Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie powstanie lodowisko - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie powstanie lodowisko
14-06-2022 10:52   Janusz Ludwiczak
Lodowisko, które powstanie przy ul. Powstańców Wielkopolskich służyć ma nie tylko zimą, ale też w ciągu roku, gdyż pełnić będzie ono również funkcję sali widowiskowej czy boiska sportowego w okresie wiosenno-letnio-jesiennym. Gmina Kostrzyn pozyskała blisko 10 mln zł z Polskiego Ładu na termomodernizację i remont kilku budynków, m.in. dawnego Domu Katolickiego przy ul. Dworcowej, a także obu szkół podstawowych w Kostrzynie oraz podstawówki w Brzeźnie, budynku OSP i przychodni w Gułtowach oraz świetlicy wiejskiej w Sokolnikach Klonowskich.

Ogłoszono wyniki drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W sumie samorządy w Wielkopolsce otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę 2 777 431 627 zł – to o blisko 800 milinów więcej niż w poprzedniej edycji.

Gmina Kostrzyn otrzyma blisko 10 milionów złotych (9.662.400,00 zł) "na poprawę efektywności energetycznej budynków i budowę lodowiska".

Budowę tego typu obiektu już kilka lat temu zapowiadały władze gminy Kostrzyn.

– Znacznie mniej kosztowną inwestycją niż basen będzie lodowisko, które będzie obiektem całorocznym. Będzie można tam zorganizować również turniej piłki plażowej latem, festyn, turniej koszykówki. Brakuje nam tego typu obiektu – mówił w 2018 roku Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Lodowisko powstanie przy ul. Powstańców Wielkopolskich, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, dokładnie pomiędzy Przedszkolem nr 2, żłobkiem i orlikiem.

– Przetarg na budowę lodowiska ogłosimy na przełomie III i IV kwartału. Niestety nie ma szans ze względów proceduralnych wybudować ten obiekt w tym roku – zaznaczył burmistrz podczas czwartkowej sesji absolutoryjnej.

W ramach pozyskanych środków z Polskiego Ładu przeprowadzona zostanie również kompleksowa termomodernizacja budynku Domu Katolickiego przy ul. Dworcowej. Prace mają objąć: ocieplenie dachu, ścian i fundamentów, wymianę okien, montaż nowej instalacji elektrycznej i grzewczej. Docelowo znajdzie się tutaj Sala Sesyjna Rady Miejskiej oraz miejsce do konferencji, konsultacji społecznych i innych wydarzeń.

Ponadto w Szkole Podstawowej nr 1 przy Piasta zostanie przeprowadzona termomodernizacja dachu, ocieplenie fundamentów, wymienione zostanie ogrzewanie, pojawi się nowa elewacja jedynki oraz wyremontowane zostanie wejście do szkoły wraz parkingiem i "tarasem" przy salach.

W "dwójce" zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne oraz zmieni się elewacja budynku przy ul. Powstańców Wielkopolskich 28a.

Remont przejdzie również podstawówka w Brzeźnie. Projekt obejmuje: termomodernizację fundamentów, ścian i dachu, wymianę okien, montaż pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną oraz oświetleniem LED.

W ramach środków otrzymanych z Polskiego Ładu przeprowadzona zostanie także termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Sokolnikach Klonowskich (ocieplenie ścian i dachu, wymiana okien i drzwi, nowa instalacja elektryczna, montaż instalacji fotowoltaicznej), remizy OSP w Gułtowach (remont elewacji, dachu i nowe opierzenie) oraz przychodni w Gułtowach (docieplona zostanie fasada budynku, wymienione zostaną okna i drzwi i wyremontowane zostanie wejście dla osób niepełnosprawnych).

– Całkowita wartość tych inwestycji zgodnie ze złożonym wnioskiem ma wynieść 10.736.000 złotych z czego dofinansowanie wyniesie 9.662.400,00 złotych. Zgodnie z deklaracją gmina Kostrzyn zrealizuje te zadania w ciągu 24 miesięcy od dnia ogłoszenia przetargu nieograniczonego na ich wykonanie – podsumowuje burmistrz Szymon Matysek.


R E K L A M A

Komentarze (2)

14-06-2022 23:40:57
stefek
to radnego labo głosować na innego
14-06-2022 11:24:45
mimi
a lampy na placu zabaw w Iwnie jak się nie świeciły tak nie świecą już od paru lat widocznie nie ma pieniędzy..

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej, komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych oraz komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej
► porządek obrad

28

mar

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie
- wybory sołtysa

30

mar

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
63. sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

01

kwi

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 20.03. w sekretariacie MGOK

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: