Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wóz strażacki z Kostrzyna zostanie przekazany druhom z Ukrainy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wóz strażacki z Kostrzyna zostanie przekazany druhom z Ukrainy
28-06-2022 13:03   Janusz Ludwiczak
Specjalistyczny samochód pożarniczy marki Tatra zostanie przekazany jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Feodosijiwskiej Rady Wiejskiej Rejonu Obuchowskiego w Obwodzie Kijowskim na Ukrainie.

33-letnia strażacka Tatra, która służyła kostrzyńskim druhom pierwotnie miała zostać sprzedana, gdyż pojazd uległ awarii, a jego naprawa była nieopłacalna. Sytuacja uległa jednak zmianie.

– Zwrócił się do nas starosta poznański, Jan Grabkowski czy nie bylibyśmy gotowi wspólnie podjąć się inicjatywy przekazania wozu strażackiego dla jednej z jednostek na Ukrainie. Postanowiliśmy odwołać przetarg na sprzedaż. Starosta zadeklarował, że auto zostanie wyremontowane, a gmina otrzymałaby środki. Rada Powiatu przeznaczyła właśnie 150 tysięcy złotych na remont pojazdu i doposażenie wozu – mówił podczas piątkowej sesji Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Wóz miałby trafić na Ukrainę jeszcze tego lata.

– Liczymy, że w ciągu miesiąca auto uda się naprawić, a w sierpniu przekażemy go Powiatowi, a ten dla jednostki na Ukrainie, która straciła swój wóz strażacki w wyniku działań wojennych – dodaje burmistrz Szymon Matysek.

Strażacka Tatra pochodzi z 1989 roku. Początkowo służyła Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 na poznańskim Łazarzu (przy ul. Grunwaldzkiej). Po 2000 roku trafiła do OSP Kostrzyn. Pojazd warty jest 54 800 zł – przynajmniej tyle została ustalona cena wywoławcza w ogłoszonym przetargu.

Środki otrzymane od Powiatu Poznańskiego w wysokości 150 tys. zł zostaną przeznaczone na remont pojazdu, a także jego doposażenie, a następnie wóz zostanie przekazany jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Feodosijiwskiej Rady Wiejskiej Rejonu Obuchowskiego w Obwodzie Kijowskim, dzięki czemu będzie służyć ukraińskim strażakom, którzy codziennie mają do czynienia z rosyjską napaścią.


R E K L A M A

Komentarze (3)

04-07-2022 21:46:15
Krzysztof
Wystarczyło iść do wyborów ostatnich i mieć wysoką frekwencję Ale w kostrzynie była cisz nikt nie namawiał do pójścia do urn. I tak wozy strażackie poszły do innych gmin A szkoda bo spróbować można było.
29-06-2022 13:37:28
Nowy
Nowa JRG ma powstać czyli z nowym autem będzie ciężko
28-06-2022 13:44:51
Mieszkaniec Kostrzyna
To teraz czas na nowy wóz w zamian za wysłużoną Tatrę
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: