Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedłużą ścieżkę pieszo-rowerową z Placu Kurdeszowego - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przedłużą ścieżkę pieszo-rowerową z Placu Kurdeszowego
15-12-2020 06:55   Janusz Ludwiczak
Gmina Kostrzyn pozyskała ponad 422 tysiące złotych dofinansowania, czyli 85% całkowitej kwoty na wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej, która prowadzić będzie od ulicy Estkowskiego i Placu Kurdeszowego w kierunku ul. Średzkiej.

Gmina Kostrzyn otrzymała dofinansowanie z funduszów europejskich w ramach Wspierania strategii niskoemisyjnych w tym mobilności miejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania (ZIT dla MOF Poznania).

– Dzięki środkom zewnętrznym możliwe będzie wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego w Kostrzynie łączącego dwie drogi powiatowe jako wsparcie transportu miejskiego oraz dojazdu węzłów przesiadkowych PKP i KKP. Projekt jest kontynuacją ciągu, który powstał wcześniej przy Placu Kurdeszowym łącząc ulicę Wrzesińską z ulicą Estkowskiego. Wybudowanie tej drogi rowerowej oraz ścieżki spacerowej ma kluczowe znaczenie w kontekście rewitalizacji obszaru pojeziernego w centrum Kostrzyna – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

W ramach inwestycji, która kosztować będzie blisko pół miliona złotych (497 288,76 zł) zamontowane zostaną również dwie wiaty rowerowe. 85% środków (422 095,44 zł) pochodzić będzie z Unii Europejskiej.


Wiz: Urząd Miejski w Kostrzynie

W ubiegłym roku pomiędzy ulicami Wrzesińską i Estkowskiego powstał zbiornik, w tym samym miejscu, w którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowało się jezioro Pło. Zbiornik wodny ma ponad pół hektara powierzchni (dokładnie 7 tys. m²). W ramach prac oczyszczone zostało trzcinowisko oraz umocniono skarpy. Ponadto nad Ciekiem Strumień wybudowana została rekreacyjna ścieżka pieszo-rowerową wraz z oświetleniem, która połączyła ulicę Wrzesińską i Estkowskiego w Kostrzynie. Ścieżka stanowić promenadę, która w przyszłości ma połączyć się z ulicą Szewską (wzdłuż Kuśnierskiej) i Stawną do ulicy Średzkiej. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

mar

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Potyczki damsko-męskie
ze względu na pandemie wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB MGOK

20

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - Spartanie Opalenica
- 11. kolejka Unihokeja I ligi mężczyzn
ze względu na pandemię mecz odbędzie się bez udziału publiczności

03

kwi

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: