Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spalali w piecu palety, ramy okienne, a nawet podkłady kolejowe - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Spalali w piecu palety, ramy okienne, a nawet podkłady kolejowe
05-03-2020 16:01   Janusz Ludwiczak
500-złotowy mandat otrzymali mieszkańcy: centrum Kostrzyna, osiedla Grunwaldzkiego i Brzeźna, którzy spalali w piecu szkodliwe materiały, takie jak palety, ramy okienne i inne odpady drewniane, a nawet podkłady kolejowe i ulotki.

W czwartek pracownicy Urzędu Miejskiego w Kostrzynie wraz z dzielnicowym st. asp. Tomaszem Kasprzakiem przeprowadzili kontrole na terenie miasta i gminy Kostrzyn.

– Podczas kontroli ujawniono trzy posesje, na których spalano w piecu odpady w postaci palet, ram okiennych, innych odpadów drewnianych, podkładów kolejowych i ulotek. Sprawcy zostali ukarani 500-złotowym mandatem – wyjaśnia st. asp. Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Ukarani zostali jedni z mieszkańców centrum Kostrzyna oraz osiedla Grunwaldzkiego. Trzeci mandat otrzymał mieszkaniec Brzeźna.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada ukarany został mieszkaniec Kostrzyna, który palił węgiel brunatny. Więcej o tym w artykule: Spalał węgiel brunatny – ukarała go policja.

Trwa "Kostrzyńska Kampania Antysmogowa".

– Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego wraz z funkcjonariuszami Policji przeprowadzają kontrole w zakresie spalania odpadów w paleniskach pieców domowych. Kontrolowane są piece, co do których zachodzi podejrzenie, że spalane są w nich śmieci lub paliwa zakazane. Zespół kontrolny ma prawo do wejścia na nieruchomość prywatną w godzinach od 6:00 do 22:00 na podstawie upoważnienia Burmistrza Gminy Kostrzyn oraz przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska.
W czasie kontroli należy przedstawić pracownikowi certyfikat jakości węgla, zawierający wyniki badań jakości opału, dowód zakupu opału oraz pełną informację produktową. Ww. dokumentów należy domagać się w trakcie zakupu od sprzedawcy opału
– informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

Osoba naruszająca przepisy może zostać ukarana mandatem w wysokości 500 zł lub grzywną w wysokości 5 000 zł, w przypadku skierowania sprawy do Sądu.

Podejrzenie spalania odpadów można zgłaszać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kostrzynie, przy ul. Dworcowej 5 w pok. 32 lub 28, telefonicznie: 61 8178 565 wew. 19 lub 11 bądź też na adres e-mail: smog@kostrzyn.wlkp.pl.

Zgłoszenia najlepiej zgłaszać w Komisariacie Policji przy ul. Półwiejskiej 1a - tel. 61 841 32 10 lub 61 841 56 13 bądź też 61 841 56 12.

– Dymy wydostające się z kominów domów mogą wyglądać bardzo różnie. W zależności od tego co spalane jest w piecach domowych, dymy przybierają różne zabarwienie. Kolor i gęstość dymu nie musi jednak być wyznacznikiem tego, że ktoś pali np. butelkami po napojach. Wpływ na kolor i gęstość dymu ma nie tylko jakość i rodzaj opału, a także inne uwarunkowania, np. wiek pieca, stopień zanieczyszczenia komina, warunki atmosferyczne itp. Ilość, gęstość, kolor i zapach dymu z identycznego paliwa mogą się bardzo różnić w zależności od tego, przez które z etapów spalania dym przeszedł (od panujących w palenisku temperatur). Im temperatura paleniska jest wyższa, tym dymu jest mniej i nie jest to już gęsta chmura – informują kostrzyńscy urzędnicy.


Komentarze (5)

05-03-2020 21:55:46
Red
@ czyste powietrze w Kostrzynie trzeba by było zapłacić urzędnikom za prace w nadgodzinach albo w porze nocnej z budżetu gminy a pieniądze z mandatów trafiły by do budżetu państwa
05-03-2020 20:15:30
Bocchi
Mandat 500zl to nic.... powinno być 5000zl za zabijanie śmeciami sąsiadów....!!!!
05-03-2020 18:58:47
Kostrzynski Pyra
Po sezonie grzewczym proponuje kontrole w parkach i mandaty dla niesprzatajacych po psach .
05-03-2020 18:56:47
Czyste powietrze w Kostrzynie
Kontrole należy robić wieczorami i karać bezwględnie trucicieli.
05-03-2020 17:23:40
500zl
To kpina powinno byc 1500 mandatu minimum

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

cze

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach prezydenckich?

TAK - zagłosuję tradycyjnie w lokalu

TAK - zagłosuję korespondencyjnie

NIE - nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: