Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W piątek otworzą lodowisko - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W piątek otworzą lodowisko
06-02-2024 06:05   Janusz Ludwiczak
Od piątku będzie można korzystać z Centrum Aktywności "Frajda", w którym działać będą w zależności od pory roku: lodowisko, wrotowisko i dmuchany plac zabaw.

Budowa lodowiska przy ul. Powstańców Wielkopolskich 28F w Kostrzynie rozpoczęła się na początku października zeszłego roku. Obiekt według pierwszych założeń miał być gotowy już w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia. Na szczęście zostanie otwarty tuż przed feriami zimowymi.

– Centrum Aktywności "Frajda" wpisze się należycie w naszą działalność aktywizującą mieszkańców. Budujemy boisko wielofunkcyjne, które będzie miało trzy funkcje: lodowisko, wrotowisko oraz plac zabaw – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Pierwsi chętni będą mogli skorzystać z lodowiska już w piątek od godz. 13:30. Z obiektu będzie można skorzystać podczas półtoragodzinnej tercji.

Jak już informowaliśmy takie same będą ceny biletów zarówno za skorzystanie z lodowiska, wrotowiska, jak i dmuchanego placu zabaw. Jeden bilet upoważni do skorzystania z obiektu przez 1,5 godziny. I tak bilet normalny będzie kosztować 18 złotych w dni robocze, a w piątki, soboty, niedziele i święta – 20 zł. Bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów do 26. roku życia oraz osób w wieku 60+ będą kosztować odpowiednio 13 i 15 złotych.

Honorowana będzie też Karta Dużej Rodziny, której posiadacze zapłacą 12 złotych za skorzystanie przez 90 minut z obiektu. Ponadto obowiązywać będą bilety rodzinne (dla dwóch osób dorosłych z jednym dzieckiem i dopłatą 10 zł za kolejne) w cenie 44 zł (od poniedziału do czwartku) oraz 50 zł (w piątki, weekendy i święta). Przewidziano także bilety dla grup.

– Obserwowaliśmy gminny ościenne. Przyglądaliśmy się również nowemu obiektowi który powstał niedawno w Kórniku. Jesteśmy na pewno tańsi od Swarzędza – wskazuje Łukasz Szał, zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Bezpłatny wstęp do "Frajdy" będą miały grupy szkolne w ramach zajęć lekcyjnych. Uczniowie zapłacą jedynie za wypożyczenie łyżew / wrotek bądź innego sprzętu.

– Chcemy honorować wszystkie rodzaje kart lojalnościowych, czyli Multisport, Medicover, PZU Sport. Obiekt będzie funkcjonował przez cały rok z wyłączeniem kilku dni świątecznych. Lodowisko w zależności od pogody będzie funkcjonować od 3 do 4 miesięcy. Pomieści ono 100 osób na jednej półtoragodzinnej sesji – objaśnia Szymon Aumiler, koordynator Centrum Aktywności "Frajda" w Kostrzynie.

Nowy obiekt sportowy otwarty będzie od poniedziałku do czwartku w godz. od 10:00 do 21:00 oraz w piątki, soboty, niedziele i święta między 9:00 i 22:00.


Fot: Janusz Ludwiczak (1-4), Urząd Miejski w Kostrzynie (5-10)

ZOBACZ TAKŻE: W Kostrzynie otwarto tężnię solankową {►FILM}

Komentarze (9)

08-02-2024 13:48:31
@mieszkaniec Kostrzyna
Zgadzam się , ale czy to ważne ? Istotne że przed wyborami wladza może pochwalić się wielkim sukcesem , a nieświadomi kosztów ludzie temu przyklaskują . Może w przyszlosci powstanie w Kostrzynie „ centrum sportu” złożone z lodowiska, boisk itd , w których „ odpowiednie „ osoby znajda zatrudnienie …
08-02-2024 09:35:57
lodziarz
Czy Gmina przeprowadziła rachunek ekonomiczny tej inwestycji ? - ale ten rachunek wybiegający kilka lat do przodu.
07-02-2024 17:26:47
Mieszkaniec Kostrzyna
Prawie 60% mieszkańców nie będzie z tego korzystać. Tak wynika z sondażu. Pozostałych, którzy mają chęć odstraszy cena. Nie wiem czy w obecnej sytuacji to najrozsądniejsze wydawanie pieniędzy.
06-02-2024 18:28:43
Ted
Pogoda nie taka,wiosna zweryfikuje . Ludzie,opamiętajcie się,jest boisko wielofunkcyjne i należy się cieszyć.
06-02-2024 17:56:00
Zielarz
A gdybyśmy tak potrafili się ucieszyć z nowego obiektu? Może uśmiechać się do siebie, czy powiedzieć nieznajomemu dzień dobry? To nic nie kosztuje a jakie wspaniałe efekty przynosi!
06-02-2024 17:38:13
Wind
Porywy do 85 km/h sprawdzą dzisiaj poprawność zamocowania namiotu...
06-02-2024 16:58:25
Michał
Walka z czasem. Prace w okół budynku przy mrozach -10. Wionsna zweryfikuje....
06-02-2024 12:41:15
Kuba
Ciekawe, jak wyobrażają sobie jazdę na wrotkach w tym tunelu w upały. Przecież lepiej się jeździ w parku lub ścieżką rowerową.
06-02-2024 11:40:47
Zosia
Bardzo dziwny termin otwarcia

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: