Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pociągiem może jechać jedynie 100 osób. Koleje Wielkopolskie zawiesiły już 8 połączeń {ROZKŁAD} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pociągiem może jechać jedynie 100 osób. Koleje Wielkopolskie zawiesiły już 8 połączeń {ROZKŁAD}
31-03-2020 00:11   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku Koleje Wielkopolskie zawiesiły kolejne dwa połączenia z Kostrzyna, Gułtów i Paczkowa w kierunku Poznania i Wrześni. Jest to związane z wprowadzeniem stanu epidemicznego i znacznym spadkiem ilości pasażerów. W pociągach obowiązują podobne zasady do w przypadku autobusów. Liczba przewożonych osób musi odpowiadać połowie miejsc siedzących w pojeździe.

Jak już informowaliśmy na początku ubiegłego tygodnia w związku ze znacznym spadkiem ilości pasażerów oraz wprowadzeniem stanu epidemicznego Koleje Wielkopolskie wycofały pięć połączeń z Kostrzyna, Gułtów i Paczkowa do Poznania i Wrześni. Od poniedziałku zawieszono kolejne dwa połączenia.

– Nieczynne są szkoły, wiele osób pracuje zdalnie, sporo zakładów pracy ma przerwę. Mamy bardzo niską frekwencję, dlatego do 13 kwietnia wycofanych zostało w sumie 38 pociągów w całym regionie – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Marek Nitkowski, członek zarządu Kolei Wielkopolskich.

– Pozostały jedynie pociągi, które pełnią rolę dowożących do i z pracy dla tych grup zawodowych, które korzystają z pociągów, np. ok. godz. 6, 7 i po południu ok. 14-15 – dodaje Marek Nitkowski, wiceprezes Kolei Wielkopolskich.

I tak w dni robocze z Kostrzyna do Poznania pozostało 16 zamiast 22 połączeń (o godz. 4:47, 5:41, 6:55, 8:02, 8:33, 9:47, 10:56, 12:44, 13:56, 14:53, 17:24, 20:10, 20:26, 21:15, 21:28 i 22:10). Podobnie jest w kierunku przeciwnym do Wrześni i Konina.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów ze stacji Kostrzyn Wielkopolski, Gułtowy i Paczkowo oraz z dworca Poznań Główny wraz z uwzględnionymi zawieszonymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie "Komunikacja" na stronie www.komunikacja.infokostrzyn.pl.

To nie jedyne zmiany, jakie czekają na pasażerów korzystających z pociągów. Podobnie jak w przypadku autobusów komunikacji publicznej również w pociągach zajęte może być co drugie miejsce, a liczba przewożonych osób musi odpowiadać połowie miejsc siedzących w pojeździe.

– Zastosowaliśmy się podobnie jak jest to w komunikacji miejskiej. Każdy z pojazdów posiada czytelną informację, ile miejsc jest dostępnych. Jest to połowa zadysponowanych miejsc, które przeznaczone są do przewozów.
Dostosowujemy zestawienia składów pociągów do takiej liczby dostępnych miejsc, by zakażenie się pasażerów i naszych pasażerów było jak najmniejsze
– tłumaczy Marek Nitkowski, wiceprezes Kolei Wielkopolskich.

Oznacza to, że pociągami może podróżować ok. 100 osób. Pociągi typu Elf mają 204 miejsca siedzące, a więc do takiego pojazdu mogą wsiąść jedynie 102 osoby. Z kolei na pokład najnowszych składów typu Elf2, które w zeszłym roku zakupił Urząd Marsz może wejść jedynie 141 pasażerów (skład ma 282 miejsca siedzące).

Dodajmy, że podobne zasady obowiązują tak samo w Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej – do autobusu może wsiąść jedynie 16 osób. Tak samo jest w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Autobusem może jechać tylko 16 osób

ZOBACZ TAKŻE: W 105-tce może podróżować tylko 8 osób. Tramwaje pojadą częściej


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: