Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

JRG10 pnie się w górę - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
JRG10 pnie się w górę
23-09-2023 09:15   Janusz Ludwiczak
Postępują prace przy budowie strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 w Iwnie.

Budowa JRG10 ruszyła na początku marca, kiedy to wojewoda, komendanci – główny i miejski Państwowej Straży Pożarnej, a także starosta poznański, wiceprezydent Poznania, władze gminy Kostrzyn oraz Pobiedziska dokonali symbolicznego wkopania łopaty pod budowę.

W ciągu pół roku powstały już fundamenty strażnicy i niższe kondygnacje budynku.

– Ta jednostka jest bardzo ważna dla tej części powiatu poznańskiego. Jednostka ta będzie obsługiwać gminy Kostrzyn, Swarzędz, Pobiedziska i Kleszczewo, ale również okoliczne gminy w powiecie średzkim, wrzesińskim i gnieźnieńskim. Na tym terenie mamy bardzo dużo zgłoszeń i interwencji ochotników. Dzięki JRG10 będziemy mogli pomoc potrzebującym – powiedział starszy brygadier Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Inwestycja otrzyma dofinansowanie w wysokości 12 milionów złotych ze środków budżetu państwa w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025.

– 12 mln zł to planowane 50% kosztów budowy JRG nr 10, tak ważnej dla powiatu poznańskiego, szczególnie dla wschodniej części. Jest to obszar dynamicznie rozwijający się pod względem gospodarczym, urbanistycznym i infrastrukturalnym. Przebiegają tutaj bardzo ważne drogi: krajowa nr 92, ekspresowa S5 i opodal mamy Autostradę A2. Dużo tutaj się dzieje, dlatego nie ma wątpliwości, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna – zaznacza Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Działkę pod budowę strażnicy przekazała gmina.

– Gmina Kostrzyn zgodnie z podjętą decyzją przez Radę Miejską przekazała grunt Skarbowi Państwa, a w efekcie Państwowej Straży Pożarnej. Działka ta była własnością gminy. W ramach współpracy PSP z samorządem powstanie boisko wielofunkcyjne, z którego będą mogli korzystać strażacy, ale również uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwnie. Będzie to doskonała okazja do integracji strażaków i młodych mieszkańców Iwna – wskazuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

JRG10 to trzecia jednostka ratowniczo–gaśnicza na terenie powiatu poznańskiego i dziesiąta w strukturach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

W ramach inwestycji na blisko hektarowej działce powstanie budynek dla 8 wozów strażackich i 4 mniejszych pojazdów pożarniczych. W obiekcie znajdzie się też profesjonalna myjnia. Dla strażaków przewidziano pomieszczenia socjalne, biura, salę szkoleniową, świetlicę, jadalnię, siłownię, sypialnie.

W obrębie strażnicy powstanie parking z placem manewrowym, a także boisko wielofunkcyjne oraz klatka ewakuacyjną z funkcją wspinalni. Ponadto budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kWp.

Zakończenie inwestycji, którą zrealizuje wyłoniona w przetargu spółka Ciepłownik Ekoinwestycje z Plewisk planowane jest w połowie 2025 roku, jednak sama strażnica ma zacząć działać wcześniej.


Komentarze (1)

27-09-2023 19:27:00
Robert
Coś zaczyna w tym iwnie się dziać małymi krokami ale zawsze coś więc

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
08

gru

19:30
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Spotkanie autorskie z Agnieszką Graj – autorką książki „Najdalszy Zakątek Miłości”.

09

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Rockowe Andrzejki na rzecz Jakuba Czubaka

10

gru

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 16:00-20:00

11

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

12

gru

17:00
IWNO, Park Mielżyńskich
Wieczornica z kolędami:
• śpiew kolęd
• występy uczniów ze szkoły w Iwnie
• poczęstunek
• przejazd saniami Świętego Mikołaja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z lodowiska, które powstaje przy ul.Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: