Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sołtysi przekazali swoje diety na szpital zakaźny - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Sołtysi przekazali swoje diety na szpital zakaźny
05-04-2020 22:39   Janusz Ludwiczak
Sołtysi gminy Kostrzyn postanowili przekazać swoje marcowe diety na rzecz szpitala zakaźnego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Jak informowaliśmy kostrzyńscy radni postanowili zrzec się dobrowolnie swoich diet z tytułu pełnionych funkcji, otrzymanych w miesiącu marcu. Zebrane środki w kwocie 15 280 złotych zostały już przekazane na konto szpitala miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu na wsparcie realizacji zadań związanych ze zwalczaniem koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. Więcej o tym w artykule: Kostrzyńscy radni przekazali swoje diety dla szpitala zakaźnego.

Teraz ze swoich diet postanowili zrezygnować sołtysi.

– Zdecydowałam się przekazać swoją dietę gdyż jesteśmy w takich czasach, gdzie trzeba pomóc naszym bohaterom w szpitalach. My zostaliśmy w domu i jesteśmy bezpieczni, a cały personel medyczny ryzykując swoje życie leczy chorych, a nie ma podstawowego sprzętu. Nie możemy pełnić swoich funkcji sołtysa lecz możemy trochę pomóc. Jest to kropla w morzu potrzeb. Cieszy mnie ze społeczeństwo nie jest obojętne na panującą pandemię i sobie nawzajem pomaga - pomimo wielu trudności przekazują jedzenie ze swojej restauracji, szyją maseczki w domowym zaciszu czy też organizują dostawy wody. Jestem pewna, że wszystko będzie dobrze i już nie długo wrócimy do normalnego ale nowego życia – przyznaje Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeku.

– Dziś ja pomagam, jutro szpital może pomóc mnie lub moim najbliższym, znajomym... Trzeba pomagać – przekonuje Dorota Hamerska, sołtys Siedleczka.

– Lubię pomagać. Solidarnie razem za samorządem Gminy Kostrzyn każdy z sołtysów podjął taką samą decyzję. Bez zastanowienia. Widzimy w social mediach, że brakuje w szpitalach podstawowych środków ochrony. Sądzę, że w obecnym czasie to najrozsądniejsza forma pomocy, ponieważ to już władze szpitala kupią to co jest najbardziej im potrzebne – zauważa Jakub Witkowski, sołtys Węgierskiego.

– Solidarnie ze wszystkimi sołtysami walczymy o zdrowie dla służby zdrowia i ich warunki pracy. Stąd nasza decyzja – przyznaje Włodzimierz Musielak, sołtys Siekierek.

Pomysłodawczynią przekazania diet była gospodyni Wiktorowa.

– Brawa dla wszystkich sołtysów, którzy przekazali swoje diety – podsumowuje Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa.

W gminie Kostrzyn jest 21 sołtysów. Każdy z nich otrzymuje dietę w wysokości 500 złotych z tytułu pełnionej funkcji oraz za zwrot kosztów służbowych.

Na konto szpitala zakaźnego w Poznaniu trafiło w sumie 10 tys. zł.


Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: