Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Proboszcz parafii w Czerlejnie umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Proboszcz parafii w Czerlejnie umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki
20-08-2019 21:49   Janusz Ludwiczak
W internecie pojawiła się nagrana rozmowa ks. kan. Sławomira Andree, podczas której duchowny umawia się na seks z innym mężczyzną. W trakcie rozmowy kapłan nie tylko ujawnia swoje preferencje seksualne, ale również chce zdobyć narkotyki. Proboszcz został zawieszony, a posługę duszpasterską w Czerlejnie do czasu wyjaśnienia sprawy pełni dziekan.

Na profilu "Parafia Czerlejno proboszcz Show" pojawiło się prawie 20-minutowe nagranie, w którym proboszcz umawia się na seks z innym mężczyzną. O sprawie jako pierwsza poinformowała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza Poznań".

Nagranie to trzy fragmenty rozmowy telefonicznej proboszcza z Czerlejna, który próbuje umówić się na seks z innym mężczyzną.

– "Mam dzisiaj cztery oferty. O której Ty możesz najpóźniej do mnie przyjechać? Do której możesz u mnie być? Im później, tym dla mnie lepiej. Mam małą posiadłość pod Kostrzynem, mieszkam 2 km, ja widzę S5-tkę od siebie z okna. Jestem tylko ja i pies. Rozumiem, że jesteś aktywny, to Bogu dzięki, bo ja jestem pasywny" – mówił w rozmowie proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Czerlejnie.

W dalszej części rozmowy duszpasterz mówi o chłopaku, który miał do niego przyjść na plebanię.

– Mam dzisiaj ucznia na rozmowie, który nie może się zaakceptować. Chłopaczek nie przychodzi do mnie na ruchanie, tylko na szczerą rozmowę. On o mnie się dowiedział. Ma dziewczynę na boku, dziecko mu się szykuje. Chce wziąć ślub.

I jak dodaje: – Ty wiesz, że jestem kanonikiem. Trochę z szacunkiem musisz się ze mną obchodzić.

Podczas rozmowy prawdopodobnie pada również wątek narkotyków.

– Czy masz coś do załatwienia..., chodzi o białe klimaty. Potrzebuję pilnie dla siebie kółka, wiesz o co chodzi? Dlaczego o tym mówię, bo moja hurtownia wyjechała do Mielna. Ja mam ustawkę we wtorek. Żadnego kryształu nikt nic nie bierze, na ustawce każdy bierze po kółku. Żadnych wahań nie ma, jest tylko po kółku. Muszę pokazać to kółko przy okazji wejścia na imprezę zamkniętą. Jesteś w stanie mi dzisiaj to załatwić? – mówi proboszcz.

W kolejnej rozmowie mężczyźni w końcu umawiają się na spotkanie intymne.

– Ja tak o 21 mógłbym być u Ciebie. Jakieś zabawki mam zabrać ze sobą? – mówi rozmówca księdza.

– Czy ogarnąłeś te kółka? Ja wezmę 10. One są po 30 zł. Przed 9 musiałbyś ode mnie wyjechać – odpowiada proboszcz.

– A viagrę masz? Popersa? Tyłek gotowy? – dopytuje drugi mężczyzna.

– Ja mam zawsze gotowy. Jestem zawsze gotowy na przyjęcie – zaznacza ksiądz – Jak byłem w seminarium byłem escortem – mówi dalej ks. kanonik Sławomir.

W trzeciej części pada również wątek preferencji seksualnych.

– Też jeździsz na pierd***e do Berlina? – pyta rozmówca.
– Jeździłem kiedyś. Teraz mam mniej czasu – odpowiada proboszcz.

– Ty jesteś tak wysoki? Masz 190 cm wzrostu? Jesteś mocno chuj**ty? – pyta proboszcz z Czerlejna.

– Zgadnij, ile mam centymetrów – mówi jego rozmówca i jak odpowiada: – 24.

– Ty planujesz mnie dziś wyru***ć? – pyta proboszcz.

– A masz na to ochotę? Jak chcesz to ja mogę Cię pobzykać, bo mi się ru***ć chce – odpowiada rozmówca.

– Dostaję takiej fantazji, jestem na etapie wielokątów, robię ustawki po 3, po 4, po 5, z Warszawy ściągam, totalnie mnie to rajcujcie jak jest 3 aktywów – kończy duchowny.

Próbowaliśmy skontaktować się z proboszczem w Czerlejnie, telefon nie odpowiadał, również na plebani nie zastaliśmy duszpasterza. W poniedziałek z proboszczem parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie udało się spotkać dziennikarzowi telewizji WTK. Jak przyznał duchowny, na nagraniu jest jego głos:
– "Ja znam te rozmowy, nie musi pan puszczać. Znam dobrze te rozmowy".

Jak stwierdził ksiądz jest to próba szantażowania ze strony innego duchownego, który wcześniej był zastraszany przez mężczyznę, z którym rozmawiał. Jak przekonuje, ktoś umieścił jego zdjęcia w internecie bez jego zgody i wiedzy, a sprawę szantażu zgłosił policji. Okazuje się, że policja nie zna sprawy księdza.

– Nie wpłynęło do nas żadne zgłoszenie od księdza proboszcza z Czerlejna – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Co na to Archidiecezja Poznańska?

– Sprawa na pewno wymaga wyjaśnienia. Do czasu podjęcia dalszych decyzji w tej sprawie posługę duszpasterską w parafii pełnić będzie ks. dziekan kostrzyński – odpowiada na mail do portalu InfoKostrzyn.pl ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Po południu na profilu "Parafia Czerlejno proboszcz Show" ukazało się rzekome oświadczenie ks. kan. Sławomira Andree, proboszcza parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie, w którym czytamy:

"Rozpoczyna się czas czytania mojej książki - rozdział - przedostatni list do moich parafian. W jednym z SMS z pogróżkami było napisane "co na to powie twoja mama i parafianie". Treści nagranej rozmowy telefonicznej ja w większości nie pamiętam. Jak widzicie ten ich czyn od wczoraj jest realizowany, w związku z tym, mając świadomość, że będę musiał opuścić naszą parafię decyzją Ks. Arcybiskupa chciałbym się do Was zwrócić z ostatnim słowem. Ponieważ groźby w stosunku do mojej osoby się nasilały, dlatego też co niedzielę mówiłem do Was specjalne kazanie, myśląc że ktoś się domyśli, iż dzieje się ze mną coś bardzo niepokojącego. Pamiętacie jak ostatnio ostrzegałem Was przed Facebookiem i innymi portalami internetowymi? O tym, że przyszedł już czas pakowania moich walizek..., o słowach księgi z Koheleta - "marność, wszystko jest marnością", czy pamiętacie jak Wam opowiedziałem historię mojego alkoholizmu, z którym po ciężkiej walce wygrałem. Pamiętacie jak wstaliście wszyscy i klaskaliście? Nie proszę Was o kolejne oklaski, tylko o obiektywne spojrzenie na moja osobę. Zawsze lgnęli do mnie ludzie z kłopotami, którym wielu pomogłem. Niestety jak niektórzy mnie ostrzegali, byłem zbyt dobry i naiwny - wykorzystano to do pewnych celów, ponieważ jestem księdzem...."

Jak czytamy dalej, w środę w samo południe proboszcz z Czerlejna ma spotkać się z biskupem Grzegorzem Balcerkiem.

Do tematu będziemy wracać.


Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (15)

01-09-2019 12:42:17
Marsjanin
Ja wolę rozmawiać z UFO, po zachodzie Słońca patrząc w niebo. Ufo ma większe moce od bozi.
30-08-2019 15:19:07
Sławomir Andree
Poznań, 29 sierpnia 2019r. OSWIADCZENIE W ostatnim czasie na portalu społecznościowym Facebook / Parafia Czerlejno Proboszcz Show systematycznie zamieszczane są treści bezpodstawnie pomawiające moją osobę. Tego rodzaju działania polegają na szkalowaniu czci, godności i dobrego imienia mojej osoby. Przejawiają się one w szczególności rozgłaszaniem nieprawdziwych informacji na temat moich zachowań, posiadanych przeze mnie właściwości i cech charakteru oraz sposobu pełnienia przeze mnie posługi kapłańskiej. Działania te są bezprawne i naruszają moje dobra osobiste, narażając mnie na poważne straty moralne. W tych okolicznościach wzywam osoby publikujące powyższe treści do niezwłocznego zaniechania wszelkiego rodzaju naruszeń dóbr osobistych mojej osoby, w tym publikowania moich personaliów oraz wizerunku. Brak zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i insynuacji na temat mojej osoby może doprowadzić do podjęcia przeze mnie stosownych kroków prawnych, zmierzających do zapewnienia odpowiedniej ochrony, majacej na celu zaniechanie naruszania moich dóbr osobistych. SŁAWOMIR PIOTR ANDREE
28-08-2019 08:40:42
bakłażan
Oto prawdziwe oblicze sodomii. Najgorsze jest to ze ci pedofile ida bezkarnie do seminariów i mają ciepłe posadki udając księży. Dewiacje trzeba tępić, z sodomią na czele.
28-08-2019 00:49:18
Do Eew
To taki sarkazm- TVP info zrównuje homoseksualizm (a tutaj mamy do czynienia z Biseksualuzmem-czyli tym, czym straszą rządzący) z pedoflią, która akurat w tej instytucji szerzy się w najlepsze. Wiem, trudne do przyjęcia, że ktoś nas ma chronić przed czymś co w Kościele kwitnie od dziesięcioleci w najlepsze. Ale takimi ludźmi najłatwiej zarządzać bo gra się na ich lękach, wskazując że to przychodzi z zewnątrz! Szok i niedowierzanie! PiS będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej z takim ,, uświadomionym i wystraszonym” społeczeństwem! ❤️
27-08-2019 22:10:16
o.Misjonarz
Umiłowani Siostry i Bracia! - nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1). Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, pedofilów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły pl
27-08-2019 18:44:21
Ubawiona
Ksiądz kanonik fikał jak konik :-))))))))))))
23-08-2019 18:35:17
Precz
Edgar, dokładnie,można być dobrym i moralnym człowiekiem bez religii,nie potrzeba do tego jakichś pośredników zwłaszcza takich obłudnych manipulatorów jak księża katoliccy.Ludzie otwórzcie oczy
22-08-2019 21:54:52
Edgar
I oni z ambony mówią nam jak żyć. Gdzie mamy szukać oparcia. To są tacy sami ludzie jak my. A te bredbie o powołaniu to zwykła ściema. W czym oni są lepsi od nas żeby nam grzechy opuszczać i pouczać z ambony. Religia to zwykła ściema. Opium dla mas. Sam mogę rozmawiać z Bogiem. Bez takich brudnych pośredników.
22-08-2019 18:59:24
Ewa
Świat się kończy , takie rzeczy i to w Kościele . Ja zrzuciła bym sutannę i znikła . Niech Bóg Cię ma w swojej opiece .
22-08-2019 17:10:28
Zzz zzz
NIE OSADZAJMY , TEN CZLOWIEK POTRZEBUJE POMOCY , TO JEST PROBLEMY NAPRAWDE POWAZNY ALE TRZEBA PODAC POMOCNA DLON
22-08-2019 16:36:54
Wspak
Hipokryzja i obłuda kościoła katolickiego w Polsce sprawi że ta organizacja w końcu umrze śmiercią naturalną...i bardzo dobrze,popłacze tylko parę dziadków i babć
22-08-2019 14:58:06
Katolik
To jak to jest, że "kanonik" może robić takie RZECZY a Kowalski już nie ???
21-08-2019 15:05:04
Poznaniak
Podsumuję - AFUJ, FEE, BLEE, obrzydlistwo.
21-08-2019 08:51:58
Eew
A kto tu mówi o pedofilach. To rozmowa dwóch dorosłych mężczyzn z których jeden jest księdzem.
20-08-2019 22:30:51
Ak
A teraz drodzy mieszkańcy- włączcie TVP info gdzie po raz kolejny usłyszycie, że najbardziej groźnymi pedofilami w tym kraju są murarze.
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: