Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ostatnie pożegnanie radnego Pawła Perki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ostatnie pożegnanie radnego Pawła Perki
30-10-2022 07:28   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy Brzeźna, Siedlca, Siedleczka, Kostrzyna, strażacy, radni, władze gminy, rodzina i przyjaciele pożegnali w piątek radnego Pawła Perkę, który zmarł nagle w ubiegłą niedzielę w wieku 49 lat.
"Byłeś człowiekiem życzliwym, zawsze gotowym do pomocy, otwartym na ludzi i ich problemy, oddanym. Twoja pomoc była zawsze bezinteresowna a każdy kto się do Ciebie zwrócił z prośbą o nigdy nie usłyszał słowa odmowy" – mówił na pogrzebie Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Radny Paweł Perka zmarł nagle w ubiegłą niedzielę, 23 października w wieku 49 lat.

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... W smutku i żalu żegnamy dobrego człowieka, kochającego swoją rodzinę, swoją pracę. Niosącego dobro, pomoc potrzebującym, zawsze będącego blisko ludzi…" – mówił podczas uroczystości pogrzebowej Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Zaangażowany w życie społeczne gminy Kostrzyn, zawsze gotowy do pomocy i działania dla drugiego człowieka. Znakomicie układała się współpraca Pawła z sołtysami w jego okręgu czego efektem była organizacja wspólnych festynów Siedlec - Siedleczek - Brzeźno, służących integracji mieszkańców, których był pomysłodawcą i inicjatorem. We współpracy z sołtysami zabiegał o realizację inwestycji na terenach wiejskich, dzięki czemu sukcesywnie modernizowano drogę Brzeźno-Siedleczek, zabiegał o budowę Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego ze ścieżką pieszo-rowerową: Siedlec – Gułtowy PKP, a także uruchomienie bezpłatnej Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej.
Paweł włączał się we wszelkie inicjatywy społeczno kulturalne na terenie gminy, na swoim terenie szczególnie współpracował i wspierał Klub Sportowy Maratończyk Brzeźno, realizował wspólnie z druhami OSP prace gospodarcze przy Kościele Św. Mikołaja w Siedlcu oraz angażował się w organizację uroczystości patriotycznych i religijnych.
Wszyscy wiemy jakim byłeś człowiekiem: życzliwym, zawsze gotowym do pomocy, otwartym na ludzi i ich problemy, oddanym. Twoja pomoc była zawsze bezinteresowna a każdy kto się do Ciebie zwrócił z prośbą o nigdy nie usłyszał słowa odmowy. Byłeś oddanym przyjacielem… Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci żywych! Pawle Spoczywaj w pokoju
– dodał Grzegorz Banaszak.

Paweł Perka urodził się 17 grudnia 1972 roku. Od 2014 roku pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z okręgu nr 3: Siedlec – Siedleczek – Brzeźno.

W latach 2014-2018 był przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Spraw Komunalnych, a w obecnej kadencji od 2018 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetowo-Prawnej.

Przy jego dużym zaangażowaniu wybudowano boisko wielofunkcyjne wraz z szatniami dla dzieci przy szkole w Brzeźnie, zmodernizowano sieć grzewczą w szkole oraz zaadaptowano przyszkolny budynek dla potrzeb najmłodszych uczniów.

Działał jako strażak ochotnik – najpierw jako druh w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie, a od 20 lat w OSP Brzeźno.
Za niesienie pomocy poszkodowanym, społeczne bezinteresowne zaangażowanie, druh Paweł był wielokrotnie nagradzany i odznaczany między innymi: w 2010 r. uchwałą Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu Odznaką Strażak Wzorowy. W 2015 r. został odznaczony brązowym medalem, a pięć lat później srebrnym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Od 1994 roku związany był z Zakładem Komunalnym w Kostrzynie, pracował jako brygadzista Przepompowni i Wodociągów.

Paweł Perka zmarł nagle w niedzielę, 23 października w wieku 49 lat. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Kostrzynie.


R E K L A M A

Komentarze (2)

30-10-2022 16:07:40
mieszkaniec
[*] Spoczywaj w pokoju
30-10-2022 08:12:59
mieszkaniec
[*] Spoczywaj w pokoju
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: