Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńska komunikacja w jakdojade ułatwi wyszukiwanie połączeń po aglomeracji - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńska komunikacja w jakdojade ułatwi wyszukiwanie połączeń po aglomeracji
26-11-2020 06:00   Janusz Ludwiczak
Kostrzyńska Komunikacja Publiczna pojawiła się w ogólnopolskim serwisie do wyszukiwania i planowania podróży jakdojade.pl.
– Mieszkańcy naszej gminy mogą zobaczyć jak dotrzeć z punktu A do punktu B przy użyciu KKP, Kolei Wielkopolskich czy ZTM Poznań – zaznacza Łukasz Szał z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Jakdojade.pl to polski serwis internetowy przeznaczony do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych i planowania podróży transportem zbiorowym. System działa w wielu polskich miastach – m.in. w Poznaniu, a także we Wrocławiu, w Trójmieście, Krakowie. Od niedawna pojawił się również Swarzędz (Swarzędzka Komunikacja Autobusowa i autobusy linii nr 400, 401, 405, 406, 407, 412). Od teraz w serwisie jakdojade.pl dostępna jest również Kotrzyńska Komunikacja Publiczna.

– Inicjatorem dołączenia do projektu jakdojade.pl przez naszą gminę był śp. Tomasz Janiak, pierwsze spotkanie na ten temat odbyło się jesienią 2019 roku. Zauważyliśmy, że aplikacja zyskuje na popularności, a mieszkańcy naszej gminy sugerowali, że mają potrzebę sprawdzić w jednym miejscu np. jak dojechać komunikacją publiczną z miejscowości położonej w naszej gminie do Poznania. Mieszkańcy naszej gminy mogą w jednym miejscu zobaczyć jak dotrzeć przy z punktu A do punktu B przy użyciu transportu zbiorowego (w tym: Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej, Kolei Wielkopolskich, ZTM czy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej) – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Łukasz Szał z Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

I tak dla przykładu mieszkańcy Trzeku czy Czerlejnka mogą nie tylko sprawdzić o której godzinie z danego przystanku odjeżdża autobus linii nr 462 do Kostrzyna, ale wyszukać odpowiedniej przesiadki na pociąg i dalej sprawdzić jakim tramwajem dojadą np. do urzędu marszałkowskiego czy na Stary Rynek w Poznaniu.

Można też sprawdzić kursy np. z Iwna o Swarzędza czy z Siekierek do Lubonia.

– Aplikacja ta pomoże w planowaniu podróży wszędzie tam gdzie dociera komunikacja publiczna w ramach Aglomeracji Poznańskiej. Jest to spore ułatwienie dla mieszkańców – zaznacza Łukasz Szał z kostrzyńskiego urzędu gminy.

Rozkłady jazdy w serwisie jakdojade.pl mają być na bieżąco aktualizowane.

Dodajmy, że aktualne rozkłady jazdy wszystkich autobusów Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej i innych linii dojeżdżających m.in. do Siekierek czy Trzeku, a także godziny odjazdów pociągów ze stacji Gułtowy, Kostrzyn Wlkp. i Paczkowo oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informujemy o zmianach w kursowaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: