Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie plan miejscowy dla części osiedla Grunwaldzkiego w Kostrzynie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Powstanie plan miejscowy dla części osiedla Grunwaldzkiego w Kostrzynie
15-01-2020 00:39   Janusz Ludwiczak
Podczas pierwszej w tym roku sesji kostrzyńscy radni podjęli uchwałę o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Żeromskiego i Grunwaldzkiej w Kostrzynie, a także dokonali zmian w tegorocznym budżecie, który został uchwalony w połowie grudnia.

Najwięcej czasu radnym zajęło jednak przedstawienie obszernych sprawozdań z pracy wszystkich komisji tematycznych w 2019 r. (rewizyjnej; skarg, wniosków i petycji; budżetowo-prawnej; oświaty, kultury i sportu; rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych oraz zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej).

W dalszej części Rada Miejska Gminy Kostrzyn zatwierdziła plan pracy komisji rewizyjnej oraz skarg, wniosków i petycji na ten rok.

Następnie radni podjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Kostrzyn na dofinansowanie likwidacji źródeł niskiej emisji i zastąpienia ich rozwiązaniami proekologicznymi. Wysokość dotacji wyniesie 80%, lecz nie więcej niż 5 tys. zł w przypadku wymiany źródła ciepła na kocioł zasilany paliwem gazowym, kocioł elektryczny lub urządzenie elektryczne będące bezpośrednim źródłem energii cieplnej, kocioł zasilany olejem opałowym, kocioł zasilany paliwem stałym, w tym biomasą lub pompę ciepła. Do 10 tys. zł dofinansowania będą mogły otrzymać wspólnoty mieszkaniowe w przypadku likwidacji co najmniej dwóch "kopciuchów".

Najważniejszym punktem obrad poniedziałkowej sesji było jednak podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulic Żeromskiego i Grunwaldzkiej w Kostrzynie.

Plan miejscowy obejmie obszar o powierzchni ok. 19 hektarów.

– Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na określenie jednoznacznego kierunku zagospodarowania przestrzennego terenu i ustalenie sposobów zagospodarowania i zabudowy terenów, w tym m.in. przejrzystych zasad kształtowania zabudowy dostosowanych do obowiązujących przepisów – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Za było wszystkich 13 obecnych na sesji radnych.

Radni dokonali również zmian w budżecie na 2020 rok, który został uchwalony w połowie grudnia. I tak dochody zwiększone zostały o 35 tys. zł z tytułu podatku od nieruchomości oraz o 15 tys. zł z podatku od środków transportowych. Wydatki bieżące zostały zmniejszone na drogi gminne w kwocie 250 tys. zł. Ponadto radni przekazali 300 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Brzeźno.

Na zakończenie radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za zajmowanie pasa drogowego dróg gminnych, dla których zarządcą jest Gmina Kostrzyn na cele nie związane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu, którą do porządku obrad wniósł burmistrz Szymon Matysek.

ZOBACZ TAKŻE: Projekty uchwał, wyniki głosowań i lista obecności radnych


Komentarze (1)

16-01-2020 18:07:49
wc
Coś transmisja zagineła z ostatniej sesji

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

24

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

19:00
Nekielka, dawny kościół ewangelicki, ul. Jana Pawła II
"Żyć się chce" - koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quarter
Bilety do nabycia na www.nekielka.com oraz w Salonie Rosenthal - ul. Paderewskiego 10 Poznań

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: