Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Burmistrz apeluje: "Proszę o sąsiedzką pomoc i zainteresowanie się szczególnie osobami starszymi" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Burmistrz apeluje: "Proszę o sąsiedzką pomoc i zainteresowanie się szczególnie osobami starszymi"
18-03-2020 00:21   Janusz Ludwiczak
Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował plan pomocy "Zakupy podstawowych produktów dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu" szczególnie z myślą o osobach starszych, którzy powinni teraz przebywać w swoim domu. Pomocy udziela również Spółdzielnia Socjalna "Kostrzynianka".

– Szanowni Seniorzy. W związku z zagrożeniem wystąpienia chorób zakaźnych wywołanych koronawirusem apeluję o pozostanie w domu i nie wychodzenie nawet do apteki w celu wykupienia leków. Spółdzielnia Socjalna Kostrzynianka będzie pomagać seniorom powyżej 70 roku życia w uzyskaniu recepty od lekarza i zakupu leków w aptece – apeluje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy pracowników socjalnych proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 508 44 58 38. Dzwoniąc należy przygotować nazwy leków, numer pesel i adres zamieszkania.

– Pracownik socjalny w Państwa imieniu odbierze od lekarza receptę, zrealizuje ją w aptece i przywiezie leki do domu. Senior powinien dysponować gotówką w celu uregulowania rachunku za leki wykupione w aptece. Gotówkę odbierze pracownik socjalny, którzy dostarczy leki do Państwa domu – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.

Również kostrzyński Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował program pomocy "Zakupy podstawowych produktów dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu".

– Pomoc obejmowała będzie zakupy podstawowych artykułów spożywczych, higienicznych oraz leków. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa przed koniecznością wychodzenia z domu: seniorom, osobom samotnym i/lub niepełnosprawnym w stopniu znacznym, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Koszt zamówionych podstawowych produktów oraz leków pokrywany jest przez osobę zainteresowaną i nie może przekroczyć 200 zł. Leki będą realizowane na podstawie recept przedłożonych przez osobę zainteresowaną – informuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostrzynie.

Pracownicy socjalni będą maksymalnie dwa razy w tygodniu (we wtorek i w czwartek) realizować zamówienia na podstawowe produkty i dowozić do miejsca zamieszkania w godzinach od 8:00 do 11:00 po telefonicznym zweryfikowaniu rzeczywistych potrzeb osoby lub rodziny.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 607 907 862 lub 61 81 88 860 (w poniedziałki od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7:00 - 15:00).

– W celu realizacji usługi należy zadzwonić pod jeden z podanych numerów telefonów podać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Na podany numer telefonu skontaktuje się pracownik socjalny w celu ustalenia zakresu potrzeb z terminem realizacji. Pracownik, który zrobi zakupy rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, każdy pracownik socjalny realizujący zamówienie będzie posiadał legitymację pracownika socjalnego ze zdjęciem i odpowiednimi pieczątkami. Zakupy będą realizowane tylko po wcześniejszym zgłoszeniu przez osobę zainteresowaną – objaśnia OPS.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

lip

21:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Malinowe lato: Kino plenerowe - seans filmu "Klub rozwodników"
- wejściówki wstępu do odbioru od 22.07. od godz. 8:00 w MGOK

01

sie

14:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Festyn charytatywny "Serce dla serca"

07

sie

Gułtowy
Malinowe lato: Spektakl teatru ulicznego Terminus a Quo

Kostrzyn
Malinowe lato: Spektakl teatru ulicznego Terminus a Quo

14

sie

09:00
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a
Turniej dwójek siatkówki plażowej
(boisko przy SP2)

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: