Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Burmistrz spotkał się z mieszkańcami osiedla Grunwaldzkiego i Kórnickiego {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Burmistrz spotkał się z mieszkańcami osiedla Grunwaldzkiego i Kórnickiego {► FILM}
07-03-2020 00:42   Janusz Ludwiczak
Aż 2 godziny trwało spotkanie dla mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego i Kórnickiego, podczas którego omawiano stan zaawansowania budowy tunelu i przebudowy dróg, a także przedstawiono plan budowy ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Kórnickiej. W rejonie ulic Grunwaldzkiej i Żeromskiego ma z kolei powstać osiedle mieszkaniowe, na którym mogłyby znaleźć się 5-piętrowe bloki.

Po brzegi wypełniła się w czwartkowy wieczór sala restauracji "U Krzysztofa". Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Grzegorz Banaszak zorganizował spotkanie dla mieszkańców osiedli: Grunwaldzkiego i Kórnickiego, w którym wziął udział burmistrz Szymon Matysek i komendant kostrzyńskiej policji. Uczestniczyło w nim ponad 230 osób.

Na początku spotkania burmistrz zapowiedział, że do 30 czerwca 2021 r. oddany zostanie do użytku tunel wraz z układem drogowym. To jednak nie jedyne inwestycje jakie są planowane na osiedlu Grunwaldzkim i Kórnickim w Kostrzynie.

– Zostanie nam jeszcze 3 Maja, Wiosny Ludów, Kwiatowa, Witosa i łącznik do Matejki. Myślę, że w ciągu 4-5 lat uda się to zrealizować. Jeszcze w tym roku przebudowana zostanie ul. Powstańców Wielkopolskich, chcemy by na 1 września była gotowa nowa droga do powstającego przedszkola. Myślimy również by puścić autobus ulicą Liliową i Wyszyńskiego, mielibyśmy wtedy linię na os. Grunwaldzkim – zapowiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Burmistrz poinformował mieszkańców, że planowana jest przebudowa ulicy Wiosny Ludów, pomiędzy Astrową a Grunwaldzką.

W trakcie spotkanie włodarz gminy poinformował również o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Żeromskiego. Docelowo w tej części Kostrzyna miałyby powstać bloki mieszkalne.

– Chodzi o 10-hektarowy teren. Preferujemy zabudowę wielorodzinną do 6 kondygnacji z możliwością usług o charakterze edukacyjno-oświatowym. Chcielibyśmy sprzedać ten grunt jednorazowo. Rozważaliśmy podział na mniejsze działki, ale sprzedaż trwałaby zbyt długo, musielibyśmy również na siebie wziąć budowę dróg – wskazywał burmistrz Szymon Matysek.

Omawiano również temat budowy ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Kórnickiej.

– Powstaje market na os. Kórnickim. Pozyskaliśmy 150 tys. zł od inwestora. Niebawem ogłosimy przetarg. Na wysokości ulicy Bławatkowej powstanie azyl i przejście dla pieszych. Drugi azyl powstanie przy Liliowej – objaśniał burmistrz.

Z kolei przebudowa samej ulicy Liliowej ma zakończyć się do końca listopada.

W trakcie czwartkowego spotkania poruszano również temat bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańców osiedli Kórnickiego i Grunwaldzkiego. Największą dyskusję wzbudziła sprawa parkujących samochodów w ciągu ulicy Wiosny Ludów.

– Zdajemy sobie sprawę, że ograniczenie prędkości do 30 km/h jest fikcyjne. Pojawią się tam jednak patrole – zaznaczył podinspektor Krzysztof Kliński, komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Jedna z mieszkanek zwróciła również uwagę na to, że wielu kierowców przekracza znacznie dozwoloną prędkość na ul. Kórnickiej, szczególnie na odcinku równoległym do torów kolejowych.

– Potwierdzam. Ulica Kórnicka pojawia się często na Krajowej Mapie Zagrożeń. Jednak jest to zadanie dla Wydziału Ruchu Drogowego, a nie dla policji w Kostrzynie. Przekażemy drogówce wszystkie sygnały – powiedział podinsp.. Krzysztof Kliński.

Nie zabrakło również tematów związanych z ochroną środowiska.

– Stoimy na przejeździe. Czy nie da się coś zrobić z tym smrodem? – pytał jeden z mieszkańców?

– Przepompowni nie da się przenieść w inne miejsce. Rozważamy rozbudowę oczyszczalni. Docelowo ścieki miałby trafiać bezpośrednio do oczyszczalni – odpowiedział burmistrz Szymon Matysek.

Na zakończenie omawiano kwestię smogu.

– Przyjęliśmy taktykę, że najpierw pouczamy, a jeśli to nie pomaga to wtedy karzemy. W styczniu i lutym przeprowadziliśmy łącznie 12 kontroli. Wystawiliśmy 6 mandatów w wysokości od 100 do 500 złotych. Pracownicy Urzędu Miejskiego zostali przeszkoleni, mogą pobierać próbki. Na podstawie przeprowadzonych badań próbek mogą skierować sprawę do sądu – tłumaczył podinsp. Krzysztof Kliński, komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie.

– W ubiegłym roku w ramach programu "Czyste powietrze" wymieniono 54 piece. W tym roku zakładamy, że zainteresowanie będzie znacznie większe – dodał Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Pod koniec spotkania burmistrz przeprosił mieszkańców za utrudnienia, z jakimi się spotykają w związku z budową tunelu i likwidacją dwóch przejazdów kolejowych (w ciągu ulicy Grunwaldzkiej i Powstańców Wielkopolskich).

Z kolei w najbliższy poniedziałek, 9 marca o godz. 18:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Piasta) odbędzie się spotkanie dla mieszkańców dotyczące wymiany pieców w ramach gminnego programu "Likwidacja źródeł niskiej emisji i zastąpienie ich rozwiązaniami proekologicznymi" oraz możliwości pozyskania środków na montaż paneli fotowoltaicznych.


Komentarze (43)

10-03-2020 17:19:29
Obserwator
Do "Bystry". Proszę czytać moje dementi ze zrozumieniem, bo ma Pan z tym problem! Mój komentarz jest transparentny, a zatem kończę dyskusję w tym względzie. Pozdrawiam
10-03-2020 07:33:55
Bystry
Przecież w moim komentarzu nie zwracam się do obserwatora Jakuba. Dementi Jakuba nie dotyczy problemu. Obserwatorze czyżbyś sam uznał, że Twój wpis jest be, bo nazywasz ludzi trollami.
09-03-2020 16:34:24
Obserwator
D e m e n t i do komentarza "Bystry". Nie rozumiem na jakiej podstawie przypisał mi Pan imię Przemysław? Zgodnie z aktem urodzenia mam na imię Jakub. Proszę zatem nie manipulować faktami i okiełznać swoją wybujałą fantazję!
09-03-2020 10:01:25
Bystry
Obserwatorze Przemysławie czas się zabrać do pracy,a nie tylko obserwować i brać dietę. Radny, który tylko podnosi rękę i zakłamuje rzeczywistość, potakuje - zamiast sprawdzać i pomagać mieszkańcom. to zawsze kończy się źle!
09-03-2020 08:05:19
Jacek
Do Obserwatora. Uczestniczyłem i potwierdzam to była kampania wyborcza. Oprócz obietnic nie było konkretnych rozwiązań. O budowie dróg stwierdzenie, że widzicie co się dzieje. No widzimy!
08-03-2020 23:47:54
Obserwatorka
Chyba ktoś niewie co robi za spotkanie gdzie znajduje sie budowa tunelu na os GRUNWALDZKIM TRZY NA os KÓRNICKIM a O SIEDLE GDZIE JEST TUNEL W D...E
08-03-2020 23:33:23
Malina
Jacek ma dużo racji. Zaproszono mieszkańców osiedla grunwaldzkiego i kórnickiego. Nie zaproszono mieszkańców Strumian, chociaż oni mają najtrudniejszą sytuację. Podczas spotkania usłyszeliśmy kolejny stek obietnic i zapowiedź kolendy z kandydatem, burmistrz nie przedstawił żadnych propozycji rozwiązań problemów zgłaszanych w ubiegłym roku więc po co wynajmował salę. Odczuwam niesmak z powodu zachowania Matyska. Radny Kubiak był obecny, a mieszkańcy Strumian nie. Też chcieli się dowiedzieć, dlaczego wykonawca zszedł z budowy?
08-03-2020 22:52:32
Malina
A moze burmistrz dołozy na paliwo dla mieszkanców osiedle strumiany jak inwestycja ma byc zakonczona za dwa lata i bedzie fajnie ,mało autobusów na dojazd do pracy ,niechec zrobienia drózki do stacji przez ul kopernika,otwarcie przejazdy z osiedla strumiany miały byc otwarcie i firma widmo co miała to zrobić
08-03-2020 18:41:11
Obserwator
Do Maliny. Dlaczego Pani negatywnie ocenia komentarz "Sportowca"? Pan o nicku Jacek nie prowadził na tym forum merytorycznej dyskusji, tylko zaczął atakować, podpuszczać, ośmieszać, co wpłynęło na burzliwą dyskusję. Tak właśnie zachowują się trolle. O ile mi wiadomo spotkanie Pana Burmistrza z Mieszkańcami Oś. Grunwaldzkiego i Kórnickiego było otwarte dla wszystkich i Pan Jacek mógł uczestniczyć /informacja o spotkaniu była dostępna na stronie Urzędu i Faceboku Urzędu/.
08-03-2020 14:36:39
Kostrzynski Pyra
Na pewno będzie chciał do końca tej kadencji tj do 2023 .tak słucham tej dyskusji "Zemsta" w nowej wersji wiec przy tunelu pasowała by ulica Aleksandra Fredry
08-03-2020 14:25:02
sprzątaczka z gminy
Słyszałam w gminie ze ten tunel moze bedzie za dwa lata
08-03-2020 11:04:31
Mateo15
@Sportowiec Chłopie nie wiesz to nie gadaj. Matysek bez krzty honoru i szacunku dla sp Janiaka nakrecał już kampanię. Dla niego liczą się tylko lajki i poparcie. Zobacz jego wpisy na faceboku. Tym powinien się zajmować burmistrz? chyba tylko twój, bo mój nie!!!
08-03-2020 10:38:36
Red
Ha w tej kłótni żądam pytanie które nasunęło mi sie idąc innym tunelem pod 92 na Mickiewicza i obserwując kłopoty z przejazdem większych dostawczakow tam jest do 2.5metra wysokości a jak będzie tutaj czy karetka przejedzie albo wóz strażacki i autobus KKP?
08-03-2020 08:48:57
Mega
Zgadzam się z INSPEKTOREM, że wciskali nam ciemnotę. O budowie same ogólniki, że widzicie, co się dzieje, że wykonawca proponuje rozwiązanie wykopać grunt na 7 m w głąb albo palowanie, burmistrz jest za palowaniem. Ano widzimy - wykonawca zszedł z budowy. Wypowiedź burmistrza świadczy, że projekt jest do bani. Przy Wrzesińskiej na tym cieku na kilkanaście metrów nie było twardego podłoża. Jeśli tu jest podobnie to wbicie pali i wymiana podłoża nic nie da, droga i tak się będzie zapadać. Może radni powinni sięgnąć po pomoc specjalistów, skoro projekt okazał się do bani. Inspektorze wiem, co znaczy aneks do umowy i dodatkowe ok 5 mln zł. Nie wie co oznacza podział.
08-03-2020 08:21:16
Malina
.Do trolla Sportowieć przyjemnie ci. Nie nazywaj innych trollami, bo mają inne spojrzenie niż ty. Trochę szacunku do mieszkańców, bo poszło to w złą stronę, na sesji zresztą też tak samo.
08-03-2020 08:04:42
Jacenty
Kampania to obietnice, że coś będzie robione, o problemach nie chciał rozmawiać. Nie miał pomysłu na rozwiązanie problemów komunikacyjnych, lał wodę a w podsumowaniu pod koniec spotkania umawiał się z nami wyborcami, że będzie do nas chodził z kandydatem. Zastępcy nie ma bo kontuzja- chory nie wiadomo co a burmistrz nie ma co w Urzędzie robić. Przecież ten kandydat nie jest potrzebny by zaczął coś robić. Wpuścić firmę na budowę za nieswoje pieniądze, problemami z nadzorem i bez wystarczającej kasy na zapłatę, a gdzie odpowiedzialność za to co się dzieje, za wypadki. To nie my byliśmy ważni, nie mam złudzeń, gdyby nie wybory to by ich tam nie było.
08-03-2020 02:23:42
Sportowiec
Do trola Jacek...w którym momencie spotkania z mieszkańcami burmistrz robił kampanię?Bo chyba byliśmy na innych imprezach.Jedynie na końcu powiedział że zaprasza do wyborów uzupełniających.Bredzisz chłopie.
08-03-2020 00:30:13
INSPEKTOR
Ciemno sie gminie wciska firma zeszła nowy aneks do umowy dodatkowe moze 5 milonow i podział tak to działa
08-03-2020 00:18:42
Mega
Myślę podobnie jak Mieszkanka, że Matysek tradycyjnie leje wodę i mówi co mu ślina na język przyniesie. Przykładem była odpowiedź na pytanie, skąd się wzięły dziki w Kostrzynie? Kierownik Lewicki podpowiadał, że weszły przepustem, a Matysek odpowiedział "dostały przepustkę". Wielu tematów po prostu nie zna i gada głupoty. Żal tych, co tego nie widzą.
07-03-2020 23:56:00
Jacek
Obrzydliwe i bezduszne jest to co pani napisała pisząc o zeszłorocznym śniegu ludziom, którzy grzęzną w błocie. Gratuluję pani dobrego samopoczucia. Na poprawę sytuacji się nie zanosi, bo wykonawca zszedł z budowy. Mówią, że gmina im nie zapłaciła.
07-03-2020 23:40:37
..
Do Jacka. Nie jestem niczyją sekretarką, proszę nie trollować. To obrzydliwe!
07-03-2020 23:28:20
zygmut
@ maria w pobiedziska zapłacili 5 milionów to dlaczego w kostrzynie ma byc 50 milonów lub wiecej dlaczego burmistrz nieodpowiada swoim majątkiem do inwestycji swoim majątkiem
07-03-2020 23:02:00
Maria
Iza Burmistrz dobrze wiedział, jaki tam jest grunt. Mówił, że robili badania. Była na ten temat dyskusja. Pamiętam porównanie tej drogi do ul. Wrzesińskiej, która kosztowała gminę kilkanaście milionów ze względu na przepust. Zaplanowanie drogi dojazdowej wzdłuż cieku to szaleństwo. Budowa pochłonie wiele naszych dochodów z podarków i jej utrzymanie nie będzie łatwe. Oczywiste jest, że należało tego uniknąć i budować tunel w Grunwaldzkiej, jak planowano wcześniej. Podobnie jak Pobiedziska, które za tunel z drogami zapłaciły z gminy tylko ok. 5. mln zł.
07-03-2020 22:18:02
Zły
Informował burmistrz ok rozumiem, ale w chwili obecnej to przedostać się z osiedla strumiany nie posiadając auta to porażka. Burmistrz nigdy nie postawi się w naszej sytuacji bo ma to gdzieś wychodzi z domu ma piękne przejście do urzędu my niestety nie.
07-03-2020 22:17:52
Zły
Niech Pan burmistrz przejdzie się z osiedla strumiany południe na osiedle grunwaldzkie przez ulicę Kopernika no życzę powodzenia w tym błocie. Niech się Pan Matysek postawi w sytuacji gdzie matka z dzieckiem w wózku ma tam iść. Wielka porażka
07-03-2020 21:11:01
Jacek
Należy domniemywać, że sekretarka radnego Kubiaka próbuje ratować mu skórę. Co sam się w imieniu mieszkańców wygęgać nie umie? Dlaczego Strumiany pominięto? Przecież oba osiedla są niby połączone. Zaproszono Grunwaldzkie bo kampanię w wynajętej przez gminę sali robili. Fuj.
07-03-2020 21:09:10
Mieszkanka
Matysek tradycyjnie leje wode, chwali się wszystkim jakby tylko on w tej gminie mial pomysły, jakby nie było radnych ani wspópracowników. Na wszystko ma jakas teorię, gada dużo bez składu i ładu. Mina Banaszaka mówiła wszystko, Widać, że chłop robi minę do głupkowatej gry burmistrza. Ciekawe tylko jak długo jeszcze będzie sie tak podkładał??!
07-03-2020 20:58:58
Iza
@ Petarda kto ci takich głupot nawciskał ,moze chodzi o dodatkową kwote a firma begier wygrywa wszystkie przetargi w gminie ponad 15 lat i razem lody jedzą i co dalej powiedzieć ,a gdzie jest odpowiedziałność człowieka co projektował nie sprawdził gruntu to chyba jego obowiązek
07-03-2020 20:38:45
Osiedle strumiany
@.. to pokazuje ze ktoś sie ukrywa a moze zyje z tysiaka bez podatku jaki problem był zaprosić na te spotkanie osiedle strumiany ,tłumaczenie ze jest droga do 3 maja to niejest argument trzeba było zamknąc starą droge przez kopernika ,a przez 3 maja to nastepny czas dojscia na pociąg,a pozatym prosze bzdur nie pisać ze spotkanie 20 listopada przekazało wszystko a teraz niezaproszeni bo chyba Oś Strumiany nalezy do Nekli ale jak sie palec trzyma komus gdzieś
07-03-2020 20:00:44
..
Do Zły. Pana komentarz jest fake newsem. Jestem mieszkanką Osiedla Strumiany Południe i nie mam problemu z przejściem "suchą nogą" na Osiedle Grunwaldzkie. Podaję, że na końcu ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Kopernika stoi znak, który w sposób transparentny pokazuje kierunek dojścia do Dworca Kolejowego idąc nowo wybudowanym chodnikiem w ulicy 3 Maja. Poza tym Mieszkańcy Osiedla Strumiany Południe mogli uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez radnego z Panem Burmistrzem w dniu 20 listopada 2019 r, gdzie tematem wiodącym był harmonogram realizacji budowy układu drogowego w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Średzkiej i Powstańców Wielkopolskich wraz z tunelem pod torowiskiem linii kolejowej E 20. Należy domniemywać, że komentujący o nickach "Zły", "Osiedle Strumiany", "Jacek" nie uczestniczyli w tym spotkaniu.
07-03-2020 18:59:02
Zły
Informował burmistrz ok rozumiem, ale w chwili obecnej to przedostać się z osiedla strumiany nie posiadając auta to porażka. Burmistrz nigdy nie postawi się w naszej sytuacji bo ma to gdzieś wychodzi z domu ma piękne przejście do urzędu my niestety nie.
07-03-2020 18:05:47
Petarda
Ktoś wie dlaczego firma Begiera zeszła z budowy. Na budowie mówią, że gmina w terminie nie zapłaciła za wykonanie tego odcinka? Mieliśmy już taki przypadek. Firma zeszła z budowy parkingu przy Urzędzie. Parkingu nie wykonała, pieniądze skasowała bo był zły projekt. Kolejna firma skasowała cztery razy tyle. Teraz też chodzi o zagęszczanie gruntu
07-03-2020 18:05:25
Bolo
Jednym słowem ma mieszkanców strumian w D...E pamietajcie przy nastepnych wyborach jeśli dotrwa i komisarz nie bedzie ządził
07-03-2020 17:22:50
draszyr
osiedle strumiany południe odcięte od Kostrzyna . Dlaczego dopiero w czerwcu 2021 ma być oddany tunel przecież burmistrz z radnym Przemysławem Kubiakiem informowali ,że będzie wszystko gotowe we wrzeeśniu 2020 roku .
07-03-2020 15:19:27
Centrum
A żeby wam ten tunel krecik podkopał i sru. Zgasić światło i zapomnieć o tych osiedlach z wiecznymi wontami ze wszystko gmina żle robi. Jak tyłki wozicie do centrum kostrzyna to też nażekacie że nie ma gdzie zaparkować chodniki pozastawiane itp. Więcej rowerami jeżdzić i z buta chodzić. Za zatłoczenie centrum są winni mieszkańcy tych osiedli a bardzo popierają strefy parkowania w centrum by mogli sobie swoje furki parkować pod sklepam a mieszkańcy kamienic nie no im auta są niepotrzebnie.
07-03-2020 14:27:15
Jacek
No zapomniało mu się. Przecież wybory są na Grunwaldzkim, po co macie gadać o błocie. A serio to jeśli już salę wynajął to powinien Strumiany też zaprosić a nie robić kampanię na koszt gminy.
07-03-2020 13:27:10
Osiedle strumniany
Burmistrz zapomniał o tym osiedlu zadnego spotkania dla mieszkanców ,może sie wstydzi ze w takim błocie ich zostawił
07-03-2020 12:53:39
Zły
Niech Pan burmistrz przejdzie się z osiedla strumiany południe na osiedle grunwaldzkie przez ulicę Kopernika no życzę powodzenia w tym błocie. Niech się Pan Matysek postawi w sytuacji gdzie matka z dzieckiem w wózku ma tam iść. Wielka porażka
07-03-2020 11:53:11
Gonzo
Komendant czy komediant? -ośmieszył się stwierdzeniem że to mieszkańcy powinni dogadać w sprawie parkowania na Wiosny Ludów. Może nie chce się narażać innym policjantom, mieszkającym na tej ulicy ? Czyżby kumoterstwo zawodowe ? Parkowanie na chodniku 0.5 m od parkanu trzeba dogadywać czy potrzebne tylko pouczenie policjanta-do czego jest powołany ? Prosimy o pouczające rozmowy mundurowych do czego są powołani ...Czy musi dojść do potrąceń pieszych omijających chodnikowe pojazdy ?
07-03-2020 10:53:28
Spoko
Olo,słuchałeś do końca czy akurat się zdrzemnąłeś?A pamiętasz jak burmistrz tłumaczył dlaczego jest dziura w ekranach akustycznych na Miłosza?
07-03-2020 09:36:10
Fk
A mówiono coś na temat łącznika pomiędzy strumianami A osiedlem grunwaldzkim? Kiedy go otworzą?
07-03-2020 08:30:45
Krzysztof
Żona alkoholika też wierzy w jego poprawę. Zamknęli dwa przejazdy kolejowe przed oddaniem inwestycji budowy tunelu i dróg. Nie mają pomysłu na organizację natężonego ruchu na osiedlu. Miłosza i Żeromskiego zastawione autami, bo brak parkingu. Brakuje pieniędzy na wykonanie inwestycji, bo są problemy z gruntami. Burmistrz nie potrafi nawet określić - ile? Planują budowę dróg dojazdowych do nieistniejącego jeszcze osiedla z blokami. Jak my się czujemy, przecież mieszkamy i płacimy podatki od lat.
06-03-2020 22:11:31
Olo
Obiecywanie wszystkiego i wszystkim. Tak to wygląda. Podczas spotkania burmistrz obiecywał, że już buduje... nie wspomniał, ze cofnięto pozwolenie na budowę ul. Miłosza. Gdy mieszkaniec zapytał, kiedy zostanie przywrócone pozwolenie, najpierw robił minę, jakby nie wiedział, a potem z całą pewnością przekonywał, że w marcu. Jak ktoś, kto nie wie, że cofnięto pozwolenie na budowę, może mieć wiedzę, że to pozwolenie zostanie przywrócone?
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: