Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 377 tys. zł dofinsowania na budowę ciągu pieszo-rowerowego z cieku Strumień do tunelu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad 377 tys. zł dofinsowania na budowę ciągu pieszo-rowerowego z cieku Strumień do tunelu
09-07-2021 07:00   Janusz Ludwiczak
Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowę z burmistrzem gminy Kostrzyn na dofinansowanie projektu "Budowa ciągu pieszo-rowerowego w Kostrzynie łączącego dwie drogi powiatowe jako wsparcie transportu miejskiego oraz dojazdu do węzłów przesiadkowych PKP i KKP. Dzięki wartej blisko pół miliona złotych inwestycji, która otrzymała 377 tys. zł dofinansowana ze środków Unii Europejskich powstanie droga rowerowa wraz z chodnikiem dla pieszych pomiędzy ulicą Wrzesińską i Stawną.

Całkowita wartość projektu to 497 288,76 zł. Blisko 76% tej kwoty (377 550,70 zł) pokryje Unia Europejska w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+).

– Inwestycja to drugi etap zagospodarowania całego terenu przy cieku Strumień jako terenów rekreacji i wypoczynku. Budowa ścieżki to kontynuacja zadania, którego pierwszy etap został zrealizowany w 2019 roku na odcinku Wrzesińska–Estkowskiego – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na realizację tej inwestycji.

– Jeszcze jesienią ruszą prace związane z rewitalizacją zarośniętego zbiornika na odcinku od Średzkiej do Wrzesińskiej. Finalnym etapem prac będzie budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ulicy Średzkiej (skrzyżowanie Średzkiej/Szymańskiego) i modernizacja ulicy Estkowskiego. Ten zakres gmina planuje realizować z początkiem przyszłego roku po zakończeniu prac związanych z opracowaniem dokumentacji projektowych. Rewitalizacja cieku Strumień to jedno z największych zadań z zakresu rekreacji planowanych w najbliższych latach. W kolejnych etapach Urząd Miejski w Kostrzynie planuje zrewitalizować cały odcinek cieku od drogi krajowej nr 92 (wzdłuż ulicy Rzeźnickiej) aż do końca Osiedla Grunwaldzkiego (do ulicy Norwida). Dzięki temu powstanie kilkunastohektarowa zielona przestrzeń wypoczynkowa w centrum Kostrzyna wzbogacona ścieżkami pieszo-rowerowymi, oświetleniem, elementami małej architektury i dziesiątkami drzew i setkami krzewów – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.

W czwartek marszałek Marek Woźniak podpisał umowy o dofinansowanie inwestycji również w innych gminach. I tak gmina Swarzędz otrzyma 1,153 mln zł dofinansowania na stworzenie zrównoważonego systemu transportowego i zwiększenie roli niskoemisyjnego transportu na terenie Gminy Swarzędz poprzez realizację inwestycji, obejmujących stworzenie trasy rowerowej od ul. Rivoliego (sołectwo Zalasewo) do Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Swarzędzu (Dworzec PKP), a także poprzez przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej zachęcającej do korzystania z transportu rowerowego i pieszego.

Z kolei gmina Czerwonak otrzyma blisko 4 mln zł dofinansowania na budowę kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę w Owińskach i budowę ścieżek rowerowych wzdłuż Warty w kierunku Poznania.


Komentarze (6)

10-07-2021 22:25:14
Optymista
Brawo Kostrzyn!
10-07-2021 12:23:43
Do Kostrzyniak
Dobrze że Matyskowi dodatkowo nie odsunęli tego skrajnego stoliczka... Sukces umiarkowany delikatnie sprawę ujmując. Zresztą rozpaczliwy uśmieszek zdradza, że czuł się jakby jako jedyny dostał od babci czekoladę a nie pięć dyszek ;)
10-07-2021 09:44:30
Kostrzyniak
Na zdjęciu, przy dofinansowaniach powyżej 8 lub 5, 4 i ponad milionowych złotych, Kostrzyn wygląda mizernie. Najniższe dofinansowanie i x etap tej inwestycji.
09-07-2021 19:37:09
REDAKCJA
@ciekawa: Sprawdzę na jakim etapie jest ta inwestycja. Jeśli będą nowe fakty w tej sprawie poinformuję o tym. Pozdrawiam
09-07-2021 18:20:57
ciekawa
Droga Redakcjo prośba o informację, kiedy będzie chodnik i ścieżka rowerowa w Gułtowach na dworzec PKP?? To jest ważny temat dla mieszkańców !
09-07-2021 08:08:10
.
Ścieżka parkowa, kampania informacyjno-promocyjna, kładka przez Wartę (której bardzo kibicuję). Te dofinansowania, z perspektywy dzieciaków naginających do szkoły ruchliwą Tulecką i mieszkańców Gułtów zasuwających równie ruchliwą Kasztanową na dworzec PKP, są niczym splunięcie w twarz.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: