Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Służba w Policji wymaga dyspozycyjności" – wywiad z nowym komendantem kostrzyńskiej policji - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Służba w Policji wymaga dyspozycyjności" – wywiad z nowym komendantem kostrzyńskiej policji
24-07-2023 17:16   Janusz Ludwiczak
24 lipca przypada Święto Policji. Przeprowadziliśmy wywiad z aspirantem sztabowym Piotrem Kubiczem, który od połowy maja pełni obowiązki komendanta Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Janusz Ludwiczak, portal InfoKostrzyn.pl Od kiedy Pan komendant pracuje w Policji? Gdzie wcześniej pełnił służbę i dlaczego postanowił zostać właśnie policjantem?
Aspirant sztabowy Piotr Kubicz, pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Kostrzynie: Służbę w Policji rozpocząłem w styczniu 2003 roku kiedy to odbywałem zastępczą służbę wojskową w Oddziale Prewencji Policji Komendy Stołecznej w Warszawie. Przez krótki okres pracowałem także w Wydziale Ochrony Placówek Dyplomatycznych Komendy Stołecznej Policji.

Asp. sztab. Piotr Kubicz jest dobrze znany Kostrzynianom i mieszkańcom gminy. Pamięta Pan komendant swój pierwszy dzień pracy w Kostrzynie? Kiedy to było?
Po ukończeniu szkolenia zawodowego w Szkole Policji w Słupsku rozpocząłem służbę w Komisariacie Policji w Kostrzynie dokładnie 23 grudnia 2004 roku. W Komisariacie zostałem miło przyjęty pomimo że towarzyszył mi stres związany z nowy miejscem pracy.

Wiem, że Pan komendant pochodzi z Wrześni. Jak odnajduje się Pan Aspirant w Kostrzynie?
Odległość jaka dzieli mnie między miejscem zamieszkania a pracy jest niewielka, a to bardzo ważne ponieważ służba w Policji wymaga dyspozycyjności.

Ilu policjantów pełni służbę w kostrzyńskim komisariacie? Czy dalej borykacie się z brakami kadrowymi?
Komisariat Policji w Kostrzynie posiada 22 etaty. W chwili objęcia przeze mnie jednostki było 5 wakatów. W lipcu uzupełniliśmy 2 wakaty są to nowe policjantki, które zostały przyjęte do służby, przed nimi jeszcze kilkumiesięczne szkolenie. Natomiast w październiku zostanie przeniesiony do Kostrzyna funkcjonariusz z KP Poznań Wilda. Niestety dwie osoby zadeklarowały chęć przeniesienia do innych komend powiatowych.

Z jakimi najczęściej problemami się borykacie?
Jeżeli chodzi o charakter spraw zgłaszanych policjantom w większości są to zdarzenia związane z mieniem, kradzieże, włamania czy dewastacje a także oszustwa w tym bankowe. Niestety nie brakuję także zgłoszeń związanych ze stosowaniem przemocy domowej.

Jakie najczęściej sprawy zgłaszają mieszkańcy? Jak wygląda gmina Kostrzyn w porównaniu do sąsiednich gmin?
Pod względem bezpieczeństwa w porównaniu do gmin ościennych jest bezpieczna. Nie odnotowujemy poważnych zdarzeń kryminalnych a także liczba przeprowadzanych interwencji jest mniejsza.

Wielu mieszkańców narzeka na to, że policjanci są rzadko widoczni na ulicach. Słusznie? Będzie więcej patroli?
Służba patrolowa pełniona jest praktycznie całą dobę. Od lipca dzięki współpracy z Gminą Kostrzyn uruchomione zostały patrole płatne. Oznacza to zwiększenie służb patrolowych na terenie miasta i gminy. Policjanci przychodzą do pracy w dniu wolnym.

Szczególnie w Kostrzynie jest wielu "mistrzów parkowania". Niektórzy kierowcy parkują w miejscach niedozwolonych – na chodnikach, zatokach autobusowych. Takie sytuacje mają miejsce np. na ul. Poznańskiej czy Wrzesińskiej. Czy to się zmieni?
Jeżeli chodzi o popełnianie wykroczeń w tym w ruchu drogowym jesteśmy systematycznie wspierani przez patrole ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Wszelkie wykroczenia w tym związane z parkowaniem należy nam zgłaszać.

Nie samą pracą człowiek żyje. Co Asp. sztab. Piotr Kubicz lubi robić w wolnym czasie? Zapewne jest to bieganie?
Jeżeli chodzi o sprawy prywatne to systematycznie biorę udział w imprezach sportowych organizowanych w Kostrzynie "Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn". Lubię też podróżować.

Nie tylko z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji wszystkim mundurowym życzymy bezpiecznej i pełnej wyzwań służby.


Komentarze (13)

24-08-2023 22:24:36
Małgorzata
Cóż jeśli będzie głuchy i ślepy na oczekiwania obywateli to wyżej p.o. nie podskoczy..
10-08-2023 14:54:25
TakTylkoPytam
Czy "motocyklista" z S5 jest także znajomym obecnego komendanta?
10-08-2023 10:48:16
@obserwatorka
Ja pracuje w swoim wyuczonym zawodzie najlepiej jak potrafię i wykonuję pracę twórczą dla klientów, którzy są bardzo zadowolenii. Od innych oczekuję takiego samego podejścia do wykonywania obowiązków zawodowych - szczególnie od tych opłacanych z moich podatków! Tylko tyle, nic więcej!
10-08-2023 06:30:00
Do obserwatotki
Nikt tu nikomu nie rozkazuje to są oczekiwania mieszkańców i każdy obywatel ma do nich prawo a nawet obowiązek. Co do startowania na stanowisko. Co to za argument? Jak z piaskownicy. Komuś się nie udaje to ty zrób lepiej.. tak to rozmawiają pięciolatki przy stawianiu babek z piasku. Komendant to wysoko specjalistyczne i odpowiedzialne stanowisko, nie każdy się na nie nadaje. Osoba mająca ambicje pełnić obowiązki na takim stanowisku musi mieć odpowiednie predyspozycje. Najważniejsza jest skuteczność w umiejętnym prowadzeniu zespołu policjantów tak aby ograniczać łamanie prawa przez szacunek do niego i prewencję oraz wykrywanie tych, którzy to prawo łamią. Tymczasem nadal nic nie wiadomo w sprawie napadu i zniszczenia auta na dk92, nawet nie wiadomo kto ławki w parku poprzewracał a w parkach i na przystankach leżą puste flaszki po alkoholu mimo że jest zakaz picia a wieloma chodnikami nie da się normalnie przejść bo są zastawione autami. Sprawa z poprzednim komendantem też nie pomaga bo ludzie nie ufają policji. Trzeba poprzez dobrą skuteczną pracę to zaufanie odbudowywać.
09-08-2023 22:11:35
obserwatorka
do@ Renata i mieszkaniec spragniony porządku ,prosze startować na te stanowisko a nie tylko rozkazywać ,Pan Piotr kubicz jest doświadczonym Policjatem,wieloletni pracownik w kostrzynie i bez zarzutów ,na razie pełni obowiazki komendata ,jeszcze sie taki nie narodził co by wszystkim dogodził
09-08-2023 15:55:14
MieszkaniecSpragnionyPorządku
Mam nadzieję, że będzie zapierda...ał, a nie się opierda...ał.
09-08-2023 05:52:35
Renata
Czas najwyższy pokazać, że zasługuje się na takie stanowisko. Czekamy na rezultaty. Liczymy na koniec bezkarności tych, którzy nie przestrzegają prawa.
28-07-2023 11:13:38
matematyk
"Jeżeli chodzi o sprawy prywatne to systematycznie biorę udział w imprezach sportowych organizowanych w Kostrzynie "Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn". - 1 raz na 4 biegi w tym roku to nie "systematycznie". Rozumiem, że pan aspirant chciał się pokazać z jak najlepszej strony, ale takie małe kłamstewko nie wróży najlepiej na przyszłość...
28-07-2023 10:35:40
do P.
problem w tym, że pan p.o. komendanta jeszcze niczego nie "spełnił", a tym bardziej dobrze :)
28-07-2023 08:26:07
P.
Życzę Panu Komendantowi pełnej satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku.
27-07-2023 08:05:56
E.
Panie Komendancie, będzie reakcja na siejących zgorszenie? W dzień otwarcia tężni było dokazywanie niedaleko placu kurdeszowego i zero reakcji niestety, kolejne dni też się panoszy i ciągle to samo.
26-07-2023 09:36:54
Nick
Życzę sukcesów i wyników. Może zacząłby pan komendant od złapania ławkowego wandala z Placu Kurdeszowego? Myślę, że to by pokazało, że kostrzyńska policja jest skuteczna. Bo na razie to wszyscy nabrali wody w usta, informacji o złapaniu tego gagatka brak. A film z chuliganem wywracającym ławki ciągle można obejrzeć w internecie. Jeśli nie potraficie go złapać to powiedzcie to głośno. Może społeczeństwo pomoże :)
25-07-2023 20:52:01
Beata
Proszę przypilnować osiedla warszawskiego przy netto blok tam się kreci obrót całe 24 h

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

19:00
Gułtowy
Noc Muzeów w Gułtowach:
• 19:00 - zwiedzanie kościoła
• 19:45 - zwiedzanie pałacu

01

paź

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Orlik Miłosław

14:00
Siedleczek
VI Różaniec do granic

04

paź

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Spotkanie autorskie z Marcinem Walczakiem
Recital muzyczny promujący książkę "Wiedźmin"

07

paź

11:00
Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych i referendum 15 października?

TAK wezmę udział w wyborach i referendum

TAK wezmę udział, ale tylko w wyborach

TAK wezmę udział tylko w referendum

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: