Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy natleniają zbiorniki wodne, by nie padły ryby - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy natleniają zbiorniki wodne, by nie padły ryby
25-08-2022 08:16   Janusz Ludwiczak
W ostatnich dniach dużo słyszymy nie tylko o tonach śniętych ryb znalezionych w rzece Odrze. Kilkaset kilogramów padniętych ryb wyłowiono do tej pory z Jeziora Średzkiego. W Jeziorze Niepruszewskim wędkarze i strażacy odłowili ponad 400 kilogramów śniętych ryb. Na prośbę wędkarzy druhowie OSP Kostrzyn natleniają wodę na zbiornikach wodnych Glinianki w Iwnie-Cegielni.

– Zwrócili się do nas wędkarze z kostrzyńskiego koła Polskiego Związku Wędkarzy. W związku z przyduchą natleniamy wodę na zbiornikach wodnych "Glinianki Cegielnia Iwno". Mamy cztery pompy, które przepompowują wodę i natleniają zbiornik – wyjaśnia Piotr Sobczyński z OSP Kostrzyn.

Według informacji strażaków do tej pory w gminie Kostrzyn nie doszło do masowego padnięcia ryb. Nieco gorsza sytuacja jest w innych częściach Wielkopolski. W ubiegłym tygodniu w Jeziorze (Zalewie) Średzkim znaleziono kilkaset kilogramów padniętych ryb. Zamknięte zostało kąpielisko. Pobrane zostały próbki wody. Z przeprowadzonych badań wynika, że przyczyną śmierci ryb był bardzo niski poziom tlenu w wodzie.

Ponad 400 kilogramów śniętych ryb wyłowiono do tej pory z Jeziora Niepruszewskiego, położonego na terenie gmin Dopiewo i Buk. O znalezieniu śniętych ryb poinformowali wędkarze. Zwołany został sztab antykryzysowy.

– Znane są wstępne wyniki badań próbek wody (poziom natlenienia, przewodność, pH wody), pobranych w niedzielę, 21 sierpnia, z Jeziora Niepruszewskiego. Wszystko wskazuje, że powodem śmierci ryb jest przyducha. Na bardziej szczegółowe wyniki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jednocześnie strażacy wraz z wędkarzami przy użyciu specjalnych pomp będą dotleniali jezioro. Według szacunków strażaków z Buku, wyłowiono około 400 kilogramów śniętych ryb, a odłowiono 200 kilogramów żywych. Ze swej strony deklarujemy pomoc w doposażeniu strażaków, którzy prowadzą akcję – poinformował Jan Grabkowski, starosta poznański.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
22

cze

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Vitcovia Witkowo
(ostatni mecz w sezonie)

14:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Łopuchowo
(ostatni mecz w sezonie)

23

cze

15:00
KOSTRZYN, sala sesyjna (dawny dom parafialny), ul. Dworcowa 8
Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

25

cze

Czerlejno
Otwarcie wiatraka - koźlaka:
• zwiedzanie wnętrza
• warsztaty w młynopiekarni
• zabawy ludowe i taneczne
• wystawa dawnych maszyn rolniczych
w godz. 17:00-19:00

27

cze

18:00
IWNO, Park Mielżyńskich
Bieg z Wiankiem
- bieg dla dzieci (biuro zawodów od 16:00 do 17:30)

[ wszystkie ]

Sonda
Czy gminna komunikacja (KKP) powinna być uruchamiana także na ważne wydarzenia np. Kurdesz, biegi, dożynki, festyny?

TAK

NIE


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: