Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 377 tys. zł dofinsowania na budowę ciągu pieszo-rowerowego z cieku Strumień do tunelu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad 377 tys. zł dofinsowania na budowę ciągu pieszo-rowerowego z cieku Strumień do tunelu
09-07-2021 07:00   Janusz Ludwiczak
Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowę z burmistrzem gminy Kostrzyn na dofinansowanie projektu "Budowa ciągu pieszo-rowerowego w Kostrzynie łączącego dwie drogi powiatowe jako wsparcie transportu miejskiego oraz dojazdu do węzłów przesiadkowych PKP i KKP. Dzięki wartej blisko pół miliona złotych inwestycji, która otrzymała 377 tys. zł dofinansowana ze środków Unii Europejskich powstanie droga rowerowa wraz z chodnikiem dla pieszych pomiędzy ulicą Wrzesińską i Stawną.

Całkowita wartość projektu to 497 288,76 zł. Blisko 76% tej kwoty (377 550,70 zł) pokryje Unia Europejska w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+).

– Inwestycja to drugi etap zagospodarowania całego terenu przy cieku Strumień jako terenów rekreacji i wypoczynku. Budowa ścieżki to kontynuacja zadania, którego pierwszy etap został zrealizowany w 2019 roku na odcinku Wrzesińska–Estkowskiego – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na realizację tej inwestycji.

– Jeszcze jesienią ruszą prace związane z rewitalizacją zarośniętego zbiornika na odcinku od Średzkiej do Wrzesińskiej. Finalnym etapem prac będzie budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ulicy Średzkiej (skrzyżowanie Średzkiej/Szymańskiego) i modernizacja ulicy Estkowskiego. Ten zakres gmina planuje realizować z początkiem przyszłego roku po zakończeniu prac związanych z opracowaniem dokumentacji projektowych. Rewitalizacja cieku Strumień to jedno z największych zadań z zakresu rekreacji planowanych w najbliższych latach. W kolejnych etapach Urząd Miejski w Kostrzynie planuje zrewitalizować cały odcinek cieku od drogi krajowej nr 92 (wzdłuż ulicy Rzeźnickiej) aż do końca Osiedla Grunwaldzkiego (do ulicy Norwida). Dzięki temu powstanie kilkunastohektarowa zielona przestrzeń wypoczynkowa w centrum Kostrzyna wzbogacona ścieżkami pieszo-rowerowymi, oświetleniem, elementami małej architektury i dziesiątkami drzew i setkami krzewów – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.

W czwartek marszałek Marek Woźniak podpisał umowy o dofinansowanie inwestycji również w innych gminach. I tak gmina Swarzędz otrzyma 1,153 mln zł dofinansowania na stworzenie zrównoważonego systemu transportowego i zwiększenie roli niskoemisyjnego transportu na terenie Gminy Swarzędz poprzez realizację inwestycji, obejmujących stworzenie trasy rowerowej od ul. Rivoliego (sołectwo Zalasewo) do Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Swarzędzu (Dworzec PKP), a także poprzez przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej zachęcającej do korzystania z transportu rowerowego i pieszego.

Z kolei gmina Czerwonak otrzyma blisko 4 mln zł dofinansowania na budowę kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę w Owińskach i budowę ścieżek rowerowych wzdłuż Warty w kierunku Poznania.


Komentarze (6)

10-07-2021 22:25:14
Optymista
Brawo Kostrzyn!
10-07-2021 12:23:43
Do Kostrzyniak
Dobrze że Matyskowi dodatkowo nie odsunęli tego skrajnego stoliczka... Sukces umiarkowany delikatnie sprawę ujmując. Zresztą rozpaczliwy uśmieszek zdradza, że czuł się jakby jako jedyny dostał od babci czekoladę a nie pięć dyszek ;)
10-07-2021 09:44:30
Kostrzyniak
Na zdjęciu, przy dofinansowaniach powyżej 8 lub 5, 4 i ponad milionowych złotych, Kostrzyn wygląda mizernie. Najniższe dofinansowanie i x etap tej inwestycji.
09-07-2021 19:37:09
REDAKCJA
@ciekawa: Sprawdzę na jakim etapie jest ta inwestycja. Jeśli będą nowe fakty w tej sprawie poinformuję o tym. Pozdrawiam
09-07-2021 18:20:57
ciekawa
Droga Redakcjo prośba o informację, kiedy będzie chodnik i ścieżka rowerowa w Gułtowach na dworzec PKP?? To jest ważny temat dla mieszkańców !
09-07-2021 08:08:10
.
Ścieżka parkowa, kampania informacyjno-promocyjna, kładka przez Wartę (której bardzo kibicuję). Te dofinansowania, z perspektywy dzieciaków naginających do szkoły ruchliwą Tulecką i mieszkańców Gułtów zasuwających równie ruchliwą Kasztanową na dworzec PKP, są niczym splunięcie w twarz.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: