Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

27-latek z narkotykami. Zatrzymani sprawcy kradzieży, rozboju i pijani za kółkiem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
27-latek z narkotykami. Zatrzymani sprawcy kradzieży, rozboju i pijani za kółkiem
07-10-2023 08:45   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Kostrzyna, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Aresztowany został też 40-latek, za kradzież artykułów drogeryjnych w sklepie o wartości pół tysiąca złotych. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch 21-latków, którzy dokonali rozboju – KRONIKA POLICYJNA.

Prowadził auto mając ponad 2 promile
2 września w miejscowości Chorzałki, w pobliżu węzła Iwno zatrzymany został 48-letni kierujący pojazdem marki Honda. Powodem kontroli drogowej było podejrzenie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, co się potwierdziło, ponieważ mężczyzna miał przekroczone 2 promile w wydychanym powietrzu. Kierujący za swój czyn odpowie przed sądem.

Stracił przez internet 45 tys. zł
3 września 2023 roku do Komisariatu Policji w Kostrzynie zgłosiła się osoba, która zawiadomiła funkcjonariuszy o przestępstwie oszustwa podczas zakupów za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Sprawca osobie pokrzywdzonej przesłał link – odnośnik do strony internetowej przypominający swoim wyglądem stronę internetową banku. Po wprowadzeniu danych dostępowych a następnie kodów aktywacyjnych sprawcy przestępstwa zawarli umowy o kredyty gotówkowe. Straty wyniosły 45.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Ukradł artykuły drogeryjne o wartości ponad pół tysiąca złotych
6 września w Kostrzynie policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy, który dokonał kradzieży artykułów drogeryjnych o wartości przekraczającej 500 złotych. Za kradzież mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia lub wysoka kara grzywny.
         Ponadto dwa dni wcześniej policjanci otrzymali zawiadomienie o przestępstwie kradzieży 30 sztuk przęseł ogrodzeniowych. Nieznani sprawcy w godzinach południowych załadowali przedmioty na pojazd dostawczy, a następnie odjechali w nieznanym kierunku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.
         Z kolei 14 września dokonano kradzieży roweru z wiaty przy dworcu kolejowym w Kostrzynie. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. W chwili obecnej trwają czynności celem ustalenia sprawcy przestępstwa.

Prowadził auto pomimo sądowego zakazu
W dniu 10 września w Iwnie zatrzymany został 41-letni kierujący samochodem marki Volkswagen. Po sprawdzeniu w systemach teleinformatycznych policji okazało się że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierujący za swój czyn odpowie przed sądem.

Posiadał znaczne ilości narkotyków
12 września w Kostrzynie zatrzymany został 27-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna wbrew przepisom ustawy, posiadał przy sobie środki psychotropowe w ilości 31,49 grama. W wyniku przeprowadzenia czynności procesowych w tym dokonanego przeszukania zostały ujawnione i zabezpieczone środki psychotropowe w ilości 171,02 grama brutto oraz spora ilość gotówki niewiadomego pochodzenia. Wobec sprawcy przestępstwa zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Jazda po użyciu alkoholu oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu
13 września w Kostrzynie policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki Fiat. Powodem kontroli drogowej był udział mężczyzny w zdarzeniu drogowym. W wyniku przeprowadzonych czynności okazało się iż kierujący prowadził pojazd znajdując się w stanie po użyciu alkoholu wynoszącym 0,3 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu. Natomiast po sprawdzeniu w systemach teleinformatycznych policji okazało się że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju – to dwaj 21-latkowie
Kostrzyńscy policjanci zatrzymali dwóch 21-latków, którzy brutalnie pobili innego mężczyznę, a następnie ukradli mu rower i telefon komórkowy.
Do zdarzenia doszło 21 września na ul. Warszawskiej w Kostrzynie. 21 latek działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym, drugim sprawcą dokonał rozboju na pokrzywdzonym, a następnie kradzieży roweru oraz telefonu komórkowego. W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych w dniu 25 września 2023 roku został zatrzymany drugi sprawca przestępstwa – 21 letni mieszkaniec Kostrzyna, wobec którego decyzją Sądu Rejonowego we wrześni został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec drugiego sprawcy przestępstwa został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Kostrzyn.
ZOBACZ TAKŻE: Policjanci zatrzymali sprawców rozboju – to dwaj 21-latkowie

Przywłaszczenie pojazdu
29 września 2023 roku tutejsza jednostka, została powiadomiona o dokonanym przywłaszczeniu pojazdu marki BMW. W wyniku przeprowadzonych czynności tego samego dnia na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie został zatrzymany 29 letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, który prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu a także po sprawdzeniu w systemach teleinformatycznych Policji okazało się że mężczyzna również kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

st. asp. Krystian Michalak
Zespół kryminalny
Komisariat Policji w Kostrzynie


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: