Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

125 osób pobiegło od starej cegielni do Glinki w święto pyry {► FILM, ◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
125 osób pobiegło od starej cegielni do Glinki w święto pyry {► FILM, ◎ GALERIA ZDJĘĆ}
10-09-2018 19:53   Janusz Ludwiczak
Nieco ponad kwadrans wystarczył 27-letniemu Dmytrowi Musiiatchenko z Ukrainy na ukończenie 5-kilometrowego Biegu Pieczonej Pyry, który już po raz trzeci odbył się w Iwnie. W zawodach wzięło w sumie udział 125 zawodników. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla biegaczy jak i kibiców.

Na starcie III Biegu Pieczonej Pyry pojawiło się dokładnie 125 zawodników. Biegacze wystartowali ze Starej Cegielni w Iwnie i mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Trasa biegu prowadziła przez Glinkę Duchowną w kierunku Buszkówca i z powrotem na teren Starej Cegielni w Iwnie.

Jako pierwszy III Bieg Pieczonej Pyry ukończył 27-letni Dmytro Musiiatchenko, pochodzący z Charkowa na Ukrainie, który do mety dobiegł w czasie 15 minut i 50 sekund. Drugi był swarzędzanin Jakub Tracz, który trasę 5-kilometrowego biegu przebiegł w czasie 17 minut i 19 sekund. Tuż za nim, trzecia na mecie była kobieta - Katsiaryna Ptashuk z Leszna.

– Pierwszy raz wziąłem udział w tym biegu. Trasa była fajna, ale najtrudniejsza była nawierzchnia - twarde podłoże, piasek i trawa. Biegam regularnie, ostatnio wziąłem udział w biegu na dystans 10-kilometrów w Gdyni. Największym wyzwaniem był dla mnie udział w półmaratonie w Zbąszyniu, który przebiegłem w ciągu 1 godziny i 7 minut. Pochodzę z Ukrainy, z Charkowa. Podoba mi się w Polsce. A biegać warto dla zdrowia, poprawienia kondycji, dobrego samopoczucia. Biorąc udział w takich zawodach można zobaczyć wiele ciekawych miejsc i poznać interesujących ludzi – powiedział Dmytro Musiiatchenko, zwycięzca III Biegu Pieczonej Pyry.

W zawodach wzięło udział w sumie 125 osób, zarówno z terenu całej gminy (m.in. z Kostrzyna, Brzeźna, Czerlejna, Skałowa), a także z sąsiednich miejscowości – Pobiedzisk, Nekli, Paczkowa czy Biskupic. Nie zabrakło również zawodników z innych miast – Gniezna, Kłodawy, Nakła nad Notęcia, Buku, a nawet z Gryfina, Leszna czy Ostrowa Wielkopolskiego.

Najstarszym zawodnikiem był 67-letni Tadeusz Grabowski, który ukończył bieg w czasie 37 minut i 36 sekund i za ukończenie biegu otrzymał m.in. talon do Term Maltańskich.

W Biegu Pieczonej Pyry wziął również udział wiceburmistrz Waldemar Biskupski oraz Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Swoich sił w przebiegnięciu 5 kilometrów spróbowała również Matylda Matysek, córka burmistrza.

Pierwszych pięciu zawodników w kategoriach: open mężczyźni, open kobiety oraz najlepsza i najlepszy zawodnik z gminy Kostrzyn organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne i rzeczowe.

– Na uczestników czekają pamiątkowe medale, w tym roku z akcentem niepodległościowym w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pakiet startowy (pieczona pyra z gzikiem, kiełbasa, sushi, placki). Poza tym wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe – m in. dwuosobowe zaproszenie na gokarty, lot paralotnią czy bon na strzelnicę. Ponadto najlepsze pięć kobiet oraz pięciu mężczyzn nagrodzimy statuetkami - cegłami. Podobnie uczynimy w kategorii najlepszy mieszkaniec/mieszkanka Gminy Kostrzyn. Oprócz tego na najlepszą trójkę zawodników w kategorii OPEN z każdej płci czekają nagrody pieniężne w wysokości 300, 200 i 100 złotych. Dla najlepszej trójki biegaczy i biegaczek z naszej gminy przygotowaliśmy za to nagrody rzeczowe– tłumaczy Łukasz Szał ze Stowarzyszenia Walka Kostrzyn.

WYNIKI III BIEGU PIECZONEJ PYRY, Iwno 9 września 2018

Klasyfikacja ogólna:
1. Dmytro Musiiatchenko, rocznik 1991, Ostrów Wielkopolski – 15:50
2. Jakub Tracz, rocznik 2001, Swarzędz – 17:19
3. Katsiaryna Ptashuk, rocznik 1991, Leszno – 17:59

Kategoria OPEN kobiety:
1. Katsiaryna Ptashuk – 17:59
2. Patrycja Talar – 18:52
3. Żąneta Obara – 23:24
4. Jowita Kruczkowska –24:07
5. Agnieszka Czerniach– 25:07

Kategoria OPEN mężczyźni:
1. Dmytro Musiiatchenko – 15:50
2. Jakub Tracz – 17:19
3. Szymon Bytniewski – 18:47
4. Aleksander Sumin – 19:22
5. Łukasz Bankiewicz – 19:40

Najlepsza mieszkanka Gminy Kostrzyn:
1. Jowita Kruczkowska – 24:07
2. Jolanta Nowak – 25:42
3. Ilona Morawiec – 26:07
4. Małgorzata Grześ – 26:09
5. Iwona Pomykalska – 27:47

Najlepszy mieszkaniec Gminy Kostrzyn:
1. Łukasz Bankiewicz – 19:40
2. Marcin Legner – 20:21
3. Łukasz Semenczuk – 20:46
4. Piotr Grześ – 21:23
5. Rafał Kowalczyk – 21:53.


Komentarze (1)

11-09-2018 17:29:22
biegacz
Super organizacja biegu i wielkie słowa uznania dla organizatorów. Za rok też będę :) Pozdrawiam wszystkich uczestników
Aktualności
Niezapominajka
08

gru

19:30
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Spotkanie autorskie z Agnieszką Graj – autorką książki „Najdalszy Zakątek Miłości”.

09

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Rockowe Andrzejki na rzecz Jakuba Czubaka

10

gru

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 16:00-20:00

11

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

12

gru

17:00
IWNO, Park Mielżyńskich
Wieczornica z kolędami:
• śpiew kolęd
• występy uczniów ze szkoły w Iwnie
• poczęstunek
• przejazd saniami Świętego Mikołaja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z lodowiska, które powstaje przy ul.Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: