Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

141 osób pobiegło, by pomóc małej Mariannie z wadą serca i wesprzeć niepełnosprawnych {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
141 osób pobiegło, by pomóc małej Mariannie z wadą serca i wesprzeć niepełnosprawnych {►FILM}
09-04-2019 00:26   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, już po raz czwarty w Wiktorowie odbył się Bieg Charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na kolejną operację małej Marianny, która zmaga się z wadą serca, a także na wsparcie Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" w Drzązgowie. Zawodom towarzyszył festyn rodzinny, podczas którego nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci, wszelakich potraw i domowych wypieków. Wydarzenie uświetnił występ Eweliny Bulewicz i zespołu Na Walizkach. W sumie udało się zebrać ponad 20 tys. zł.

Bieg Charytatywny wspólnie zorganizowały trzy Sołectwa: Wiktorowo, Sanniki oraz Iwno przy współpracy z gminą i dzięki wsparciu sponsorów i darczyńców.

W niedzielę punktualnie o godz. 11 zawodnicy wystartowali w trasę, która tym razem prowadziła przez leśne zakątki Wiktorowa i okolic. Biegacze mieli do pokonania dystans o długości 4 kilometrów.

– Warto pomagać, cel biegu jest szczytny. Biegnę razem z koleżankami, które są z Poznania. Warto biegać dla zdrowia, dla poprawy kondycji, to doskonała forma spędzenia wolnego czasu również z rodziną. Jeżdżę na rowerze, a biorę udział zawsze w zawodach biegowych, gdzie jest szczytny cel. Myślę, że dam radę przebiec 4 kilometry – powiedziała Żaneta Okupniak.

– Biegam od kilku lat. Warto biegać dla kondycji, lepszego zdrowia, samopoczucia i walki z własnymi słabościami. Brałem udział w półmaratonie w Biedrusku. Wolę brać udział w biegach przełajowych, na terenach leśnych. Od samego początku biorę udział w biegach charytatywnych w Wiktorowie, tak się składa, że jestem z Kostrzyna – przekonuje Marek Bogusz.

W IV Biegu Charytatywnym wzięło udział w sumie 141 zawodników. Pierwszy do mety w czasie 10 minut i 6 sekund dobiegł Radosław Pluciński, minutę później bieg ukończył Marcin Langer (11:02). Wśród pań najszybsza była Anna Szymańska (15:18).

– Bardzo fajny bieg, cel jest szczytny, można pomóc dzieciom i niepełnosprawnym. Jestem tutaj już po raz czwarty. Biegać warto dla lepszego samopoczucia. Biegam już od 8 lat, obecnie 6-7 razy w tygodniu. W sobotę brałem udział w biegu europejskim w Gnieźnie. Startowałem również w półmaratonach i kilku maratonach – mówił przez rozpoczęciem biegu Radosław Pluciński.

Niedziela w Wiktorowie minęła nie tylko pod znakiem sportowych emocji. Organizatorzy przygotowali festyn rodzinny, podczas którego nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci, wszelakich potraw i domowych wypieków. Wydarzenie uświetnił występ Eweliny Bulewicz i zespołu Na Walizkach.

Odbyły się również liczne licytacje na rzecz ciężko chorej małej mieszkanki Wiktorowa oraz na wsparcie niepełnosprawnych w Drzązgowie. Wylicytować można było m.in. zestawy kosmetyczne, akcesoria kuchenne czy bon na koloryzację włosów oraz niedzielną jazdę na quadach. Aż 6 osób walczyło o voucher do studia tatuażu. Cena wywoławcza wynosiła 200 złotych. Stawkę ta szybko udało się przebić do 220 zł, następne padały kwoty: 280, 300, 320, 350, 380, 400, 450, 500... aż padło po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci... sprzedano za 600 złotych.

W sumie w niedzielę w Wiktorowie na kolejną operację małej Marianny, która zmaga się z wadą serca, a także na wsparcie Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" w Drzązgowie udał się zebrać ponad 20 tysięcy złotych i jest to rekord dotychczasowych Biegów Charytatywnych.

– Wszystko zaczęło się spontanicznie w 2016 roku od rozmowy z sołtys Sannik, Marzeną Pietraszewską. Miałyśmy 2 tygodnie na zorganizowanie pierwszego biegu. Udało się. I tak jest już co roku, kiedy na początku kwietnia organizujemy zawody. Cel zawsze jest ten sam - na wsparcie osób niepełnosprawnych w Drzązgowie – opowiada Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa.

Dodajmy, że w niedzielę, godzinę przed rozpoczęciem zawodów odsłonięto obelisk, upamiętniający mieszkańców, którzy sto lat temu brali udział w Powstaniu Wielkopolskim, o czym więcej w artykule: Wiktorowo ku czci Powstańcom {► FILM}.

Portal InfoKostrzyn.pl sprawował patronat nad IV Biegiem Charytatywnym w Wiktorowie, który transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo przez nasz profil. Poniżej filmowe relacje:

Wyniki IV Biegu Charytatywnego w Wiktorowie:
Mężczyźni:
1. Radosław Pluciński - 10:06
2. Marcin Langner - 11:02
3. Krzysztof Grabowski - 12:01
Kobiety:
1. Anna Szymańska - 15:18
2. Ilona Morawiec - 15:41
3. Iwona Pomykalska - 15:42


Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: