Pałka mógł się wykazać i widać, że się nie nadaje. Jak słyszę takie tłumaczenia, że nic nie mógł to od razu myślę, no po co tam idzie... Sztywny jak kołek, zadowolony, że się załapał i myślał, że tak będzie zawsze.
29-03-2024 15:39:19
Pamietamy
Renata tylko ty swojemu "cieleńciu" piszesz odpowiedzi. Wstyd
29-03-2024 15:27:26
@ młodość to atut?
Nie pamięta wół jak cielęciem był …. nie przeszkadzał wam wiek młokosów Szała i Uryckiego jak wystawiliscie ich jako kandydatów w 2014 ….
29-03-2024 15:12:37
Tomasz
Znowu Pani Renata zamiast kandydata. To jest żenujące.
29-03-2024 14:28:56
Sąsiad
Moim skromnym zdaniem poziom obu panów został przedstawiony już na początku owego artykułu w rubryce „kilka słów o sobie”. Widzimy zderzenie doświadczenia nie tylko życiowego, naukowego ale również zawodowego z osobą młodą wchodząca świeżo w dorosłe życie. Nie ujmując panu Dawidowi Sz. Uważam jednak, ze to Pan Dawid P. Będzie lepszym kandydatem. Czas dla Pana Sz. Jeszcze nadejdzie, a póki co ważne jest zdobycie cennego doświadczenia życiowego. Widzimy rozdarcie jeszcze tego młodego człowieka. Z jednej strony ma dbać o mieszkańców „wsi” a zaraz wypowiada się o rynku w Kostrzynie. Strefa płatnego parkowania na rynku to konieczność. Rynek nie jest parkingiem a miejscem promocji miasta, miejscem integracji.
29-03-2024 13:59:18
Napoleonka B
Drodzy Komentatorzy. Jesteśmy mieszkańcami niejednolitego okręgu. Inny będzie interes mieszkańców Siedlec Bloki i domki za kładka, inny brzezna i Siedlca we wsi a inny Leśnej Grobli w ciemnym lesie. I powiedzcie sami jak reprezentować takie różnorodne interesy?? Bo chyba niełatwo. Wiec może zamiast rzucać w eter swoje poglądy powiedzmy głośno o swoich potrzebach. Bez względu na to który Pan Dawid wygra wybory. Wg mnie brakuje: 1. Dobrej drogi od Siedlca do Brzezna. Kawałek Gmina zrobila. Reszta rokrocznie obfituje w dziury dzięki którym w tym roku załatwiłam samochód. Mogłabym pozywać gminę ale po co? Lepiej żeby zrobili drogę niż odepchnęli się odszkodowaniem na moją rzecz. 2. Komunikacja autobusowa - tak!! Bo jeśli chce dojechać do kostrzyna to ciężko wpasować się w nasza linie autobusowa. 3. Kanalizacja - nie. Mam swoją i korzystnie na tym wychodzę. Ale jeśli większość będzie na tak to jednego małego nie nie przewalcze. A Państwo jakie mają postulaty???
29-03-2024 13:08:35
Pomimo Awersji do Szymona M
Szanowny Mieszkańcu Siedleczka Jak to jest ze na spotkania mieszkańców Sołectwa przychodzi raptem 15-18 wciąż tych samych osób. I może z tego 2 zabierają jakiś głos w dodatku we własnym interesie? Zawsze ktoś będzie niezadowolony. Musimy rozróżnić interes społeczności od interesu prywatnego. Interesuje spolecznosci reprezentuje sołtys i radny. Interes prywatny, my sami Samemu też trzeba być aktywnym i przedstawiać rzeczowe argumenty. Jako mieszkaniec sołectwa sama musiałam sobie zorganizować oświetlenie przed posesja bo to nie jest broszka radnego ani sołtysa. Ale jeśli spolecznosc większością głosów wysuwa jakieś postulaty to już rola sołtysa i radnego jest popierać takie wystąpienia. Jestem na KAZDYM spotkaniu soleckim i jak dla mnie od lat są jalowe. Ktoś (przeważnie ten sam ktos) mówi że czegoś chce i przeważnie jest to Interes prywatny. Zero zaangażowania w życie lokalnej społeczności. I o to macie pretensje do radnego?? Serio???
29-03-2024 12:27:30
Firek
„Mieszkaniec” ja również znam Dawida Sz osobiście i uważam że godnie będzie jedynie reprezentował zdanie Pani Lepczyk co najwyżej :) A odnosząc się do zarządzania miastem - w takim razie w Dawida Sz celach/wizjach nie powinno znaleźć się modernizacja rynku ani żadne inne rzeczy powiązane z modernizacją Wrzesińskiej tylko głównie działania ukierunkowane na rozwój wsi
29-03-2024 12:25:14
@Pomimo Awersji do Szymona M
Manipulator z Ciebie! Miał być robiony gaz, NOG i Matysek porzucili temat, miała być robiona kanalizacja - to samo! Nawet były pieniądze na wsie popegerowskie i zamiast na wsie to kasa poszła na tężnie i inne bzdety w mieście, a przydałaby się na rozbudowę oczyszczalni w Gułtowach i kanalizacje na wsiach
29-03-2024 12:17:38
Młodość to atut?
Szanowni Państwo, a od kiedyż to ledwo przekroczona „osiemnastka” gwarantuje pojęcie o polityce i potrzebach mieszkańców Gminy? Póki co to jedyny atut, jaki ten kandydat przedstawił i jaki głoszą jego zwolennicy. Chciałoby się rzec rzuca obiecanki cacanki, głoszone bez wiedzy o możliwościach i finansach gminy; tylko by obiecać. Nie lubimy takich Polityków. Takich już było wielu, nie dajmy się łapać na czułe słówka. Postawmy na pewność i doświadczenie, jakie Nowe Oblicze Gminy zapewnia od dawna, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. Pan Pałka dopiero rozwinie skrzydła, gdy jego kadencja przybierze odpowiednie politykowi rozmiary, nie tylko zastępstwo po poprzedniku. Trzymamy kciuki!
29-03-2024 12:14:37
Mieszkaniec Siedleczka
Pan Dawid P. Na każdym spotkaniu siedzi zamknięty w sobie, nie potrafi wyrazić swojego zdania, tylko zgadza się z wszystkim co mu podsuną, moim zdaniem radny powinnien być czynny w spotkaniach i w życiu wsi. Z pełnym zaangażowaniem popieram kandyture Pana Dawida Szc. Postawmy na młodych
29-03-2024 12:01:50
Mieszkaniec
"Firek" - Dla Pana jasności, znam Pana Dawida Szc. Osobiście i uważam że jest godny reprezentować swój okręg. Będzie reprezentował okręg czyli wsie które do niego należą, a nie zarządzał miastem. Może sugerować, a nie zarządzać. Proszę dokładnie się doinformować, a potem komentować.
29-03-2024 11:54:25
Wiosenka
Myślę, że nie jest rozsądnie oceniać Radnego po rocznej kadencji, objętej po zmarłym poprzedniku, a już tym bardziej porównywać z tymi, którzy mieli okazję pełnić swoją funkcję przez okres całej kadencji. Ręce mi opadają, gdy czytam takie komentarze. Trzymam kciuki za Pana Pałka i mam nadzieję, że będzie miał szansę zasilić Radę Gminy w zbliżającej się kadencji!
29-03-2024 11:42:02
Firek
Pan Dawid P jak dla mnie jak najbardziej na miejscu! Nie rozumiem komentarzy sprzeciwu, gdyż cóż miał zrobić w tak krótkim czasie gdy dostał mandat po śp panu Perce? Sądzę, że w grupie KWW nowe oblicze gminy jest w stanie zrobić bardzo dużo i dla miasta i dla okolicznych wsi. Pan Dawid Szcz niestety nie ma pojęcia o tym jak zarządzać miastem :/ warto zauważyć kto ma swoją głowę i mówi szczerze, a kto został młodą marionetką innych osób z KWW bliżej ludzi :))
29-03-2024 11:28:05
Pomimo Awersji do Szymona M
Drodzy komentatorzy Pan Dawid Sz śpiewa tyle ile napisała mu Pani Renata L. Dawid P jest w radzie dopiero od roku. Co miało przez radę być zrobione to było planowane już dawno. I wkroczenie Pana Dawida P za sw pamieci Pana Pawla P. nie moglo z racji planowania budzetu w roku poprzedzajacym czegokolwiek zmienic. Cudów nie ma. Przypominam że Pan Dawid P objął mandat w lutym 2023 a budżet na 2023 planuje się w 2022. Ja stawiam na doświadczenie i rozsądek Bo wiem że Pan Dawid P takowe reprezentuje. Pan Szymon jaki jest taki jest ale oddać trzeba że coś się w gminie nareszcie dzieje. Kasa z Unii była od bardzo dawna i nikt z niej nie korzystał do czasu NOG. A wiem to doskonale z czasów poprzednich włodarzy. Tak naprawdę to wszystko w naszych rękach. To my mamy prawo chodzić na sesję i pisać wnioski a nie tylko oczekiwać aż radny wyczyta w myślach mieszkańców jakie są nasze intencje. Jako mieszkaniec aktywnie uczestniczę w spotkaniach z burmistrzem (acz niechętnie z uwagi na awersje) ale również pisze wnioski do Urzędu. Składam propozycje i prośby. Bo mogę. Bo żaden radny nie wyczyta mi w myślach czego potrzeba sołectwu. No chyba że św pamięci Paweł P ale Jego mandat wygasł.
29-03-2024 08:19:22
@Marek
"Merytorycznie" to Pałka nie ma zielonego pojęcia, przez cały rok odezwał się tylko 4 min. Szkoda, ale dla mieszkańców nic nie zdziała. Pracę wykonała pani Sołtys a on tylko się podpina. Pozdrowienia dla Pani Sołtys! Dzięki Pani się coś ruszyło w Siedlcu.
29-03-2024 07:58:03
Halina
Dawid Pałka przez całą swoją kadencję, która trwała rok, nie zrobił tak naprawdę nic. Trzeba dać szansę młodym, on miał swoje 5 minut którego nie wykorzystał.
29-03-2024 07:51:45
@Marek
Coz...pan Pałka dowiedział się, gdzie jest sala sesyjna jak przyszedł na swoje zaprzysiężenie..
29-03-2024 01:36:55
Marek nocny Marek
Pan Szczeciński bardzo często bywał na Sesjach jest merytorycznie przygotowany do pracy w radzie. Oczywiście żart! Obecność: 0 razy
29-03-2024 00:25:05
Siedlec
Dawid Szczeciński! Brawo! Miłe zaskoczenie. Widać, że rozmawiał z ludźmi i wie, co jest ważne w jego okręgu. A Pałce po roku się tylko wydaje.
29-03-2024 00:04:10
Jadwiga
Kiedy pojawi się hejt i atak na Dawida Sz. za to , że przedstawił program spójny z pozostałymi kandydatkami ze swojego komitetu ? NOG , do dzieła !
29-03-2024 00:00:17
Mieszkaniec Siedlca
Dajmy szansę młodym ! Brawo Dawid Szczeciński !

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: