Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gułtowy: Powiększono cmentarz - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Gułtowy: Powiększono cmentarz
30-11-2023 07:11   Janusz Ludwiczak
Nawet 400 nowych grobów będzie mogło znaleźć się na powiększonym cmentarzu parafialnym w Gułtowach.

Gułtowski cmentarz został powiększony. Zakończyły się również prace związane z uporządkowaniem nekropolii i montażem nowego ogrodzenia, które kosztowało ponad 20 tys. zł.

– Cmentarz wymagał już pochylenia i troski uporządkowania. Stary pokruszony płot z betonowymi słupkami wymagał usunięcia. Posprzątany teren wespół z parafianami umożliwił postawienie nowego ogrodzenia przywracając estetykę tego miejsca – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl ks. Jerzy Szymczak, proboszcz Parafii św. Kazimierza w Gułtowach.

Nekropolia została poszerzona o działki od strony wschodniej.

– Cmentarz w przyszłości będzie lustrzanym odbiciem obecnej nekropolii i będzie rozciągał się za krzyżem. Obecny cmentarz (stara część) mieści około 400 grobów w tym groby Powstańców wielkopolskich. Nowa część będzie do niej podobna. Pomysł rozszerzenia cmentarza podjął już mój poprzednik ks. prob. Marcin Jałoszyński. Za jego kadencji utwardzono kostką brukową alejki starego cmentarza. Przed nami jeszcze wiele wyzwań w tym renowacja części ogrodzenia wzdłuż ul. Kasztanowej – tłumaczy ks. Jerzy Szymczak.

Parafia złożyła również wniosek o wpisanie wytyczonego terenu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gułtów oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kostrzyn.

Ponadto prowadzona jest pełna inwentaryzacja cmentarza.

– Wszystkie groby, które zalegają z prolongatą zostaną zlikwidowane. Prolongata za rok wynosi 20% otrzymanego zasiłku pogrzebowego z ZUS-u (40 zł/rok) – informuje ks. Jerzy Szymczak.

Dodajmy, że planowane jest również wytyczenie kolejnych alejek wraz z utwardzeniem obecnym oraz zbudowanie parkingu. Mieszkańcy i osoby odwiedzające gułtowski cmentarz mogą parkować na terenie przy boisku GKS-u (naprzeciwko cmentarza).


R E K L A M A

Komentarze (2)

02-12-2023 21:30:49
@Robert
Gdy nie wracający covid to by nie umierali? Nieśmiertelni?
02-12-2023 10:05:24
Robert
Covid wraca spodziewają się więcej zmarłych

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: