Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najmłodsi zaprojektowali gminę Kostrzyn w Minecrafcie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Najmłodsi zaprojektowali gminę Kostrzyn w Minecrafcie
28-08-2023 11:34   Janusz Ludwiczak
Brama Cechowa, stadion Lechii Kostrzyn, gmach biblioteki i urzędu gminy, a nawet pałac w Siedlcu – to obiekty, które zaprojektowali najmłodsi mieszkańcy gminy w wieku 8-14 lat w ramach turnieju e-sportowego " Minecraft edukuje i integruje", który zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn.

W ramach konkursu "Młode aktywne sołectwa LGD 2023" organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów sołectwo Czerlejno i Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn otrzymała 1200 złotych dofinansowania na organizację turnusu e-sportowego "Minecraft edukuje i integruje - międzypokoleniowy piknik w Czerlejnie". Jednym z elementów projektu było zorganizowaniu turnieju e-sportowego z wykorzystaniem gry Minecraft. Uczestnicy musieli zaprojektować obiekt związany z gminą Kostrzyn.

– Każdy młody mieszkaniec mógł zrobić projekt miejsca, znajdującego się na terenie gminy Kostrzyn, uczestnicy do tych celów wykorzystali grę Minecraft. Jest to dobra promocja gminy, ale chcieliśmy też pokazać, że gry mają swoje pozytywne strony – rozwijają wyobraźnię przestrzenną – powiedziała Oliwia Balcerek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Uczestnicy konkursu musieli wykonać projekt budowli związanej z gminą Kostrzyn i przesłać go wraz z nagraniem w 360°.

– Turniej "Minecraft edukuje i integruje - Międzypokoleniowy piknik w Czerlejnie" ku naszemu zaskoczeniu cieszył się popularnością tylko wśród chłopaków, których wiek mieścił się w granicach od 8 do 14 lat. Warto zaznaczyć, że tylko jeden uczestnik pochodził spoza naszej gminy (z Zalasewa). Prace fantastycznie odwzorowany gminę Kostrzyn w świecie klocków. Otrzymaliśmy dwa zgłoszenia Szkoły Podstawowej w Czerlejnie. Zbudowana została m.in. Szkoła Podstawowa w Iwnie, Lechia Kostrzyn, Biblioteka, Urząd Miejski, a nawet Pałac w Siedlcu – objaśnia Oliwia Balcerek.

Równolegle przy świetlicy wiejskiej w Czerlejnie odbył się w sobotę międzypokoleniowy piknik.

– Był on zwieńczeniem naszego projektu, zorganizowanego przy pomocy środków z programu "Młode aktywne sołectwa" LGD Trakt Piastów. Hasłem przewodnim pikniku była ekologia i zdrowy tryb życia, dlatego zdecydowaliśmy się na ekologiczne rozwiązania, tym samym ograniczając zużycie plastiku do minimum, w punkcie gastronomicznym królowały natomiast owoce – podsumowuje Oliwia Balcerek z Młodzieżowej Rady Miejskiej.


Fot: Jakub Pluciński

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
08

gru

19:30
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Spotkanie autorskie z Agnieszką Graj – autorką książki „Najdalszy Zakątek Miłości”.

09

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Rockowe Andrzejki na rzecz Jakuba Czubaka

10

gru

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 16:00-20:00

11

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

12

gru

17:00
IWNO, Park Mielżyńskich
Wieczornica z kolędami:
• śpiew kolęd
• występy uczniów ze szkoły w Iwnie
• poczęstunek
• przejazd saniami Świętego Mikołaja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z lodowiska, które powstaje przy ul.Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: