Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nawet 7 tys. zł na likwidację "kopciucha" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nawet 7 tys. zł na likwidację "kopciucha"
27-01-2021 00:23   Janusz Ludwiczak
Powiat Poznański także w tym roku dofinansuje wymianę pieców opalanych węglem lub innym paliwem stałym na proekologiczne systemu ogrzewania. Mieszkańcy mogą otrzymać nawet 80% dofinansowania na wymianę kotła czy starego pieca na węgiel.

Od 2018 roku Starostwo Powiatowe w Poznaniu realizuje program wymiany starych pieców.

– Program kierowany jest do mieszkańców powiatu poznańskiego – do osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, a także przedsiębiorców. Wnioskodawcy muszą posiadać nieruchomość na terenie powiatu i prawo do jego posiadania (księgę wieczystą). Dofinansowanie mogą otrzymać wnioskodawcy, którzy zdecydują się na likwidację pieców opalanych węglem i innym paliwem stałym oraz zamianę ich na proekologiczne systemy ogrzewania np. na ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie za pomocą nowego kotła zasilanego paliwem gazowym, pompę ciepła czy grzewanie za pomocą nowego kotła zasilanego olejem opałowym – tłumaczy Lucjan Wygnaniec z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa starostwa powiatowego w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się wymienić "kopciucha" na bardziej ekologiczne systemy ogrzewania, nie zatruwające środowiska i powodujących przekroczenia pyłów zawieszonych Pm10 mogą otrzymać do 7 tysięcy złotych dofinansowania, a w przypadku wspólnoty mieszkaniowej do 14 tys. zł.

Wnioski na dotację zmiany systemu ogrzewania przyjmowane będą od 8 do 28 lutego w Starostwie Powiatowym przy ul. Jackowskiego 18 w Poznaniu – osobiście w kancelarii bądź korespondencyjnie.

Więcej informacji na temat programu likwidacji starych źródeł energii można znaleźć na stronach internetowych Powiatu Poznańskiego.

A w całym 2020 roku Powiat Poznański otrzymał 200 wniosków, z czego przyznano 158 dotacji i zlikwidowano 169 urządzeń na paliwo stałe, czyli kotłów, pieców i tych źródeł ciepła, co nie spełniają wymagań.

Jak już informowaliśmy w gminie Kostrzyn realizowany jest podobny program, w którym można uzyskać dofinansowanie w kwocie do 5 tys. zł na wymianę źródła ciepła w ramach programu "Kostrzyńska Kampania Antysmogowa".

W ciągu ostatnich dwóch lat do urzędu wpłynęło 160 wniosków, z czego dotację otrzymały 143 osoby na łączną kwotę blisko pół miliona złotych (454 033,50 zł). W ramach projektu do tej pory nieekologiczne piece zostały wymienione na 70 pieców na paliwo stałe, 53 pieców gazowych, 3 piece elektryczne i 4 pompy ciepła. 71 pieców zostało wymienionych na terenie miasta Kostrzyn a 59 na terenie pozostałych miejscowości w gminie Kostrzyn. W tym roku również przyjmowane będą wnioski. W 2021 r. na wymianę pieców zaplanowano 200 tys. zł.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

maj

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Orkan Śmiłowo

02

maj

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Sokół Mieścisko

14:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Jadwiżański KS Poznań

09

maj

14:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS 1999 Łopuchowo

16

maj

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: