Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wbiją blisko 1,5 tys. pali {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wbiją blisko 1,5 tys. pali {►FILM}
28-04-2021 09:51   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się palowanie, które związane jest z utwardzaniem niestabilnego gruntu pod budowę dróg prowadzących do tunelu.

Kontynuowane są prace związane z budową dróg dojazdowych do tunelu (powstałego w zeszłym roku wiaduktu pod linią kolejową E20). W ubiegłym tygodniu ruszyło palowanie.

– Wbitych zostanie blisko półtora tysiąca pali. Prace związane są ze wzmocnieniem niestabilnego gruntu na odcinku od tunelu do "ronda południowego" metodą palowania. Samo palowanie potrwa ok. 3 tygodni. Obecnie wszystkie prace idą zgodnie z planem – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy "palowanie" przeprowadzi podwykonawca, firma Keller Polska. Prace te polegać będą na wbiciu do 1500 pali, wykonaniu betonowych kolumn, ułożeniu dwóch warstw geosyntetyku oraz wykonaniu poduszki geosyntetycznej z geowłókniny i kruszywa naturalnego. Na końcu ułożona zostanie nawierzchnia jezdni. Roboty będą kosztować ponad 3,6 mln zł.

– Środki finansowe zostały już zabezpieczone, nie będzie konieczności dokonywania zmian w budżecie. W ubiegłym roku otrzymaliśmy wsparcie rządowe w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zabezpieczona kwota w zupełności wystarczy – mówił podczas marcowej sesji burmistrz Szymon Matysek.

Budowę samego wiaduktu kolejowego udało się zakończyć już rok temu. Jednak ze względu na problemy jakie wystąpiły ze stabilnością gruntów budowa ta opóźni się o niespełna rok. Pierwotnie z centrum Kostrzyna na os. Grunwaldzkie pod linią kolejową Poznań-Warszawa mieliśmy przejechać w połowie tego roku.

– W sierpniu powinno być już gotowe połączenie dwóch osiedli: Strumiany-Południe z Grunwaldzkim. Prace idą zgodnie z nowym harmonogramem. Cała inwestycja zgodnie z umową powinna zakończyć się w kwietniu przyszłego roku – deklaruje burmistrz Szymon Matysek.

Obecnie prowadzone są prace związane z przebudową ulicy Średzkiej i budową "ronda północnego". Roboty prowadzone są również po drugiej stronie. Zakończyła się za to budowa ulicy Miłosza.

Budowa tunelu wraz z 3-kilometrowym układem drogowym będzie kosztować ponad 53 mln zł, z czego 14 i pół mln zł pokryła kolej (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe), a kolejne 9 mln zł Powiat Poznański. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Kostrzyn.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

sie

do 15-08-2022
Gułtowy
Qultowe Gułtowy

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

26

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

10

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: