Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Proboszcz parafii w Czerlejnie umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Proboszcz parafii w Czerlejnie umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki
20-08-2019 21:49   Janusz Ludwiczak
W internecie pojawiła się nagrana rozmowa ks. kan. Sławomira Andree, podczas której duchowny umawia się na seks z innym mężczyzną. W trakcie rozmowy kapłan nie tylko ujawnia swoje preferencje seksualne, ale również chce zdobyć narkotyki. Proboszcz został zawieszony, a posługę duszpasterską w Czerlejnie do czasu wyjaśnienia sprawy pełni dziekan.

Na profilu "Parafia Czerlejno proboszcz Show" pojawiło się prawie 20-minutowe nagranie, w którym proboszcz umawia się na seks z innym mężczyzną. O sprawie jako pierwsza poinformowała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza Poznań".

Nagranie to trzy fragmenty rozmowy telefonicznej proboszcza z Czerlejna, który próbuje umówić się na seks z innym mężczyzną.

– "Mam dzisiaj cztery oferty. O której Ty możesz najpóźniej do mnie przyjechać? Do której możesz u mnie być? Im później, tym dla mnie lepiej. Mam małą posiadłość pod Kostrzynem, mieszkam 2 km, ja widzę S5-tkę od siebie z okna. Jestem tylko ja i pies. Rozumiem, że jesteś aktywny, to Bogu dzięki, bo ja jestem pasywny" – mówił w rozmowie proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Czerlejnie.

W dalszej części rozmowy duszpasterz mówi o chłopaku, który miał do niego przyjść na plebanię.

– Mam dzisiaj ucznia na rozmowie, który nie może się zaakceptować. Chłopaczek nie przychodzi do mnie na ruchanie, tylko na szczerą rozmowę. On o mnie się dowiedział. Ma dziewczynę na boku, dziecko mu się szykuje. Chce wziąć ślub.

I jak dodaje: – Ty wiesz, że jestem kanonikiem. Trochę z szacunkiem musisz się ze mną obchodzić.

Podczas rozmowy prawdopodobnie pada również wątek narkotyków.

– Czy masz coś do załatwienia..., chodzi o białe klimaty. Potrzebuję pilnie dla siebie kółka, wiesz o co chodzi? Dlaczego o tym mówię, bo moja hurtownia wyjechała do Mielna. Ja mam ustawkę we wtorek. Żadnego kryształu nikt nic nie bierze, na ustawce każdy bierze po kółku. Żadnych wahań nie ma, jest tylko po kółku. Muszę pokazać to kółko przy okazji wejścia na imprezę zamkniętą. Jesteś w stanie mi dzisiaj to załatwić? – mówi proboszcz.

W kolejnej rozmowie mężczyźni w końcu umawiają się na spotkanie intymne.

– Ja tak o 21 mógłbym być u Ciebie. Jakieś zabawki mam zabrać ze sobą? – mówi rozmówca księdza.

– Czy ogarnąłeś te kółka? Ja wezmę 10. One są po 30 zł. Przed 9 musiałbyś ode mnie wyjechać – odpowiada proboszcz.

– A viagrę masz? Popersa? Tyłek gotowy? – dopytuje drugi mężczyzna.

– Ja mam zawsze gotowy. Jestem zawsze gotowy na przyjęcie – zaznacza ksiądz – Jak byłem w seminarium byłem escortem – mówi dalej ks. kanonik Sławomir.

W trzeciej części pada również wątek preferencji seksualnych.

– Też jeździsz na pierd***e do Berlina? – pyta rozmówca.
– Jeździłem kiedyś. Teraz mam mniej czasu – odpowiada proboszcz.

– Ty jesteś tak wysoki? Masz 190 cm wzrostu? Jesteś mocno chuj**ty? – pyta proboszcz z Czerlejna.

– Zgadnij, ile mam centymetrów – mówi jego rozmówca i jak odpowiada: – 24.

– Ty planujesz mnie dziś wyru***ć? – pyta proboszcz.

– A masz na to ochotę? Jak chcesz to ja mogę Cię pobzykać, bo mi się ru***ć chce – odpowiada rozmówca.

– Dostaję takiej fantazji, jestem na etapie wielokątów, robię ustawki po 3, po 4, po 5, z Warszawy ściągam, totalnie mnie to rajcujcie jak jest 3 aktywów – kończy duchowny.

Próbowaliśmy skontaktować się z proboszczem w Czerlejnie, telefon nie odpowiadał, również na plebani nie zastaliśmy duszpasterza. W poniedziałek z proboszczem parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie udało się spotkać dziennikarzowi telewizji WTK. Jak przyznał duchowny, na nagraniu jest jego głos:
– "Ja znam te rozmowy, nie musi pan puszczać. Znam dobrze te rozmowy".

Jak stwierdził ksiądz jest to próba szantażowania ze strony innego duchownego, który wcześniej był zastraszany przez mężczyznę, z którym rozmawiał. Jak przekonuje, ktoś umieścił jego zdjęcia w internecie bez jego zgody i wiedzy, a sprawę szantażu zgłosił policji. Okazuje się, że policja nie zna sprawy księdza.

– Nie wpłynęło do nas żadne zgłoszenie od księdza proboszcza z Czerlejna – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Co na to Archidiecezja Poznańska?

– Sprawa na pewno wymaga wyjaśnienia. Do czasu podjęcia dalszych decyzji w tej sprawie posługę duszpasterską w parafii pełnić będzie ks. dziekan kostrzyński – odpowiada na mail do portalu InfoKostrzyn.pl ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Po południu na profilu "Parafia Czerlejno proboszcz Show" ukazało się rzekome oświadczenie ks. kan. Sławomira Andree, proboszcza parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie, w którym czytamy:

"Rozpoczyna się czas czytania mojej książki - rozdział - przedostatni list do moich parafian. W jednym z SMS z pogróżkami było napisane "co na to powie twoja mama i parafianie". Treści nagranej rozmowy telefonicznej ja w większości nie pamiętam. Jak widzicie ten ich czyn od wczoraj jest realizowany, w związku z tym, mając świadomość, że będę musiał opuścić naszą parafię decyzją Ks. Arcybiskupa chciałbym się do Was zwrócić z ostatnim słowem. Ponieważ groźby w stosunku do mojej osoby się nasilały, dlatego też co niedzielę mówiłem do Was specjalne kazanie, myśląc że ktoś się domyśli, iż dzieje się ze mną coś bardzo niepokojącego. Pamiętacie jak ostatnio ostrzegałem Was przed Facebookiem i innymi portalami internetowymi? O tym, że przyszedł już czas pakowania moich walizek..., o słowach księgi z Koheleta - "marność, wszystko jest marnością", czy pamiętacie jak Wam opowiedziałem historię mojego alkoholizmu, z którym po ciężkiej walce wygrałem. Pamiętacie jak wstaliście wszyscy i klaskaliście? Nie proszę Was o kolejne oklaski, tylko o obiektywne spojrzenie na moja osobę. Zawsze lgnęli do mnie ludzie z kłopotami, którym wielu pomogłem. Niestety jak niektórzy mnie ostrzegali, byłem zbyt dobry i naiwny - wykorzystano to do pewnych celów, ponieważ jestem księdzem...."

Jak czytamy dalej, w środę w samo południe proboszcz z Czerlejna ma spotkać się z biskupem Grzegorzem Balcerkiem.

Do tematu będziemy wracać.


Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: