Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siekierki: Trwa remont Rabowickiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siekierki: Trwa remont Rabowickiej
03-08-2019 08:15   Janusz Ludwiczak
Już niedługo mieszkańcy Siekierek będą mieli krótszą drogę do Swarzędza i Poznania.

Obecnie trwa remont ulicy Rabowickiej w Siekierkach. Wykonywane jest utwardzenie nawierzchni z tłucznia i pofrezu, który układany jest na odcinku od figurki w Siekierkach Małych w kierunku Rabowic. Dzięki tej inwestycji, która kosztować będzie blisko 130 tysięcy złotych mieszkańcy Siekierek w kierunku Swarzędza i Poznania nie będą musieli jeździć już przez Paczkowo.

– Ponadto trwają przygotowania do przebudowy łącznika ulicy Rabowickiej z ulicą Grabową. To zadanie realizowane będzie po otrzymaniu pofrezu od GDDKiA, o który gmina wnioskowała. Ma to ogromne znaczenie w kontekście prężnie rozwijajacego się osiedla przy ulicy Słonecznej. Z inicjatywy Burmistrza jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa chodnika w ulicy Szkolnej w kierunku Siekierek Małych. Jednocześnie trwają ostatnie uzgodnienia z Zarządem Dróg Powiatowych dotyczące zakresu budowy azylu wraz z bezpiecznym przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Spokojnej z Poznańską. Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez Gminę (ul. Spokojna) i Powiat Poznański (przebudowa skrzyżowania Poznańska/Spokojna) – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

– Ogromnie cieszą zmiany i zapowiedź kolejnych inwestycji w Siekierkach. Wraz z dynamicznym rozwojem sołectwa wzrasta zapotrzebowanie na infrastrukturę poprawiającą komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo Mieszkańców. Tym bardziej cieszy zapowiedź budowy chodnika przy ul. Szkolnej (kontynuacja chodnika od cmentarza do ul. Ogrodowej), na realizację którego, zgodnie z decyzją zebrania wiejskiego Sołectwa Siekierki z Funduszu Sołeckiego na lata 2018 i 2019 przeznaczono łącznie kwotę 25 000,00 zł. Inwestycje drogowe w Siekierkach służące poprawie bezpieczeństwa w ciągu ul. Poznańskiej oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Tulecką, przy obecnym natężeniu ruchu kołowego jak i pieszego są wyczekiwane i niezbędne do niezwłocznej realizacji. Liczę, że zaawansowane prace projektowe i toczące się uzgodnienia w najbliższym czasie pozwolą na realizację zaplanowanych w Siekierkach inwestycji. Dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa Mieszkańców gminy Kostrzyn – zaznacza Anna Dudzińska, radna Gminy Kostrzyn.

Dodajmy, że na ulicy Rabowickiej ma pojawić się również oświetlenie. Obecnie trwają prace projektowe, na które w budżecie zabezpieczono 58 tys. zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: