Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie ma powstać hydropark - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie ma powstać hydropark
22-07-2020 09:30   Janusz Ludwiczak
Nowy zbiornik wodny o powierzchni 1 hektara z pomostami i promenadą, park z roślinami, a nawet stacja do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych - w rejonie ulic Rzeźnickiej i Wrzesińskiej ma powstać hydropark.

W ubiegłym roku pomiędzy ulicami Wrzesińską i Estkowskiego powstał zbiornik, w tym samym miejscu, w którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowało się jezioro Pło. Zbiornik wodny ma blisko hektar powierzchni (dokładnie 7 tys. m²). W ramach prac oczyszczone zostało trzcinowisko oraz umocniono skarpy. Ponadto nad Ciekiem Strumień wybudowana została rekreacyjna ścieżka pieszo-rowerową wraz z oświetleniem, która połączyła ulicę Wrzesińską i Estkowskiego w Kostrzynie. Ścieżka stanowić promenadę, która w przyszłości ma połączyć się z ulicą Szewską (wzdłuż Kuśnierskiej) i Stawną do ulicy Średzkiej. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych.

Z kolei jesienią powstała Strefa Aktywności Każdego Wieku. W ramach inwestycji, która została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki powstała siłownia pod chmurką, plac zabaw oraz stoliki do gry w szachy czy ping-ponga.

Teraz po północnej stronie ulicy Wrzesińskiej ma powstać hydropark. Radni zgodzili się już przekazać 110 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji programu funkcjonalno-użytkowego "Zielono-niebieska infrastruktura Hydropark Kostrzyn".

– Chcemy ubiegać się o środki zewnętrzne z funduszy norweskich na realizację rewitalizacji cieku Strumień w zakresie od ul. Wrzesińskiej do drogi krajowej nr 92. Cały obszar ma być objęty rewitalizacją. Wykorzystując Ciek Strumień chcemy, by powstał zbiornik wodny o powierzchni ok. 1 ha. Ma powstać park z roślinami, które absorbują wilgoć i opady deszczowe. Chcemy, by na obszarze tym powstała stacja do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych. W ramach projektu prowadzilibyśmy też zajęcia edukacyjne – tłumaczył podczas jednej z ostatnich sesji Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

– Postawiliśmy sobie za cel zagospodarowanie Cieku Strumień, częściowo udało się już to zrealizować. Jest w końcu w Kostrzynie miejsce, gdzie znajduje się woda, można usiąść, dokarmić kaczki (apeluję, by nie był to chleb). Teraz pojawia się szansa zagospodarowania terenu z drugiej strony. W ramach kolejnego projektu pojawiłby się podwójnie większy zbiornik, pomosty, ale wszystko zależy od projektanta, który opracuje projekt – dodaje wiceburmistrz Waldemar Biskupski.

W planach jest również zagospodarowanie Placu Kurdeszowego.

– Plac Kurdeszowy służy praktycznie tylko raz w roku na Kurdesz Kasztelański. Przykład Parku Miejskiego pokazuje, że mieszkańcy lubią wypoczywać na terenach zielonych. Do organizacji Kurdesza może służyć stadion – podsumowuje burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (8)

03-08-2020 23:52:34
Mieszkanka Kostrzyna
Ja się bardzo cieszę, że będzie nowe jeziorko w Kostrzynie brakuje takich miejsc.
24-07-2020 11:43:27
LEO
Kolejne bagno. Za takie pieniądze można by zorganizować coś porządnego a nie śmierdzący ściek z rojem komarów.
23-07-2020 22:34:04
Kostrzyniak
Kropek masz rację, na projekty rynku w Kostrzynie radni też uchwalali parę razy pieniądze w budżecie. Pieniądze wydane i tu może być podobnie. I wygląda na to, że wystarczył post na Koszczyniu i setka tysiączków lekko brzdęknie . Byle był temat. Polityka nas drogo kosztuje!
22-07-2020 23:36:40
.
Ale że co, to już nie robimy rynku, nie badamy genów, teraz robimy trzeci zbiornik retencyjny? Drugi coś drogo wyszedł, może już starczy atrakcji? A swoją drogą, jak tam się ma strefa parkowania? Może tym razem trochę lepiej przeanalizować projekt przed wydaniem naszych pieniędzy?
22-07-2020 14:13:23
Do Mieszkaniec
Jak Pan ma włości, to ma też swoje sługi na tych włościach. Może ty się tak czujesz? Ja nie. Co do prawdziwych "włości" , to te burmistrz ma na kredyt, więc tylko częściowo są jego. Dba średnio, wystarczy się przejść i zobaczyć.
22-07-2020 12:50:52
@Mieszkaniec
szkoda tylko, że wyłącznie na terenie Kostrzyna.
22-07-2020 12:45:45
Do burmistrza
Zła diagnoza. Przykład parku koło Kostrzynianki przy Warszawskiej pokazuje, że ludzie mieszkający w blokach tam przebywają - bo nie mają wyjścia. Albo 35 m2 mieszkania (niektórzy 50) albo park. Rejon Estkowskiego to tereny domów jednorodzinnych z ogrodami. Ławki za pół miliona stoją puste. Za kolejny milion dalej puste będą.
22-07-2020 11:35:04
Mieszkaniec
Brawo!!! Prawdziwy gospodarz dba o włości.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: