Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grali w siatkówkę na pięciu boiskach równocześnie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Strumiany | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | Wróblewo
Grali w siatkówkę na pięciu boiskach równocześnie
06-12-2018 00:25   Janusz Ludwiczak
96 zawodniczek w wieku od 10 do 12 lat z 31 drużyn z całej Wielkopolski wzięło udział w III Otwartych Mistrzostwach w MiniSiatkówce Dziewcząt, które rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie z okazji 10-lecia istnienia Klubu Sportowego "Sokoły".

W III Otwartych Mistrzostwach w Mini Siatkówce Dziewcząt wzięło udział 96 zawodniczek w wieku 10, 11 i 12 lat z 31 drużyn z całej Wielkopolski. m.in. z reprezentacji klubów: Energetyk Poznań, Muks Jantar Kalisz, TKS Siatkarz Jarocin, UKS Lider Rokietnica, SP 1 Września, SKF KS Poznań, Orlik Miłosław, PKS Piast Poniec, UKS Szamotulanin Szamotuły, Volley Academy Września oraz gospodarze - Klub Sportowy "Sokoły Kostrzyn". Zawody odbywały się równocześnie na pięciu boiskach, a łącznie rozegrano 132 mecze.

– Tegoroczne III Otwarte Mistrzostwa w Mini Siatkówce Dziewcząt zorganizowane zostały dla upamiętnienia X-lecia założenia Klubu Sportowego "Sokoły Kostrzyn". W zawodach udział wzięło 31 drużyn - 7 drużyn w kategorii czwórek (rocznik 2006 i młodsze), 10 drużyn w kategorii trójek (rocznik 2007 i młodsze) oraz 16 drużyn w kategorii dwójek (rocznik 2008 i młodsze) – objaśnia Renata Lepczyk z Klubu Sportowego "Sokoły Kostrzyn".

– Po raz pierwszy w Kostrzynie zawody odbyły się w trzech kategoriach jednocześnie. W kategorii dwójek i trójek mecze rozgrywane były w dwóch rundach. W pierwszej rundzie rywalizacja odbywała się w systemie „każdy z każdym” w grupach na czas (przez 8 min.), miejsca zajęte w grupie kwalifikowały do drugiej rundy, w której, również w grupach w systemie „każdy z każdym”, drużyny walczyły o miejsca w turnieju. W kategorii czwórek mecze rozegrano w systemie każdy z każdym do 25 zdobytych punktów – dodaje Renata Lepczyk.

W kategorii dwójek najlepsza okazała się drużyna TKS Siatkarz Jarocin 1, drugie miejsce zajęły siatkarki z SKF KS Poznań, a na podium znalazła się jeszcze druga reprezentacja z Jarocina (TKS Siatkarz Jarocin 2)
Nagrody indywidualne w tej kategorii – statuetkę dla najlepszej siatkarki turnieju z gminy Kostrzyn otrzymała Karolina Wichtowska z Klubu Sportowego Sokoły, a statuetka dla najlepszej siatkarki spoza gminy trafiła do Dagmary Pasiak z TKS Siatkarz Jarocin 1.

Wśród "trójek" pierwsze miejsce zajęły siatkarki z TKS Siatkarz Jarocin, drugie miejsce z Energetyka Poznań, a trzecie reprezentantki MUKS Jantar Kalisz.
Nagrody indywidualne w kategorii trójek – statuetki dla najlepszej siatkarki wywalczyły Joanna Piotrowicz (TKS Siatkarz Jarocin) oraz Alicja Kasperczak (Energetyk Poznań).

Z kolei w kategorii czwórek na podium znalazły się dziewczyny z TKS Siatkarz Jarocin (1 miejsce), KS Sokoły Kostrzyn (2 miejsce) oraz z Lider Pobiedziska (3 miejsce).
Nagrody indywidualne w kategorii czwórek – statuetkę dla najlepszej siatkarki turnieju z gminy Kostrzyn otrzymała Wiktoria Nowicka (KS Sokoły Kostrzyn), natomiast statuetkę dla najlepszej siatkarki spoza gminy – Oliwia Pasiak (TKS Siatkarz Jarocin).

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy, natomiast trzem najlepszym drużynom zostały wręczone puchary oraz złote, srebrne i brązowe medale.

– Rywalizacja w ramach Otwartych Mistrzostw z zawodniczkami o bardzo wysokich umiejętnościach i poziomie wyszkolenia taktycznego była bardzo cennym doświadczeniem zarówno dla zawodniczek, jak i trenerów. Zawodniczki Klubu Sportowego "Sokoły Kostrzyn" właśnie zakończyły cykl szkoleń w ramach Rządowego Programu "Klub", na który nasz klub otrzymał w bieżącym roku dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych. Tegoroczny turniej był również wyzwaniem logistycznym dla organizatorów. Po raz pierwszy zostały przeprowadzone w nowej hali sportowej przy SP nr 1 w Kostrzynie jednocześnie rozgrywki w trzech kategoriach. Pozytywne emocje towarzyszące zmaganiom budujące drużynę, zdobyte doświadczenia, sprawnie przeprowadzone rozgrywki pozwalają uznać III Otwarte Mistrzostwa w Mini Siatkówce Dziewcząt za bardzo udane – podsumowuje Renata Lepczyk.


Komentarze (1)

06-12-2018 20:42:46
Michał
Gratulacje dla dziewcząt z K.S. Sokoły Kostrzyn. Drużyna na medal!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lut

18:00
SOKOLNIKI, świetlica
Wybory sołeckie - sołectwo Strumiany

19

lut

18:30
CZERLEJNO, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa, ul. Kostrzyńska 4
Wybory sołeckie - sołectwo Czerlejno

20

lut

07:45
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - sołectwo Węgierskie (+Ługowiny)

21

lut

18:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - sołectwo Gwiazdowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborch sołeckich?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: