Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

16 mieszkańców objęto kwarantanną - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
16 mieszkańców objęto kwarantanną
22-03-2020 00:42   Janusz Ludwiczak
Liczba osób objętych kwarantanną domową wzrosła z 15 do 16. Są to osoby, które wróciły z zagranicy. W gminie Kostrzyn na szczęście nadal nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa.

– Na 21 marca godz. 19:00 na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej przebywa 16 osób (8 adresów). Komisariat Policji w Kostrzynie i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego są z nimi stałym kontakcie. Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. Wszyscy otrzymują pomoc od swoich rodzin. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku dot. wprowadzenia w Polsce stanu epidemii, grzywna za niestosowanie się do obowiązku kwarantanny może wynieść nawet 30 tysięcy złotych – poinformował w sobotę w komunikacie Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Na terenie gminy Kostrzyn kwarantanną objętych jest 16 osób (8 adresów), w sąsiedniej gminie Kleszczewo: 16 osób (6 adresów), w gminie Pobiedziska: 16 osób, zaś w gminie Swarzędz: 54 osoby (29 adresów) – wczoraj był oto 48 osób.

Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Kostrzyn żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania z powodu koronawirusa.

– Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Komisariat Policji w Kostrzynie nie otrzymały żadnych niepokojących sygnałów od Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu. Zespoły Opieki Zdrowotnej w gminie Kostrzyn, jednostki OSP, Komisariat Policji w Kostrzynie nie prowadziły dotychczas działań związanych z podejrzeniem lub objawami koronawirusa na terenie gminy Kostrzyn. Na terenie gminy Kostrzyn żadna osoba i żadne miejsce nie jest objęte kwarantanną wg decyzji administracyjnej Sanepidu – informuje burmistrz Szymon Matysek.

Z kolei zakażona koronawirusem jest mieszkaniec gminy Pobiedziska, o czym poinformował w czwartek wieczorem burmistrz Ireneusz Antkowiak. Jest to mężczyzna w średnim wieku. Jego stan jest dobry. Przebywa obecnie w kwarantannie domowej.

W sobotę liczba zachorowań na koronawirusa w Wielkopolsce wzrosła o 13 nowych przypadków. Do tej pory w naszym regionie zakażonych koronawirusem zostało 31 osób, z czego jedna osoba zmarła. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 3138 osób, hospitalizowane są 73, a 3310 osób poddano kwarantannie.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła pół tysiąca. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia łącznie potwierdzono wystąpienie koronawirusa u 536 osób na terenie Polski, z czego 5 osób zmarło.

W wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory 287 239 przypadków. Zmarło 11 921 osób (przyrost o 622 osoby). W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 793 osób zakażonych koronawirusem, najwięcej od początku epidemii.

Są również dobre wiadomości. Odnotowano ponad 95 tys. przypadków wyzdrowień. Maleje również liczba przypadków zachorowań w Chinach. W piątek oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze opuścił tzw. pacjent "zero", czyli pierwsza osoba zakażona koronawirusem w Polsce. 66-letni mężczyzna spędził w szpitalu dwa tygodnie.


Na zdjęciach szpital miejski przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który został przeznaczony jako szpital dedykowany leczeniu i opiece nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Wszystkie oddziały zostały zamienione w zakaźne i obserwacyjne
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Szkoły będą zamknięte do Wielkanocy

ZOBACZ TAKŻE: Burmistrz apeluje: "Proszę o sąsiedzką pomoc i zainteresowanie się szczególnie osobami starszymi"

ZOBACZ TAKŻE: Wierni zostali w domach – dyspensa od uczestniczenia we mszy

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Płomień Połajewo

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: