Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 15: osiedle Poznańskie i północno-zachodni Kostrzyn - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
MINI-debata z kandydatami do rady gminy – okręg nr 15: osiedle Poznańskie i północno-zachodni Kostrzyn
04-04-2024 13:24   Janusz Ludwiczak
W ostatniej naszej mini-debacie z kandydatami do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn przedstawiamy osoby ubiegające się o mandat w okręgu nr 15, który obejmuje osiedle Poznańskie w Kostrzynie oraz północno-zachodnią część miasta. Radnymi chcą zostać
• Jakub Łabędzki – KWW Jakuba Łąbędzkiego;
• Artur Wojciechowski – KWW Nowe Oblicze Gminy.

Od ponad tygodnia przedstawiamy kandydatów do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Osoby ubiegające się o mandat radnego miały możliwość zaprezentowania się mieszkańcom i naszym Czytelnikom.
Kandydaci byli pytani zarówno o ocenę kończącej się kadencji samorządu, jak i również jakie są najważniejsze sprawy do załatwienia w ciągu najbliższych pięciu lat. Kandydatów zapytaliśmy także o bieżące sprawy i inwestycje.

W ostatniej naszej mini-debacie rozmawiamy z kandydatami w okręgu nr 15, który obejmuje osiedle Poznańskie w Kostrzynie oraz północno-zachodnią część miasta – czyli ulice: al. Sokoła, Chopina, Cztery Pory Roku, Dożynkowa, Graniczna, Jesienna, Karłowicza, Kosynierów, Kurpińskiego, Letnia, Lotników, Moniuszki, Nowowiejskiego, Paderewskiego, Partyzantów, Poznańska, Półwiejska, Prętkowskiego, Rolna, Rycerska, Siewna, Św. Michała, Św. Walentego, Warzywna, Wieniawskiego, Wiosenna, Wojska Polskiego, Zacisze, Zaułek, Zbożowa, Zimowa, Żniwna.

Kandydatów przedstawiamy w porządku alfabetycznym:

Na początek proszę o napisanie kilka słów o sobie:

Jakub Łabędzki, lat 36, Kostrzyn – Lista nr 15: KWW Jakuba Łabędzkiego:
Mam 36 lat. Mieszkam w Kostrzynie. Od ponad 8 lat wykonuję zawód adwokata, prowadząc spółkę w Poznaniu. Interesuję się historią (w tym historią Kostrzyna i okolic), genealogią, polityką, muzyką i architekturą. Bardzo cenię sobie odpoczynek na łonie natury. Jestem człowiekiem ciekawym świata i lubiącym poszerzać wiedzę. Na przestrzeni ponad 10 ostatnich lat podejmowałem różne społeczne inicjatywy związane z popularyzowaniem historii miasta i regionu (m.in. zaangażowany byłem w postawienie w Parku Miejskim tablic upamiętniających dzieje Kostrzyna, upamiętnienie powstańców wielkopolskich z naszych okolic). Udzielam się na miejscowej niwie kulturalnej, co roku biorąc udział w amatorskich koncertach w MGOK w Kostrzynie i współtworząc ich scenariusze.
Lubię kontakt z ludźmi, a w pracy zawodowej, którą na co dzień wykonuję, nie tylko stykam się z ich problemami, ale staram się je rozwiązywać.

Artur Wojciechowski, lat 38, Kostrzyn – Lista nr 14: KWW Nowe Oblicze Gminy:
Mam 38 lat, od 2014 roku do dziś jestem Radnym Rady Miejskiej. Żonaty, jedno dziecko. Jestem absolwentem studiów na kierunkach Bezpieczeństwo Narodowe i Zarządzanie oraz absolwentem studiów podyplomowych MBA. Pracuję jako główny specjalista ds. Ochrony i Zarządzania Nieruchomościami w HCP S.A. Z Kostrzynem jestem związany od urodzenia.

1. Dlaczego zdecydował(a) się Pan(i) kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn?

Jakub Łabędzki:
Z Kostrzynem jestem rodzinnie związany od wielu pokoleń, przez co mam duży sentyment do miasta, z którego się wywodzę. Jakkolwiek patetycznie to zabrzmi, uważam Kostrzyn za moją małą ojczyznę. Zdecydowałem się kandydować do Rady Miejskiej, by móc skuteczniej działać na rzecz małej ojczyzny oraz jej mieszkańców i mieć swój wkład w rozwój mojego miasta. Chciałbym nie tylko pomóc mieszkańcom gminy w rozwiązywaniu ich problemów i reprezentować mieszkańców w ważnych dla nich sprawach, ale także przyczynić się moimi wiedzą i doświadczeniem zawodowym do usprawnienia funkcjonowania Rady Miejskiej. Ważne dla mnie są takie wartości jak dobro wspólne i społeczeństwo obywatelskie - jako radny chciałbym poprzez podejmowane przeze mnie inicjatywy przyczynić się do zakorzenienia i wzmocnienia tych wartości w społeczności naszej gminy.

Artur Wojciechowski:
Od dawna działam społecznie na rzecz mieszkańców naszej małej ojczyzny. Rozpoczynałem z młodzieżową grupą organizować wolny czas dla dzieci i młodzieży przy Parafii Bł. Jolanty w Kostrzynie, od siedmiu lat jestem członkiem rady rodziców i od czterech lat zasiadam w zarządzie rady rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie. Przez pięć lat byłem przewodniczącym Samorządu Studenckiego WSHiU w Poznaniu oraz jestem do dziś przewodniczącym Rady Absolwentów. Od początku jak zostałem radnych zabiegałem o to, aby w naszym mieście było bezpieczniej i coraz piękniej. Aby nasza społeczność spędzała więcej czasu w przestrzeni publicznej i nie musiała szukać atrakcji w innych gminach.

2. Jak ocenia Pan(i) poprzednią kadencję rady gminy oraz burmistrza? Co udało się zrobić, a czego nie?

Jakub Łabędzki:
Niezaprzeczalnie w kończącej się kadencji miasto i gmina rozwinęły się dzięki wielu inwestycjom (takim chociażby jak tunel czy modernizacja dróg), które przyczyniły się do podniesienia komfortu życia mieszkańców.
Uważam jednak, że część inwestycji można było przeprowadzić lepiej, sprawniej i z mniejszym kosztem dla gminy. Niewątpliwie jednym z błędów w mijającej kadencji był brak rozpoczęcia budowy oczyszczalni ścieków w Skałowie. Przy okazji wielu inwestycji gmina nie wykorzystała także wszystkich dostępnych możliwości pozyskania środków zewnętrznych. To z kolei przełożyło się na wysokie zadłużenie naszej gminy.
Sądzę, że tych błędów można było uniknąć, gdyby radni wykazywali się większą aktywnością. W Radzie Miejskiej zabrakło pogłębionej debaty np. nad zasadnością danych inwestycji, ich kosztami czy rosnącym zadłużeniem całej gminy. Uważam, że dobre są te rozwiązania, które są wcześniej gruntownie przedyskutowane, po rozważeniu wszystkich “za” i “przeciw”, niż te, które są wcielane w życie bez odpowiedniej refleksji.
W mojej ocenie Burmistrz przy wsparciu aktywnej, sprawnej i rozumiejącej swoją rolę Rady Miejskiej mógłby w toku kadencji zdziałać więcej dla Kostrzyna i całej gminy.

Artur Wojciechowski:
Mijającą kadencję, uważam za jedną z najlepszych, pod względem, zarówno inwestycji jak i pozyskanych środków. Udało się wybudować przez lata oczekiwany tunel kolejowy który w znacznym stopniu usprawnił komunikację w Kostrzynie. Powstały w gminie dwa nowe przedszkola publiczne, jak również żłobki.
Zmodernizowano m.in. szkoły, MGOK, Bibliotekę Publiczną, powstały nowe miejsca rozrywki takie jak, Centrum Aktywności Frajda, Tężnia Solankowe, nowe ścieżki rowerowe, Kino w Bibliotece Publicznej, nowe place zabaw i skwery jak również zostało otwarte Międzypokoleniowe Centrum Inicjatyw Lokalnych w Kostrzynie.
Systematycznie rozbudowywana jest sieć kanalizacji ta terenie gminy. Nowe drogi jak również zmodernizowane te istniejące. Działając społecznie na różnych płaszczyznach, zauważyłem, że przy dobrej współpracy i dużym zaangażowaniu można wiele zrobić.

3. Kolejna kadencja samorządu potrwa do 2029 roku. Jakie 5 najważniejszych spraw widzi Pan(i) do załatwienia w ciągu najbliższych pięciu lat?

Jakub Łabędzki:

  1. rozbudowa oczyszczalni ścieków w Skałowie i rozwiązanie problemów z siecią kanalizacyjną na wsiach, a także dalsza rozbudowa infrastruktury z uwzględnieniem kondycji finansów gminy i środków zewnętrznych możliwych do pozyskania
  2. modernizacja Rynku w Kostrzynie (z uwzględnieniem stanowiska ekspertów i mieszkańców oraz z poszanowaniem historycznego otoczenia)
  3. poprawa bezpieczeństwa na drogach, w tym poprzez budowę dróg i chodników, ich modernizację oraz stworzenie odpowiednich rozwiązań komunikacyjnych,
  4. działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gminy (zapewnienie ładu urbanistycznego i odpowiednich rozwiązań zakresie planowania przestrzennego, większa ilość zieleni miejskiej, zadbanie o retencję wody w mieście i gminie)
  5. zwiększenie atrakcyjności gminy Kostrzyn dla inwestorów (wykorzystanie dogodnego położenia miasta i gminy w pobliżu dróg S5, 92, A2)

Artur Wojciechowski:

  1. Niewątpliwie do najważniejszych należeć będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków w Skałowie oraz kolejne skanalizowanie naszej gminy,
  2. Modernizacja rynku w Kostrzynie wraz z przebudową centrum Kostrzyna,
  3. Kompleksowa przebudowa ulicy Półwiejskiej wraz z budową chodnika od drogi 92 do ulicy granicznej i budową kanalizacji w ulicy Zacisze,
  4. Budowa nowej drogi która rozluźni ruch w Kostrzynie, drogi łączącej ul. Poznańska z Warszawską,
  5. Modernizacja wiekowej sieci wodociągowej ulicach: Partyzantów, Wojska Polskiego, Lotników i Rycerskiej wraz z nową nawierzchnią.

4. Czy w Kostrzynie należy wprowadzić strefę płatnego parkowania? TAK/NIE? Dlaczego?

Jakub Łabędzki:
Uważam, że na ten moment nie powinna zostać wprowadzona w Kostrzynie strefa płatnego parkowania.
Trzeba pamiętać, że z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania wiążą się określone, nierzadko duże, koszty - ktoś chociażby musiałby pobierać opłaty za parkowanie (a przecież nie mamy w Kostrzynie straży miejskiej/gminnej), ewidencjonować te opłaty i egzekwować brak takich opłat. Do tego potrzebni są urzędnicy, a ich wynagrodzenie to kolejny koszt dla gminy. Aby móc w ogóle rozpocząć debatę publiczną o wprowadzeniu strefy płatnego parkowania, konieczne są analizy, które odpowiedzą na pytanie, czy wprowadzenie takiej strefy kalkuluje się dla gminy.

Artur Wojciechowski:
Jestem przekonany, że takie rozwiązanie powinno być brane pod uwagę, w momencie przebudowy centrum Kostrzyna. Wielu ludzi pracujących w okolicach rynku, a dojeżdżających do Kostrzyna pozostawia swoje pojazdy na parkingu rynku i jego okolicach. Wprowadzenie strefy umożliwiającej pozostawienie auta w strefie na np. 1 godzinę za darmo sprawi, że takich miejsc dla mieszkańców przyjeżdżających własnymi autami załatwić sprawę w urzędzie, banku, na poczcie czy zrobić zakupy, będzie więcej. Oczywiście, trzeba rozważyć również rozwiązanie dla mieszkańców centrum, którzy często nie mają możliwość zaparkowania swojego samochodu na posesji.

5. Czy powinien być kontynuowany budżet obywatelski gminy Kostrzyn?

Jakub Łabędzki:
Jak najbardziej w gminie Kostrzyn powinien być kontynuowany budżet obywatelski, który byłby przy tym oparty na przejrzystych procedurach wyłaniania zadań do realizacji.
To mieszkańcy najlepiej wiedzą, jakie inwestycje i przedsięwzięcia są najbardziej potrzebne w ich miejscach zamieszkania.

Artur Wojciechowski:
Tak. Poprzednie edycje Budżetu Obywatelskiego, pokazały, że mieszkańcy, np. sołectwa, osiedla czy to seniorzy lub młodzież przedstawiali różne, bardzo ciekawe projekty. Poprzez zgłaszanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego, lokalna społeczność ma ogromny wpływ na sprawy lokalne. Wiele korzyści wynikających z możliwości włączania społeczności lokalnej w dialog na temat potrzeb i sposobów ich zaspokojenia sprawia, że mieszkańcy czują się bardziej odpowiedzialni za swoje otoczenie, a dzięki temu chętniej angażują się w inne aktywności życia społecznego.

6. Planowana jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków. Jednak wiele wsi w gminie nie ma dostępu do kanalizacji. Co Pan(i) zrobi, żeby ten problem rozwiązać?

Jakub Łabędzki:
Uważam, że potrzebne w gminie są zarówno rozbudowa oczyszczalni ścieków, jak i sieci kanalizacyjnej. Regularny wywóz nieczystości z szamb przydomowych wiąże się z nieporównywalnie wyższymi kosztami niż odprowadzanie ścieków za pomocą sieci kanalizacyjnej. Nieczystości wywożone z szamba są bardziej zanieczyszczone, dlatego ich oczyszczenie ich jest droższe niż tych z kanalizacji, nie mówiąc już o negatywnym wpływie na środowisko. Dlatego w mojej ocenie należy zabiegać o rozbudowę kanalizacji we wsiach. Warto rozpocząć także dyskusję o przydomowych oczyszczalniach ścieków i możliwościach w zakresie pozyskania dofinansowania na ich budowę.

Artur Wojciechowski:
Przed nami jedna z najważniejszych inwestycji w gminie, a więc rozbudowa oczyszczalni ścieków w Skałowie. W naszych zamiarach bardzo ważną rolę odgrywa budowa systemu kanalizacji, zarówno na terenach miejskich jak wiejskich.
Skuteczność gminy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych z pewnością w znaczny sposób przyspieszy tę budowę. Kanalizacja, to przede wszystkim komfort życia Mieszkańców, dlatego jest ona naszym priorytetowym celem.

7. W ostatnim czasie w Kostrzynie powstała tężnia, lodowisko i kilka boisk. Czy w gminie powinien powstać również basen?

Jakub Łabędzki:
Cieszyłbym się, gdyby w Kostrzynie powstał basen, jednak uważam, że na tę chwilę znacznie bardziej potrzebne są inne inwestycje, szczególnie modernizacja dróg i rozbudowa sieci kanalizacyjnej, i to one powinny zostać przeprowadzone w pierwszej kolejności.
Aby móc realnie rozmawiać zasadności budowy basenu w Kostrzynie, należy najpierw przeanalizować finanse gminy i ustalić koszty budowy, jak i utrzymania takiego obiektu, a zatem, czy w ogóle nas stać na tego typu inwestycję, i wówczas dopiero rozpocząć publiczną debatę nad tą inwestycją. Mieszkańcy muszą dysponować precyzyjnymi informacjami na temat kosztów, z jakimi wiążą się inwestycje, i ich wpływu na kondycję finansów gminy.

Artur Wojciechowski:
Na najbliższe lata, przed nami mnóstwo dużych, priorytetowych inwestycji, takich jak, budowa oczyszczalni ścieków wraz z systemem kanalizacyjnym, modernizacja Rynku czy kompleksowa przebudowa ul. Półwiejskiej DK 92. Budowa basenu to ogromna inwestycja która gdzieś w naszych głowach krąży. Na chwilę obecną nasi Mieszkańcy korzystają po sąsiedzku z Aqua Parku w Swarzędzu czy to dojeżdżają do Poznania m.in. na Termy Maltańskie lub do Wrześni czy to Kórnika.

8. Jakie Pani/Pana zdaniem są najważniejsze problemy w Pana/Pani okręgu? Jak można je rozwiązać?

Jakub Łabędzki:
Okręg nr 15 stanowi dość rozległy obszar, przez co różne są bolączki mieszkańców poszczególnych ulic. Do najważniejszych problemów w tym okręgu w mojej ocenie można zaliczyć:
- stan nawierzchni na ulicy Wojska Polskiego i w jej okolicach,
- stan nawierzchni na ulicy Półwiejskiej na północ od drogi 92,
- niebezpieczne warunki na drogach lokalnych (szczególnie ulica Półwiejska i ulica Wojska Polskiego), brak potrzebnych ścieżek rowerowych,
- duży ruch pojazdów ciężarowych w związku z powstaniem hal wielkopowierzchniowych,
- brak dostatecznej ilości zieleni miejskiej.
Problemy te można starać się rozwiązać m.in. przez zabieganie o odpowiednie inwestycje czy też kierowanie wniosków do Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Działalności Gospodarczej, a wreszcie o kierowanie odpowiednich wniosków do budżetu, popartych podpisami mieszkańców. Jako radny optowałbym także o szersze konsultacje społeczne w zakresie np. zwiększenia zieleni miejskiej czy zapewnienia rozwiązań komunikacyjnych zwiększających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Potrzebna jest także debata nad odpowiednim planem ogólnym gminy oraz miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, uwzględniającym potrzeby mieszkańców.
Warto podjąć publiczną debatę nad stworzeniem nowego układu drogowego w północnej i zachodniej części Kostrzyna.

Artur Wojciechowski:
Niewątpliwie w zbliżającej się kadencji w moim okręgu najważniejszy problemy to drogi, wiekowa sieć wodociągowa i brak w niektórych miejscach kanalizacji.
Najważniejsze z zadań w moim okręgu, to przebudowa ul. Półwiejskiej od DK 92 do ul. Granicznej jak również budowa kanalizacji w ul. Zacisze. Bardzo ważne zadanie to wspomniana modernizacja wiekowej sieci wodociągowej w ulicach: Partyzantów, Wojska Polskiego, Lotników i Rycerskiej wraz z nową nawierzchnią. Budowa ulicy Wieniawskiego wraz z budową kanalizacji sanitarnej jak również budowa nowej drogi łączącej ulicę Poznańską z ulicą Warszawską wraz ze ścieżką pieszo-rowerową.
Dokończenie budowy ul Paderewskiego.

9. Od pięciu lat funkcjonuje Kostrzyńska Komunikacja Publiczna (KKP). Jednak wiele połączeń jest niedostosowanych do pociągów. Sporo kursów uwzględnia tylko dojazdy do szkół. Jak można poprawić funkcjonowanie KKP, by była bardziej dostępna dla mieszkańców?

Jakub Łabędzki:
Problem niedopasowania Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej (KKP) do rozkładu jazdy pociągów jest dostrzegany przez wielu mieszkańców naszej gminy, korzystających z transportu publicznego. Uważam, że jedną z przyczyn problemów z KPP jest niewystarczająca liczba autobusów - gmina zakupiła ich zbyt mało, nie wykorzystując w pełni wszystkich możliwości pozyskania środków na rozbudowę taboru. W tej sytuacji należy zabiegać o pozyskanie odpowiedniego dofinansowania na zakup autobusów i dostosować ich rozkład jazdy do rozkładu jazdy pociągów.

Artur Wojciechowski:
Wszystkie uwagi i sugestie mieszkańców co do funkcjonowania KKP są brane pod uwagę. W zbliżającej się kadencji chcemy, również postawić na rozwój Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej zwiększając ilość kursów poprzez zakup dodatkowego taboru autobusowego oraz budowę nowych przystanków autobusowych na wsiach i w mieście. Oczywiście lokalizacje nowych przystanków, jak i nowe połączenia będą konsultowane uprzednio z Mieszkańcami.


Komentarze (60)

07-04-2024 22:36:51
Jan Ł.
Veni, vidi, vicii, gratulacje dla Pana Jakuba ????
05-04-2024 23:56:45
Mieszkaniec
Artur jesteś najlepszy. Dobry człowiek. Wygrasz.
05-04-2024 23:55:05
Wyborca
Wybieram pana Łabędzkiego. Pogonił Aktywnych Razem , patrzy urzędowi na ręce w sprawie „ informatorów gminnych „. Takich radnych nam potrzeba
05-04-2024 23:47:33
Sąsiadka z Półwiejskiej
Tylko Kuba !! Fajny i mądry chłopak, nigdy nie odmawia pomocy.
05-04-2024 23:35:17
Głos z Poznańskiej
Tylko Artur nasz Radny zawsze blisko ludzi
05-04-2024 18:36:27
lesiob
do anonima Jakie plany co do Poznańskiej bo nie bardzo rozumiem, w planach chyba nie ma modernizacji wspomnianego odcinka. Jeżeli się mylę proszę o linka do tej informacji
05-04-2024 17:35:29
Wujek
Panie Łabędzki czekam na odpowiedź . Czy to pytanie jest dla Pana niewygodne ?
05-04-2024 15:52:21
Jakub The Best
Życzę powodzenia p. Jakubowi! Świetny kandydat. Widziałbym Pana w roli naszego włodarza. Kto wie, może za 5 lat. Czas na zmiany. Pozdrowienia.
05-04-2024 14:36:43
Wiktoria Suchorska
Używanie argumentów ad personam (@adwokat z Kataru) świadczy o słabości, a raczej braku tych merytorycznych… o naruszaniu dóbr osobistych nie wspomnę (@ ciekawski, chociaż szacun za przyznanie się do pomyłki). Moim zdaniem Kuba jest lepszym kandydatem, choćby dlatego, że nie boi się wyrażać i bronić własnych opinii. Zbyt wielu potakiwaczy szkodzi każdej władzy.
05-04-2024 13:53:07
@Piotr.
Piotrze czas się pogodzić z kolejną porażką.
05-04-2024 13:28:57
Xyz
Kupcie w końcu kolejne autobusy, bo ludzie chcą też jeździć do Swarzędza, Środy i Pobiedzisk!
05-04-2024 11:44:48
Napoleonka B
@Zawiedziona Prawnicy już tak maja ???? Chyba lepiej by w Radzie udzielał się ktoś kto zna techniki psychomanipulacji niż ktoś, kto się im z łatwością podda. Takich już mamy spore grono ????
05-04-2024 11:40:22
Piotr.
Głosujmy na profesjonalistów, pchnijmy naszą gminę na wyższy poziom. Merytoryka, wiedza, knowhow - tego najbardziej w kostrzyńskim samorządzie brakuje. W tych wyborach jest kilku kandydatów którzy te cechy posiadają, to wielka szansa. Jakuba znam i jestem przekonany, że gwarantuje nowa jakość naszego samorządu. Nerwowe ruchy pana Biskupskiego i jego zastępcy pana Matyska, są tego dobitnym potwierdzeniem.
05-04-2024 11:23:48
Wyborca
Ostatnia kadencja, czas pożegnać pana Wojciechowskiego i innych "nie mających czasu" dla naszej Gminy, źle wywiązujących się z obowiązków radnego. Jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej powinien sam podać się do dymisji. Gmina zadłużona, dochody przehulane na utrzymanie, majątek wysprzedawany, czy ktoś to wszystko kontrolował? Nikt w firmie by sobie na to nie pozwolił. Ale, że to gminne, czyli nasze, to sobie planuje większe zadłużenie i hulaj dusza ... byle tylko chronić swój interes.
05-04-2024 11:12:41
Zawiedziona
Pan Kuba co jest sprawdzone manipuluje ludźmi . Przyjaciel pozorant .
05-04-2024 10:54:39
@adwokat z Kataru
nudni już jesteście ze śpiewkami o „elitach” i „luksusowych samochodach”. Zdarta płyta. Nie macie się do czego doczepic wiec stosujecie hejt.
05-04-2024 09:14:50
looker
Panie Jakubie - czy nie traci Pan wola walki mimo tego hejtu ?. Proszę też pamiętać, że w przypadku wygranej "większość" będzie chciała Pana zakrzyczeć. Sądzę, że każda Rada w większości to jakiś układ personalny, gdzie liczą tzw. układy - nawet na poziomie naszej gminy. Życzę sukcesu.
05-04-2024 07:49:39
Wyborca
Wszyscy, którzy zamierzacie wziąć udział w wyborach, weźcie pod rozwagę, że tylko zmiana jest gwarancją rozwoju. Tu nie chodzi o sympatie kandydatów. Tu chodzi o świeże spojrzenie. Pomóżcie swojej lokalnej społeczności i zaglosujcie na zmianę!
05-04-2024 06:31:59
Adwokat z Kataru
Za fasadą sympatycznego, inteligentnego mężczyzny kryje się zarozumiały i zakochany w sobie prawnik. Człowiek z elit, ogladajacy swiat zza szyby luksusowego samochodu. Nie dajcie się nabrać Panu Łabędzkiemu. On nie zrozumie potrzeb zwykłych ludzi.
05-04-2024 00:45:15
@Tomasz
Każdy kto zna Pana Artura wie, że na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej się nie nadaje, bo jest zbyt uległy, a mimo to wszedł w ten układ. Przez 5 lat prawie nie zabierał głosu podczas sesji, w sumie : 10 minut, żadnych zapytań i interpelacji. Nieobecny aż 13 razy, nie chodził na sesje a diety pobierał. Od 2021 roku coraz częściej nie bywa na sesjach w urzędzie - 7 razy w 2021 (nieobecny i zdalne), 6 razy w 2022 r., 4 razy w 2023 r. I taki radny odpowiadał za kontrolowanie wydatków i działań burmistrza. Katastrofa!
04-04-2024 23:15:56
Tonasz
Arturze intensywny anonimowy hejt świadczy o tym, że nie mają argumentów więc pozostało obrażać. Nasze 4 głosy masz.
04-04-2024 21:38:43
1976
Panie Arturze co pan za głupoty opowiada o rozwoju gminy przez wasz sklep największą wizytówką gminy jest przystanek autobusowy koło którego jak się przechodzi to można pawia ....... niestety
04-04-2024 21:38:21
Riki
Należy pomyśleć o budowie bezkolizyjnego przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Półwiejskiej. Liczba mieszkańców stałe rośnie za DK 92 a przez przejście z sygnalizacją swietlną strach przechodzić nie mówiąc o puszczaniu dzieci do szkoły.
04-04-2024 21:28:06
Kaziu
Panie Jakubie trzymam kciuki!
04-04-2024 20:34:45
Wujek
Panie Jakubie czy to prawda,że odmówił Pan przyjęcia Pani Magdaleny do swego komitetu ? Proszę o szczerą odpowiedź.
04-04-2024 20:23:30
Napoleonka B
Moje dotychczasowe doświadczenie we współpracy z urzędem wskazuje, iż największy strach budzą te osoby, które mają pewna wiedzę i własne zdanie. Panie Jakubie, ja bym najchetniej widziała Pana na stanowisku burmistrza. Wprawdzie wiele zmieniło się w gminie na przestrzeni ostatnich lat (i tu moje uznanie) uważam jednak, że jeszcze wiele jest do zrobienia, ale wsluchujac sie w glos mieszkancow (bo na dzien dzisiejszy podejscie organow opiera sie o zasade: nie slucham i nie chce slyszec). Wprawdzie nie miałam okazji poznać Pana na tle działań gminy, a na gruncie zawodowym to niestety osobiscie przekonalam sie, że w gminie brakuje takich osób jak Pan. Konkretnych i z argumentami. Każdy, kto "śpiewa inaczej" niż NOG był dotychczas dystansowany od działań na rzecz lokalnych spolecznosci. Nawet tych slusznych dzialan i postulatow. Jakos do tej pory z ust wladz lokalnych nie otrzymalam odpowiedzi na konkretne pytania. Rozumiem że budżet nie jest z gumy i nie wszystko jest możliwe do realizacji ale kazda decyzja nawet odmowna winna zostac racjonalnie uzasadniona w taki sposob, by kazdy zrozumial argumentacje. A odpowiedzi typu "nie bo nie" to tylko lekcewazenie mieszkancow. W każdym razie Panie Jakubie trzymam kciuki i życzę sukcesu w wyborach.
04-04-2024 20:02:55
Antypisówka
Mamy do wyboru kandydata, który przez ostatnich 8 lat (jak to mawiała Szydło) był działaczem PiS, będąc twarzą tej partii w Kostrzynie. Nie przeszkadzała mu cała linia polityczna tej partii taka jak nepotyzm, ograniczanie praw obywatelskich, korupcja, rozwalanie praworządnego państwa. Przynajmniej nigdy nie słyszałam o tym, aby ten kandydat publicznie potępiał działania przypisywane jego partii i się od nich odżegnywał. Z drugiej strony mamy kandydata, który jest adwokatem i w ramach swojego zawodu ma obowiązek bronić wartości takich jak praworządność, sprawiedliwość, swobody i prawa obywatelskie. Dla mnie wybór jest prosty - Pan Jakub !
04-04-2024 19:04:39
Skałowo
Wstępna lista rankingowa? Jeszcze daleka droga. 2 miliony w budżecie to trochę mało. Oby nie było tak, jak z tunelem? Bo zrobiono zły projekt.
04-04-2024 18:46:56
Marta
Ma Pan racje,coś jest rzeczywiście nie tak. Chociaż nie z chodnikiem a raczej z pana percepcją…
04-04-2024 18:39:40
JL
Panie Jakubie czy gmina powinna wyemitować obligacje na budowę oczyszczalni? Czy bedzie Pan za? Przecież sam Pan pisal ze to dla Pana priorytetowa inwestycja. Jezeli nie to z jakich inwestycji gmina powinna zrezygnować? Czy z remontu Pólwiejskiej? Proszę o opinię.
04-04-2024 18:37:18
ciekawski
@Jakub Łabędzki - Panie Jakubie - byłem na Street View - chyba chodnik się dawniej też się zwężał. Nie zwracałem wtedy na to uwagi. Biję się w piersi - chociaż można było go trochę poszerzyć podczas budowy przychodni. Pozdrawiam.
04-04-2024 18:29:42
Piotr
Każdy burmistrz powinien być dumny z takich radnych z wiedzą jaką posiada Pan Łabędzki. Tylko kostrzyńska rada działa na innych zasadach. Tam wszyscy muszą mieć takie same zdanie jak Pan Burmistrz.
04-04-2024 17:59:37
ciekawski
@Jakub Łabędzki - Dzień dobry Panie Jakubie. To ja poruszyłem temat chodnika. Oczywiście przyznaję Panu rację. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem i zgodnie z wskazaniami geodetów oraz mogło wynikać z zaniedbań urzędników. Jednak Pan jako ewentualny przyszły radny powinien, kierować się w swoim postępowaniu wrażliwością społeczną. A w Pańskiej wypowiedzi brakuje tego. ps. Idąc od strony targowiska naprawdę trzeba mieć dużą wadę wzroku by nie widzieć, że wbrew Pana zapewnieniom (cyt: "chodnik nie został w najmniejszym stopniu zwężony") , jednak jest coś nie tak. Mimo wszystko, życzę Panu osiągnięcia dobrego wyniku, a nieszczęsny chodnik niech jedynie pozostanie małym pomniczkiem budowlanej chałtury.
04-04-2024 17:54:01
@leszek
A dlaczego kolega ? Z tego co wiem kandydują z różnych komitetów. Lis, Szak, Grzelak, Siekierki to też koledzy Lepczyk ?
04-04-2024 17:19:12
Włodzimierz
Artur dobry człowiek dla zwykłych ludzi. Spokojnie wygrasz. 3
04-04-2024 17:10:30
Do@miś
Czyli brakuje "tylko" 15 :) co tam, obligacje? ;)
04-04-2024 17:08:06
Leszek
Od kiedy p.Łabędzki to kolega p.Lepczyk ?
04-04-2024 17:03:58
Skałowo
Wstępna lista rankingowa? Jeszcze daleka droga. 2 miliony w budżecie to trochę mało. Oby nie było tak, jak z tunelem? Bo zrobiono zły projekt.
04-04-2024 16:40:28
Jakub syn Jarosława
Szkoda że Pan Jakub nie odniósł się do tematu jak widzi rozwój inwestucji i terenów aktywizacji gospodarczej w rejonie ulic Okrężna, Rolna, Półwiejską i wpływu na żyjących tam Mieszkańców. Panie Jakubie prosimy o odpowiedź tutaj albo na swoim fejsbooku.
04-04-2024 16:25:25
@Miś
Renata dostali 20 milionów na oczyszczalnie! Ma ona kosztować 35 milionów. Uspokój się kolejna inwestycja bez Ciebie. Jak sobie z tym poradzisz. Zadzwoń do ZITa
04-04-2024 15:55:49
Jakub Łabędzki
Decydując się na udział w wyborach, byłem świadom tego, że wystawiam się na ataki i krytykę. Taki niestety los kandydata w wyborach do Rady Miejskiej. Nie mogę jednak przejść obojętnie obok oszczerstw i przekłamań zawartych we wpisie osoby posługującej się pseudonimem @ciekawski, mających uderzać zarówno we mnie, jak i w moją rodzinę. W związku z tym pragnę przedstawić fakty i sprostować oczywiste manipulacje zawarte w wypowiedzi ww. osoby: 1. To nie ja byłem inwestorem realizującym inwestycję polegającą na budowie przychodni zdrowia przy ul. Piasta w Kostrzynie. 2. Z informacji, które posiadam, wynika, że na skutek inwestycji chodnik nie został w najmniejszym stopniu zwężony. Proszę zapoznać się także z dostępnymi w aplikacji Google Maps w opcji Street View zdjęciami budynku, który stał w miejscu obecnej przychodni, i chodnika. Podpowiem - chodnik miał wówczas tę samą szerokość co obecnie. 3. Z informacji, które posiadam, wynika, że pierwotnie geodezyjne granice działki, na której obecnie stoi przychodnia (a dawniej były to pola podmiejskie), sięgały mniej więcej do połowy aktualnej jezdni na ul. Piasta. Poprzedni właściciel nieruchomości w geście dobrej woli zgodził się na oddanie części własnego gruntu gminie na potrzeby zbudowania chodnika. Szerokość chodnika w tym miejscu wynika zatem z zaniedbań geodety lub włodarzy gminy sprzed kilkudziesięciu lat. Mam nadzieję, że przedstawione informacje
04-04-2024 15:23:27
@lesiob
Na te zmiany o których Pan pisze są już plany. Burnistrz informował już dawno czyli sorry .
04-04-2024 15:22:43
Miś
Ło, Matko! Po 10 latach radny Wojciechowski obudził się ze snu zimowego i pisze "przed nami jedna z najważniejszych inwestycji w gminie, a więc rozbudowa oczyszczalni ścieków w Skałowie." Zmarnowali 10 lat i szanse na pozyskanie środków unijnych w perspektywie 2014 - 2021, zadłużyli gminę, a tematem ciągle tylko zamiary z gołym t... (bo w budżecie 2 mln zł na 50-60 mln zł potrzebnych na oczyszczalnie.) A dalej to samokrytyka chyba "Skuteczność gminy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych z pewnością w znaczny sposób przyspieszy tę budowę." Jasne: Nieskuteczność - znacznie opóźniła i ze ściekami jest coraz gorzej!
04-04-2024 15:19:53
ciekawski
@lesiob : Niech ród Łabędzkich nie zabiera się za ulice w Kostrzynie. Wystarczy przejść się ulicą Piasta przy nowej przychodni zdrowia. To co zrobili z chodnikiem wzdłuż ich płotu to jakieś żarty. Zwęzili chodnik tak, że kobieta z wózkiem nie przejedzie.
04-04-2024 15:14:00
Obiektywny
Oj boją się Łabędzkiego, że będzie im patrzył na ręce. Trzeba się spodziewać ścieku i hejtu w komentarzach
04-04-2024 15:08:01
@obserwator
Obawy na szczęście bywają płonne. Czym/kim są kostrzyńskie elity? Z tego co widzę to te „elity” bardzo przykleiły się do włodarzy i grają z nimi do jednej bramki. Wystarczy spojrzeć jak sobie spijają z dziubków, a wazeliniarstwo kwitnie. wnioskując po hasłach Kuby to startuje on raczej przeciwko tym elitom …
04-04-2024 15:04:35
lesiob
Myślę że Pan Kuba zrobi coś w końcu z tak piękną ulicą Poznańską na odcinku Półwiejska a stacja Orlenu. Chyba nasi włodarze widocznie nie spacerują w deszczowe dni. No i ta piękna naturalna zieleń na chodnikach. Ma Pan mój głos na tak
04-04-2024 14:57:55
@Basia M.
W radzie bardzo potrzebne są osoby mądre, zwłaszcza że obecne układy już obrosły w piórka i nie ma kontroli nad budżetem gminy, bo jaką kontrolę może sprawować radny, który zwraca się do burmistrza "Szefie". A przecież odpowiedzialność Wojciechowskiego za kontrolę, czy jej brak, była ogromna, bo jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Dość układom! Co pomyśleliście, gdy Matysek prowadzał Artura z ulotkami? Bo ja właśnie to, przecież budżet to pieniądze nas wszystkich i długi też, a panowie tak rączka w rączkę. Głosujemy na Jakuba Łabędzkiego. Trochę światła i świeżego powietrza potrzeba.
04-04-2024 14:47:16
obserwator
Gdy czytam jak Pan Jakub Łabędzki pisze o poszczególnych ulicach to mam obawy, czy czasem nie jest spadkobiercą rodu Kargula/Pawlaka ( niewtajemniczonych odsyłam do filmu "Nie ma mocnych" ) czy ewentualnie przedstawicielem kostrzyńskiej elity dość mocno oderwanym od problemów zwykłych mieszkańców. Mimo wszystko obu Panom życzę wytrwałości i sukcesów.
04-04-2024 14:46:14
Basia M.
Kolejna Kubusiowa zabawka jeszcze tam go nie było.
04-04-2024 14:42:27
Marek
Artur to równy gość, ale do rady się nie nadaje. W takiej sytuacji wybieram Kubę.
04-04-2024 14:32:30
Jola
Żebyście jeszcze za tym PISEM nie płakali. Chociaż sama głosowałam na PIS głos oddam na p.Łabędzkiego. Znam go jako człowieka otwartego i życzliwego. Jestem pewna że ta osoba nie startuje ze względów finansowych. Myślę że ma dużo do zaoferowania Kostrzyńskiej społeczności.
04-04-2024 14:31:46
Tomasz
@Kapitalista: To sobie tutaj poczytaj. To poznasz
04-04-2024 14:25:46
Kapitalista
Kto to Jakub Łabędzki nie znam gościa ?
04-04-2024 14:21:56
mieszkaniec gminy
Czas na zmiany poprzedni radny kubiak w moim okregu nic nie zrobił nawet przez kilka jak nie porozmawiał z wyborcami
04-04-2024 13:59:50
Rafał
Kuba merytorycznie stara się odpowiedzieć na pytania i znaleźć rozwiązanie, a Artur ? Artur odpowiada lakonicznie 'Słysząc głosy mieszkańców', 'po rozmowie z mieszkańcami' i tak dalej... Nie ma własnego zdania co jest karygodne na takim stanowisku.
04-04-2024 13:57:09
Kostrzyńska loża szyderców
Kuba jesteś swój radny - tak się mówi. Jesteś mój radny (hop hop hop - po wyborach)
04-04-2024 13:53:44
Mieszkaniec
Precz z PISOWSKIM ARTUREM ! TYLKO KUBA !
04-04-2024 13:44:34
Mieszkaniec
Moim zdaniem w tej mini debacie przoduje Pan Jakub. Co do osiedla i ulic wymienionych - lotników, rycerska, wojska polskiego a także kosynierów to stan ulic to jedno, dwa to kwestia ruchu. Tam są ulice dwukierunkowe a czasem jest tak że dostępny jest jeden pas ze względu na duże natężenie zaparkowanych aut. Może warto zastanowić się nad zmianą organizacji ruchu na tych ulicach i samej okolicy
04-04-2024 13:39:30
MJ
Łabędzki - rozsądny głos w radzie miasta, którego brakuje już od wielu lat. Czas na zmiany...!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: