Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pytają czy kostrzyńska komunikacja wymaga zmian - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pytają czy kostrzyńska komunikacja wymaga zmian
02-12-2020 17:23   Janusz Ludwiczak
Czy potrzebne są zmiany godzin kursowania autobusów? Czy powinny powstać nowe przystanki? Jakich połączeń brakuje? – do końca roku można wyrażać swoje opinie w specjalnej ankiecie.

Z inicjatywą na temat funkcjonowania Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej (KKP) wyszła Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn.

– Nasz pomysł na utworzenie ankiety na temat Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej wziął się stąd, że słyszeliśmy jako radni Młodzieżowej Rady wiele słów na temat komunikacji u nas w gminie. Pytano nas między innymi dlaczego autobusy kursują o zupełnie innych godzinach niż Koleje Wielkopolskie. Zauważyliśmy, że podczas roku szkolnego rozkłady jazdy zostały podporządkowane pod szkoły, aby dzieci mogły bezpiecznie do niej dojeżdżać. Owszem zgadzamy się z tym, lecz zapominamy tutaj o innych osobach czyli nastolatkach, osobach starszych - które również mają swoje obowiązki jak praca czy szkoła i muszą dojechać np. do Poznania. Mieszkając na okolicznych wioskach mieszkańcy nie dostaną się do Kostrzyna niczym innym niżeli samochód, ale może to być również autobus – wyjaśnia Natalia Meller, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

W ankiecie można wypowiedzieć się czy zmian wymaga rozkład jazdy – godziny kursowania, przebiegi tras, a także czy powinny powstać nowe przystanki. Autorzy pytają również jakich brakuje połączeń.

– Zauważyliśmy problem od naszych mieszkańców, który ubolewają nad tym, że aby jechać autobusem i zdążyć na pociąg muszą jeszcze często dodatkowo czekać na niego w Kostrzynie na peronie, a wracając z Poznania muszą robić dokładnie to samo. Sami jeździliśmy również autobusami KKP i nie było nam to na rękę, kiedy musieliśmy czekać na pociąg lub powrót autobusem do domu – przyznaje Natalia Meller.

Opinie na temat Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej można składać do końca roku - tutaj.

– Następnie wraz z wszystkimi przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn rozpatrzymy wszystkie ankiety i wyciągniemy z nich wnioski i przedstawimy je Mateuszowi Olejniczakowi z Zakładu Komunalnego, aby porozmawiać co warto zmienić w funkcjonowaniu KKP. Mamy nadzieję, że pomożemy naszym mieszkańcom w sprawnej i dobrej komunikacji autobusowej, ponieważ sami jesteśmy częścią naszej Gminy Kostrzyn – podsumowuje Natalia Meller z Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Kostrzyńska Komunikacja Publiczna, która funkcjonuje od września 2018 r. pojawiła się w ogólnopolskim serwisie do wyszukiwania i planowania podróży jakdojade.pl, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE: Ankieta na temat komunikacji miejskiej na terenie Gminy Kostrzyn


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

do 29-05-2022
KOSTRZYN, Plac Kurdeszowy (polana przy ul. Estkowskiego)
42. Kurdesz Kasztelański

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Finału Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Dwójek Dziewcząt

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

18:00
Kostrzyn
X Kurdeszowa (Za)dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: