Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odpowie za znieważenie ratownika medycznego. Molestował małoletnią - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Odpowie za znieważenie ratownika medycznego. Molestował małoletnią
08-09-2023 07:35   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
42-latek dokonał znieważenia ratownika medycznego podczas akcji. Z kolei w Siekierkach policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który kierował groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia oraz groził zniszczeniem mienia.
Natomiast w Iwnie zatrzymany został 32-letni mieszkaniec, który miał dopuścić się innej czynności seksualnej wobec małoletniej– KRONIKA KRYMINALNA.

Znieważenie funkcjonariusza publicznego
3 sierpnia w Kostrzynie zatrzymany został 42-letni mieszkaniec gminy, który dokonał znieważenia funkcjonariusza publicznego – ratownika medycznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Kierował groźby karalne
Również 3 sierpnia, w Siekierkach Wielkich policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca, który kierował groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia oraz groził zniszczeniem mienia. Na miejscu wykonano czynności procesowe w tym oględziny z udziałem technika kryminalistyki.

Molestował nieletnią
5 sierpnia w Iwnie w ręce funkcjonariuszy wpadł 32-letni mężczyzna, który miał dopuścić się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej 15 roku życia. Wobec sprawcy czynu został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Uciekał przed więzieniem
8 sierpnia w Iwnie zatrzymany został 40-letni mieszkaniec gminy, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy we Wrześni w celu odbycia kary 34 dni pozbawienia wolności.

Kolejny poszukiwany
Dwa dni później w Tarnowie funkcjonariusze aresztowali 42-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Prowadził auto pomimo zakazu
12 sierpnia na jednej z ulicy w Kostrzynie zatrzymany został 36-letni kierujący samochodem marki Mercedes. Po sprawdzeniu w systemach teleinformatycznych policji okazało się że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierujący za swój czyn odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi za kółkiem – rekordzista miał ponad 3 promile
16 sierpnia w Kostrzynie podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali 59-letniego kierującego pojazdem marki Dacia. Mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości – badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.
Tego samego dnia, również w Kostrzynie zatrzymany został 55-letni kierujący pojazdem marki Peugeot. Ponownie powodem kontroli drogowej było podejrzenie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, co się potwierdziło, ponieważ mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości przekraczającym 0,6 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.
27 sierpnia w Kostrzynie w trakcie kontroli drogowej zatrzymali 34-letniego kierowcę VW Passata, który miał prowadził auto mając ponad 3 promile alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się że mężczyzna również posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.
Wszyscy kierujący odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

Znęcał się nad psem
21 sierpnia w miejscowości Węgierskie Komisariat Policji w Kostrzynie został powiadomiony o znęcaniu się nad psem. Na miejscu w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili zaniedbanego psa w stanie zagrażającym jego zdrowiu i życiu. Zwierzę odebrano, które niezwłocznie zostało przekazano do Schroniska dla zwierząt w celu udzielenia niezbędnej pomocy. W mieszkaniu przeprowadzono czynności procesowe w tym oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat więzienia.

Kierował groźby karalne i zniszczył mienie warte 5 tys. zł
26 sierpnia policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Siekierek Wielkich, który kierował groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia domownikom, a także dokonał zniszczenia mienia o wartości 5 tysięcy złotych.
Na miejscu wykonano oględziny. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych na określoną odległość oraz zakazem kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzonymi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Zaginięcie
5 sierpnia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kostrzynie zostali powiadomieni o zaginięciu 40-letniego mieszkańca Kostrzyna. Mężczyzna oddalił się z domu w nieznanym kierunku, zabierając ze sobą telefon komórkowy, deklarując że ma myśli samobójcze. Osoba poszukiwana została odnaleziona przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Poznań – Grunwald.

Kradzież z włamaniem
21 sierpnia tutejsza jednostka, przyjęła zawiadomienie o przestępstwie kradzieży z włamaniem do sklepu odzieżowego. Nieznany sprawca poprzez wyważenie drzwi, wszedł do środka a następnie z wnętrza dokonał kradzieży odzieży o łącznej wartości 1.120,00 złotych na szkodę zgłaszającej. Na miejscu wykonano oględziny, nie ujawniono śladów nadających się do dalszej identyfikacji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

Stracił 3 tysiące złotych
W dniu 23 sierpnia 2023 roku tutejsza jednostka, przyjęła zawiadomienie o przestępstwie oszustwa podczas zakupów za pośrednictwem jednego z portali w sieci Internet. Po wpłaceniu kwoty w wysokości 3.000,00 złotych tytułem zaliczki, kontakt ze sprzedającym się urwał. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Główna Policji w Warszawie.

st. asp. Krystian Michalak
Zespół kryminalny
Komisariat Policji w Kostrzynie


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

12-09-2023 21:38:08
Xyz
Dokładnie, nie widać pieszych patroli na mieście. Przydałyby się szczególnie w niedzielę kiedy kierowcy na Dworcowej i Warszawskiej urządzają sobie tor wyścigowy.
10-09-2023 07:56:30
Basia
Coraz większa ilość zdarzeń a policji na ulicach nie widać. Groźby, agresja, złodziejstwo i do tego jeszcze molestowanie. Straszne to. Takich zboczeńców powinni od razu izolować od społeczeństwa. Duża ilość przestępstw wynika z poczucia bezkarności. Policja do dzieła. Wyłapywać złoczyńców.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: