Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Są ze sobą pół wieku, a nawet 60 lat {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Są ze sobą pół wieku, a nawet 60 lat {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►FILM}
02-03-2024 07:30   Janusz Ludwiczak
Przyrzekali sobie miłość pół wieku temu. Przez 50, a nawet przez 60 lat uczynili wszystko, by ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. W Kostrzynie 22 pary obchodziły złote gody, a kolejne dwie świętowały diamentowy jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego.

W poniedziałek w sali "Kostrzynianka" odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia oraz 60-lecia małżeństwa.

– Jak to w życiu. Ta droga jest i trochę cięższa, ale była dla Was radosna i dobra. Wyjątkowym jest to, że macie wokół siebie drugą osobą, na którą można liczyć, z którą można się radować i z którą można dzielić się troskami. Nie ma lepszej rzeczy, niż mieć przy sobie bliską osobę, która zawsze pomoże, zawsze wesprze i będzie się cieszyć osobistym czy wspólnym sukcesem – mówił podczas uroczystości Szymon Matysek, burmistrz Kostrzyn.

Z okazji 50-lecia 22 pary odebrały medale przyznane przez Prezydenta RP oraz pamiątkowe legitymacje, dyplomy i kwiaty, a kolejne dwie pary gratulacje z okazji diamentowego jubileuszu.

A jaka jest recepta na 60-lecie małżeństwa i osiągnięcie tak długiego stażu?

– Nie ma recepty, życie samo pisze scenariusz. Najważniejsza jest wzajemna więź i przywiązanie. Musi być też dostosowanie. Poznaliśmy się na wczasach w Mikołajkach. Mąż z Krakowa, ja z poznańskiego. I tak się zaczęło. Żona nie musiała długo namawiać bym się przeprowadził. To się po prostu wie, że należy tak zrobić. Trzeba być wytrwałym – powiedzieli Krystyna i Andrzej Dwerniccy, obchodzący jubileusz 60-lecia małżeństwa.

– Przede wszystkim musi być miłość, trzeba też wybaczać. Pomaga też praca. Pewnego dnia spotkaliśmy się w Iwnie. Mąż pochodzi z szamotulskiego. Nie wahał się do mnie przeprowadzić.
Doczekaliśmy się 4 dzieci, wnuczki i wnuka. Jedna z córek razem z wnuczkami mieszkają w Portugalii. Córka poznała Portugalczyka, pracuje w szpitalu jako położna. Druga córka mieszka z kolei w Hamburgu, jest pielęgniarką. Trzecia córka jest nauczycielką, jest w Iwnie, uczy w szkole podstawowej. I mamy jeszcze syna, który jest już na emeryturze
– opowiadają Teresa i Eugeniusz Spychałowie.

Drogim Jubilatom zaśpiewała Martyna Pruszyńska z dwoma solistkami. Szczęśliwym parom nie pozostaje nic innego jak życzyć pomyślności, zdrowia i kolejnych lat w szczęściu i miłości.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: