Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

30 szczęśliwych małżonków świętowało złote gody {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
30 szczęśliwych małżonków świętowało złote gody {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►FILM}
03-03-2023 05:28   Janusz Ludwiczak
30 par odebrało medal przyznany przez Prezydenta RP z okazji 50-lecia małżeństwa.

Przyrzekali sobie miłość pół wieku temu. Przez 50 lat uczynili wszystko, by ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. W ostatni dzień lutego w "Kostrzyniance" odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. 30 par odebrało medale przyznane przez Prezydenta RP oraz pamiątkowe legitymacje, dyplomy i kwiaty.

"Pomyślności, zdrowia i kolejnych lat w szczęściu i miłości w tej pięknej, wspólnej drodze przez życie" – życzył podczas uroczystości Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– To wyjątkowy dzień w naszej gminie. Widać po jubilatach, że są szczęśliwi, dumni ze swoich dzieci, wnuków. Są oni świadectwem jak ważna jest rodzina i drugi człowiek. My z małżonką będziemy jesienią obchodzić dopiero 20. rocznicę, więc jeszcze długa droga przed nami – powiedział nam burmistrz Szymon Matysek.

A jak to wszystko się zaczęło? Jak jest recepta na osiągnięcie tak długiego stażu?

– Przede wszystkim trzeba się kochać. Miłość jest ważna, ale też zaufanie. My akurat mieszkaliśmy niedaleko siebie. Często chodziliśmy na randki – wspominają Teresa i Henryk Pacyna.

– Każdy musi sporządzić swoją receptę. Nasze pokolenie było inne. Dziś niestety młodzi ludzie często się obrażają na siebie, brakuje im cierpliwości. Często chcą mieć wszystko od razu. My nasz dom budowaliśmy 10 lat i jakoś sobie radziliśmy z różnymi problemami – przyznają Henryka i Stanisław Drożyńscy.

– By wytrwać tyle lat ze sobą potrzebne są wspólne rozmowy. Należy razem rozwiązywać problemy, wspólnie iść przez życie. Nie można robić nic w tajemnicy. Łączą też wspólne zainteresowania. My jednak znamy się znacznie dłużej. Pobraliśmy się dopiero 4,5 roku później. Poznaliśmy się jeszcze w trakcie szkoły średniej, a ślub braliśmy już jako studenci – opowiadają Anna Wajgel-Schroeder i Grzegorz Schroeder.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

06-03-2023 15:14:10
Gratulacje
Gratulacje
03-03-2023 08:18:35
Kostrzyniak
Gratulacje

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: