Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grzegorz Banaszak ponownie został zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Grzegorz Banaszak ponownie został zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
26-04-2024 06:05   Janusz Ludwiczak
Grzegorz Banaszak, dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn ponownie został mianowany zastępcą Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

– Z dniem 22 kwietnia 2024 r. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powierzył obowiązki zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu brygadierowi Grzegorzowi Banaszakowi. Dlatego też Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Jacek Michalak zarządził zbiórkę funkcjonariuszy i pracowników cywilnych inaugurującą sprawowanie stanowiska przez bryg. Grzegorza Banaszaka. Nowy Zastępca oprócz ciepłych słów, odebrał również z rąk Komendanta skromny podarunek w postaci pióra, które ma służyć do podpisywania tylko tych dobrych dla służby decyzji. Podczas zbiórki przemówił także sam awansowany, który wyraził, że to zaszczyt móc kierować największym garnizonem w Wielkopolsce oraz zaprosił do współpracy, podkreślając swoją otwartość na dialog – informuje ogn. Marcin Tecław, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Bryg. Grzegorz Banaszak był już p.o. zastępcy komendanta poznańskiej straży pożarnej. Stanowisko to otrzymał w czerwcu 2021 r. Stanowisko to pełnił przez nieco ponad rok, gdy od 1 lipca został mianowany dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 (JRG3) na poznańskim Antoninku.

Grzegorz Banaszak rozpoczął służbę w straży pożarnej w 1997 r. jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Po jej ukończeniu był dowódcą zastępu w Komendzie Powiatowej PSP w Jarocinie, a następnie pełnił funkcje: młodszego inspektora, inspektora, kierownika sekcji, zastępcy naczelnika wydziału i naczelnika wydziału w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a następnie głównego specjalisty i naczelnika wydziału w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

W 2007 roku otrzymał Brązowy Medal, a siedem lat później Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa". W 2016 r. za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych przyznano mu Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę, a w roku ubiegłym Srebrną Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".

Bryg. Grzegorz Banaszak ma 46 lata, pochodzi ze Stawiszyna. Od 2014 roku jest Przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Podczas ostatnich wyborów samorządowych, 7 kwietnia uzyskał mandat radnego przewagą 16 głosów (uzyskał 256 głosów – 39,88%).

Aktualizacja: Grzegorz Banaszak złożył mandat radnego. Oznacza to, że odbędą się wybory uzupełniające, ale tylko w okręgu nr 11, obejmującym Andrzejewo i zachodnią część osiedla Grunwaldzkiego. Więcej o tym tutaj.


Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: