Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza strajk nauczycieli - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rusza strajk nauczycieli
08-04-2019 00:51   Janusz Ludwiczak
Nie doszło do porozumienia rządu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych, którzy domagają się 30% podwyżek dla pracowników oświaty. W poniedziałek rozpocznie się strajk nauczycieli. Do strajku przystąpią pedagodzy ze szkół w Gułtowach, Iwnie oraz obu podstawówek w Kostrzynie, a także z Przedszkola Miejskiego.

Ostateczne rozmowy rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli, które odbyły się w niedzielę wieczorem zakończyły się fiaskiem. Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycję rządu, zakładającą 15% podwyżkę oraz rozpoczęcie rozmów o podwyższeniu pensum z 18 do 22 lub 24 godzin. Protestujący domagali się początkowo podwyżek w kwocie 1 tysiąca złotych dla każdego pracownika oświaty, jednak rząd nie spełnił postulatów. Związki zawodowe nauczycieli obniżyły żądania do 30% podwyżki rozłożonej w dwóch ratach - od stycznia i od września, co oznaczałoby podniesienie pensji od 700 do 900 złotych, co jednak nie chciał spełnić rząd PiS. Propozycję rządu przyjęła tylko "Solidarność".

Oznacza to, że w poniedziałek rozpocznie się strajk nauczycieli. Do akcji protestacyjnej przystąpią nauczyciele ze szkół podstawowych nr 1 i 2 z Kostrzyna, a także z Gułtów i Iwna.

"Szanowni Państwo! Zdecydowana większość nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie od 8 kwietnia br. przystąpi do strajku. W związku z tym nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zaplanowanych zajęć dydaktycznych. Prosimy o nieprzysyłanie dzieci do szkoły. Dla uczniów, którzy nie mogą mieć zapewnionej opieki w dniach od 8 do 9 kwietnia zorganizowaliśmy zajęcia świetlicowe w godzinach od 06:30 do 17:00. W dniu egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty, tj. od 10 do 12 kwietnia oraz od 15 do 17 kwietnia świetlica będzie nieczynna" – informuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy w Kostrzynie.

Pewne jest, że strajk nie odbędzie się w szkołach w Brzeźnie, Czerlejnie i Siekierkach. I w tych placówkach zajęcia lekcyjne będą odbywać się normalnie, jednak mogą być ograniczone od środy, gdyż nauczyciele ze szkół nie biorących udział w strajku mają być w komisjach egzaminacyjnych.

Zaplanowane od środy do piątku egzaminy gimnazjalisty i ósmoklasisty we wszystkich szkołach w gminie mają odbyć się planowo.


Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: