Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pociągiem może jechać jedynie 100 osób. Koleje Wielkopolskie zawiesiły już 8 połączeń {ROZKŁAD} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pociągiem może jechać jedynie 100 osób. Koleje Wielkopolskie zawiesiły już 8 połączeń {ROZKŁAD}
31-03-2020 00:11   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku Koleje Wielkopolskie zawiesiły kolejne dwa połączenia z Kostrzyna, Gułtów i Paczkowa w kierunku Poznania i Wrześni. Jest to związane z wprowadzeniem stanu epidemicznego i znacznym spadkiem ilości pasażerów. W pociągach obowiązują podobne zasady do w przypadku autobusów. Liczba przewożonych osób musi odpowiadać połowie miejsc siedzących w pojeździe.

Jak już informowaliśmy na początku ubiegłego tygodnia w związku ze znacznym spadkiem ilości pasażerów oraz wprowadzeniem stanu epidemicznego Koleje Wielkopolskie wycofały pięć połączeń z Kostrzyna, Gułtów i Paczkowa do Poznania i Wrześni. Od poniedziałku zawieszono kolejne dwa połączenia.

– Nieczynne są szkoły, wiele osób pracuje zdalnie, sporo zakładów pracy ma przerwę. Mamy bardzo niską frekwencję, dlatego do 13 kwietnia wycofanych zostało w sumie 38 pociągów w całym regionie – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Marek Nitkowski, członek zarządu Kolei Wielkopolskich.

– Pozostały jedynie pociągi, które pełnią rolę dowożących do i z pracy dla tych grup zawodowych, które korzystają z pociągów, np. ok. godz. 6, 7 i po południu ok. 14-15 – dodaje Marek Nitkowski, wiceprezes Kolei Wielkopolskich.

I tak w dni robocze z Kostrzyna do Poznania pozostało 16 zamiast 22 połączeń (o godz. 4:47, 5:41, 6:55, 8:02, 8:33, 9:47, 10:56, 12:44, 13:56, 14:53, 17:24, 20:10, 20:26, 21:15, 21:28 i 22:10). Podobnie jest w kierunku przeciwnym do Wrześni i Konina.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów ze stacji Kostrzyn Wielkopolski, Gułtowy i Paczkowo oraz z dworca Poznań Główny wraz z uwzględnionymi zawieszonymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie "Komunikacja" na stronie www.komunikacja.infokostrzyn.pl.

To nie jedyne zmiany, jakie czekają na pasażerów korzystających z pociągów. Podobnie jak w przypadku autobusów komunikacji publicznej również w pociągach zajęte może być co drugie miejsce, a liczba przewożonych osób musi odpowiadać połowie miejsc siedzących w pojeździe.

– Zastosowaliśmy się podobnie jak jest to w komunikacji miejskiej. Każdy z pojazdów posiada czytelną informację, ile miejsc jest dostępnych. Jest to połowa zadysponowanych miejsc, które przeznaczone są do przewozów.
Dostosowujemy zestawienia składów pociągów do takiej liczby dostępnych miejsc, by zakażenie się pasażerów i naszych pasażerów było jak najmniejsze
– tłumaczy Marek Nitkowski, wiceprezes Kolei Wielkopolskich.

Oznacza to, że pociągami może podróżować ok. 100 osób. Pociągi typu Elf mają 204 miejsca siedzące, a więc do takiego pojazdu mogą wsiąść jedynie 102 osoby. Z kolei na pokład najnowszych składów typu Elf2, które w zeszłym roku zakupił Urząd Marsz może wejść jedynie 141 pasażerów (skład ma 282 miejsca siedzące).

Dodajmy, że podobne zasady obowiązują tak samo w Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej – do autobusu może wsiąść jedynie 16 osób. Tak samo jest w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Autobusem może jechać tylko 16 osób

ZOBACZ TAKŻE: W 105-tce może podróżować tylko 8 osób. Tramwaje pojadą częściej


Komentarze (1)

05-04-2020 00:20:10
pasazerka
To czym do pracy.Wycofane pociągi i ograniczenia liczb pasażerów.Ktos nie mysli
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: