Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tytuł Templum Libri od marszałka dla kostrzyńskiej biblioteki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Tytuł Templum Libri od marszałka dla kostrzyńskiej biblioteki
20-05-2023 01:38   Janusz Ludwiczak
Podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek marszałek Marek Woźniak przyznał tytuł "Templum Libri" za innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w województwie wielkopolskim za rok 2022. W gronie pięciu wyróżnionych znalazła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kostrzyn im. Kazimiery Iłłakowiczówny.

W czwartek, 18 maja w Concordia Design w Poznaniu odbyły się uroczystości związane z Wielkopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, podczas których marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak przyznał m.in. tytuły "Templum Libri" (Świątynia Ksiąg) za innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w województwie wielkopolskim za rok 2022. W tym gronie znalazło się pięć placówek: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach Wielkopolskich, Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, a także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kostrzyn im. Kazimiery Iłłakowiczówny.

Wyróżnienie zostało przyznane m.in. za osiągnięcie wysokich wyników czytelnictwa w województwie wielkopolskim.

W całej Wielkopolsce działa 647 placówek bibliotecznych, a ich księgozbiór to blisko 12 mln woluminów. W ubiegłym roku wielkopolskie biblioteki miały 444 tys. czytelników, którym wypożyczono 8,5 mln książek.

Dodajmy, że w tym roku kostrzyńska biblioteka obchodzi jubileusz 75-lecia.

– Obecnie w naszej bibliotece zapisanych jest 5205 czytelników, a księgozbiór liczy ponad 50 tysięcy książek. Oprócz głównej biblioteki i czytelni w Kostrzynie prowadzimy również cztery filie: w Czerlejnie, Gułtowach, Iwnie i Siekierkach – wylicza Małgorzata Kemnitz, dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn im. Kazimiery Iłłakowiczówny.

Z kostrzyńskiej biblioteki i czterech filii (w Czerlejnie, Iwnie, Gułtowach i Siekierkach) korzysta w sumie ponad 5 tysięcy czytelników.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

kwi

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zostań Gwiazdą" - finał Konkursu Piosenkarskiego dla dzieci młodzieży "Zostań Gwiazdą"

27

kwi

16:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Unia Swarzędz II

03

maj

10:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Msza św. za ojczyznę - obchody święta Konstytucji 3 Maja

23

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: