Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie ma powstać hydropark - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie ma powstać hydropark
22-07-2020 09:30   Janusz Ludwiczak
Nowy zbiornik wodny o powierzchni 1 hektara z pomostami i promenadą, park z roślinami, a nawet stacja do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych - w rejonie ulic Rzeźnickiej i Wrzesińskiej ma powstać hydropark.

W ubiegłym roku pomiędzy ulicami Wrzesińską i Estkowskiego powstał zbiornik, w tym samym miejscu, w którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowało się jezioro Pło. Zbiornik wodny ma blisko hektar powierzchni (dokładnie 7 tys. m²). W ramach prac oczyszczone zostało trzcinowisko oraz umocniono skarpy. Ponadto nad Ciekiem Strumień wybudowana została rekreacyjna ścieżka pieszo-rowerową wraz z oświetleniem, która połączyła ulicę Wrzesińską i Estkowskiego w Kostrzynie. Ścieżka stanowić promenadę, która w przyszłości ma połączyć się z ulicą Szewską (wzdłuż Kuśnierskiej) i Stawną do ulicy Średzkiej. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych.

Z kolei jesienią powstała Strefa Aktywności Każdego Wieku. W ramach inwestycji, która została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki powstała siłownia pod chmurką, plac zabaw oraz stoliki do gry w szachy czy ping-ponga.

Teraz po północnej stronie ulicy Wrzesińskiej ma powstać hydropark. Radni zgodzili się już przekazać 110 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji programu funkcjonalno-użytkowego "Zielono-niebieska infrastruktura Hydropark Kostrzyn".

– Chcemy ubiegać się o środki zewnętrzne z funduszy norweskich na realizację rewitalizacji cieku Strumień w zakresie od ul. Wrzesińskiej do drogi krajowej nr 92. Cały obszar ma być objęty rewitalizacją. Wykorzystując Ciek Strumień chcemy, by powstał zbiornik wodny o powierzchni ok. 1 ha. Ma powstać park z roślinami, które absorbują wilgoć i opady deszczowe. Chcemy, by na obszarze tym powstała stacja do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych. W ramach projektu prowadzilibyśmy też zajęcia edukacyjne – tłumaczył podczas jednej z ostatnich sesji Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– Postawiliśmy sobie za cel zagospodarowanie Cieku Strumień, częściowo udało się już to zrealizować. Jest w końcu w Kostrzynie miejsce, gdzie znajduje się woda, można usiąść, dokarmić kaczki (apeluję, by nie był to chleb). Teraz pojawia się szansa zagospodarowania terenu z drugiej strony. W ramach kolejnego projektu pojawiłby się podwójnie większy zbiornik, pomosty, ale wszystko zależy od projektanta, który opracuje projekt – dodaje wiceburmistrz Waldemar Biskupski.

W planach jest również zagospodarowanie Placu Kurdeszowego.

– Plac Kurdeszowy służy praktycznie tylko raz w roku na Kurdesz Kasztelański. Przykład Parku Miejskiego pokazuje, że mieszkańcy lubią wypoczywać na terenach zielonych. Do organizacji Kurdesza może służyć stadion – podsumowuje burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (8)

03-08-2020 23:52:34
Mieszkanka Kostrzyna
Ja się bardzo cieszę, że będzie nowe jeziorko w Kostrzynie brakuje takich miejsc.
24-07-2020 11:43:27
LEO
Kolejne bagno. Za takie pieniądze można by zorganizować coś porządnego a nie śmierdzący ściek z rojem komarów.
23-07-2020 22:34:04
Kostrzyniak
Kropek masz rację, na projekty rynku w Kostrzynie radni też uchwalali parę razy pieniądze w budżecie. Pieniądze wydane i tu może być podobnie. I wygląda na to, że wystarczył post na Koszczyniu i setka tysiączków lekko brzdęknie . Byle był temat. Polityka nas drogo kosztuje!
22-07-2020 23:36:40
.
Ale że co, to już nie robimy rynku, nie badamy genów, teraz robimy trzeci zbiornik retencyjny? Drugi coś drogo wyszedł, może już starczy atrakcji? A swoją drogą, jak tam się ma strefa parkowania? Może tym razem trochę lepiej przeanalizować projekt przed wydaniem naszych pieniędzy?
22-07-2020 14:13:23
Do Mieszkaniec
Jak Pan ma włości, to ma też swoje sługi na tych włościach. Może ty się tak czujesz? Ja nie. Co do prawdziwych "włości" , to te burmistrz ma na kredyt, więc tylko częściowo są jego. Dba średnio, wystarczy się przejść i zobaczyć.
22-07-2020 12:50:52
@Mieszkaniec
szkoda tylko, że wyłącznie na terenie Kostrzyna.
22-07-2020 12:45:45
Do burmistrza
Zła diagnoza. Przykład parku koło Kostrzynianki przy Warszawskiej pokazuje, że ludzie mieszkający w blokach tam przebywają - bo nie mają wyjścia. Albo 35 m2 mieszkania (niektórzy 50) albo park. Rejon Estkowskiego to tereny domów jednorodzinnych z ogrodami. Ławki za pół miliona stoją puste. Za kolejny milion dalej puste będą.
22-07-2020 11:35:04
Mieszkaniec
Brawo!!! Prawdziwy gospodarz dba o włości.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

14:00
TRZEK, Wydzierzewice
Festyn z okazji Dnia Dziecka
- animacje, warsztaty, dmuchańce, sportowe rozgrywki, mała gastronomia

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

15

cze

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny. Wmurowanie kamienia węgielnego i poświęcenie domu parafialnego przez ks. abp Stanisława Gądeckiego

19

cze

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Noteć Czarnków

20

cze

17:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne

[ wszystkie ]

Sonda
To juz półmetek kadencji - jak oceniasz kostrzyński samorząd?

6 - idealnie

5 - bardzo dobrze

4 - dobrze

3 - dostatecznie

2 - miernie

1 - niedostatecznie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: