Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Burmistrz apeluje: "Proszę o sąsiedzką pomoc i zainteresowanie się szczególnie osobami starszymi" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Burmistrz apeluje: "Proszę o sąsiedzką pomoc i zainteresowanie się szczególnie osobami starszymi"
18-03-2020 00:21   Janusz Ludwiczak
Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował plan pomocy "Zakupy podstawowych produktów dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu" szczególnie z myślą o osobach starszych, którzy powinni teraz przebywać w swoim domu. Pomocy udziela również Spółdzielnia Socjalna "Kostrzynianka".

– Szanowni Seniorzy. W związku z zagrożeniem wystąpienia chorób zakaźnych wywołanych koronawirusem apeluję o pozostanie w domu i nie wychodzenie nawet do apteki w celu wykupienia leków. Spółdzielnia Socjalna Kostrzynianka będzie pomagać seniorom powyżej 70 roku życia w uzyskaniu recepty od lekarza i zakupu leków w aptece – apeluje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy pracowników socjalnych proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 508 44 58 38. Dzwoniąc należy przygotować nazwy leków, numer pesel i adres zamieszkania.

– Pracownik socjalny w Państwa imieniu odbierze od lekarza receptę, zrealizuje ją w aptece i przywiezie leki do domu. Senior powinien dysponować gotówką w celu uregulowania rachunku za leki wykupione w aptece. Gotówkę odbierze pracownik socjalny, którzy dostarczy leki do Państwa domu – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.

Również kostrzyński Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował program pomocy "Zakupy podstawowych produktów dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu".

– Pomoc obejmowała będzie zakupy podstawowych artykułów spożywczych, higienicznych oraz leków. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa przed koniecznością wychodzenia z domu: seniorom, osobom samotnym i/lub niepełnosprawnym w stopniu znacznym, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Koszt zamówionych podstawowych produktów oraz leków pokrywany jest przez osobę zainteresowaną i nie może przekroczyć 200 zł. Leki będą realizowane na podstawie recept przedłożonych przez osobę zainteresowaną – informuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostrzynie.

Pracownicy socjalni będą maksymalnie dwa razy w tygodniu (we wtorek i w czwartek) realizować zamówienia na podstawowe produkty i dowozić do miejsca zamieszkania w godzinach od 8:00 do 11:00 po telefonicznym zweryfikowaniu rzeczywistych potrzeb osoby lub rodziny.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 607 907 862 lub 61 81 88 860 (w poniedziałki od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7:00 - 15:00).

– W celu realizacji usługi należy zadzwonić pod jeden z podanych numerów telefonów podać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Na podany numer telefonu skontaktuje się pracownik socjalny w celu ustalenia zakresu potrzeb z terminem realizacji. Pracownik, który zrobi zakupy rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, każdy pracownik socjalny realizujący zamówienie będzie posiadał legitymację pracownika socjalnego ze zdjęciem i odpowiednimi pieczątkami. Zakupy będą realizowane tylko po wcześniejszym zgłoszeniu przez osobę zainteresowaną – objaśnia OPS.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

lip

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Poznań FC
- mecz sparingowy

12

lip

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: