Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W połowie roku ma zakończyć się pierwszy etap budowy JRG10 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W połowie roku ma zakończyć się pierwszy etap budowy JRG10
27-01-2024 07:37   Janusz Ludwiczak
Postępują prace na budowie strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 w Iwnie.
– W chwili obecnej zaawansowanie robót budowlanych jest na etapie prac przygotowawczych do zadaszenia obiektu – wyjaśnia ogn. Marcin Tecław z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Budowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 przy ul. Gnieźnieńskiej w Iwnie rozpoczęła się prawie rok temu. Na początku marca 2023 r. wojewoda, komendanci – główny i miejski Państwowej Straży Pożarnej, a także starosta poznański, wiceprezydent Poznania, władze gminy Kostrzyn oraz Pobiedziska dokonali symbolicznego wkopania łopaty pod budowę.

– Realizujemy obecnie pierwszy etap budowy. W chwili obecnej zaawansowanie robót budowlanych jest na etapie prac przygotowawczych do zadaszenia obiektu. Ten etap realizacji inwestycji zakończy się jeszcze w pierwszej połowie 2024 r. – wyjaśnia ogniomistrz Marcin Tecław, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

I etap inwestycji, polegający na budowie budynku strażnicy kosztować będzie ponad 6 milionów złotych.

JRG10 będzie trzecią jednostką ratowniczo–gaśnicza na terenie powiatu poznańskiego i dziesiątą w strukturach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

W ramach inwestycji na blisko hektarowej działce powstanie budynek dla 8 wozów strażackich i 4 mniejszych pojazdów pożarniczych. W obiekcie znajdzie się też profesjonalna myjnia. Dla strażaków przewidziano pomieszczenia socjalne, biura, salę szkoleniową, świetlicę, jadalnię, siłownię, sypialnie.

W obrębie strażnicy powstanie parking z placem manewrowym, a także boisko wielofunkcyjne oraz klatka ewakuacyjną z funkcją wspinalni. Ponadto budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kWp.

Całkowite zakończenie inwestycji, którą zrealizuje wyłoniona w przetargu spółka Ciepłownik Ekoinwestycje z Plewisk planowane jest w połowie 2025 roku, jednak sama strażnica ma zacząć działać wcześniej.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: