Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńska komunikacja w jakdojade ułatwi wyszukiwanie połączeń po aglomeracji - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńska komunikacja w jakdojade ułatwi wyszukiwanie połączeń po aglomeracji
26-11-2020 06:00   Janusz Ludwiczak
Kostrzyńska Komunikacja Publiczna pojawiła się w ogólnopolskim serwisie do wyszukiwania i planowania podróży jakdojade.pl.
– Mieszkańcy naszej gminy mogą zobaczyć jak dotrzeć z punktu A do punktu B przy użyciu KKP, Kolei Wielkopolskich czy ZTM Poznań – zaznacza Łukasz Szał z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Jakdojade.pl to polski serwis internetowy przeznaczony do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych i planowania podróży transportem zbiorowym. System działa w wielu polskich miastach – m.in. w Poznaniu, a także we Wrocławiu, w Trójmieście, Krakowie. Od niedawna pojawił się również Swarzędz (Swarzędzka Komunikacja Autobusowa i autobusy linii nr 400, 401, 405, 406, 407, 412). Od teraz w serwisie jakdojade.pl dostępna jest również Kotrzyńska Komunikacja Publiczna.

– Inicjatorem dołączenia do projektu jakdojade.pl przez naszą gminę był śp. Tomasz Janiak, pierwsze spotkanie na ten temat odbyło się jesienią 2019 roku. Zauważyliśmy, że aplikacja zyskuje na popularności, a mieszkańcy naszej gminy sugerowali, że mają potrzebę sprawdzić w jednym miejscu np. jak dojechać komunikacją publiczną z miejscowości położonej w naszej gminie do Poznania. Mieszkańcy naszej gminy mogą w jednym miejscu zobaczyć jak dotrzeć przy z punktu A do punktu B przy użyciu transportu zbiorowego (w tym: Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej, Kolei Wielkopolskich, ZTM czy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej) – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Łukasz Szał z Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

I tak dla przykładu mieszkańcy Trzeku czy Czerlejnka mogą nie tylko sprawdzić o której godzinie z danego przystanku odjeżdża autobus linii nr 462 do Kostrzyna, ale wyszukać odpowiedniej przesiadki na pociąg i dalej sprawdzić jakim tramwajem dojadą np. do urzędu marszałkowskiego czy na Stary Rynek w Poznaniu.

Można też sprawdzić kursy np. z Iwna o Swarzędza czy z Siekierek do Lubonia.

– Aplikacja ta pomoże w planowaniu podróży wszędzie tam gdzie dociera komunikacja publiczna w ramach Aglomeracji Poznańskiej. Jest to spore ułatwienie dla mieszkańców – zaznacza Łukasz Szał z kostrzyńskiego urzędu gminy.

Rozkłady jazdy w serwisie jakdojade.pl mają być na bieżąco aktualizowane.

Dodajmy, że aktualne rozkłady jazdy wszystkich autobusów Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej i innych linii dojeżdżających m.in. do Siekierek czy Trzeku, a także godziny odjazdów pociągów ze stacji Gułtowy, Kostrzyn Wlkp. i Paczkowo oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informujemy o zmianach w kursowaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

sty

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert zespołu "Castle Bras" z okazji Dnia Babci i Dziadka
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Poznańska 33, od 17 stycznia 2022 roku od godziny 8:00

22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: