Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyński komisariat drugim najlepszym w powiecie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyński komisariat drugim najlepszym w powiecie
01-02-2024 06:30   Janusz Ludwiczak
Komisariat Policji w Kostrzynie zajął drugie miejsce w konkursie "Najlepszy Komisariat Roku Powiatu Poznańskiego" organizowanego wspólnie przez starostę poznańskiego i komendanta miejskiego Policji w Poznaniu. W nagrodę placówka otrzymała 10 tysięcy złotych.

Podczas środowej sesji Rady Powiatu Poznańskiego rozstrzygnięty został organizowany od 2010 r. konkurs "Najlepszy Komisariat Roku Powiatu Poznańskiego", którego celem jest promowanie i premiowanie najlepszych komisariatów i funkcjonariuszy policji w powiecie poznańskim.

– Realizacja tej inicjatywy przyczyniła się do wdrożenia elementu współzawodnictwa pomiędzy funkcjonariuszami, wpływając przy tym pozytywnie na stan bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie powiatu poznańskiego. Biorące udział w konkursie komisariaty oceniane były na różnych poziomach dotyczących zarówno przestępstw kryminalnych, jak i działań prewencyjnych. Kierowaliśmy się wieloma kryteriami – podkreśla inspektor Robert Kasprzyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu.

Policjanci byli oceniani w 20 kryteriach. Pod uwagę brany był m.in. wskaźnik dynamiki ogólnej przestępstw, liczba policjantów skierowanych do służby patrolowej czy wskaźnik wykrywalności przestępstw narkotykowych. Oceniana była praca funkcjonariuszy i ich wyniki.

– Ten konkurs doskonale wpisuje się w ideę bezpiecznego powiatu, którą konsekwentnie realizujemy już od wielu lat. Wspieramy policjantów, ponieważ chcemy zapewnić im odpowiednie warunki pracy. Dbamy też, aby komisariaty były przyjazne naszym mieszkańcom – wskazuje Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Zwycięzcą konkursu "Najlepszy Komisariat Policji Powiatu Poznańskiego 2023" została jednostka w Pobiedziskach, do którego trafiła nagroda pieniężna w wysokości 30 tysięcy złotych.

Drugie miejsce zajął kostrzyński komisariat.

– Kostrzyn wrócił na podium. Bardzo dziękuję panu komendantowi. W Kostrzynie nastąpiła zmiana komendanta komisariatu. Nie ukrywam, że ruszyło się coś na tym komisariacie. Nawet pojawiają się raporty, co kiedyś było nie do pomyślenia, że chcą się ludzie przenieść do Kostrzyna do służby – zaznaczył komendant miejskiej policji insp. Robert Kasprzyk.

Nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych w imieniu komendanta odebrał aspirant Tomasz Grześkowiak, kierownik Komisariatu Policji w Kostrzynie.

"Najlepszy Komisariat Powiatu Poznańskiego 2023":

 1. miejsce: Komisariat Policji w Pobiedziskach – 222 pkt.
 2. miejsce: Komisariat Policji w Kostrzynie – 190 pkt.
 3. miejsce: miejsce: Komisariat Policji w Buku – 186 pkt.
 4. miejsce: Komisariat Policji w Murowanej Goślinie – 179 pkt.
 5. miejsce: Komisariat Policji w Stęszewie – 169 pkt.
 6. miejsce: Komisariat Policji w Suchym Lesie – 151 pkt.
 7. miejsce: Komisariat Policji w Luboniu – 150 pkt.
 8. miejsce: Komisariat Policji w Puszczykowie – 144 pkt.
  miejsce: Komisariat Policji w Swarzędzu – 144 pkt.
 9. miejsce: Komisariat Policji w Czerwonaku – 138 pkt.
 10. miejsce: Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym – 133 pkt.
  miejsce: Komisariat Policji w Komornikach – 133 pkt.
 11. miejsce: Komisariat Policji w Kórniku – 126 pkt.
 12. miejsce: Komisariat Policji w Mosinie – 117 pkt.
 13. miejsce: Komisariat Policji w Dopiewie – 77 pkt.


Komentarze (2)

05-02-2024 06:14:09
Barbara
Brawo! Nowy Komendant zaczyna działać i powoli widać, że coś drgnęło ale nie można zasypywać gruszek w popiele, jeszcze długa droga przed nami. Niestety dużo złego w gminie się dzieje i policji powinno być więcej. Powstały nowe osiedla to i policji powinno być więcej i musi działać skutecznie.
02-02-2024 21:31:45
Stąd
Komisariat najlepszy,a budynek i otoczenie wygląda jak jakaś kompletna speluna...wstyd dla naszego miasta.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
13

cze

17:00
SOKOLNIKI Klonowskie, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Klony

19:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Gwiazdowo

14

cze

18:30
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Hetman Orchowo
- zakończenie sezonu

15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: