Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jak głosowano w sąsiednich gminach? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Jak głosowano w sąsiednich gminach?
10-04-2024 05:31   Janusz Ludwiczak
W gminach Swarzędz, Pobiedziska, Kleszczewo i Dominowo nadal rządzić będą dotychczasowi włodarze. Jedynie w Środzie Wielkopolskiej 21 kwietnia przeprowadzona zostanie druga tura.

Swarzędz:

O fotel burmistrza największej gminy powiatu poznańskiego walczyło czworo kandydatów. Stanowisko zachował startujący z własnego komitetu Marian Szkudlarek, który uzyskał 51,45% głosów i będzie włodarzem Swarzędza po raz trzeci.

Na burmistrza miasta i gminy Swarzędz kandydowali jeszcze: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kmieciak z listy Kolacji Obywatelskiej (26,56% głosów), Szymon Kurpisz z komitetu My Mieszkańcy (13,41%) oraz Marcin Lis z PiS (8,58%).

W swarzędzkiej Radzie Miejskiej 9 mandatów zdobyli kandydaci z komitetu burmistrza Mariana Szkudlarka (39,13%), 8 radnych zyskała Koalicja Obywatelska (34,78%), a po dwa mandaty uzyskały: PiS oraz komitety - OK Samorząd i My Mieszkańcy.

Frekwencja w gminie Swarzędz wyniosła 53,58%.

Pobiedziska:

Burmistrzem sąsiadującej na północ od Kostrzyna gminy Pobiedziska będzie nadal Ireneusz Antkowiak, który uzyskał 61,20% głosów. Jego kontrkandydat Robert Łucka z komitetu Razem dla Gminy Pobiedziska uzyskał 38,8% poparcie.

W 15-osobowej Radzie Miejskiej Gminy Pobiedziska zasiądzie 13 radnych z komitetu burmistrza, pozostałe dwa mandaty zdobyli kandydaci z komitetu kontrkandydata Ireneusza Antkowiaka.

Frekwencja w gminie Pobiedziska wyniosła 55,06%.

Kleszczewo:

Przewagą 62 głosów wygrał rządzący od 1990 roku dotychczasowy wójt Bogdan Kemnitz. Jego rywal – Marek Maciejewski z komitetu Tutaj Mieszkam – Tutaj Działam uzyskał 49,31%. Co ciekawe 67-letni Bogdan Kemnitz będzie wójtem gminy Kleszczewo przez prawie 40 lat.

W Radzie Gminy Kleszczewo zasiądzie 7 radnych komitetu Tutaj Mieszkam – Tutaj Działam (40,77% głosów), 6 z Samorządnej Gminy Kleszczewo (41,19%), po jednym mandacie zdobyli też: Koalicja Obywatelska i KWW Obywatelski Głos Komornik.

Frekwencja w gminie Kleszczewo wyniosła 59,58%.

Nekla:

Podobnie jak w gminie Kostrzyn również w Nekli był jedyny kandydat na burmistrza.
Karola Balickiego poparło 83,16% mieszkańców biorących udział w głosowaniu.

Również komitet burmistrza otrzymał zdecydowaną większość w radzie miejskiej – 12 radnych. Pozostałe dwa mandaty przypadły dla KWW "Razem dla Gminy, a ostatni uzyskał Wiktor Puchała.

Frekwencja w gminie Nekla wyniosła 47,67%.

Dominowo:

Bez zmian także w Dominowie. Stanowisko wójta gminy zachowa Krzysztof Pauter, na którego zagłosowało 60,37% mieszkańców. Jego rywalem był Marek Gierałka z KWW "Razem dla Gminy Dominowo".

Frekwencja w gminie Dominowo wyniosła 58,94%.

Środa Wielkopolska:

Druga tura wyborów samorządowych będzie za to w gminie Środa Wielkopolskiego. Gdyż żaden z czworga kandydatów nie zdobył więcej niż połowy głosów.

21 kwietnia o fotel średzkiego burmistrza powalczą – dotychczasowy włodarz Piotr Mieloch, którego poparło 48,93% Średzian oraz dawny burmistrz Wojciech Ziętkowski (37,32% głosów). Wicestarosta średzki Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, która startowała z listy PiS zdobyła 8,94% głosów, a czwarty kandydat Jacek Ziembiński – 4,81%

Frekwencja w Środzie Wlkp. wyniosła 57,14%.

Poznań:

I jeszcze sprawdźmy stolicę powiatu. W Poznaniu również będzie druga tura. 21 kwietnia urzędujący drugą kadencję prezydent Jacek Jaśkowiak zmierzy się ze Zbigniewem Czerwińskim, który zamiast z listy PiS startuje z komitetu Zjednoczona Prawica.

O stanowisko prezydenta Poznania walczyło 5 kandydatów:
• Jacek Jaśkowiak (Koalicja Obywatelska) – 43,74%
• Zbigniew Czerwiński (Zjednoczona Prawica) – 20,30%
• Przemysław Plewiński (Trzecia Droga) – 19,10%
• Beata Urbańska (Lewica) – 10,72%
• Łukasz Garczewski (Społeczny Poznań) – 6,13%

Frekwencja w Poznaniu wyniosła 49,87%.


Komentarze (2)

10-04-2024 17:52:28
@Xyz
Potwierdzam - Jaśkowiak jest beznadziejnym platfusem :) Pamiętam epizod z kandydowaniem na urząd Prezydenta RP :) :) :)
10-04-2024 10:48:44
Xyz
Ale wiocha dla Jaśkowiaka że w drugiej turze mierzy się z Pisiorem:D

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: