Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

2 mln zł dla przedsiębiorców – radni uchwalili plan pomocowy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
2 mln zł dla przedsiębiorców – radni uchwalili plan pomocowy
21-04-2020 06:35   Janusz Ludwiczak
W odległości 2 metrów od siebie, w maseczkach i rękawiczkach obradowali w poniedziałek kostrzyńscy radni. Podczas sesji Rada Miejska Gminy Kostrzyn uchwaliła plan pomocowy dla przedsiębiorców. Zdaniem burmistrza wartość pomocy z budżetu gminy Kostrzyn dla firm nie prowadzących działalności w związku z epidemią koronawirusa wyniesie 2 mln zł.
Radni podjęli również decyzję o wyemitowaniu obligacji komunalnych na okaziciela o nominale 1 tys. zł na łączną kwotę 16 mln zł w 9 seriach.
Burmistrz przedstawił również plan utworzenia w Kostrzynie "Hydroparku".

Bez udziału publiczności, z zachowaniem środków ostrożności odbyła się tym razem sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Radni siedzieli w odstępach, mając założone maseczki i rękawiczki ochronne. Przy wejściu na salę sesyjną była im mierzona temperatura.

– Będę starał się maksymalnie skracać wypowiedzi, aby czas na zagrożenie był jak najkrótszy. Proszę również państwa o krótkie wypowiadanie się, byśmy tą sesję mogli sprawnie przeprowadzić – powiedział na początku sesji Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Mimo to poniedziałkowa sesja trwała dwie godziny. Na początku posiedzenia radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości diet radnych i sołtysów. Na czas obowiązywania stanu epidemii zawieszono obniżenie o 10% diety za nieobecność na sesji.

ZOBACZ TAKŻE: Sołtysi przekazali swoje diety na szpital zakaźny

ZOBACZ TAKŻE: Kostrzyńscy radni przekazali swoje diety dla szpitala zakaźnego

Następnie radni jednogłośnie podjęli decyzję o zwolnieniu od podatku od nieruchomości, a także przedłużeniu terminów płatności rat podatku dla grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu pandemii koronawirusa.

– Skutki jakie wywołuje sytuacja zagrożenia koronawirusem ma bardzo duży wpływ na działalność również przedsiębiorców. Ustawa - tzw. "tarcza antykryzysowa" dała nam jako samorządowi możliwość zawieszenia lub przesunięcia podatku od nieruchomości – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– Przygotowując projekty zaproponowaliśmy pomoc przedsiębiorcom, którym zakazano prowadzenia działalności gospodarczej ze względu na charakter prowadzonej pracy, dotyczy to działalności hotelowej, gastronomicznej, fryzjerskiej, kosmetycznej czy o charakterze rekreacyjnym. Proponujemy również, aby dotyczyło to opieki stomatologicznej i rehabilitacji. Projekt zakłada możliwość odroczenia podatku i przesunięcie terminu z 15 czerwca na 15 września – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.

Wszyscy radni obecni na sesji przyjęli uchwały jednogłośnie.

– Żadna z gmin ościennych nie przygotowała tak bogatego pakietu jak gmina Kostrzyn – podsumował Przemysław Kubiak, przewodniczący Komisji Oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Radni podjęli również uchwałę o zwolnieniu z opłaty targowej kupców oraz rolników na targowisku miejskim, a także zdecydowali o odstąpieniu od dochodzenia należności o charakterze cywilnoprawnym z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie w stosunku do podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych pandemii.

– Przedsiębiorcy to nasze wspólne dobro. Wartość pomocy z budżetu gminy Kostrzyn dla przedsiębiorców może wynieść od 1,5 do 2 milionów złotych – zaznacza Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

W dalszej części sesji radni zdecydowali o wyemitowaniu obligacji komunalnych na okaziciela o nominale 1 tys. zł na łączną kwotę 16 mln zł w 9 seriach.

– Podjęliśmy się próby emisji obligacji komunalnych, które mają na celu pokrycie deficytu budżetowego 2020, związanego z wydatkami majątkowymi, a także spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Obligacje zostaną wykupione z dochodów własnych lub przychodów gminy Kostrzyn w kolejnych latach. Wykup obligacji nastąpi w latach 2025-2030 – tłumaczył burmistrz Szymon Matysek.

Za było 12 radnych. Od głosu wstrzymała się jedynie radna Anna Dudzińska.

Radni uchwalili również miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Jasińskiej w Siekierkach Wielkich. Jak wyjaśniał burmistrz projekt planu miejscowego obejmie obszar o powierzchni 59 hektarów i przewiduje tereny o charakterze produkcyjnym, logistycznym, składów i magazynów. Plan opracowany został na wniosek inwestora, firmy Clip.

Podczas poniedziałkowej sesji kostrzyńscy radni przyjęli również program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz podwyższyli ekwiwalent pieniężny z 17 do 20,50 zł dla strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na zakończenie sesji radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2030.

– Chciałbym zapytać, co to jest za pozycja w budżecie: "Hydropark Kostrzyn" – dopytywał radny Przemysław Kubiak.

– Będziemy się ubiegać o środki zewnętrzne z funduszy norweskich na realizację rewitalizacji cieku Strumień w zakresie od ul. Wrzesińskiej do drogi krajowej nr 92. Cały obszar ma być objęty rewitalizacją. Wykorzystując Ciek Strumień chcemy, by powstał zbiornik wodny o powierzchni ok. 1 ha. Ma powstać park z roślinami, które absorbują wilgoć i opady deszczowe. Chcemy w czerwcu aplikować o dofinansowanie, którego wartość wyniesie do 85% – tłumaczył burmistrz Szymon Matysek.

– Chcemy, by na obszarze tym powstała stacja do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych. W ramach projektu prowadzilibyśmy też zajęcia edukacyjne – dodał włodarz Kostrzyna.

Burmistrz poinformował również, że niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę chodnika do Ignacewa, a także na budowę drogi dojazdowej do powstającego przedszkola przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie. Gmina chce również wyremontować ul. Pałacową w Gułtowach.

– Być może niektóre inwestycje będziemy przesuwać w czasie, ale nie rezygnujemy z ich realizacji. Póki co priorytetem dla nas jest pomoc dla przedsiębiorców. Na terenie gminy Kostrzyn działa ok. 1,5 tysiąca firm – zaznaczył burmistrz Szymon Matysek.

– Niewiadomą jest podatek od osób fizycznych. Planowaliśmy, że do budżetu gminy wpłynie ponad 21,5 mln zł. Na razie nie wiemy w jakim stopniu ta pandemia będzie miała na to wpływ. W kwietniu powinniśmy otrzymać ok. 1,8 mln zł, tymczasem otrzymaliśmy niespełna 850 tys. zł. Obecnie nie organizujemy działań kulturalnych i rekreacyjnych, pozwoli nam to na zaoszczędzenie środków finansowych, ale to będzie niewystarczające – zauważył burmistrz.

Pod koniec sesji, w wolnych wnioskach, zapytaniach i interpelacjach radny Marek Kowalski pytał, co z budową masztu sieci komórkowej w Gułtowach.

– Po trzeciej odmowie firma P4 złożyła odwołanie na wydaną przez nas decyzję odmowną. Sprawa trafia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które bada jej zasadność. Czekamy na rozstrzygnięcie – tłumaczył Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Z kolei radna Beata Jankowiak zapytała, czy również w gminie Kostrzyn planowana jest dezynfekcja.

– Zakład Komunalny przeprowadził dezynfekcję przystanków. Jeśli zajdzie potrzeba to przeprowadzimy dezynfekcję ulic – odpowiedział wiceburmistrz Waldemar Biskupski.

Jako ostatnia głos zabrała radna Anna Dudzińska, która pytała m.in. o to, kiedy pojawi się nawierzchnia na ul. Grabowej w Siekierkach.

– Zakres inwestycji został zwiększony o 300 tys. zł. Podjęliśmy decyzję, by zaprojektować niezbędną siec kanalizacji grawitacyjnej od ul. Wierzbowej w kierunku Szkolnej.
Uznaliśmy, że lepiej przesunąć tę inwestycję o trzy miesiące, uzyskać stosowną dokumentację i pozwolenia, by wykonać dodatkowe przyłącza do granic nieruchomości i umożliwić mieszkańcom włączenie się do sieci kanalizacyjnej
– wyjaśnił burmistrz.

Nakładka asfaltowa na ul. Grabowej w Siekierkach ma pojawić się na przełomie czerwca i lipca.

Podczas posiedzenia minutą ciszy upamiętniono zmarłego miesiąc temu Jana Kotarskiego - radnego I kadencji, społecznika, przedsiębiorcę, członek zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej, laureata Nagrody Rycerza Kostro w kategorii "działacz społeczny" w 2004 r. i ojca radnego Piotra Kotarskiego.

20. sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn zakończyła się po 2 godzinach i 4 minutach.

ZOBACZ TAKŻE: Retransmisja sesji {► FILM}

ZOBACZ TAKŻE: Projekty uchwał, wyniki głosowań i lista obecności radnych


Komentarze (62)

26-04-2020 22:18:34
Red
Może zobaczyć co planuje rząd zapowiedział wsparcie regencji by zatrzymywać więcej wody z opadów?
26-04-2020 21:47:14
Tadziu
Najpierw niech zrobią przejazd z osiedla grunwaldzkiego i tunel ,a nie marzą o nowych inwestycjach
26-04-2020 21:28:02
Red
Muszlę poszukać co to są fundusze norweskie o które gmina będzie sie starać na kolejny zbiornik przy Wrzesinskiej tylko skąd kasa na wkład wlasny
24-04-2020 22:22:26
Red
Zapytaj Redaktora może umiesci
24-04-2020 22:10:47
Tadziu
Red chodzi o to zeby chetni mieszkancy mogli otrzymywać sms z informacjami a toms podał nr telefonu do aktywacji to moze jest mozliwe zeby na portalu była informacja
24-04-2020 22:06:55
Red
Tadziu na stronie Urzędu Miasta jest prostokąt system smsowego powiadamiania mieszkańców i jak w to klikniesz to sie ukarze ten numer .
24-04-2020 21:43:27
Red
Tadziu wytłumacz jasno o co ci chodzi?
24-04-2020 21:23:57
Tadziu
Sory Red i toms niewiem ale moze jest mozliwe zeby ten numer gdzie był na portalu
24-04-2020 10:12:33
Red
Tadziu aktywowales ten gminny serwis mogłeś o nim nie słyszeć bo gmina tylko na początku go reklamowała było w ABC i chyba w 2018 kartka była w decyzji o podatku od nieruchomosci potem cisza ale może dzięki naszym komentarzem ktoś jeszcze sie o tym dowiedział i skorzysta
24-04-2020 09:57:31
Red
Ela tak było w tym smsowy z gminy dezynfekcja rak i jednorazowe długopisy maseczki to chyba burmistrz stwierdził ze jakt jest obowiązek to każdy będzie miał swoją .
24-04-2020 07:13:59
Ela
Red, to dla ochrony głosujący otrzymają tylko długopis. W innych gminach dostali rękawiczki i maseczki. Słabo przygotował to burmistrz. To jego zadanie.
24-04-2020 04:48:31
Tadziu
Przepraszam w takim razie się pomyliłem ale niepotkalem się z tym numerem telefonu
23-04-2020 23:24:02
max
niezły ubaw mam czytając te wasze wypocinki...
23-04-2020 23:08:41
Renata
toms ogródek skopany ,piwnica posprzątaną ,pokoje wymalowane , moze nowe tematy ma asystent
23-04-2020 22:58:53
Red
Toms dzięki Tadziu to juz chyba jakaś burmistrzofobia mnie który w 2018 oddał głos przeciw podejrzewać o sympatie z burmistrzem sprawdź moje komentarze nie wszystkie są mu przychylne .
23-04-2020 22:44:11
toms
@Tadziu: Koleś daj już sobie spokój. Jestem zwykłym mieszkańcem i odchrzań się ok. Nie jestem żadnym asystentem i wbij to sobie do głowy. Wystarczy myśleć. Taki problem ze znalezieniu numeru powiadamiania smsowego. Wystarczy użyć wujka google.
23-04-2020 22:36:12
Tadziu
@toms nie chowaj sie w piwnicy tylko pokaż co potrafisz cała Gmina oczekuje kogość mądrego chyba ze ty jesteś tym kiepskim asystentem
23-04-2020 22:33:17
toms
Proszę w 1 minutę to znalazłem: http://www.kostrzyn.wlkp.pl/asp/pl_miesz.asp?typ=14&menu=540&strona=1
23-04-2020 22:28:15
Tadziu
@ toms podaj gdzie ten nr telefony z sms był podany ile na tym portalu chyba wcale
23-04-2020 22:25:29
Red
Kiedyś z podatkiem od nieruchomosci dostałem ulotkę z numerem gdzie trzeba było wysłać smsa by dostawać smsy z gminy iwtedy skorzystałem bo mowię 99 SMS mi sie nie przyda ale 1 może mi sie przydać miałem ci to samo zaproponować ale nie wiem czy do tej usługi mozna sie przyłączyć i na jaki numer tego smsa wysłać może ktoś z komentujących wie albo Pan Redaktor
23-04-2020 22:18:04
toms
Tadziu czy Renata czy ktoś inny z tej ekipy?? Czy Wy naprawdę możecie swoją prywatę uprawiać gdzie indziej? Sms od gminy może dostać każdy - wystarczy aktywować serwis SMS-owego powiadamiania mieszkańców. Wysyłając sms o treści TAK pod numer 799-448-108. I weźcie się ludzie do normalnej normalny, nie wiem ogródek skopcie, zróbcie porządek w domach bo tylko krytykować potraficie.
23-04-2020 22:05:46
Tadziu
Red a jak ktoś przyjdzie z zarazony z koronawirusem ,coś mi tu niepasuje ciagłe pisesz ze dostałem sms to jesteś zwiążny z burmistrzem
23-04-2020 21:41:35
Red
@Tadziu dostałem smsa o wyborach nic o mierzenia temperatury nie było każdy z członków komisji zostanie wyposażony w plastikowa przyłbice stół będzie zabezpieczony plastikowa scianamikazda osoba wchodząca będzie musiała zdezynfekować ręce i dostanie jednorazowy długopis który może wsiąść
23-04-2020 21:27:48
Tadziu
Same pierdoły pisecie bez sensu a co z wyborami w niedziele kto bedzie mierzył temperature wyborcąm ,jakie bedą procedury,kto bedzie odpowiadał jak ktoś złapie koronawirusa
23-04-2020 21:13:32
Piotr.
W odpiedzi do Pani Anki. Tak, wymagam od Burmistrza odpowiedzialnego zachowania. I faktycznie przykładu niech lepiej nikomu nie dają.
23-04-2020 20:47:15
Red
Tak żyje odderwany od rzeczywistości i unosi sie nad ziemia Panie NiePrezesie
23-04-2020 16:16:36
NiePrezes
Prezesowi Jarosławowi to do pięt nawet nie dorastacie!
23-04-2020 13:41:49
@Anka
oczywiście że ani burmistrz ani jego asystent nie muszą niczego oni są jak prezes jarosław ponad prawem
23-04-2020 13:20:40
Red
Mieszkaniec i Anka po co ujawnianie gdzie jeszcze pisze Pan Kropek irobicie mu reklamę ?
23-04-2020 09:03:44
Red
No zapomniałem policjanci skierowano do walki z koronawirusem detektywi posłuchali rzadu zostań w domu ale czuwa w naszej gminie detektyw -samouk Kropkowski.
23-04-2020 08:17:04
Anka
Piotr. Faktycznie , czytając komentarze na tym portalu oraz na facebookowym profilu Gmina koszczyń odnoszę wrażenie,że ich twórcom należy dawac przyklad, bo inaczej poruszaja sie po swiecie jak ludzie we mgle. Naprawdę?serio uważasz,że p. MATYSEK I BISKUPSKI muszą dorosłym ludziom dawać przykład jak nosić maseczki? Naprawdę, nie masz nic lepszego do roboty niż pisać te bzdury? To nie oni są lekarzami.
22-04-2020 22:44:52
krystian
A gdzie tu kryminał
22-04-2020 20:38:00
Red
Na razie w tym kryminale ani dzielnego policjanta ani detektywa ani trupa Chyba ze detektyw na rowerze jedzie z Sandomierza a trup schowany w szafie
22-04-2020 19:35:47
.
Do Mieszkaniec, merytoryczna dyskusja jest cenna. Proszę zatem wskazać w uchwale o emisji obligacji miejsce, gdzie można przeczytać, jakie będzie oprocentowanie obligacji, oraz, w jaki sposób będzie wybierany inwestor , któremu zostaną zaoferowane obligacje. Ktoś parę tygodni temu napisał na swoim profilu bajkw6, ja tutaj zręby kryminału.
22-04-2020 18:06:57
REDAKCJA
@Mieszkaniec: Niestety komentarze użytkownika o nicku "." nie są autorstwa redakcji. Niestety również redakcja nie jest twórcą facebookowej strony "Gmina Koszczyń", chociażby dlatego, że portal InfoKostrzyn.pl ma swoją stronę na FB.
Przypomnę poniższy regulamin:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Rozważana jest również zmiana formy komentowania - będzie ona dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników lub komentowanie będzie możliwe tylko przez profil na facebooku.
Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś uwagi proszę o kontakt bezpośredni: redakcja@infokostrzyn.pl.
Pozdrawiam.
22-04-2020 17:45:02
Mieszkaniec
Do "Kropki". Dlaczego Pan z portalu Info Kostrzyn, który był /mam nadzieję, że nadal będzie/ platformą wymiany poglądów i merytorycznych komentarzy robi "szczujnię". Nie wystarczy, że stworzył Pan taką "szczujnię" już na swoim portalu Gmina Koszczyń? Domniemam, że zupełny brak zainteresowania portalem Gmina Koszczyń pchnęło Pana do takiego perfidnego działania. Jest to wyjątkowo nikczemne.
22-04-2020 16:27:24
@Tadziu
Może Ty odkupisz obligacje za te koparki z jednej z firmy... Ty Wesołku jeden!
22-04-2020 10:41:41
Marek
1000 zł za jedną - ryzykowne, ciekawe, kto to wykupi
22-04-2020 10:36:54
Red
Inwestor to nie kibice Wisły Kraków kupujący akcje klubu za 100 zł gdy na Giełdzie akcje podobnych klubów (Ruch Chorzów , GKS Katowice ) kosztowały 15-18 ale groszy dla nich liczą sie analizy wyceny podobnych obligacji reiting
22-04-2020 10:29:44
.
Do Fantazja - proszę, nie wszystko na raz, jak to w kryminale :-)
22-04-2020 09:05:07
Fantazja
Kropek zapomniałeś o działkach na oś grunwaldzkim pod bloki
22-04-2020 08:39:26
Red
Tadziu ludzie tam pracujący wycenia ryzyko na pewno zapoznają sie z propozycjami rzadu dla samorządu o czym mówił Premier
22-04-2020 07:08:58
Namaxa
Znowu podwyżki diet dla radnych. Tym razem dodany zapis parafrazując "czy się stoi czy się leży dieta się należy". Czy jeśli ja nie pojadę w podróż służbową to przysługuje mi dieta? Nigdy. 16 milionów zadłużenia dodatkowego w obligacjach by pokryć dziurę budżetową. Czy Matysek i jego ekipa nie wiedzieli że gminę nie stać na podwyżki diet? Podnieśli sobie namaxa.
22-04-2020 07:07:04
.
A ja sobie pofantazjuję. Inwestorem będzie ktoś, kto potrzebuje drogi przy Warzywnej, o której była mowa 2 sesje temu. Dostanie tę drogę za darmo (bo wyłoży pieniądze, które zostana6mu zwrócone, a jeszcze dostanie od nich oprocentowanie nieznanej nikomu, w tym głosującym radnym, wysokości). Dobry pomysł na kryminał?
22-04-2020 06:52:16
Paweł
Jak nie było ustalone oprocentowanie marży, to radni nie wiedzieli za czym głosują? Jakie skutki finansowe dla gminy takiej operacji? To się w pale nie mieści.
21-04-2020 23:28:07
krystian
Paweł sobie krzywdy nie zrobią,tylko sie dziwie niektórym mądrym radnym za tą decyzje,a pózniej bedzie to nie ja to radni przegłosowali
21-04-2020 23:01:56
Paweł
Krystian, sami sobie by marżę mieli ustalać? To podejrzane.
21-04-2020 22:48:35
Tadziu
Red a fundusz wysokiego ryzyka jakie moze brać oprocentowanie w skali roku 100 procent wiecej
21-04-2020 22:35:24
Red
Krystian ja bym ten pomysł zmodyfikowała i burmistrzowi i jego zastępcy wypłaty a radnym diety w tych obligacjach wypłacił.
21-04-2020 22:21:45
Red
Chyba ze je kupi Fundusz specjalizujący sie w inwestycjach wysokiego ryzyka . Dlatego jednemu kupującemu bo to będzie oferta niepubliczna.
21-04-2020 22:13:03
krystian
Pomysłowy dobry pomysł podpowiedziałesz BURMISTRZOWI
21-04-2020 22:06:03
Tadziu
A kto to wykupi te obligacje w latach 2025-2030 niewiadomo kto bedzie burmistrzem i co bedzie moze za te oblikacje bedzie mozna sobie kupic papier toaletowy to niesą sztabki złota
21-04-2020 21:18:29
Pomysłowy
Proponuję by burmistrzowie, radni i szare eminencje wspierające wykupili te obligacje.
21-04-2020 20:04:48
Red
@jan chyba nawet do tego nie posłużą bo to będzie zapis w komputerze nie beda miały wersji papierowej.
21-04-2020 19:31:45
Tadziu
@ przedsiebiorca nie dziekuj za wczasu bo niewiadomo kto dostanie 1500 firm 2 miliony do podziału ciekawe kto dostanie ile,podziekujeś ja dostanies
21-04-2020 19:16:36
.
O przepraszam. Nie wiadomo, na ile będą oprocentowane obligacje. W 4.1 jest napisane wibor6m + marża dla inwestora, nigdzie nie zdefiniowana. Czy to jest zgodne z prawem, żeby nie było wiadomo, ile gmina zapłaci za tą pożyczkę prywatnemu inwestorowi? Przecież ta marża równie dobrze może wynosić 1 ilub100%
21-04-2020 19:05:54
.
Te obligacje są jakieś dziwne. Oprocentowane na wibor6m (dzisiaj 0.71%, dla porównania obligacje skarbu państwa 4 letnie 2.4%, a później inflacja + 1.25%). Ktoś wie komu zostaną zaoferowane (art 3.1 uchwały rady mówi, że jednemu adresatowi). Dlaczego te obligacje miałyby się temu adresatowi opłacić ( inflacja jest na poziomie 5%, a dzisiejsze oprocentowanie 0.71%)? Ktoś to rozumie?
21-04-2020 18:50:00
Red
Czy znajda sie kupcy inwestorzy wola bezpieczniejszej inwestycje w kryzysie?
21-04-2020 17:58:11
Jan
Czy to jest dobry moment na emisję obligacji? Przecież w związku z kryzysem wywołanym przez epidemię grozi nam galopującą inflacja. Papierkiem z gminy będzie można napalić sobie w kominku.
21-04-2020 13:43:08
przedsiębiorca
W imieniu swoim dziękuję państwu radnym i burmistrzom za podjęte decyzje. To dla mnie duże ułatwienie
21-04-2020 11:50:52
Gosia
Brawo. Bardzo dobra decyzja.
21-04-2020 08:52:05
Piotr.
Rażący brak dyscypliny sanitarnej Pana Matyska i Pana Biskupskiego. Odkryte nosy i dotykanie maseczki rękami !! Pod koniec sesji szeptanie sobie maseczka w maseczkę. Taki przykład idzie z "góry".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

lip

21:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Malinowe lato: Kino plenerowe - seans filmu "Klub rozwodników"
- wejściówki wstępu do odbioru od 22.07. od godz. 8:00 w MGOK

01

sie

14:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Festyn charytatywny "Serce dla serca"

07

sie

Gułtowy
Malinowe lato: Spektakl teatru ulicznego Terminus a Quo

Kostrzyn
Malinowe lato: Spektakl teatru ulicznego Terminus a Quo

14

sie

09:00
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a
Turniej dwójek siatkówki plażowej
(boisko przy SP2)

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: