Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Podoba mi się kontakt z ludźmi, cenię sobie to, że można pomóc" – wywiad z asp.Tomaszem Kasprzakiem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Podoba mi się kontakt z ludźmi, cenię sobie to, że można pomóc" – wywiad z asp.Tomaszem Kasprzakiem
06-04-2019 23:18   Janusz Ludwiczak
Na początku marca aspirant Tomasz Kasprzak otrzymał "Kryształową Gwiazdę". Wyróżnienie to otrzymują policjanci i policjantki, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy. Kostrzyński dzielnicowy pod koniec sierpnia ubiegłego roku zapobiegł samobójstwu. Rozmowa z asp. Tomaszem Kasprzakiem.

Janusz Ludwiczak, portal InfoKostrzyn.pl: W marcu otrzymał Pan Aspirant "Kryształową Gwiazdę". Za co wręczona została ta nagroda?
Asp. Tomasz Kasprzak: Jest to oznaczenie wręczane za ratowanie życia. Dostałem tą nagrodę za uratowanie osoby, która chciała popełnić samobójstwo. Zostałem powiadomiony, że mężczyzna chce się powiesić. Udało mi się zapobiec tej tragedii. Wszystko działo się w sierpniu na terenie Kostrzyna.

Duże to było przeżycie?
To był poryw chwili, impuls. Nie wahałem się wyważyć drzwi, udało mi się odciąć sznur, na którym chciał się powiesić mężczyzna. Czekałem do przyjazdu karetki i psychologa. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Minęło siedem miesięcy od tego zdarzenia. Czy mężczyzna dziękował?
Mężczyzna żyje, nie spotkałem się z nim. Za to bardzo dziękowała mi jego żona, że uratowałem życie jej mężowi.

Dlaczego Pan Aspirant zdecydował się zostać policjantem?
Zawsze chciałem być mundurowym. Początkowo myślałem o wojsku, ale akurat życie sprawiło, że zostałem policjantem. Studia blokowały mi karierę mundurową, bo trzeba było mieć zaliczone wojsko. Po zakończeniu studiów zostałem przeniesiony do rezerwy, potem mogłem iść do wojska, ale wybrałem służbę w Policji.

Jak długo pracuje Pan Aspirant w Policji?
W maju 2006 przyjąłem się do Policji, najpierw pełniłem służbę w Poznaniu, a rok później zostałem przeniesiony do Kostrzyna. Dzielnicowym jestem od 2011 roku.

Co się podoba w pracy Policji?
Podoba mi się kontakt z ludźmi, cenię sobie to, że można pomóc. Zawsze chciałem być w terenie, wyjść do społeczeństwa, nigdy nie chciałem pracować tylko za biurkiem. Cenię sobie akcje edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
Jestem zdania, że policjantem jest się 24 godziny. Będąc na wakacjach w Mielnie zatrzymałem nożownika. Idąc po bułki do sklepu, mężczyzna ranił inną osobę, groził ekspedientkom. Postanowiłem zareagować. Nie bałem się interweniować.

A jakie są najczęstsze problemy? Z jakimi sprawami się zgłaszają się mieszkańcy?
Najczęstsze są problemy rodzinne, począwszy od przemocy w rodzinie, sprzeczki o majątek. Później dopiero są sprawy dotyczącej kradzieży i włamań.

Na jakim obszarze gminy jest Pan Aspirant dzielnicowym?
Od 2011 roku do 2018 roku byłem dzielnicowym na obszarze wiejskim całej gminy, jednak ze względu na rozbudowę Siekierek i duży obszar powołano dodatkowego dzielnicowego, który ma rejon Siekierek, Trzeku, Czerlejna, Gwiazdowa i Skałowa. Ja mam teren wschodniej części gminy: od Jagodna po Glinkę, Buszkówiec, Iwno, Sanniki, Wiktorowo, Siedlec i Siedleczek, Brzeźno, Gułtowy, Klony, aż do Ługowin i Węgierskiego.

Co jest najtrudniejsze w pracy dzielnicowego?
Najtrudniejsza jest pomoc ludziom w przypadku przemocy w rodzinie. Zdarzają się również sprawy, gdzie policja jest wciągana w konflikty pomiędzy małżonkami i członkami rodziny. Nie zawsze dochodzi tam do przemocy.

Jak wygląda współpraca z gminą, instytucjami, organizacjami?
Bardzo dobra jest współpraca z gminą, dobrze układa się współpraca ze szkołami w Gułtowach, Iwnie i Brzeźnie. Nie zawsze można liczyć na współpracę z parafią w Czerlejnie.

W wolnym czasie...
Biegam, jednak ostatnio ze względu na inne obowiązki ostatnio musiałem ograniczyć sport. Poza tym remontuję obecnie mieszkanie. Mam również dwójkę dzieci, którymi się opiekuję.


R E K L A M A

Komentarze (3)

14-04-2019 22:58:31
klemens do Meg
A moze jakiesz konkrety gdzie na ul wrzesinskiej a na jakich osiedłach i zdjecia a pierdoły
07-04-2019 20:52:49
Obserwatorka
Tylko pogratujować i tak dalej działacz
07-04-2019 20:44:48
Meg
Gratuluje odwagi! Czy przy okazji Pan dzielnicowy jak również inni Panowie policjanci mogli by się również zająć kwestia parkowania na ulicy Wrzesińskiej gdzie obowiązuje zakaz a mino to samochody są zaparkowane od pon do pt cały dzień lub np parkowaniem na osiedlach gdzie właściciele posesji parkują tak ze przejechać nie można ani bezpiecznie wyjechać bo np ktoś parkuje zaraz przed zakrętem?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - FAS KS Fałkowo

23

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XII sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

wrz

Siekierki Wielkie
Rowerowy raj sąsiedzki szlakiem drewnianych kościołów: Siekierki - Czerlejno - Gułtowy - Siekierki

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert „Danuta, mężczyźni i żart” (piosenki Danuty Rinn) w wykonaniu Rafała Piechoty i Beaty Lerach
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 23.09. od godz. 8:00 w MGOK

[ wszystkie ]

Sonda
Ile kosztowała Cię szkolna wyprawka?

Przynajmniej 500 złotych

Od 500 do 800 złotych

Między 900 a 1000 zł

Powyżej 1000 zł

Na szczęście moje dzieci nie chodzą już do szkoły

Nie mam dzieci, sprawa mnie nie dotyczy


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: