Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak już po raz 9. został "Dzielnicowym Roku" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak już po raz 9. został "Dzielnicowym Roku"
19-07-2023 07:15   Janusz Ludwiczak
Już po raz 24. przyznano tytuł "Najlepszy Dzielnicowy Roku Powiatu Poznańskiego", który ma na celu podniesienie rangi dzielnicowego. Jednym z wyróżnionych jest aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

W poniedziałek z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji w auli Collegium Da Vinci w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, w trakcie których wyróżniono najlepszych dzielnicowych powiatu poznańskiego.

"Ten konkurs jest dla nas bardzo ważny. Organizujemy go od chwili powstania powiatu, czyli od 1999 roku. Przez ten czas wspieramy policjantów na wszelkie możliwe sposoby, m.in. budując i modernizując komisariaty, kupując samochody służbowe czy też dbając o jak najlepsze wyposażenie służb mundurowych. Obecnie, z przyczyn od nas niezależnych, kondycja finansowa samorządów nie jest najlepsza i coraz trudniej wygospodarować nam środki na kolejne inwestycje. Na tyle, na ile nas stać będzie, na tyle będziemy Was wspierać i pomagać. Robimy to, ponieważ wymyślone przez nas ponad dwadzieścia lat temu hasło „Bezpieczny powiat” nadal chcemy wypełniać treścią" – podkreślał Jan Grabkowski, starosta poznański.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu "Najlepszy Dzielnicowy Powiatu Poznańskiego Roku 2022". Pierwsze miejsce przyznano młodszemu aspirantowi Marcinowi Kalandykowi z Komisariatu Policji w Czerwonaku, wyróżnienie II stopnia otrzymał mł. asp. Jakub Ból z Komisariatu Policji w Pobiedziskach, zaś trzecią nagrodę otrzymał aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Zwycięzcy otrzymali gratulacje oraz nagrody w wysokości odpowiednio 3,5 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie oraz 1,5 tys. zł za trzecie.

Asp. sztab. Tomasz Kasprzak już po raz 9. został nagrodzony w konkursie "Dzielnicowy Roku Powiatu Poznańskiego", z czego dwukrotnie otrzymał pierwsze miejsce (za rok 2016 i 2017) i raz nagrodę II stopnia (2018).

– Dobry policjant musi być przyjazny i otwarty dla obywateli. Zawsze chciałem być mundurowym. Początkowo myślałem o wojsku, ale akurat życie sprawiło, że zostałem policjantem. Studia blokowały mi karierę mundurową, bo trzeba było mieć zaliczone wojsko. Po zakończeniu studiów zostałem przeniesiony do rezerwy, potem mogłem iść do wojska, ale wybrałem służbę w Policji – powiedział asp. sztab. Tomasz Kasprzak, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kostrzynie.

– Podoba mi się kontakt z ludźmi, cenię sobie to, że można pomóc. Zawsze chciałem być w terenie, wyjść do społeczeństwa, nigdy nie chciałem pracować tylko za biurkiem. Cenię sobie akcje edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Jestem zdania, że policjantem jest się 24 godziny. Będąc na wakacjach w Mielnie zatrzymałem nożownika. Idąc po bułki do sklepu, mężczyzna ranił inną osobę, groził ekspedientkom. Postanowiłem zareagować. Nie bałem się interweniować – dodaje asp. sztab. Tomasz Kasprzak.

Konkurs "Dzielnicowy Roku Powiatu Poznańskiego" organizowany jest od 1999 roku. Ma on na celu podniesienie rangi policjanta , a także propagowanie potrzeby współzawodnictwa pomiędzy dzielnicowymi, którzy w ten sposób są motywowani do jeszcze lepszego wypełniania swoich obowiązków służbowych. W tegorocznym konkursie wzięło udział siedemnastu dzielnicowych z terenu powiatu poznańskiego.

A z okazji przypadającego w poniedziałek, 24 lipca Święta Policji wszystkim mundurowym życzymy bezpiecznej i pełnej wyzwań służby.


Komentarze (4)

24-07-2023 14:25:00
Mieszkaniec
Nagrody odebrane! To teraz bierzcie się do roboty! Szczególnie penerstwo w swoich "bolidach" powinno zostać utemperowane i napruci kierowcy z Ukrainy pozbawieni pojazdów.
24-07-2023 12:41:43
@Nick
Może i wiadomo, ale to niedobra o tym mówić...
24-07-2023 10:06:08
Mieszkaniec
Gratulacje Najlepsi zawsze będą najlepszymi.
19-07-2023 09:12:58
Nick
Gratulacje. I przy okazji pytanie czy już wiadomo kto powywracał ławki przy Placu Kurdeszowym, jak potoczyła się ta sprawa. Czy złapano tego wandala?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: