Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W maju zamknięte na stałe dla ruchu zostaną przejazdy kolejowe na Grunwaldzkiej i Powstańców Wlkp. - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W maju zamknięte na stałe dla ruchu zostaną przejazdy kolejowe na Grunwaldzkiej i Powstańców Wlkp.
19-03-2019 15:37   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu prowadzony był remont przejazdu kolejowego na ulicy Grunwaldzkiej w Kostrzynie, a w tym tygodniu prace prowadzone są na Powstańców Wielkopolskich. Kierowcy i pasażerowie Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej nie nacieszą się jednak zbyt długo. W maju na dobre zlikwidowane zostaną oba przejazdy, a samochody i autobusy będą musiały korzystać z przejazdu, łączącego ulicę Warszawską z Kórnicką lub z wiaduktu ekspresowej S5-tki.

W połowie lutego PKP Polskie Linie Kolejowe, firma Strabag oraz Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z Nekli podpisały z Gminą Kostrzyn umowę na budowę tunelu oraz układu drogowego w rejonie ulicy Grunwaldzkiej, Średzkiej i Powstańców Wielkopolskich. Prace mają ruszyć w marcu. Inwestycja będzie kosztować 53,8 mln zł, a jej zakończenie planowane jest w pierwszej połowie 2021 r.

Jednak już na początku maja dwa przejazdy kolejowego łączące centrum Kostrzyna z południową częścią miasta zostaną zamknięte na dobre. Mowa o przejeździe w ciągu ulicy Grunwaldzkiej oraz na Powstańców Wielkopolskich. Kierowcy będą więc musieli korzystać z przejazdu na Ignacewo, czyli łączącego ulicę Warszawską z Kórnicką lub jeździć przez drogę krajową nr 92 i dalej od węzła Kostrzyn korzystać z drogi ekspresowej S5.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. współfinansują budowę wiaduktu w Kostrzynie. Inwestorem jest jednak Urząd Miejski, który ustala szczegóły prowadzonych prac oraz harmonogram – tłumaczy Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Burmistrz Kostrzyna przekonuje, że zamknięcie przejazdów było warunkiem PKP Polskich Linii Kolejowych na uzyskanie ponad 14 milionów złotych dofinansowania na budowę tunelu.

"Przejazdy będą zamknięte, to jest nieuniknione, takie było założenie od samego początku z PKP PLK, które zgodziło się na tą inwestycję również z dofinansowaniem, pod warunkiem, że w momencie zakończenia modernizacji linii kolejowej przejazdy zostaną zlikwidowane, by móc uruchomić nowy system kolejowy" – wyjaśniał w lutym w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

– Obydwa przejazdy zostały włączone do nowego systemu zarządzania linią kolejową, tzw. SRK. Ten nowoczesny system spowoduje, że jeszcze więcej pociągów będzie mogło jeździć na linii kolejowej E20. PKP PLK wskazywało nam, że z początkiem maja muszą zamknąć i zlikwidować te dwa przejazdy. Będzie wiązać się to z dużymi utrudnieniami. Pracujemy nad tym, aby maksymalnie zminimalizować te uciążliwości dla mieszkańców, chociażby w kwestii dotarcia dzieci do szkoły czy też mieszkańców Osiedla Strumiany Południe do dworca. Planujemy z początkiem kwietnia spotkać się z nimi i zaproponować tymczasowe rozwiązanie – powiedział w rozmowie dla marcowego "Echo Ziemi Kostrzyńskiej" burmistrz Szymon Matysek.

Sytuację może skomplikować również powrót od czerwca pociągów dalekobieżnych na linię kolejową E20 pomiędzy Swarzędzem a Sochaczewem. Oznacza to, że rogatki będą częściej zamykać się na przejeździe kolejowym, łączącym ulicę Warszawską z Kórnicką i Ignacewem, który będzie jedyną drogą dojazdu w Kostrzynie.

– Nie oznacza to, że ruch będzie prowadzony już po obu torach. Cała inwestycja ma zakończyć się w lipcu 2020 roku, mamy czas by tunel wpisać w tą inwestycję. Naszym zamiarem będzie skomunikowanie mieszkańców, szczególnie dzieci w dowozie do szkół. Rozważamy różne scenariusze, nawet z uruchomieniem dodatkowej linii autobusowej – powiedział nam Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

Problem dotyczyć będzie również Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej, autobusy linii nr 462, 463, 464 i 465 będą musiały również korzystać albo z przejazdu na Kórnickiej lub przez wiadukt S5. Rozwiązaniem mogłoby być skierowanie części autobus w rejon ulicy Wiosny Ludów lub nawet z utworzeniem "pętli" na ulicy Miłosza, dzięki czemu pasażerowie szybko dostaliby się na dworzec kolejowy lub tunelem pod stacją kolejową przeszliby w rejon ulicy Warszawskiej i Dworcowej. Takie rozwiązanie wprowadzono w ubiegłym tygodniu dla autobusu linii nr 462 w związku z zamknięciem przejazdu na Grunwaldzkiej.

– Z przystankiem na Wiosny Ludów może być problem, gdyż zaczynają się prace związane z budową kanalizacji, ulica będzie częściowo zamykana – tłumaczy Marcin Matuszewski, specjalista ds. Transportu Publicznego Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Na dodatek niebawem ma rozpocząć się również przebudowa ulicy Wiosny Ludów, na odcinku od Kórnickiej do Astrowej. Jak już informowaliśmy władze gminy podpisały wartą blisko 1,5 mln zł umowę na remont 350-metrowego fragmentu arterii, o czym więcej w artykule: Za blisko 1,5 mln zł wybudują ulicę Wiosny Ludów w Kostrzynie.

Tymczasem do piątku włącznie prowadzony będzie remont przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich. Dla kierowców wprowadzono objazd przez Wrzesińską, drogę krajową nr 92 i drogę ekspresową S5. Zmienioną trasą przez Grunwaldzką i dalej drogą serwisową wzdłuż S5 jeździ również autobus linii nr 465.

ZOBACZ TAKŻE: Zamknięto przejazd kolejowy na Powstańców Wielkopolskich


Komentarze (39)

10-04-2019 16:41:58
Mieszkanka osiedla grunwaldzkiego
To paranoja zamykać 2 przejazdy jednocześnie!! Ludzie będą odcieci od świata. Po jaką cholere jest dopiero teraz remontowana ulica Wiosny Ludów? Trzeba było wcześniej zrobić remont i to całej ulicy a nie tylko jedna część bo ta ulica cała nadaje się do remontu! Porostu paranoja. Brawo szanowne władze!!!
04-04-2019 17:03:12
Osiedle kornickie
Czy wiadomo już którego dnia maja mają zostać zamknięte przejazdy? W innym artykule na infokostrzyn jest informacja o zamknięciu przejazdu na kornickiej do 6 maja.
02-04-2019 01:01:05
Kostrzynianka
Wczoraj nie dość, że zamknięto przejazd na Grunwaldzkiej - o czym gmina raczyła powiadomić dopiero w godzinach rannych - to jeszcze od strony ul. Kórnickiej rozkopano Wiosny Ludów. Gratuluję inwencji!!! Nie chcę sobie nawet wyobrazić, co się tu będzie działo za miesiąc. A nie daj co jakiś wypadek jak dziś w centrum - i wszyscy leżymy i kwiczymy. Wspaniali burmiszcze, wspaniała rada. Oby tak dalej :-(
29-03-2019 23:25:58
Maria
Kk - puknij się w czoło. Dziwisz się ludziom, że piszą komentarze, skoro najważniejsze w tej chwili kwestie są olewana przez władzę czy zamiatane pod dywan. Na sesji w sprawie tunelu nie odezwał się NIKT, tak jakby tematu nie było. Prace podobno miały ruszyć w marcu - dzieje się coś???? Spotkania z mieszkańcami Strumian i tamtej części miasta podobno w kwietniu. I co? Burmistrz nauczy ich latać??? To co prezentuje obecnie nasza władza woła o pomstę do nieba. A radni jakby nieporadni...
29-03-2019 22:30:38
Obserwatorka
Powiem tak co nie którzy obrosli w piórka po wyborach i olewają mieszknców najwazniejsze pensje na koncie i dodatkowe profity,a na przejazdach jak ktoś zginie przypadkowo to niech wine ponosi GMINA prosze sie zastanowić
29-03-2019 22:22:28
REDAKCJA
@Obserwatorka: A co się miało stać? Są nadal, artykuł również. Pozdrawiam
29-03-2019 22:19:00
Obserwatorka
Witam Pana redaktora a co sie stało z ulicą słowackiego i komentarzamy
29-03-2019 18:16:03
REDAKCJA
@Kk: Rozważę sugestię, jednak w przypadku internetu mobilnego i tak to nic nie zmieni. Być może komentarze w takiej formie zostaną zlikwidowane, a podczepione zostaną komentarze z Facebooka. Pamiętajmy, że każdy ma prawo do swojego zdania i opinii, o ile nie łamią poniższego regulaminu. Pozdrawiam
29-03-2019 16:23:38
Kk
Mam prośbę do administratora tej strony- czy przy komentarzach może się wyświetlać fragment IP użytkownika? Albo zróbcie komentowanie dla zalogowanych użytkowników. Doszły mnie słuchy, że połowę z tych komentarzy napisała jedna i ta sama osoba (nawet styl i słowa klucze to zdradzają).
28-03-2019 22:23:03
.
Dzisiaj była sesja. Ani burmistrz, ani żaden/żadna z radnych, ani nikt z sali nie zapytał, co się dzieje z budową tunelu (a w zasadzie dlaczego się nic nie dzieje). Byliście potrzebni, żeby ich wybrać. Teraz już nie jesteście potrzebni. Teraz jesteście balastem. Burmistrz dzisiaj na sesji powiedział - po co konsultacje (w sprawie tego, czy mieszkańcy Siekierek ich decyzją mają potencjalnie płacić więcej za śćieki)? .... Nawet mi was nie żal. Trzeba było myśleć przy urnie wyborczej. Teraz macie, coście sobie wygłosowali.
28-03-2019 10:06:01
KK
Oczywiście nasze władze milczą, jak temat jest niewygodny to Pan Matysek i Pan Biskupski już się nie kwapią do wyjaśnień. Najlepiej tylko wysłuchiwać pochwał i zachwytów pod swoim adresem, albo jak ktoś na FB napisze prawdę to traktują to jako hejt. Trudnych problemów nie widzą, więc niech idą sobie razem na te szuwary i jeżdżą rowerami na tych super ścieżkach rowerowych, a pozostałą część mieszkańców można mieć głęboko gdzieś.
27-03-2019 20:11:29
MM.
Śmiech mnie ogarnia jak czytam komentarze w sieci w stylu "wszystkim nie dogodzisz", "znowu sie komuś coś nie podoba a cudowny Pan Burmistrz przecież tyyyleee robi" itd. Owszem robi, nie neguję tego ale nie wszystko co robi jest przemyślane, więc proszę niszę która znikomo zna się na czymkolwiek o niezabieranie głosu w sprawach o któych nie mają pojęcia! Klaszczecie uszami jak Kulfon "brawo Szymon, super! tak trzymać!" itd. Tymczasem nie... nie tak trzymać. Po co komu bajoro, sadzawka? aaaa nisza powie że może i stopy tam zamoczą latem, a może plaża będzie? Nie. Będą was w tyłek kąsać komary gdy będziecie tam spacerować. Nikomu ta sadzwka niepotrzebna. Park też dwa razy robiony bo pierwszy to totatalny niewypał. Place zabaw zasyfione. Drogi marne. itd... A teraz to... ciekawe jak ludzie z Kórnickiej mają się poruszać z dziećmi, dzieci do szkoły, biegacze, rowerzyści... ani chodnika ani pobocza a teraz "autostrada" na dwa lata...
27-03-2019 16:09:54
Mieszkanka
Wiosny Ludów remontowany w czasie objazdu i budowy tunelu. Jeden przejazd w całym Kostrzynie. Czy nie było nikogo, kto by w porę puknął w czoło?
27-03-2019 01:07:06
Zarządzaj swoim kontem
Jeżeli już można mieć pretensje do Burmistrza,ale i w równym stopniu radnych,to polityka informacyjna względem tej inwestycji.O rzeczach trudnych trzeba ludzi informować wszelkimi możliwymi sposobami,spotykać się, tysięc razy tłumaczyć.Mieszkaniec, podatnik a w efekcie wyborca ma prawo wiedzieć o takich niedogodnościach możliwie jak najwcześniej.Można mieć również pretensje o termin remontu ul Wiosny Ludów, który powinien być jednak wcześniej przeprowadzony,gdyż jest to najkrótszy dojazd do jedynego czynnego przejazdu
27-03-2019 00:54:16
Zarządzaj swoim kontem
Tajemnicą poliszynela był termin zamknięcia obu przejazdów.To znaczy kto się interesuje ten wie.Jezeli wiadomo było od dawna że firma przeprowadzajaca modernizację linii kolejowej nr 3 kończy pracę na torze nr 2 w czerwcu,to oczywistym było że oba przyjazdy muszą być zlikwidowane do tego czasu.Od czerwca wraca ruch dalekobieżny i nie można było likwidować przejazdów pod ruchem.
27-03-2019 00:44:36
Zarządzaj swoim kontem
O zamknięciu przejazdów wiedziano od czasu nagocjacji z PLK.Taki był ich warunek współfinansowania inwestycji.Dlatego dziwi mnie że ktoś tego nie wie, informacje były wielokrotnie na ten temat.
27-03-2019 00:38:29
Zarządzaj swoim kontem
Orlas,nie jestem pewien ale wydaje mi się że gdzieś była informacja że wzdłuż torów będą budowane ekrany akustyczne.Jestam pewien że na pewno będą stawiać ekrany wzdłuż trasy 92.Inwestorem nie jest Urząd Miasta,on nie ma nic wspólnego z tymi inwestycjami
26-03-2019 21:47:34
Mieszkanka os Grunwaldzkiego
Pierwsze słyszę o zamknięciu dwóch przejazdów kolejowych. Dlaczego nie było podane to do wiadomości mieszkańców w momencie wyborów? Z pewnością wynik byłby trochę inny i nie byłoby chwalenia się w tv za największą ilość głosów. Wyborcy mieli zamydlone oczy budową tunelu, zostali oszukani przez wladze gminy którym zaufali. Teraz dopiero wychodzi na jaw jak burmistrz traktuje swoich wyborców - ma ich gdzieś. Jaką szkołę trzeba ukończyć żeby podjąć decyzję o jednoczesnym zamknieciu dwoch przejazdów i rozpocząć modernizację ul Wiosny Ludów od Kornickiej ( gdzie będzie dodatkowo jeździł sprzęt ciężki : koparki, ciężarówki) jak dojechać do domu czy po dziecko do szkoły. Trzeba być pozbawionym minimalnych śladów umysłu. I proszę aby mieszkańcy których nie dotyczy odcięcie od miasta nie pisali głupot że przesadzamy - tylko powinni postawić się w naszej sytuacji. Za to jak nas potraktowano z pewnością przy kolejnych wyborach nie zaglosuje już na pana burmistrza.
26-03-2019 11:05:01
Zatorzanin
Kiedy pojawi się informacja na oficjalnej stronie Gminy Kostrzyn ?
25-03-2019 21:49:50
Wieszcz
Coś mi się wydaje, że przyjdzie kryska... :-)
25-03-2019 14:41:44
Orlas
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy montować ekranów akustycznych wzdłuż torów. Ale kto wie co nam władza uszykowała.
25-03-2019 13:00:21
Zbulwersowana
Dobrze ktoś zauważył że od 2015 wiadomo o budowie tunelu ale co do przejazdu na strumiany nic nie zrobiono teraz na kilkanaście dni przed zamknięciem dopiero myśli się co zrobić. I na dzień dzisiejszy nie przedstawiono alternatywy poruszania się. Na bank ludzie będą sobie drogę skracać przez tory i bierzemy pod uwagę że dzieci też będą to robić. To jakiś absurd .A z dojazdami autem to też kto zwróci poniesione koszty.no chyba że burmistrz będzie doplacal ma paliwo.Ludzie przejzyjcie na oczy ktoś robi z Was idiotow A wy ma to pozwalacie. A z tego co się orientuję gro ludzi żyje w nieświadomości Iż coś takiego że zamknięcie przejscia dla dzieci i osób poruszających się pieszo będzie miało miejsce obudzą się jak będzie po fakcie. A osobiście widziałam jak pogotowie pojechali pod przejazd nie wiedzieli co dalej .Czy musi wydarzyć się tragedia żeby ludzie zrozumieli że to dla wszystkich nas będzie ogromny problem.trzeba było najpierw znaleźć rozwiązania A potem zamykać przejazdy
24-03-2019 20:26:08
M
No dalej, gdzie ci zwolennicy burmistrza którzy klaszczą uszami gdy z bagna robi się sadzawke???? Oj może tam stopy nawet umyjecie... oj jak super... brawo, brawooo
23-03-2019 22:51:23
Maciej
Ciągle gadanie o tunelu od 2015 roku, że projekt, że coś i tak fatalnie po 4 latach przygotowanie do inwestycji, że dopiero przetarg na budowę drogi dojazdowej. Ściema cały czas, a my to łykamy. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać, czy brać taczkę pod urząd i wywieźć bliźniaków S5 na Strumiany.
22-03-2019 22:23:03
Kostrzynianka
Kiedy osoby będące w opozycji jeszcze przed wyborami poruszały temat zamknięcia przejazdów w roku 2019 - uważano ich za mąciwody. No to macie coście chcieli.
22-03-2019 18:08:13
Zoska
Temat dla uwagi tvn tak jak nic nie mam do Burmistrza i cieszyłam się że tyle robi dla miasta jednak to odcięcie strumian od mista zaskoczyło mnie bardzo bo to raczej nie przemyślana decyzja. Oszukiwanie ludzi prędzej czy później wychodzi kłamstwo ma krótkie nogi bo Pan Burmistrz mówił że zamknięcie przejazdów przed otwarciem tunelu nie bedzie
22-03-2019 09:39:31
Zenek
Trzeba zwiększyć liczebność Komisariatu Policji w Kostrzynie aby miał kto "polować" na dzieci przechodzące przez tory w ciągu ul. Powstańców Wielkopolskich.
22-03-2019 09:36:04
Zenek
Dziecko mieszkające na os. Strumiany-Południe aby dojść do Szkoły nr 2 (na drugiej stronie torów) będzie musiało iść w kierunku Środy aż do wiaduktu z S-5, potem serwisówką do Czerlejnka (a właściwie to jest Wróblewo) dalej Grunwaldzką, Wiosny Ludów do tunelu przy dworcu potem Warszawską, Średzką, Powstańców Wielkopolskich by się znaleźć w szkole 700 metrów od domu !!!! Może by pan Burmistrz że swoją rodziną przeprowadził się na Strumiany-Południe ? Zapraszamy!!
22-03-2019 09:21:19
Zenek
Wydają pieniądze na bagienno-szuwarową "promenadę"(jak tam śmierdzi) a nie zabezpieczyli dzieciom dojścia do szkoły!!!!!!!
22-03-2019 09:16:13
Samoobrona Południowych Osiedli
Czas szykować taczki, aby wywieźć na nich "gminną trójcę". Prosto z Urzędu Gminy na blokadę torów kolejowych.
20-03-2019 21:56:24
Mieszkaniec osiedla gunwaldzkiego
Nowy projekt miał ułatwić życie mieszkańcom, ale wszystko na to wskazuje, że utrudni i to bardzo. Teraz otwarte są 3 przejazdy kolejowe , gdy tory są zamknięte tworzą sie korki aż do połowy ulicy średzkiej ( w przypadku środkowych torów ). Wyobraźmy sobie sytuacje, gdzie będą przejezdne tylko tory od ul. Kórnickiej. Wniosek ? wydłuży sie czas stania przed torami - na dodatek mieszkańcy będą musieli wszędzie jezdzic dookoła ! dramat ! Czy ktoś tu myśli o mieszkańcach osiedla grunwaldzkiego i strumianach ? Na dodatek ulica Wiosny ludów , to jakaś totalna masakra.. dziury, strach, ze sie samochod rozleci, wspólczuje mieszkancom, którzy mieszkają na tej ulicy (szczególnie tam gdzie nie jest położony asfalt i latem kurz z ulicy leci na ich domy..) Przede wszystkim remont ulicy Wiosny ludów przed podjęciem takich dezycji. i jakby co nie hejtuje, poprostu stwierdzam fakty. Miało być super, wyszło fatalnie
20-03-2019 14:04:04
Zatorzanin
A strona Gminy Kostrzyn na facebooku milczy na ten temat. Żadna nowość bo nie wygodnych informacji tam nie zamieszczają.
20-03-2019 09:58:20
Kostrzyniak
Kolejne szydło wyszło z worka. Najpierw cena tunelu NIE 14, 268 mln zł - 100% tylko - 53,8 mln zł, do którego gmina musi dołożyć co najmniej 37 mln zł z wykupem gruntów.(Z kasy gminy zrobilibyśmy DWA TUNELE/WIADUKTY, może w miejscu istniejących przejazdów) Teraz przejazdy będą zamknięte w MAJU 2019 r. Spierałem się z Panią Lepczyk przed wyborami, gdy mówiła mi o tym terminie nie chciałem wierzyć. Przepraszam! Miała Pani rację!
20-03-2019 09:52:38
Zenek
Nie pozostaje nam mieszkańcom osiedli nic innego jak blokowanie przejazdów kolejowych. Bo przecież PKP jest dla ludzi, a nie ludzie dla PKP. Co za absurd!!! Na trzy lata przed otwarciem tunelu likwidować przejazdy. A co na to nasz wielki dobroczyńca z PiS pan poseł Wróblewski!?!
19-03-2019 23:45:58
Maja
Wiele działań Gminy nosi znamiona chaosu. A jeszcze nie tak dawno panowie Burmistrzowie w żywe oczy zapierali się zamknięcia przejazdów. Wystarczy poszperać w necie. Słowa sobie, prawda sobie.
19-03-2019 22:12:59
Zochna
Chaos mało powiedziane , na pytanie o przedostanie się że strumian na powstańców określano mi artykuł z którego i tak nic się nie dowiedziałam.
19-03-2019 21:50:55
Pati
Najpierw nauczcie się dobrze pisać CHAOS!!!
19-03-2019 21:33:38
Janek
Nie bójmy się nazwać rzeczy po imieniu. Burmistrz doprowadził do haosu komunikacyjnego. Brawo.
19-03-2019 18:34:36
Nicku brak
Niestety z tego artykułu wyłania się haos jaki panuje w Urzędzie Miasta.Skoro wiadomo było że zamknięcie obu przejazdów jest nieuniknione,to dlaczego ulica Wiosny Ludów nie była modernizowana wcześniej niż Prądzyńskiego? Dodatkowo chciałbym dowiedzieć się jak ma być prowadzony wzmożony ruch na ul Wiosny Ludów,skoro po obu stronach parkują tam auta?Jak tam na przejechać autobus? Dlaczego ulica Wiosny Ludów nie jest modernizowana w całości? Bardzo dużo znaków zapytania odnośnie tej inwestycji, wszystko robione za późno, koordynacja słaba
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: