Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy użyciu noża kierowała groźby pozbawienia życia. Przywłaszczyli kartę bankową i włamali się na konto - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przy użyciu noża kierowała groźby pozbawienia życia. Przywłaszczyli kartę bankową i włamali się na konto
09-12-2023 06:20   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Policjanci zatrzymali 53-letnią mieszkankę Kostrzyna, która przy użyciu noża kierowała groźby pozbawienia życia i zdrowia.
13 listopada do Komisariatu Policji w Kostrzynie wpłynęły aż dwa zawiadomienia o przywłaszczeniu karty bankowej – w obu przypadkach sprawcy dokonali transakcji. Policjantom udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 18 i 40 lat.

Groziła nożem
27 listopada w Kostrzynie policjanci zatrzymali 53-letnią mieszkankę, która przy użyciu noża kierowała groźby karalne pozbawienia życia i zdrowia, które to groźby w pokrzywdzonym wzbudziły realną obawę ich spełnienia. Wobec zatrzymanej kobiety zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych osób. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Znęcanie się psychiczne i fizyczne
Dzień później, również w Kostrzynie zatrzymany został 42-letni mieszkaniec gminy, który poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, popychanie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad domownikami. Mężczyzna ma dozór policji oraz otrzymał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego, a także zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych osób na okres trzech miesięcy.

Przywłaszczenie karty bankowej z włamaniem na konto
13 listopada Komisariat Policji w Kostrzynie przyjął zawiadomienie o utracie portfela z zawartością między innymi karty bankomatowej, w wyniku czego nieznany sprawca przy użyciu skradzionej karty dokonał pięciu nieautoryzowanych transakcji. W wyniku podjętych czynności procesowych udało się zatrzymać 18-letniego mieszkańca Kostrzyna, któremu zostały przedstawione zarzuty. Młody mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.
Tego samego dnia doszło do kolejnego tego typu zdarzenia. 40-letni sprawca przy użyciu przywłaszczonych kart bankowych dokonał wielu transakcji tzw. metodą "zbliżeniową". Kryminalnym udało się zatrzymać 40-letniego mieszkańca gminy Kostrzyn. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Kradzież w sklepie
21 listopada na terenie Kostrzyna zatrzymany został 40-latek, który dokonał kradzieży artykułów drogeryjnych na łączną kwotę przekraczającą 1 600 złotych. Sprawcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Plaga pijanych za kółkiem – rekordzista miał prawie 3 promile
W listopadzie policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących. I tak w Zaduszki w Siekierkach Wielkich 46-letni kierujący pojazdem marki Mazda prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu.
Trzy dni później, 5 listopada w Iwnie zatrzymany został 26-letni kierujący pojazdem marki Nissan. Powodem kontroli drogowej znów było podejrzenie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, co potwierdziło badanie alkomatem. Mężczyzna miał 1 promil w wydychanym powietrzu.
ZOBACZ TAKŻE: Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia – miał prawie 3 promile

Z kolei 13 listopada w Trzeku 42-letni kierowca Skody prowadził auto mając blisko 1 promil.
Czwarty nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 20 listopada w Kostrzynie. 49-letni mężczyzna prowadzący samochód marki BMW znajdował się w stanie po użyciu alkoholu wynoszącym prawie 0,3 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu. Kierujący za swój czyn odpowie przed Sądem.
Wszyscy kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu stracili prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi im wysoka kara grzywny - co najmniej 2,5 tys. zł oraz kara do 2 lat więzienia.

Poszukiwany – zatrzymany
2 listopada w Kostrzynie zatrzymany został 39-letni mieszkaniec gminy, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy we Wrześni w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy.
Natomiast 19 listopada w Czerlejnie policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy.

Stracił blisko 13 tysięcy złotych
18 listopada Komisariat Policji w Kostrzynie przyjął zawiadomienie o oszustwie za pośrednictwem sieci internet. Pokrzywdzony po otrzymaniu odnośnika – linka do fikcyjnej strony internetowej, rzekomej płatności bankowej, przekazał nieznanej osobie kody dostępowe do konta bankowego, z którego sprawcy dokonali przelewów środków pieniężnych w kwocie 12.882,45 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Kolejne oszustwo
28 listopada do kostrzyńskiego komisariatu zgłosił się pokrzywdzony, którzy podobnie jak w poprzednim przypadku za pośrednictwem fikcyjnej fikcyjnej strony internetowej, rzekomej płatności bankowej, przekazał nieznanej osobie dane dotyczące karty kredytowej, przy użyciu której sprawcy dokonali płatności w łącznej kwocie przekraczającej 4 tys. zł.

st. asp. Krystian Michalak
Zespół kryminalny
Komisariat Policji w Kostrzynie


Komentarze (1)

09-12-2023 08:09:50
Zasoby
Źle się dzieje, coraz więcej przestępstw i złych zachowań. Dobrze, że nowy Komendant ma lepsze podejście i bardziej się angażuje. Już powoli widać różnicę, jak będzie tak dalej to z etapu większej ilości spraw przejdziemy do etapu lepszej prewencji bo ludzie będą bardziej szanować policję i prawo. W gminie coraz więcej ludzi to chyba czas aby zwiększyć też zasoby policji. Przy tak zepsutej ludności policja musi być sprawna , skuteczna i w odpowiedniej ilości. Ważne aby była policją dbającą o bezpieczeństwo obywateli a nie policją polityczną. Chyba idą zmiany.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: