Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Frekwencja do południa w gminie Kostrzyn wyniosła 13,32% - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Frekwencja do południa w gminie Kostrzyn wyniosła 13,32%
07-04-2024 17:26   Janusz Ludwiczak
Do godz. 12:00 frekwencja w gminie Kostrzyn wyniosła 13,32%. Do południa zagłosowało 1 989 osób spośród 14 927 uprawnionych do głosowania. Gdzie była najwyższa i najniższa frekwencja?

Niedzielne wybory samorządowe w gminie Kostrzyn przebiegają spokojnie. Do tej pory policja nie odnotowała żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócenia przebiegu głosowania bądź też złamania ciszy wyborczej.

Do południa zagłosowało blisko 2 tysiące mieszkańców

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o frekwencji do godz. 12:00 w niedzielnych wyborach samorządowych. W skali kraju wyniosła 16,52%, w Wielkopolsce – 15,45%, a w powiecie poznańskim – 14,99% (najwyższa w gminie Pobiedziska – 17,41% oraz w gm. Suchy Las – 16,80%, zaś najniższa w gm. Dopiewo – 12,92% oraz niestety w gm. Kostrzyn).

W gminie Kostrzyn do południa frekwencja wyniosła 13,32%. Do urn poszło 1 989 osób spośród 14 927 uprawnionych do głosowania.

Najwyższa frekwencja do godz. 12:00 była w okręgu nr 3 obejmującym Brzeźno, Siedlec i Siedleczek – 15,76%, zaś najniższa w Gułtowach – 10,53%. Z kolei do godz. 12:00 najwięcej osób zagłosowało w Siekierkach – wydano tam 286 kart do głosowania. Najmniej osób zagłosowało w Gułtowach – do godz. 12:00 w komisji wydano zaledwie 80 kart.

Dla porównania podczas ostatnich wyborów samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku frekwencja w gminie Kostrzyn była porównywalna do dzisiejszej i wyniosła 13,82% (zagłosowało 1 946 spośród 14 079 uprawnionych do głosowania).


Źródło: PKW, opracowanie: InfoKostrzyn.pl


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: