Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sołtysi przekazali swoje diety na szpital zakaźny - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Sołtysi przekazali swoje diety na szpital zakaźny
05-04-2020 22:39   Janusz Ludwiczak
Sołtysi gminy Kostrzyn postanowili przekazać swoje marcowe diety na rzecz szpitala zakaźnego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Jak informowaliśmy kostrzyńscy radni postanowili zrzec się dobrowolnie swoich diet z tytułu pełnionych funkcji, otrzymanych w miesiącu marcu. Zebrane środki w kwocie 15 280 złotych zostały już przekazane na konto szpitala miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu na wsparcie realizacji zadań związanych ze zwalczaniem koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. Więcej o tym w artykule: Kostrzyńscy radni przekazali swoje diety dla szpitala zakaźnego.

Teraz ze swoich diet postanowili zrezygnować sołtysi.

– Zdecydowałam się przekazać swoją dietę gdyż jesteśmy w takich czasach, gdzie trzeba pomóc naszym bohaterom w szpitalach. My zostaliśmy w domu i jesteśmy bezpieczni, a cały personel medyczny ryzykując swoje życie leczy chorych, a nie ma podstawowego sprzętu. Nie możemy pełnić swoich funkcji sołtysa lecz możemy trochę pomóc. Jest to kropla w morzu potrzeb. Cieszy mnie ze społeczeństwo nie jest obojętne na panującą pandemię i sobie nawzajem pomaga - pomimo wielu trudności przekazują jedzenie ze swojej restauracji, szyją maseczki w domowym zaciszu czy też organizują dostawy wody. Jestem pewna, że wszystko będzie dobrze i już nie długo wrócimy do normalnego ale nowego życia – przyznaje Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeku.

– Dziś ja pomagam, jutro szpital może pomóc mnie lub moim najbliższym, znajomym... Trzeba pomagać – przekonuje Dorota Hamerska, sołtys Siedleczka.

– Lubię pomagać. Solidarnie razem za samorządem Gminy Kostrzyn każdy z sołtysów podjął taką samą decyzję. Bez zastanowienia. Widzimy w social mediach, że brakuje w szpitalach podstawowych środków ochrony. Sądzę, że w obecnym czasie to najrozsądniejsza forma pomocy, ponieważ to już władze szpitala kupią to co jest najbardziej im potrzebne – zauważa Jakub Witkowski, sołtys Węgierskiego.

– Solidarnie ze wszystkimi sołtysami walczymy o zdrowie dla służby zdrowia i ich warunki pracy. Stąd nasza decyzja – przyznaje Włodzimierz Musielak, sołtys Siekierek.

Pomysłodawczynią przekazania diet była gospodyni Wiktorowa.

– Brawa dla wszystkich sołtysów, którzy przekazali swoje diety – podsumowuje Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa.

W gminie Kostrzyn jest 21 sołtysów. Każdy z nich otrzymuje dietę w wysokości 500 złotych z tytułu pełnionej funkcji oraz za zwrot kosztów służbowych.

Na konto szpitala zakaźnego w Poznaniu trafiło w sumie 10 tys. zł.


Komentarze (7)

06-04-2020 13:08:03
Kostrzyniak
Brawo... tym bardziej, że sołtysi działają praktycznie społecznie
06-04-2020 09:32:30
Red
Łatwo chwalić sie ile kto dał ,ile kto przekazał ale nie trąbce jak obludnicy z ewangeli jest coś co w obecnych czasach nomen omen jest coś czego bardziej brakuje niż pieniędzy to cAs dla drugiego człowieka to tak może filozoficznie
05-04-2020 23:54:27
elwira
A ten najwyzszy sołtys w krawacie z tylu na tym zdjec ile przekazał
05-04-2020 23:21:40
Tadziu
Pewnie to ten biedny urzednik co spłaca dom za 900 tys zł
05-04-2020 23:09:00
Tadziu
@ urzedniik samorządowy Ja przekazałem 800 zł z emerytury 2000 zł a ty urzednich i wielkie fochy zeby pare złote przekazac na dobry cel ,mozna opublikować ile samorządowcy zarabiaja a takie fochy sołtysi cudów niedostaja a sie pokazali i ci co zarabiają dziesiatki tys maja weza w kieszeni to wstyd sie wogole odzywać
05-04-2020 23:00:21
Urzędnik samorządowy
O jakich samorządowcach piszesz Tadziu? Którzy to samorządowcy nie pracują? Bo ja takich nie znam. I napisz proszę ile ty przekazałeś ze swej pensji bądź emeryturya może renty na wspólną akcję?
05-04-2020 22:53:39
Tadziu
Serdecznie dziekujemy wszystkim sołtysom za wsparcie dla szpitala zakaznego to znaczy ze suma wynosi 10500 zl trzy troche wiecej bo nie podano i proponuje pozostałym samorządowcom o troche zrozumienia jak nie pracują a pobieraja wypłaty ,kazdy grosz sie przyda ,przeczytajcie wypowiedzi sołtysów niewiadomo co jutro nas czeka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - VITCOVIA Witkowo II

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Sąsiedzki Festyn inspirowany znaną i lubianą bajką "Sąsiedzi"

02

paź

15:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Grom Camperspol Plewiska

03

paź

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - AZS Politechnika Lubelska
- liga unihokeja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się czwartej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: